Pozostałe dokumenty

Na tej stronie publikowane są dokumenty oraz opracowania z zasobów własnych i z internetu, które nie pasują do chronologicznego układu witryny.

 

 

(Nie) Legalny Marsz Niepodległości
(Nie) Legalny Marsz Niepodległości

(Nie) Legalny Marsz Niepodległości

Ja idę na Marsz Niepodległości i to legalnie. Mam do tego konstytucyjne prawo. I ani Sąd, ani tym bardziej Rafał Trzaskowski nie może stawiać się ponad konstytucyjne prawo obywateli polskich do zgromadzeń i zabronić mi demonstrowania patriotyzmu i przywiązania do naszej ojczyzny – Polski. W przeszłości wielokrotnie próbowano złamać duch patriotyczny wśród Polaków. Żołnierzy walczących o niepodległość nazywano bandytami a teraz patriotów nazywa się faszystami. A jak w taki razie nazwać osobę organizującą ustawkę?

Więcej...

Reparacje wojenne od Niemiec

Organizacje konserwatywne prawicowe zrzeszone w Zjednoczeniu Konserwatywno-Narodowym Środowisk Patriotycznych wystosowały list do Premiera RP Mateusza Morawieckiego w sprawie reparacji wojennych od Niemiec.

Więcej...

List otwarty do posłów na Sejm RP Porozumienie Jarosława Gowina

Apel byłych działaczy opozycji antykomunistycznej do posłów Porozumienia Jarosława Gowina o poparcie ustawy, która umożliwi przeprowadzenie w maju korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

Szanowni Państwo,

W tym wyjątkowo trudnym i niepewnym czasie zwracamy się do Was, parlamentarzystów Porozumienia wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości, z apelem o głęboką refleksję nad sytuacją, w której może się znaleźć nasza Ojczyzna w wyniku kryzysu politycznego. Przed kilkudziesięcioma laty każdy z nas podjął ryzyko walki o wolną i demokratyczną Polskę. Tysiące obywateli Rzeczpospolitej nie bacząc na swe prywatne losy postanowiło działać na rzecz wyzwolenia Ojczyzny i współobywateli. Wszystkim nam przyświecała jedna myśl: by zachować się jak trzeba.

Więcej...

IPN kryje TW

Instytut Pamięci Narodowej powinien stać na straży praworządności, której nadrzędnym celem winna być prawda historyczna. Ujawnienie tajnych współpracowników z czasów dyktatury komunistycznej i umożliwienie poznania ich tożsamości może przyczynić się do lepszego poznania mechanizmów zniewolenia społeczeństwa w okresie PRL. Instytut winien być promotorem takich działań a nie ich hamulcowym. Tymczasem można wysnuć teorię o kryciu tajnych współpracowników przez IPN, co w mojej ocenie jest niedopuszczalne.

Więcej...

Jan Orzyłowski oficer Służby Bezpieczeństwa w Siedlcach
Jan Orzyłowski oficer SB w Siedlcach

Orzyłowski Jan oficer SB

Jan Mroczek mieszkaniec Świercz gm. Zbuczyn i Siedlec. Funkcjonariusz MO, ZOMO i SB, komunista, członek ZSMP i PZPR. Posiada trójkę dzieci: Małgorzata ur. w 1976 r., Grzegorz ur. w 1978 r. i Joanna ur. w 1988 r.

Do Milicji Obywatelskiej wstąpił 24 września 1974 roku bez szkoły (ukończył naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Siedlcach w zawodzie tokarz, z wynikiem ogólnym dostatecznym. Służbę w pododdziale ZOMO rozpoczął w listopadzie 1975 r.

Więcej...

Bogusław Dauter

Notka biograficzna sędziego NSA na usługach komunistów, marionetki rządów reżimowych PRL., członka PKW - Bogusława Dautera.

Przejdź do notki ...

Apel do Premiera o godne traktowanie osób zasłużonych dla niepodległości Polski

Na stronie citizengo.org dostępny jest apel do Premiera o godne traktowanie osób zasłużonych dla niepodległości Polski. Osoby represjonowane w PRL z powodów politycznych żyją do tej pory w trudnych warunkach materialnych, mimo, że Konsytuacja zobowiązuje władze Polski do zapewnienia im godnego poziomu życia do końca ich dni. Udziel poparcia weteranom walki o wolną i suwerenną Polskę. Swoje poparcie można wyrazić podpisując petycję TUTAJ.

Więcej...

Apel o reformę wymiaru sprawiedliwości

Sądy w Polsce są dzisiaj jedynymi instytucjami państwowymi które po 4 czerwca 1989 roku nie zreformowały się, nie przeszły żadnych zmian ani strukturalnych, ani kadrowych. Pozostały reliktem systemu komunistycznego. Brak demokratycznej kontroli nad sądami doprowadził do powstania patologicznych zjawisk w ich funkcjonowaniu. Dzisiaj Sądy nie służą obywatelom i państwu polskiemu, tylko strzegą interesów różnych grup systemu postkomunistycznego i własnej korporacji.

Więcej...

Apel w sprawie prokuratorów wojskowych III RPRL

List otwarty Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich do Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry oraz do Prezesa IPN Łukasza Kamińskiego.

Szanowni Panowie!

Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję o rozwiązaniu Prokuratury Wojskowej, której wieloletnie pozoranctwo w zakresie odnowy wymiaru sprawiedliwości po 1989 roku wyszło na jaw szczególnie, gdy nieudolnie zajmowała się śledztwem dotyczącym zbiorowej śmierci przedstawicieli polskich elit w Smoleńsku. Według upublicznionych informacji większość wojskowych śledczych zostanie przeniesiona do terenowych struktur prokuratury cywilnej, a niektórzy „sprawdzeni towarzysze” prokuratorzy odchodzą na dobrze płatne emerytury (w wysokości od 7 do 19 tysięcy złotych miesięcznie!).

Więcej...

Zostaw komentarz