100-lecie Niepodległości Polski

Warszawa 11 listopada 2018 r.

Marsz Niepodległości 2018

Dziękuję, że przybyliście tutaj ze wszystkich stron Polski, do Warszawy, na to wielkie spotkanie dla Niepodległej. Dziękuje, że przybyliście tutaj dla Polski, że przywieźliście biało-czerwone flagi, że jesteśmy tu i stoimy właśnie pod nimi, pod tymi barwami, za które krew przelewali nasi ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie, pokolenia Polaków, po to, żebyśmy mogli swobodnie je nieść, po to, byśmy mogli się pod nimi zgromadzić. Jest pod nimi miejsce dla każdego. To jest nasza flaga, nasza, państwowa, narodowa, biało-czerwona. Nigdy nie biała i już nigdy nie czerwona.

Chcę, żebyśmy szli pod naszymi biało-czerwonymi sztandarami razem w atmosferze radości, w atmosferze hołdu dla naszych bohaterów i dla naszego państwa. Żebyśmy oddali cześć tym, którzy o Polskę walczyli, tym, którzy ją dla nas odzyskali, cieszyli się tym, że mamy ją wolną, suwerenną i niepodległą.

Idźmy razem, niech to będzie wspólny marsz, niech to będzie marsz dla każdego, marsz, na którym każdy chce być i na którym każdy dobrze się czuje, idąc dla Polski. Życzę wam udanego świętowania, niech żyje Polska. Niech żyje wolna, niepodległa, suwerenna Rzeczpospolita.

Część i chwała bohaterom.

– zwrócił się prezydent Andrzej Duda do uczestników Marszu Niepodległości.

Marsz Niepodległości 2018 w Warszawie

 

 

Zostaw komentarz