Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
201 Chuszka Stanisława 1941-03-25 IPN Lu 300/1493 Łaskarzew
202 Chwedczuk Józef 1950-03-19 IPN Lu 300/1752 Korczew
203 Chylik Antoni 1949-01-28 IPN Lu 300/1847 Siedlce
204 Cichecka Halina 1946-10-15 IPN Lu 300/1491 Łaskarzew
205 Cichecki Franciszek 1929-10-02 IPN Lu 300/1498 Domaszew
206 Cichecki Józef 1933-03-10 IPN Lu 300/390 Garwolin
207 Cichocki Włodzimier 1940-02-09 IPN Lu 300/1940 Siedlce
208 Ciećko Wiesław 1930-10-21 IPN Lu 300/391 Garwolin
209 Cieszkowski Eugeniusz 1929-09-13 IPN Lu 300/392 Sobolew
210 Cieśla Adam 1948-01-01 IPN Lu 300/1478 Sobolew
211 Cieślik Stanisław 1923-11-11 IPN Lu 300/1479 Garwolin
212 Ciołkowski Wiesław 1949-01-02 IPN Lu 300/1480 Garwolin
213 Ciozda Sylwester 1948-11-17 IPN Lu 300/1941 Siedlce
214 Cmiel Ignacy 1912-12-14 IPN Lu 300/1481 Kłoczew
215 Cmuchalski Józef 1933-11-10 IPN Lu 300/582 Grębków
216 Cuch Antoni 1944-06-01 IPN Lu 300/1482 Sobolew
217 Czaczkowski Paweł 1931-11-06 IPN Lu 300/581 Prostyń
218 Czajka Bogusław 1943-05-07 IPN Lu 300/578 Sadowne
219 Czajka Czesław 1927-07-07 IPN Lu 300/580 Węgrów
220 Czajka Elżbieta 1949-12-17 IPN Lu 300/579 Sadowne
221 Czajkowski Władysław 1906-04-04 IPN Lu 300/1646 Siedlce
222 Czapczuk Henryk 1937-11-18 IPN Lu 300/1763 Łosice
223 Czapek Marian 1938-05-11 IPN Lu 300/1496 Wilga
224 Czapliński Józef 1902-01-30 IPN Lu 300/375 Sobienie-Jeziory
225 Czapliński Stanisław 1954-02-10 IPN Lu 300/1497 Wilga
226 Czapski Adam 1932-10-10 IPN Lu 300/1647 Siedlce
227 Czarnecki Kazimierz 1911-02-24 IPN Lu 300/1483 Miastków
228 Czarnecki Ryszard 1932-07-16 IPN Lu 300/1893 Siedlce
229 Czarnecki Wiktor 1932-11-20 IPN Lu 300/1484 Pilawa
230 Czarniak Piotr 1930-06-29 IPN Lu 300/1485 Sobienie-Jeziory
231 Czarnocka Emilia 1910-08-02 IPN Lu 300/1739 Suchożebry
232 Czarnocki Kazimierz 1927-04-05 IPN Lu 300/576 Węgrów
233 Czarnocki marian 1922-08-20 IPN Lu 300/1648 Siedlce
234 Czarnocki Włodzimier 1956-11-07 IPN Lu 300/575 Węgrów
235 Czarnocki Zygmunt 1942-07-24 IPN Lu 300/577 Węgrów
236 Czaus Bronisław 1930-04-08 IPN Lu 300/1649 Siedlce
237 Czerkas Kazimierz 1915-12-25 IPN Lu 300/1747 Łosice
238 Czerwiński Witold 1906-07-15 IPN Lu 300/574 Wierzbno
239 Częstochowski Gustaw 1932-10-18 IPN Lu 300/376 Sobienie-Jeziory
240 Częstochowski Józef 1922-01-09 IPN Lu 300/1784 Korczew
241 Czmiel Tadeusz 1955-02-10 IPN Lu 300/1486 Garwolin
242 Czmoch Leszek 1963-05-26 IPN Lu 300/1849 Siedlce
243 Czmoch Zdzisław 1934-03-06 IPN Lu 300/1650 Siedlce
244 Czuba Edward 1956-06-10 IPN Lu 300/573 Korytnica
245 Czubaszek Stanisław 1927-09-03 IPN Lu 300/1973 Siedlce
246 Czubrzyński Janusz 1949-01-23 IPN Lu 300/1487 Garwolin
247 Czyżak Zygmunt 1936-05-21 IPN Lu 300/1199 Stanin
248 Czyżewski Stefan 1925-03-06 IPN Lu 300/1488 Garwolin
249 Ćwiklak Henryk 1945-09-18 IPN Lu 300/1494 Świdnik
250 Dadacz Józefat 1928-05-03 IPN Lu 300/1073 Stoczek Łukowski
251 Dadas Stanisław 1942-02-26 IPN Lu 300/1499 Miastków
252 Daniluk Eugeniusz 1926-12-14 IPN Lu 300/1812 Korczew
253 Danowski Roman 1940-03-10 IPN Lu 300/570 Korytnica
254 Darnowski Mieczysław 1930-01-02 IPN Lu 300/1894 Siedlce
255 Dąbkowski Jerzy 1931-11-03 IPN Lu 300/543 Węgrów
256 Dąbkowski Kazimierz 1915-03-27 IPN Lu 300/551 Prostyń
257 Dąbrowski Antoni 1952-03-18 IPN Lu 300/558 Węgrów
258 Dąbrowski Jan 1948-08-09 IPN Lu 300/539 Węgrów
259 Dąbrowski Janusz 1952-06-01 IPN Lu 300/540 Miedzna
260 Dąbrowski Kazimierz 1930-07-05 IPN Lu 300/1500 Os. Czechy
261 Dąbrowski Marek 1956-12-01 IPN Lu 300/538 Miedzna
262 Dąbrowski Mieczysław 1921-07-23 IPN Lu 300/1895 Siedlce
263 Dąbrowski Roman 1945-09-12 IPN Lu 300/536 Węgrów
264 Dąbrowski Stanisław 1915-01-07 IPN Lu 300/1524 Wilga
265 Dąbrowski Stanisław 1936-11-19 IPN Lu 300/1501 Garwolin
266 Dąbrowski Stefan 1931-01-03 IPN Lu 300/535 Węgrów
267 Dąbrowski Waldemar 1946-01-12 IPN Lu 300/1502 Pilawa
268 Dąbrowski Wiesław 1950-10-18 IPN Lu 300/534 Węgrów
269 Dąbrowski Zbigniew 1956-06-22 IPN Lu 300/1503 Garwolin
270 Decyk Ireneusz 1952-06-08 IPN Lu 300/569 Stoczek
271 Decyk Konstanty 1917-09-14 IPN Lu 300/568 Sadowne
272 Decyk Stanisław 1906-03-14 IPN Lu 300/567 Stoczek
273 Decyk Zdzisław 1950-02-15 IPN Lu 300/566 Stoczek
274 Dejnarowicz Waldemar 1945-08-23 IPN Lu 300/564 Węgrów
275 Delegacz Ireneusz 1929-02-23 IPN Lu 300/563 Korytnica
276 Delegacz Ryszard 1928-09-01 IPN Lu 300/562 Korytnica
277 Dembek Kazimierz 1950-02-12 IPN Lu 300/1506 Kłoczew
278 Demiańczuk Stanisław 1931-07-16 IPN Lu 300/1768 Korczew
279 Demski Józef 1922-10-31 IPN Lu 300/561 Węgrów
280 Denisiuk Marian 1934-11-22 IPN Lu 300/1525 Maciejowice
281 Derlatka Edmund 1928-09-17 IPN Lu 300/556 Grębków
282 Derlicki Wojciech 1953-05-10 IPN Lu 300/555 Miedzna
283 Dernałowicz Jan 1930-06-24 IPN Lu 300/554 Sadowne
284 Dernałowicz Józef 1923-09-22 IPN Lu 300/565 Sadowne
285 Dębecki Henryk 1933-03-25 IPN Lu 300/1504 Wilga
286 Dębek Józef 1930-11-20 IPN Lu 300/1505 Kłoczew
287 Dębek Marian 1949-11-01 IPN Lu 300/1519 Łaskarzew
288 Dębek Teofil 1937-11-09 IPN Lu 300/1520 Łaskarzew
289 Dębek Zdzisław 1947-09-07 IPN Lu 300/1518 Łaskarzew
290 Dębkowski Edward 1937-10-07 IPN Lu 300/560 Sadowne
291 Dębkowski Mieczysław 1947-08-20 IPN Lu 300/559 Sokółka
292 Dębowska Teresa 1935-01-01 IPN Lu 300/1652 Siedlce
293 Dębowski Jan 1947-06-14 IPN Lu 300/1527 Sobienie-Jeziory
294 Dębski Jan 1919-08-28 IPN Lu 300/1205 Stanin
295 Dębski Stanisław   IPN Lu 300/1653 Siedlce
296 Dłużniewski Jacek 1959-11-23 IPN Lu 300/1846 Siedlce
297 Dobosz Adam 1936-12-07 IPN Lu 300/550 Węgrów
298 Dobosz Andrzej 1948-02-10 IPN Lu 300/549 Węgrów
299 Dobosz Eugeniusz 1947-01-20 IPN Lu 300/548 Węgrów
300 Dobosz Kazimierz 1961-03-03 IPN Lu 300/547 Miedzna
301 Dobosz Szczepan 1946-01-01 IPN Lu 300/546 Węgrów
302 Dobosz Wacław 1933-06-10 IPN Lu 300/545 Węgrów
303 Dobrowolski Jan 1936-05-04 IPN Lu 300/1507 Pilawa
304 Dobrowolski Józef 1945-01-29 IPN Lu 300/544 Wierzbno
305 Dobrzyński Dariusz 1956-09-11 IPN Lu 300/1845 Siedlce
306 Domański Bogdan 1959-08-10 IPN Lu 300/1508 Miastków Kościelny
307 Domański Edward 1950-04-04 IPN Lu 300/542 Siedlce
308 Domański Stanisław 1936-02-02 IPN Lu 300/1509 Garwolin
309 Domański Władysław 1936-06-27 IPN Lu 300/541 Miedzna
310 Domaszczyński Henryk 1926-04-02 IPN Lu 300/1510 Miastków
311 Domaszczyński Tadeusz 1927-08-22 IPN Lu 300/1511 Miastków
312 Domentka Henryk 1924-12-14 IPN Lu 300/572 Trawy
313 Domentka Marian 1922-08-01 IPN Lu 300/571 Węgrów
314 Drabarek Halina 1944-02-12 IPN Lu 300/533 Korytnica
315 Drabik Tadeusz 1943-10-18 IPN Lu 300/1512 Garwolin
316 Dragan Stanisław 1929-03-30 IPN Lu 300/532 Węgrów
317 Drewniak Jan 1947-09-18 IPN Lu 300/1522 Łaskarzew
318 Droń Kazimierz 1945-04-21 IPN Lu 300/1944 Siedlce
319 Dropia Wojciech 1937-03-17 IPN Lu 300/1796 Korczew
320 Drożdziuk Kazimierz 1945-03-04 IPN Lu 300/1654 Siedlce
321 Drożdż Ryszard 1957-09-17 IPN Lu 300/1513 Kłoczew
322 Drożdżewski Piotr 1926-01-17 IPN Lu 300/632 Węgrów
323 Duczek Zdzisław 1933-02-09 IPN Lu 300/1896 Siedlce
324 Dudek Eugeniusz 1933-03-15 IPN Lu 300/1818 Korczew
325 Dudek Wiesław 1965-08-21 IPN Lu 300/631 Węgrów
326 Dudek Władysław 1923-07-09 IPN Lu 300/1521 Łaskarzew
327 Dudewicz Wiesław 1958-03-25 IPN Lu 300/1615 Siedlce
328 Dudkiewicz Władysław 1916-09-04 IPN Lu 300/1523 Wilga
329 Durys Stanisław 1938-01-06 IPN Lu 300/1514 Łaskarzew
330 Duszek Jan 1932-03-02 IPN Lu 300/630 Węgrów
331 Dybciak Teofil 1941-01-03 IPN Lu 300/1517 Garwolin
332 Dybowski Henryk 1934-08-03 IPN Lu 300/553 Korytnica
333 Dymicki Henryk 1923-06-15 IPN Lu 300/1945 Siedlce
334 Dymiński Wacław   IPN Lu 300/1526 Maciejowice
335 Dyniewicz Zdzisław 1939-01-01 IPN Lu 300/552 Ruchna
336 Dyonizak Tadeusz 1940-01-10 IPN Lu 300/557 Sadowne
337 Dytko Wiesław 1932-03-29 IPN Lu 300/1897 Siedlce
338 Dzadz Władysław 1937-03-31 IPN Lu 300/1515 Kłoczew
339 Dzieciątko Stanisław 1946-10-14 IPN Lu 300/629 Stoczek
340 Dziubak Mieczysław 1946-01-27 IPN Lu 300/1516 Garwolin
341 Dziubiela Jacek 1960-02-05 IPN Lu 300/628 Miedzna
342 Ekiert Grażyna 1958-03-26 IPN Lu 300/1528 Garwolin
343 Emilianowicz Ewa 1965-09-30 IPN Lu 300/627 Węgrów
344 Fabiańczuk Wiesław 1948-07-03 IPN Lu 300/626 Węgrów
345 Fajnas Stanisław 1939-09-21 IPN Lu 300/1709 Siedlce
346 Falkowski Edward 1951-01-28 IPN Lu 300/625 Korytnica
347 Falkowski Jan 1946-09-15 IPN Lu 300/1844 Siedlce
348 Fic Henryk 1951-11-19 IPN Lu 300/1529 Garwolin
349 Figiel Stanisław 1932-01-14 IPN Lu 300/947 Trojanów
350 Filiks Stanisław 1908-09-08 IPN Lu 300/1530 Kłoczew
351 Filipczuk Marian 1931-07-23 IPN Lu 300/1656 Siedlce
352 Filipek Andrzej 1947-04-25 IPN Lu 300/624 Miedzna
353 Filipek Eugeniusz 1927-01-12 IPN Lu 300/1531 Ryki
354 Filipek Józef 1947-02-22 IPN Lu 300/1532 Pilawa
355 Filipiak Leszek 1955-04-04 IPN Lu 300/623 Sadowne
356 Filipiak Zbigniew 1954-12-06 IPN Lu 300/622 Grębków
357 Fiszer Ryszard 1952-11-19 IPN Lu 300/621 Korytnica
358 Fiuk Andrzej 1927-07-15 IPN Lu 300/1655 Siedlce
359 Fiuk Stanisław 1941-01-02 IPN Lu 300/619 Węgrów
360 Fiuk/Sziffer Elżbieta 1948-04-17 IPN Lu 300/620 Węgrów
361 Fiutak Kazimierz 1941-03-03 IPN Lu 300/1533 Miastków
362 Fiutak Kazimierz 1945-11-20 IPN Lu 300/1180 Stoczek
363 Fiutek Leopold 1942-04-03 IPN Lu 300/1984 Łuków
364 Flak Eugeniusz 1930-07-24 IPN Lu 300/1534 Garwolin
365 Fląt Stanisław 1924-04-25 IPN Lu 300/952 Maciejowice
366 Flisek Jan 1943-02-04 IPN Lu 300/942 Pilawa
367 Flont Jan 1937-10-28 IPN Lu 300/948 Trojanów
368 Flont Marian 1944-09-27 IPN Lu 300/943 Trojanów
369 Florczak Stanisław 1912-04-19 IPN Lu 300/1657 Siedlce
370 Florczak Wanda 1940-04-20 IPN Lu 300/1658 Siedlce
371 Florowski Arkadiusz 1947-02-09 IPN Lu 300/618 Węgrów
372 Franczak Dominik 1966-03-02 IPN Lu 300/1843 Siedlce
373 Frankowski Czesław 1947-06-01 IPN Lu 300/1616 Siedlce
374 Frąckiewicz Zdzisław 1941-05-21 IPN Lu 300/1593 Siedlce
375 Frączak Marek 1962-04-08 IPN Lu 300/617 Miedzna
376 Frelik Bogdan 1943-07-04 IPN Lu 300/945 Garwolin
377 Frieda Jerzy 1948-10-23 IPN Lu 300/949 Wilga
378 Frieda Wojciech 1954-01-14 IPN Lu 300/950 Wilga
379 Frieda Zdzisław 1956-05-30 IPN Lu 300/951 Wilga
380 Fronczek vel Frączek Andrzej 1951-01-24 IPN Lu 300/944 Żelechów
381 Fudacz Leszek 1931-03-25 IPN Lu 300/946 Garwolin
382 Furman Stanisław 1929-01-16 IPN Lu 300/1919 Siedlce
383 Gadejski Jan 1930-10-16 IPN Lu 300/1789 Korczew
384 Gago Grzegorz 1953-04-10 IPN Lu 300/616 Stoczek
385 Gago Jerzy 1943-11-11 IPN Lu 300/615 Miedzna
386 Gajda Wiesław 1948-05-22 IPN Lu 300/1001 Trojanów
387 Gajewski Kazimierz 1903-07-21 IPN Lu 300/614 Ruchna
388 Gajewski Stanisław 1932-10-20 IPN Lu 300/612 Węgrów
389 Gajewski Stanisław 1936-01-01 IPN Lu 300/613 Stoczek
390 Gajewski Tomasz 1941-01-02 IPN Lu 300/611 Węgrów
391 Gajownik Aleksander 1913-09-25 IPN Lu 300/1986 Adamów
392 Gajownik Marian 1957-04-29 IPN Lu 300/1989 Adamów
393 Gajownik Zygmunt 1938-05-06 IPN Lu 300/1014 Wilga
394 Gajwinis Jerzy 1937-05-03 IPN Lu 300/1898 Siedlce
395 Galicki Stanisław 1933-03-31 IPN Lu 300/610 Wołomin
396 Galiński Stefan 1947-08-25 IPN Lu 300/1055 Żelechów
397 Gałagus Zdzisław 1948-04-01 IPN Lu 300/1791 Korczew
398 Gałązka Andrzej 1969-09-23 IPN Lu 300/609 Korytnica
399 Gałązka Eugeniusz 1944-07-03 IPN Lu 300/608 Węgrów
400 Gałązka Henryk 1922-08-03 IPN Lu 300/607 Węgrów

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz