Marsz Niepodległości 2014

96 rocznica odzyskania niepodległości

Warszawa 11 listopada 2014 roku

Marsz Niepodległości 2014
Marsz Niepodległości 2014

Z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości zorganizowany przez Ruch Narodowy. Jak co roku marsz poprzedziła uroczysta Msza Św. za Ojczyznę w kościele pw. Św. Barbary w Warszawie.

Tegoroczna trasa marszu miała zmieniony przebieg, m.in. aby uniknąć prowokacji pod instalacją na pl. Zbawiciela promującej dewiacje seksualne i przy ambasadzie Federacji Rosyjskiej. Trasa wiodła od ronda Dmowskiego, al. Jerozolimskimi, poprzez most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego i rondem Waszyngtona na błonia przy Stadionie Narodowym. Marsz Niepodległości został zorganizowany pod hasłem:

"Armia Patriotów"

Demonstranci nieśli ze sobą polskie flagi oraz transparenty m.in z hasłami: "Bóg Honor Ojczyzna", "Ludobójstwa Wołynia i Małopolski pamiętamy", "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...", "Myśmy partyzanci, polscy rebelianci", "Gender to śmierć - zabija: tożsamość, duszę i ciało". Szły tłumy patriotów, niektórzy całymi rodzinami. Według szacunkowych danych ulicami Warszawy przeszło 100 tys. osób.

Zdecydowana większość trasy demonstranci przeszli spokojnie. Jednak mimo zmiany trasy Marsz nie ustrzegł się prowokacji. Niewielkie grupy chuliganów w kominiarkach próbowała zakłócić przebieg Marszu. W okolicy ronda Waszyngtona prowokatorzy zaatakowali policję i straż Marszu Niepodległości. Marsz kończył się wiecem na błoniach Stadionu Narodowego, gdzie do demonstrantów przemówili organizatorzy i zaproszeni goście. I tu nie obyło się bez prowokacji. Najwyraźniej dla policji działania debili nieużywających mózgu nie wystarczyły i sama zaatakowała uczestników wiecu. Zebrani na błoniach Stadionu Narodowego patrioci odpowiedzieli odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Obchody Święta Niepodległości zakończyły się koncertem zespołu "Irydion".

Cześć i chwała Bohaterom!

 

 

 

Koncert zespołu "Irydion" na Marszu Niepodległości

 

 

 

 


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

  • marsz niepodległości 2014 most poniatowskiego

  • armia patriotów
  • zdjęcia z marszu niepodległości 2014
  • bóg honor ojczyzna
  • marsz niepodległości 2014 warszawa
  • 96 rocznica odzyskania niepodległości
Jaka jest suma 9 i 3?