Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
401 Gałązka Józef 1940-03-21 IPN Lu 300/606 Węgrów
402 Gałązka Mirosław 1958-07-16 IPN Lu 300/605 Korytnica
403 Gałązka Mirosława 1950-02-02 IPN Lu 300/1065 Stoczek Łukowski
404 Gałązka Stanisław 1934-11-10 IPN Lu 300/956 Miastków
405 Gałkowski Henryk 1925-01-24 IPN Lu 300/957 Kłoczew
406 Gałkowski Jan   IPN Lu 300/1052 Garwolin
407 Gano Stanisław 1934-09-07 IPN Lu 300/1053 Pilawa
408 Garbaczewski Kazimierz 1929-09-11 IPN Lu 300/1659 Siedlce
409 Gardziński Adolf 1929-04-13 IPN Lu 300/1054 Sobolew
410 Garwoliński Ryszard 1950-07-27 IPN Lu 300/604 Sadowne
411 Gastoł Alfred 1936-05-11 IPN Lu 300/603 Węgrów
412 Gawor Kazimierz 1922-01-29 IPN Lu 300/602 Jadów
413 Gawryś Zenon 1962-12-19 IPN Lu 300/1013 Wilga
414 Gąsior Józef 1949-01-15 IPN Lu 300/178 Węgrów
415 Gąsior Stanisław 1953-05-16 IPN Lu 300/177 Węgrów
416 Gąsior Zygmunt 1927-10-15 IPN Lu 300/176 Węgrów
417 Gąsiorek Stanisław 1927-10-16 IPN Lu 300/175 Węgrów
418 Gąska Alina 1932-01-05 IPN Lu 300/1019 Łaskarzew
419 Gąska Tadeusz 1931-08-23 IPN Lu 300/958 Garwolin
420 Gąska Wiesław 1947-05-08 IPN Lu 300/174 Węgrów
421 Gątarz Wacław 1949-03-05 IPN Lu 300/172 Węgrów
422 Gątarz/Kiersnowska Barbara 1951-11-15 IPN Lu 300/173 Węgrów
423 Genbek Stanisław 1943-06-03 IPN Lu 300/1026 Łaskarzew
424 Gendek Marian 1920-06-07 IPN Lu 300/1051 Garwolin
425 Gerej Edward 1932-08-13 IPN Lu 300/601 Stoczek
426 Gerej Jan 1912-08-18 IPN Lu 300/600 Stoczek
427 Germel Antoni 1948-07-09 IPN Lu 300/599 Węgrów
428 Gers Bogdan 1949-06-05 IPN Lu 300/598 Miedzna
429 Gierak Marian 1926-10-27 IPN Lu 300/597 Wołomin
430 Gierasimiuk Aleksy 1923-10-10 IPN Lu 300/596 Węgrów
431 Gierej Tadeusz 1930-03-17 IPN Lu 300/595 Sadowne
432 Giers Andrzej 1944-05-08 IPN Lu 300/594 Węgrów
433 Giers Henryk 1931-02-26 IPN Lu 300/593 Sadowne
434 Giers Jadwiga 1948-12-02 IPN Lu 300/592 Węgrów
435 Giers Waldemar 1939-12-02 IPN Lu 300/591 Węgrów
436 Glica Henryk 1956-01-19 IPN Lu 300/999 Wilga
437 Glinka Tadeusz 1951-09-14 IPN Lu 300/590 Grębków
438 Gliwiński Stanisław 1937-09-27 IPN Lu 300/1050 Garwolin
439 Gładysz Józef 1950-05-13 IPN Lu 300/1049 Garwolin
440 Gładysz Kazimierz 1946-03-26 IPN Lu 300/1047 Garwolin
441 Gładysz marian 1936-03-24 IPN Lu 300/1017 Borowie
442 Gładysz Stanisław 1949-01-17 IPN Lu 300/1048 Garwolin
443 Głasek Witold 1951-08-07 IPN Lu 300/1016 Borowie
444 Głębicki Stefan 1924-01-08 IPN Lu 300/1024 Korytnica
445 Głodek Marian 1931-01-16 IPN Lu 300/1023 Trojanów
446 Głowala Henryk 1945-09-16 IPN Lu 300/1025 Łaskarzew
447 Głowala Władysław 1936-10-07 IPN Lu 300/959 Sobolew
448 Głowienko Jerzy 1933-09-17 IPN Lu 300/1022 Trojanów
449 Głozak Ignacy 1960-07-17 IPN Lu 300/1790 Korczew
450 Głozak Jan 1919-03-24 IPN Lu 300/1775 Korczew
451 Głozak Stanisław 1926-10-07 IPN Lu 300/1776 Korczew
452 Głozak Zbigniew 1954-08-19 IPN Lu 300/1750 Korczew
453 Głuch Zdzisław 1934-06-08 IPN Lu 300/1046 Garwolin
454 Głuchowska Alina 1956-11-21 IPN Lu 300/589 Węgrów
455 Głuszak Henryk 1941-03-24 IPN Lu 300/588 Stoczek
456 Głuszak Krzysztof 1951-01-21 IPN Lu 300/587 Węgrów
457 Gmitrzak/Scichocki Andrzej 1962-09-05 IPN Lu 300/1704 Siedlce
458 Gmur Eugeniusz 1946-04-15 IPN Lu 300/586 Węgrów
459 Gmurczyk Ryszard 1926-08-18 IPN Lu 300/1045 Garwolin
460 Gniadek Stanisław 1944-08-06 IPN Lu 300/1044 Pilawa
461 Gniadek Stanisław 1955-04-17 IPN Lu 300/1043 Garwolin
462 Gniadek Stefan 1934-07-05 IPN Lu 300/1042 Garwolin
463 Gochnio Józef 1939-06-02 IPN Lu 300/1947 Siedlce
464 Gochnio Tadeusz 1919-03-01 IPN Lu 300/585 Roguszyn
465 Godlewski Jerzy 1938-07-08 IPN Lu 300/584 Wierzbno
466 Gogłoza Henryk 1928-07-10 IPN Lu 300/583 Wierzbno
467 Gogłoza Roman 1955-03-25 IPN Lu 300/189 Węgrów
468 Golbe Marian 1940-04-27 IPN Lu 300/1994 Adamów
469 Golec Zdzisław 1926-09-09 IPN Lu 300/1660 Siedlce
470 Golian Mieczysław 1931-09-16 IPN Lu 300/1990 Adamów
471 Goławski Jan 1931-07-28 IPN Lu 300/1991 Adamów
472 Gołębiewski Eugeniusz 1921-12-03 IPN Lu 300/188 Węgrów
473 Gołębiewski Ireneusz 1943-08-12 IPN Lu 300/187 Węgrów
474 Gołębiewski Kazimierz 1939-01-08 IPN Lu 300/186 Węgrów
475 Gołębiewski Mieczysław 1956-04-04 IPN Lu 300/185 Węgrów
476 Gołębiewski Stanisław 1932-02-24 IPN Lu 300/184 Węgrów
477 Gołębiewski Tadeusz 1943-07-31 IPN Lu 300/183 Węgrów
478 Gołębiewski Wojciech 1957-11-04 IPN Lu 300/182 Węgrów
479 Gołębiowski Ludwik 1937-08-24 IPN Lu 300/1000 Wilga
480 Gołębski Janusz 1944-05-29 IPN Lu 300/1661 Siedlce
481 Gołoś Stanisław 1933-06-07 IPN Lu 300/181 Węgrów
482 Gołoś Stanisław 1941-01-15 IPN Lu 300/180 Węgrów
483 Gołoś-Rutka Zofia 1950-01-29 IPN Lu 300/179 Węgrów
484 Gołuch Stanisław 1930-05-03 IPN Lu 300/1736 Suchożebry
485 Gołus Teodor 1952-02-01 IPN Lu 300/1946 Siedlce
486 Gontarz Dominik 1963-03-15 IPN Lu 300/1995 Adamów
487 Gontarz Tadeusz 1924-11-16 IPN Lu 300/1993 Adamów
488 Gontasz Kazimierz 1918-12-30 IPN Lu 300/1985 Adamów
489 Gontasz vel Gontarz Marian 1940-08-15 IPN Lu 300/1992 Adamów
490 Gorczyca Tadeusz 1957-01-23 IPN Lu 300/171 Węgrów
491 Gorczyca Zygmunt 1924-11-13 IPN Lu 300/170 Węgrów
492 Gorczyński Bogusław 1939-09-27 IPN Lu 300/953 Sobienie-Jeziory
493 Gorzkowski Ryszard 1918-05-24 IPN Lu 300/169 Węgrów
494 Gorzkowski Wacław 1925-02-22 IPN Lu 300/960 Kłoczew
495 Goszczyński Wiesław 1934-03-08 IPN Lu 300/1177 Łuków
496 Gozdek Romuald 1953-02-02 IPN Lu 300/1842 Siedlce
497 Gozdołek Andrzej 1955-08-11 IPN Lu 300/1198 Stanin
498 Gozliński Kazimierz 1933-01-03 IPN Lu 300/1012 Maciejowice
499 Gójski Feliks 1943-01-24 IPN Lu 300/156 Węgrów
500 Góral Mieczysław 1925-07-05 IPN Lu 300/155 Węgrów
501 Góral Stanisław 1949-10-09 IPN Lu 300/154 Węgrów
502 Górczyński Józef 1933-09-08 IPN Lu 300/1988 Adamów
503 Górczyński Roman 1953-09-28 IPN Lu 300/1987 Adamów
504 Górecki Jerzy 1949-12-12 IPN Lu 300/153 Węgrów
505 Górka Józef 1945-01-31 IPN Lu 300/1027 Łaskarzew
506 Górka Lutosław 1927-08-14 IPN Lu 300/955 Sobienie-Jeziory
507 Górski Franciszek 1947-12-14 IPN Lu 300/152 Węgrów
508 Górski Jan 1931-03-26 IPN Lu 300/151 Węgrów
509 Górski Jerzy 1942-03-19 IPN Lu 300/1041 Garwolin
510 Górski Józef 1910-10-18 IPN Lu 300/150 Węgrów
511 Górzkowska Halina 1931-12-05 IPN Lu 300/1040 Garwolin
512 Góżdz Henryk 1949-05-20 IPN Lu 300/1039 Miastków
513 Grabiec Krzysztof 1962-03-17 IPN Lu 300/1015 Wilga
514 Grabiec Robert 1963-10-29 IPN Lu 300/1011 Wilga
515 Grabiec Zbigniew 1937-04-17 IPN Lu 300/1010 Garwolin
516 Grabowski Mieczysław 1950-01-01 IPN Lu 300/168 Węgrów
517 Grad Czesław 1928-07-10 IPN Lu 300/1899 Siedlce
518 Gral Tadeusz 1945-10-28 IPN Lu 300/961 Kłoczew
519 Gram Andrzej 1940-01-05 IPN Lu 300/167 Węgrów
520 Grąska Wacław 1930-01-07 IPN Lu 300/1035 Garwolin
521 Grążka Henryk 1931-03-03 IPN Lu 300/1038 Miastków
522 Grążka Jan 1938-04-22 IPN Lu 300/1037 Miastków
523 Grążka Roman 1929-05-05 IPN Lu 300/1036 Miastków
524 Gregorczuk Ludwik 1905-06-12 IPN Lu 300/1783 Korczew
525 Gręda Jan 1923-04-01 IPN Lu 300/962 Kłoczew
526 Gręda Karol 1950-10-16 IPN Lu 300/166 Węgrów
527 Gręda-Biernat Małgorzata 1954-02-22 IPN Lu 300/165 Węgrów
528 Grochowski Stanisław 1931-09-10 IPN Lu 300/1662 Siedlce
529 Gromek Henryk 1928-09-29 IPN Lu 300/161 Węgrów
530 Gromuł Jan 1931-05-18 IPN Lu 300/963 Gorzczyce
531 Gronek Edward 1939-10-24 IPN Lu 300/1034 Miastków
532 Gruba Zdzisław 1933-04-11 IPN Lu 300/1948 Siedlce
533 Grudkowski vel Gródkowski Tadeusz 1944-06-09 IPN Lu 300/160 Węgrów
534 Grudniak Stanisław   IPN Lu 300/1033 Pilczyn
535 Grudziński Stanisław 1945-03-25 IPN Lu 300/1032 Garwolin
536 Gruza Jerzy 1929-12-08 IPN Lu 300/964 Kłoczew
537 Gruza Stanisław 1923-04-01 IPN Lu 300/1021 Trojanów
538 Gryczka Tadeusz 1933-07-20 IPN Lu 300/1203 Stanin
539 Gryczon Stanisław 1946-12-04 IPN Lu 300/1182 Stanin
540 Gryglas Zdzisław 1940-10-03 IPN Lu 300/164 Węgrów
541 Gryglas Zygmunt 1928-04-15 IPN Lu 300/163 Węgrów
542 Grylek Bolesław 1936-01-01 IPN Lu 300/954 Sobienie-Jeziory
543 Gryz Stanisław 1939-04-15 IPN Lu 300/162 Węgrów
544 Grzechnik Michał   IPN Lu 300/1018  
545 Grzechnk Wiktor 1915-05-15 IPN Lu 300/1996 Adamów
546 Grzegrzółka Czesław 1939-12-24 IPN Lu 300/1009 Wilga
547 Grzegrzółka Jan 1940-09-24 IPN Lu 300/1031 Pilawa
548 Grzegrzółka Wacław 1924-11-30 IPN Lu 300/1030 Wilga
549 Grzela Stanisław 1916-03-08 IPN Lu 300/1020 Łaskarzew
550 Grzelak Tadeusz 1929-10-26 IPN Lu 300/1220 Stanin
551 Grzempczyński Andrzej 1953-06-05 IPN Lu 300/1029 Garwolin
552 Grzeszczak Stanisław 1916-09-02 IPN Lu 300/1663 Siedlce
553 Grzeszek Antoni 1933-07-20 IPN Lu 300/159 Węgrów
554 Grzeszek Michał 1961-09-29 IPN Lu 300/158 Węgrów
555 Grzyb Mieczysław 1939-09-03 IPN Lu 300/965 Kłoczew
556 Grzyb Teodozja 1961-04-24 IPN Lu 300/1028 Garwolin
557 Grzymała Aleksander 1925-06-27 IPN Lu 300/157 Węgrów
558 Gugała Stanisław 1932-02-11 IPN Lu 300/966 Kłoczew
559 Gurba Stanisław 1945-05-01 IPN Lu 300/967 Sobolew
560 Guzek Henryk 1933-01-20 IPN Lu 300/149 Węgrów
561 Guzek Józef 1946-06-21 IPN Lu 300/148 Węgrów
562 Guziakiewicz Jadwiga 1947-03-28 IPN Lu 300/1664 Siedlce
563 Gwizdon Wacław 1948-06-12 IPN Lu 300/147 Węgrów
564 Hacz Wacław 1946-01-12 IPN Lu 300/1002 Maciejowice
565 Halicki Jacenty 1924-08-24 IPN Lu 300/1003 Garwolin
566 Hanus Stanisław 1934-09-04 IPN Lu 300/1997 Adamów
567 Harasim Henryk 1929-12-03 IPN Lu 300/1950 Siedlce
568 Harasimowicz Mirosław 1934-10-02 IPN Lu 300/146 Węgrów
569 Herman Edward 1938-03-17 IPN Lu 300/145 Węgrów
570 Hofmański Dionizy 1954-04-05 IPN Lu 300/1004 Dobre
571 Hołyński Ryszard 1934-01-12 IPN Lu 300/1998 Trzebieszów
572 Hryszkiewicz Włodzimier 1956-02-11 IPN Lu 300/1005 Garwolin
573 Il Czesław 1933-01-06 IPN Lu 300/1921 Siedlce
574 Ilczek Mirosław 1949-01-31 IPN Lu 300/1595 Siedlce
575 Ilczuk Barbara 1948-08-27 IPN Lu 300/1594 Siedlce
576 Ilczuk Janusz 1913-06-18 IPN Lu 300/230 Węgrów
577 Illukiewicz Wojciech 1968-10-09 IPN Lu 300/1596 Siedlce
578 Isdebski Zdzisław 1944-03-25 IPN Lu 300/1071 Stoczek Łukowski
579 Isio Andrzej 1951-01-06 IPN Lu 300/1006 Garwolin
580 Iskra Andrzej 1928-09-09 IPN Lu 300/1975 Siedlce
581 Iwaniuk Ryszard 1943-07-27 IPN Lu 300/1949 Siedlce
582 Izbrecht Zbigniew 1935-12-09 IPN Lu 300/1920 Siedlce
583 Izdebski Andrzej 1951-11-06 IPN Lu 300/229 Węgrów
584 Izdebski Jan 1948-01-30 IPN Lu 300/228 Węgrów
585 Jabłoński Aleksander 1930-10-10 IPN Lu 300/1008 Garwolin
586 Jabłoński Kazimierz 1932-03-10 IPN Lu 300/227 Węgrów
587 Jabłoński Mieczysław 1929-08-01 IPN Lu 300/884 Siedlce
588 Jacak Jan 1906-08-07 IPN Lu 300/968 Kłoczew
589 Jackowski Zbigniew 1956-07-09 IPN Lu 300/1778 Korczew
590 Jaczewski Antoni 1931-05-08 IPN Lu 300/226 Węgrów
591 Jaczewski Marian 1930-03-28 IPN Lu 300/225 Węgrów
592 Jaczewski Stanisław 1947-07-25 IPN Lu 300/224 Węgrów
593 Jaczewski Stefan 1923-09-02 IPN Lu 300/223 Węgrów
594 Jadczuk Zdzisław 1937-05-15 IPN Lu 300/222 Węgrów
595 Jagiełło Kazimierz 1934-10-04 IPN Lu 300/975 Trojanów
596 Jagła Jan 1928-09-30 IPN Lu 300/885 Siedlce
597 Jagoda Józef 1926-04-26 IPN Lu 300/998 Garwolin
598 Jagodzińska Agata 1970-01-29 IPN Lu 300/221 Węgrów
599 Jagodziński Jerzy 1933-04-02 IPN Lu 300/220 Węgrów
600 Jajszczak Tomasz 1929-12-08 IPN Lu 300/887 Łuków

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz