Bogusław Dauter

11 września 2013 roku

Polska Temida - ślepa na praworządność, z mieczem na niepokornych.
Polska Temida - ślepa na praworządność, z mieczem na niepokornych.

Bogusław Bronisław Dauter s. Krzysztofa i Czesławy ur. 19.07.1955r. w Łukowie[1]. Sędzia na usługach komunistów, marionetka rządów reżimowych PRL. W latach '80 oddelegowany z Sądu Rejonowego do Sądu Wojewódzkiego w Siedlcach celem wydawania haniebnych wyroków[2],[5] na działaczach opozycji niepodległościowej. Bogusław Dauter wydawał wyroki wbrew obowiązującemu wówczas prawu[3],[4],[7],[8]. Do skazania nie musiał mieć nawet dostatecznych dowodów zarzucanych czynów[6],[8]. Za swoje "zasługi" w 1989 roku został prezesem Sądu Wojewódzkiego w Siedlcach, a następnie mianowany na sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Jest autorem wielu publikacji prawniczych. W tych książkach m.in. poucza, w jaki sposób sędzia powinien posługiwać się określonymi instytucjami procedury sądowo administracyjnej. Zapewne, biorąc pod uwagę doświadczenie pana sędziego, zwiększy się ilość skazanych. Prawo, dowody - nieistotne, wystarczy odpowiednie uzasadnienie do wyroku.

 

W 1993 roku wystartował w wyborach do Senatu[9], na szczęście bez powodzenia. W 1994 Józef Oleksy (ten, który "spotykał się" z agentem rosyjskich służb specjalnych Władimirem Ałganowem) mianował Bogusława Dautera wiceministrem w Ministerstwie Sprawiedliwości. W 2011 roku prezydent Bronisław Komorowski (bez komentarza) powołał Bogusława Dautera w skład Państwowej Komisji Wyborczej. W ramach tej komisji w maju 2013 roku wyjechał na szkolenie do... Moskwy[10]; prawdopodobnie konsultacje z putinowskim "czarodziejem od urn" mają na celu przygotowanie go do wprowadzenia rosyjskich standardów wyborczych w Polskich Komisjach.

 

"Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy."

Józef Stalin

 

 

Uzupełnienie

18 grudnia 2014 roku


W związku z "nieprawidłowościami" przy liczeniu głosów oddanych w trakcie wyborów samorządowych 16 listopada 2014 roku, Bogusław Dauter wraz z całym składem Państwowej Komisji Wyborczej (za wyjątkiem Wiesława Kozielewicza, który odszedł z powodu wieku) został zmuszony do podania się do dymisji z dniem 1 grudnia 2014 roku.[11]

 

"Wybory zamknięte, teraz trzeba zamknąć fałszerzy."

Jan Pietrzak[12]

 

 

Dokumenty:


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

Jacek Dauter komornik

  • Stanisław Iwanicki
  • Bogusław Dauter
  • PKW szkolenie w Moskwie
  • Dauter
  • Stanisław Zabłocki

Skomentował Boguslaw |

„Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza”
Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
Zawiadomienie Prokuratora Generalnego o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa przez sędziego Daniela Strzeleckiego na szkodę Bogusława Biedrzyńskiego – czyn z art. 231 § 1 k.k.
http://barwybezprawia.pl/2015/12/15/zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-uzasadnionym-popelnieniu-przestepstwa-przez-sedziego-daniela-strzeleckiego-na-szkode-boguslawa-biedrzynskiego-czyn-z-art-231-%c2%a7-1-k-k/
https://www.facebook.com/Poszkodowani-przez-wymiar-niesprawiedliwości-624680607593846/?ref=aymt_homepage_panel

Skomentował mario78 |

ustawił też swojego brata, byłego oficera SB, aktualnie posiada kancelaria komornicza w Nowym Tomyślu (wielkopolskie)

Odpowiedział Leszek Andrzejewski

Komornik Jacek Dauter jest na liście agentów SB na poz. 260.

Skomentował barnaba |

Górski B.A. urodzony Jarnice k. Węgrowa - wojskowy w czasach P.R.L. ma niejedno za uszami. Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu Funkcjonariuszy Publicznych załatwia formalności w urzędzie miasta Siedlce w sprawie pikiety przed domem w/w na Faustyny - gdzie przedstawimy przeszłość pana Adolfa i jego dokonania przeszłe i obecne. Zapraszamy na pikietę.

Skomentował al |

Trzeba przyznać że Dauter umiał się ustawić i nadal ma się dobrze. Czy IPN może Siedlczanom powiedzieć, dlaczego, i z jaką przeszłością pojawił się w Siedlcach Adolf Bogusław Górski?

Prosimy obliczyć 5 plus 6.