Pozostałe dokumenty

Na tej stronie publikowane są dokumenty oraz opracowania z zasobów własnych i z internetu, które nie pasują do chronologicznego układu witryny.

 

 

Solidarność z Ukrainą
Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

24 lutego 2022 r.

Dzisiaj mija rok od pełnowymiarowej agresji Rosji na Ukrainę. Nie był to początek wojny. Już w 2014 roku Rosja rozpętała wojnę na Ukrainie poprzez aneksję Krymu. Od początku byłem przeciwny brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę, dlatego też postanowiłem nałożyć prywatnie sankcje na obywateli Rosji, nie przyjmując ich w Hoteliku. Akcja trwała do końca działalności tj. do końca 2021 roku. Z uwagi na to iż Rosjanie nie wyszli z Ukrainy, a wręcz przeciwnie, chcą podbić cały kraj , a Hotelik jest nieczynny i strona Hoteliku nieaktywna poniżej przedstawiam kopię tej strony wraz z komentarzami.

Więcej...

(Nie) Legalny Marsz Niepodległości
(Nie) Legalny Marsz Niepodległości

(Nie) Legalny Marsz Niepodległości

Ja idę na Marsz Niepodległości i to legalnie. Mam do tego konstytucyjne prawo. I ani Sąd, ani tym bardziej Rafał Trzaskowski nie może stawiać się ponad konstytucyjne prawo obywateli polskich do zgromadzeń i zabronić mi demonstrowania patriotyzmu i przywiązania do naszej ojczyzny – Polski. W przeszłości wielokrotnie próbowano złamać duch patriotyczny wśród Polaków. Żołnierzy walczących o niepodległość nazywano bandytami a teraz patriotów nazywa się faszystami. A jak w taki razie nazwać osobę organizującą ustawkę?

Więcej...

Reparacje wojenne od Niemiec

Organizacje konserwatywne prawicowe zrzeszone w Zjednoczeniu Konserwatywno-Narodowym Środowisk Patriotycznych wystosowały list do Premiera RP Mateusza Morawieckiego w sprawie reparacji wojennych od Niemiec.

Więcej...

List otwarty do posłów na Sejm RP Porozumienie Jarosława Gowina

Apel byłych działaczy opozycji antykomunistycznej do posłów Porozumienia Jarosława Gowina o poparcie ustawy, która umożliwi przeprowadzenie w maju korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

Szanowni Państwo,

W tym wyjątkowo trudnym i niepewnym czasie zwracamy się do Was, parlamentarzystów Porozumienia wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości, z apelem o głęboką refleksję nad sytuacją, w której może się znaleźć nasza Ojczyzna w wyniku kryzysu politycznego. Przed kilkudziesięcioma laty każdy z nas podjął ryzyko walki o wolną i demokratyczną Polskę. Tysiące obywateli Rzeczpospolitej nie bacząc na swe prywatne losy postanowiło działać na rzecz wyzwolenia Ojczyzny i współobywateli. Wszystkim nam przyświecała jedna myśl: by zachować się jak trzeba.

Więcej...

IPN kryje TW

Instytut Pamięci Narodowej powinien stać na straży praworządności, której nadrzędnym celem winna być prawda historyczna. Ujawnienie tajnych współpracowników z czasów dyktatury komunistycznej i umożliwienie poznania ich tożsamości może przyczynić się do lepszego poznania mechanizmów zniewolenia społeczeństwa w okresie PRL. Instytut winien być promotorem takich działań a nie ich hamulcowym. Tymczasem można wysnuć teorię o kryciu tajnych współpracowników przez IPN, co w mojej ocenie jest niedopuszczalne.

Więcej...

Jan Orzyłowski oficer Służby Bezpieczeństwa w Siedlcach
Jan Orzyłowski oficer SB w Siedlcach

Orzyłowski Jan oficer SB

Jan Mroczek mieszkaniec Świercz gm. Zbuczyn i Siedlec. Funkcjonariusz MO, ZOMO i SB, komunista, członek ZSMP i PZPR. Posiada trójkę dzieci: Małgorzata ur. w 1976 r., Grzegorz ur. w 1978 r. i Joanna ur. w 1988 r.

Do Milicji Obywatelskiej wstąpił 24 września 1974 roku bez szkoły (ukończył naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Siedlcach w zawodzie tokarz, z wynikiem ogólnym dostatecznym. Służbę w pododdziale ZOMO rozpoczął w listopadzie 1975 r.

Więcej...

Bogusław Dauter

Notka biograficzna sędziego NSA na usługach komunistów, marionetki rządów reżimowych PRL., członka PKW - Bogusława Dautera.

Przejdź do notki ...

Apel do Premiera o godne traktowanie osób zasłużonych dla niepodległości Polski

Na stronie citizengo.org dostępny jest apel do Premiera o godne traktowanie osób zasłużonych dla niepodległości Polski. Osoby represjonowane w PRL z powodów politycznych żyją do tej pory w trudnych warunkach materialnych, mimo, że Konsytuacja zobowiązuje władze Polski do zapewnienia im godnego poziomu życia do końca ich dni. Udziel poparcia weteranom walki o wolną i suwerenną Polskę. Swoje poparcie można wyrazić podpisując petycję TUTAJ.

Więcej...

Apel o reformę wymiaru sprawiedliwości

Sądy w Polsce są dzisiaj jedynymi instytucjami państwowymi które po 4 czerwca 1989 roku nie zreformowały się, nie przeszły żadnych zmian ani strukturalnych, ani kadrowych. Pozostały reliktem systemu komunistycznego. Brak demokratycznej kontroli nad sądami doprowadził do powstania patologicznych zjawisk w ich funkcjonowaniu. Dzisiaj Sądy nie służą obywatelom i państwu polskiemu, tylko strzegą interesów różnych grup systemu postkomunistycznego i własnej korporacji.

Więcej...

Apel w sprawie prokuratorów wojskowych III RPRL

List otwarty Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich do Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry oraz do Prezesa IPN Łukasza Kamińskiego.

Szanowni Panowie!

Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję o rozwiązaniu Prokuratury Wojskowej, której wieloletnie pozoranctwo w zakresie odnowy wymiaru sprawiedliwości po 1989 roku wyszło na jaw szczególnie, gdy nieudolnie zajmowała się śledztwem dotyczącym zbiorowej śmierci przedstawicieli polskich elit w Smoleńsku. Według upublicznionych informacji większość wojskowych śledczych zostanie przeniesiona do terenowych struktur prokuratury cywilnej, a niektórzy „sprawdzeni towarzysze” prokuratorzy odchodzą na dobrze płatne emerytury (w wysokości od 7 do 19 tysięcy złotych miesięcznie!).

Więcej...

Zostaw komentarz