JW 1861 Bezwola

Trybuna honorowa w Bezwoli
Trybuna honorowa w Bezwoli, na której
wykonałem napis "Kwiecień miesiącem pamięci
o Katyniu". Stan na dzień 18-08-2010

Jednostka Wojskowa 1861 w Bezwoli była miejscem gdzie od 2 stycznia 1980 roku do 4 kwietnia 1982 roku odbywałem zasadniczą służbę wojskową. Czas ten przypadał na cały okres "karnawału Solidarności". Na zajęciach politycznych poruszałem zagadnienia tabu, m.in. - o Katyniu, wojny w Afganistanie, czy oczekiwania wojsk sowieckich na terenie prawobrzeżnej Warszawy na wykrwawienie się Powstania Warszawskiego.

 

W kwietniu 1981 roku w noc poprzedzającą "niezapowiadaną" wizytację generalicji z Warszawy, wykonałem napis na trybunie honorowej "Kwiecień miesiącem pamięci o Katyniu" W śledztwo zaangażowano Prokuraturę Wojskową z Warszawy. Sprawców nie wykryto :). 13 Grudnia 1981 roku zatrzymano mnie (aresztowano, internowano). Do końca służby nie otrzymałem już broni do ręki. Polecenie odgórne!?

 

 

Z kolegami z kompani.
Z kolegami z kompani - wrzesień 1981 r.
Niestety, chustę trzeba było odłożyć na pół roku.

 

Niestety nie posiadam dokumentów z tamtego okresu. Mimo licznych poszukiwań nie udało mi się natrafić na żaden trop. Wszystkie wskazówki prowadzą do IPN i... ślad się urywa. Czekam na otworzenie zbioru zastrzeżonego IPN.

Jeżeli ktoś natrafił na takie dokumenty, lub wie gdzie lub jak można je znaleźć, oraz jeśli ktoś był zatrzymany 13 grudnia 1981 roku będąc żołnierzem z poboru lub zna taką osobę, proszę o kontakt .

Skomentował roman |

Ja tam przybyłem we wrześniu 1981 a w styczniu 1983 kifa zamknął mnie i trzech kolegów

Zostaw komentarz


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

jednostka wojskowa bezwola

  • bezwola
  • koledzy z wojska
  • bezwola jednostka wojskowa
  • jednostka wojskowa
  • jw bezwola