Siedlce od 2013 roku

Marsz Niepodległości

Warszawa 11 listopada 2013 roku.

Marsz Niepodległości
Marsz Niepodległości 2013

Już po raz czwarty, w Święto Niepodległości ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe.

Marsz poprzedziła uroczysta Msza Św. za Ojczyznę w kościele p.w. Św. Barbary w Warszawie.

Demonstracja rozpoczęła się przemówieniami na Placu Defilad a następnie ruszyła z Ronda Dmowskiego ulicami - Marszałkowską, Waryńskiego, Polną, Spacerową, Belwederską i zakończyła się wiecem w parku na Agrykoli. Trasa przebiegała obok pomników Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego. W Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 100 tyś osób.

Zobacz relację fotograficzną z Marszu Niepodległości

 

Pogrzeb Marianny Popiełuszko
Pogrzeb Marianny Popiełuszko

We wtorek 19 listopada zmarła Marianna Popiełuszko, mama błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszko, bestialsko zamordowanego przez oprawców z SB w 1984r.

W sobotę 23 listopada 2013 roku odbyły się uroczystości pogrzebowe w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli. Mszy Św. przewodniczył abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki, który także wygłosił homilię. W uroczystościach pogrzebowych oprócz Rodziny zmarłej Marianny wzięli udział...

Więcej...

Pogrzeb śp. Zbigniewa Romaszewskiego

Warszawa 20 lutego 2014 roku.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego
Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego

13 lutego zmarł senator Zbigniew Romaszewski - legenda opozycji antykomunistycznej, wieloletni senator.

Był działaczem Komitetu Obrony Robotników i Solidarności. Wraz z żoną Zofią prowadził Biuro Interwencyjne KSS KOR, niosące ofiarom bezprawia pomoc prawną i materialną. Współorganizował podziemne "Radio Solidarność". Był więziony od 1982 r. do 1984 r., sądzony w procesach twórców "Radia Solidarność" i KSS KOR.

Odznaczony Orderem Orła Białego, honorowy obywatel Warszawy...

Więcej...

Miesiąc Pamięci Narodowej

Siedlce 2 kwietnia 2014 roku.

Żołnierze niezłomni - Podziemna Armia powraca
Żołnierze niezłomni - Podziemna Armia powraca

W środę 2 kwietnia w Siedlcach zainaugurowano obchody Miesiąca Pamięci Narodowej. Program obchodów był poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, walczących w powojennej Polsce o niepodległość z sowieckim okupantem, oraz rodzimymi służbami wysługującymi się Moskwie...

Więcej...

IV rocznica zamachu smoleńskiego

Warszawa 10 kwietnia 2014 roku.

Smoleńsk - Pamiętamy!
Smoleńsk - Pamiętamy!

W tym roku mija 4 lata od zbrodni smoleńskiej przed lotniskiem Smoleńsk-Siewiernyj, w której zginął Kwiat Narodu Polskiego - 96 wybitnych Polaków, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. W Warszawie na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim od samego rana trwały uroczystości upamiętniające tą tragedię...

Więcej...

Kanonizacja Jana Pawła II

Watykan 27 kwietnia 2014 roku.

Kanonizacja Jana Pawła II
Kanonizacja Jana Pawła II

27 kwietnia 2014 roku w Watykanie odbyła się kanonizacja bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Uroczystości rozpoczeły się o godz 10:00 na placu św. Piotra. Mszę Św. koncelebrował papież Franciszek. W uroczystości brał udział emyrytowany papież Benedykt XVI. Obecne były również dwie kobiety uzdrowione za wstawiennictwem Jana Pawła II: s. Marie Simon-Pierre Normand oraz Floribeth Mora Diaz...

Więcej...

Marsz Niepodległości 2014

96 rocznica odzyskania niepodległości

Warszawa 11 listopada 2014 roku.

Marsz Niepodległości 2014
Marsz Niepodległości 2014

Z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości zorganizowany przez Ruch Narodowy. Jak co roku marsz poprzedziła uroczysta Msza Św. za Ojczyznę w kościele pw. Św. Barbary w Warszawie.

Marsz Niepodległości został zorganizowany pod hasłem:

"Armia Patriotów"

Więcej...

35. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

Siedlce 30 sierpnia 2015 roku

35. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych - Odsłonięcie muralu
Mural na siedleckim więzieniu

Z okazji 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w kościele św. Stanisława w Siedlcach została odprawiona Msza Święta, a na murze siedleckiego Zakładu Karnego odsłonięto okolicznościowy mural. Uroczystości zwieńczył patriotyczno-historyczny koncert zespołu Contra Mundum.

Więcej...

Krzyż Kawalerski i Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy antykomunistycznych
Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy antykomunistycznych

21 października 2015 roku w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, podczas okolicznościowej gali, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński wręczył Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyże Wolności i Solidarności działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej.

Więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

Warszawa 11 listopada 2015 roku

Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, jedno z najważniejszych świąt państwowych. W wielu miastach Polski z tej okazji odbywają się różne uroczystości. Największą z nich jest Marsz Niepodległości w Warszawie organizowany przez Ruch Narodowy.

Więcej...

1050. rocznica Chrztu Polski

Ostrów Lednicki, Gniezno, Poznań 14-16.04.2016

1050. rocznica Chrztu Polski
1050. rocznica Chrztu Polski

1050 lat temu, 14 kwietnia 966 roku, w przypadającą wówczas Wielką Sobotę, polski władca Mieszko I przyjął chrześcijaństwo. Chrzest księcia Polski zapoczątkował chrystianizację naszego kraju i włączył Polskę do rodziny chrześcijańskich narodów Europy.

"Gdzie chrzest, tam nadzieja"

pod takim hasłem odbyły się trzydniowe, kościelno-państwowe obchody jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski, które miały miejsce 14-16 kwietnia na Ostrowie Lednickim, w Gnieźnie i Poznaniu.

Więcej...

 

35 Lat NZS

Siedlce 10 grudnia 2016 roku

Strajk okupacyjny NZS rys. Mirosław Andrzejewski (Zbirek)
Strajk okupacyjny NZS
rys. Mirosław Andrzejewski (Zbirek)

10 grudnia w auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyły się uroczystości w 35. rocznicę strajku studenckiego w ówczesnej Wyższej Szkole Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach.

Strajk Niezależnego Zrzeszenia Studentów trwał od 18 listopada do 11 grudnia 1981 roku i był częścią ogólnopolskiego protestu środowiska akademickiego w Polsce wobec działań władz PRL dot. wyboru rektora Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu.

 

Więcej...

 

35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Warszawa 12 grudnia 2016 roku

35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego
Wyrwano nam serce, lecz nie oddamy duszy

W związku z 35. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, w ramach obchodów zorganizowanych przez Stowarzyszenie 13 Grudnia, 12 grudnia 2016 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się koncert galowy pt. "Wyrwano nam serce, lecz nie oddamy duszy". Patronat honorowy nad Koncertem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Więcej...

 

Andrzej Duda w Siedlcach

Siedlce 11 lutego 2017 roku

Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Siedlec
Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Siedlec

11 lutego 2017r. w Siedlcach gościł Prezydent RP Andrzej Duda. Prezydent wziął udział w uroczystościach związanych z trzecią rocznicą śmierci Senatora Zbigniewa Romaszewskiego.

Bardzo dziękuję za ten gest pamięci, jakim jest nadanie temu rondu imienia pana marszałka Zbigniewa Romaszewskiego. Dziękuję za to, że wśród – jak podkreślał to przed momentem Pan Prezydent – wielkich postaci naszej historii upamiętnionych w różnych miejscach tutaj, w Siedlcach, tablicami, pomnikami, rondami, obok pomnika Lecha Kaczyńskiego, tu, w tym mieście, będzie także rondo imienia Marszałka Zbigniewa Romaszewskiego. Człowieka wolności, człowieka sprawiedliwości, człowieka godności i wielkiej prawości. Człowieka, który od swoich zupełnie młodych lat ‒ od lat 60., gdy było to naprawdę niebezpieczne ‒ czynnie walczył o prawa człowieka, o godność człowieka, o elementarną sprawiedliwość.

Więcej...

Żołnierze Wyklęci

1 marca 2017 roku

okładka książki "Dla Niepodległej – Żołnierze Wyklęci 1944-1963"
okładka książki "Dla Niepodległej – Żołnierze Wyklęci 1944-1963"

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy walczyli z reżimem komunistycznym i sowieckim okupantem o niepodległą i suwerenną Polskę. Nieugięci, niepokorni, do końca wierni swoim ideałom.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

Prezydent Lech Kaczyński

Na tą okoliczność przygotowałem dwie publikacje książek w formacie elektronicznym poświęcone Żołnierzom Wyklętym do ściągnięcia za darmo:

Więcej...

Matki Niepokornych

Warszawa 25 maja 2017 roku

Matki Niepokornych
Album „Matki Niepokornych”

W przeddzień Dnia Matki, 25 maja 2017 w Warszawie odbyły się uroczystości mające na celu uhonorowanie matek działaczy niepodległościowych walczących z totalitarnym reżimem komunistycznym.

Jest to hołd oddany matkom, które nie zawsze stały w pierwszym szeregu, często niedocenione i stojące w cieniu swoich dzieci, ale które nie mniej, a w wielu przypadkach bardziej doświadczyły represji ze strony komunistycznego reżimu z powodu działalności swoich pociech.

Więcej...

Agresja sowiecka na Polskę

Siedlce 21 wrzesień 2018 roku.

Odznaczeni Krzyżami Wolności i Solidarności
Odznaczeni Krzyżami Wolności i Solidarności

17 września 1939 roku Rosja Sowiecka bez wypowiedzenia wojny, pod pretekstem „pomocy humanitarnej” i „ochrony ludności rosyjskojęzycznej” zaatakowała Polskę, zadając cios w plecy uwikłanej w wojnę z Niemcami Rzeczpospolitej. Była to barbarzyńska agresja, która wypełniała tajne postanowienia protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow. W ten sposób, dwa totalitarne reżimy, faszystowskie Niemcy i komunistyczna Rosja dokonały IV rozbioru Polski.

Więcej...

Pogrzeb Jana Olszewskiego

Warszawa 16 lutego 2019 roku.

Pogrzeb Jana Olszewskiego - Trumna z ciałem Jana Olszewskiego

W sobotę 16 lutego pożegnaliśmy pierwszego, niekomunistycznego premiera RP Jana Olszewskiego. Wybitnego Polaka i męża stanu. Mszy Św. Pogrzebowej przewodniczył jego syn chrzestny i siostrzeniec bp Michał Janocha. Wzięli w niej udział najważniejsi politycy z prezydentem, premierem i marszałkami sejmu i senatu.

Po zakończeniu mszy świętej trumna z ciałem premiera Jana Olszewskiego umieszczona została na lawecie armatniej. Następnie kondukt żałobny przeszedł ulicami Warszawy pod pomnik Powstania Warszawskiego. Kondukt prowadziła orkiestra wojskowa. W ostatnim pożegnaniu towarzyszyli premierowi tysiące rodaków.

Więcej...

Pogrzeb Kornela Morawieckiego

Warszawa 5 października 2019 roku.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego - Transparent "Kornel dziękujemy"

W sobotę 5 października odbyły się uroczystości pogrzebowe przywódcy „Solidarności Walczącej”. O godz. 1200 rozpoczęła się Msza Św. pogrzebowa w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział żalem okryta rodzina Zmarłego, w tym premier Mateusz Morawiecki z żoną i dziećmi. Obecni byli także prezydent RP Andrzej Duda, prezes Jarosław Kaczyński, przedstawiciele Parlamentu i rządu, premier Republiki Czeskiej Andrej Babisz, a także licznie zgromadzeni przed katedrą rodacy z całego kraju. Mszy Św. przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

Odszedł od nas na wieczną wartę niezwykły człowiek, wielki patriota i Polak, legenda „Solidarności Walczącej” niezłomny wojownik o wolną i niepodległą Polskę z reżimem komunistycznym i postkomuną.

Więcej...

Pogrzeb Zygmunta Goławskiego

Siedlce 13 marca 2021 roku.

Pogrzeb Zygmunta Goławskiego

We wtorek 9 marca 2021 roku odszedł na wieczną wartę płk. Zygmunt Goławski ps. „Sokół II”. Żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, więzień sowieckich łagrów.

Uroczystości pogrzebowe z udziałem wojskowej asysty honorowej odbyły się w sobotę 13 marca 2021 roku. Mszy Św. Pogrzebowej przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele parlamentu i władz lokalnych, wojsko, przedstawiciele Prezydenta RP, Rządu, IPN i „Solidarności” oraz liczna grupa mieszkańców Siedlec.

Odszedł od nas niezwykły człowiek, wielki patriota i Polak. Niezłomny wojownik o wolną i niepodległą Polskę z reżimem komunistycznym i postkomuną.

Więcej...

Nowy mural w Siedlcach

Siedlce 9 października 2021 roku.

Nowy mural w Siedlcach

W sobotę 9 października 1921 roku na murze siedleckiego więzienia odsłonięto mural. Powstał on w miejscu już zniszczonego muralu namalowanego w 2015 roku z okazji 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Grafika składa się z trzech części.

Więcej...

Niepodległość nie na sprzedaż

Warszawa 11 listopada 2021 roku.

Marsz Niepodległości pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”

Tegoroczny Marsz Niepodległości odbył się pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”. W patriotycznej manifestacji uczestniczyło ok. 150 tys. osób pod biało-czerwoną flagą. Marsz początkowo miał być zakazany a w to miejsce zarejestrowano manifestacje 14 Kobiet z Mostu.

Marsz Niepodległości rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał szef Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Robert Bąkiewicz.

Więcej...

„Silny Naród, Wielka Polska”

Warszawa 11 listopada 2022 roku

Marsz Niepodległości pod hasłem „Silny Naród, Wielka Polska”

Jest moc. Wybierając się w dniu dzisiejszym, kolejny raz z Siedlec do Warszawy na „Marsz Niepodległości” przyznam szczerze, miałem wątpliwości jak w tym roku dopisze frekwencja. Zadawałem sobie pytania: jak wielu znów będzie chciało poświęcić ten wolny, świąteczny czas dla Ojczyzny? Jak wielu będzie chciało wydać pieniądze, których tak bardzo (szczególnie nam starszemu pokoleniu, kombatantom i emerytom) brakuje, na podróż do Warszawy aby wziąć udział w Marszu? Jak wielu, zwłaszcza młodych ludzi, ulegnie nienawistnej propagandzie wylewającej się ściekiem z głośników i ekranów pewnych rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych i zwątpi w sensowność udziału w marszu? Jak wreszcie, dzisiejszemu pokoleniu i to nie tylko temu najmłodszemu, żyjącemu na co dzień wirtualnym życiem, będzie się chciało wziąć udział w rzeczywistym wydarzeniu?

Więcej...

Marsz Papieski

Warszawa 02 kwietnia 2023 roku

Marsz Papieski
Narodowy Marsz Papieski 2023

2 kwietnia 2005 roku o godz. 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Dzisiaj obchodzimy osiemnastą rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II.

Kiedy Marsz ruszył okazało się ilu nas naprawdę przyszło bronić, nie Świętego Jana Pawła II ale bronić Jego dobrego imienia przed oszczercami i nienawistnikami. Okazało się, że jest w nas moc, że jest w nas siła i że jest nas tysiące. Nie wiem ile osób przybyło na Marsz w obronie Jana Pawła II ale kiedy w połowie Marszu skręcaliśmy z Marszałkowskiej w Świętokrzyską, to czoło Marszu było daleko na Krakowskim Przedmieściu a od Ronda Dmowskiego nie było widać jego końca.

Więcej...

Powstanie Warszawskie

Warszawa 01 sierpnia 2023 roku

Powstanie Warszawskie
Wodniacy przed wyruszeniem na godzinę „W”

Powstanie Warszawskie. 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę „W” będąc częścią ogromnej flotylli, przy dźwięku syren, tych miejskich, ale także i tych znajdujących się na wielu jednostkach pływających, pokłoniliśmy głowy przed tymi, którzy 79 lat temu oddali swoje życie, za Boga, Honor i Ojczyznę.

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

  • msza kanonizacyjna jana pawła ii

  • marianna popiełuszko pogrzeb
  • marsz niepodległości 2014
  • zamach smoleński
  • zbigniew romaszewski
  • armia patriotów
Jaka jest suma 8 i 5?