Poczta Solidarność cz.3

 

Warto jeszcze na chwilę pozostać w temacie znaczków emitowanych przez wydawnictwo Poczta Solidarność, jako że poza omówionymi już w poprzednich sekcjach natknąć się możemy także na prawdziwe perełki, które niczym nie ustępowały znaczkom wydawanym oficjalnie.

Uwagę miłośników filatelistyki przykują bez wątpienia kolekcje poświęcone orłom polskim, dzięki której możemy dowiedzieć się, jak herb naszego państwa zmieniał się na przestrzeni kolejnych wieków, wraz z zachodzącymi zmianami politycznymi oraz społecznymi, ale także zestawy poświęcone wydarzeniom, o których zarówno starsze jak i młodsze pokolenie nigdy nie powinno zapominać. Przywołać należy tu przede wszystkim znaczki określane zbiorczo mianem „Poznański Czerwiec 1956-1986” oraz „30 rocznica wydarzeń na Węgrzech”.

Walor edukacyjny doskonale połączono z minimalistyczną, acz niezwykle estetyczną szatą graficzną, która to odróżnia te małe dzieła sztuki od znaczków emitowanych przez inne wydawnictwa. Warto nadmienić także, że Poczta Solidarność zdecydowała się upamiętnić tak istotne wydarzenie, jakim było dwudziestopięciolecie istnienia organizacji Amnesty International, międzynarodowej organizacji pozarządowej zapobiegającej naruszeniom praw człowieka.

 Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ii korpus polski

  • polskie orły
  • węgry 1956
  • orzeł legionów
  • poznański czerwiec 1956
  • godło księstwa warszawskiego

Zostaw komentarz