Poczta Solidarność cz.4

 

Historia wydawnictwa Poczta Solidarność to nie tylko historia emisji znaczków o silnym nacechowaniu patriotycznym. To także edukacja, próba poszerzania horyzontów oraz prezentowanie piękna religii chrześcijańskiej. Takie właśnie cele przyświecały twórcom serii filatelistycznych o kościołach zlokalizowanych w Wilnie, Lwowie oraz na Kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej.

Nie zabrakło także oddzielnego zestawu poświęconego osobom, które nawet w najtrudniejszych sytuacjach były w stanie dochować wierności zarówno ojczyźnie jak i Bogu. Na uwagę zasługuje także ukłon w stronę sławnego nawet poza granicami Wojska Polskiego, a to za sprawą ilustracji przedstawiających odznaki najsłynniejszych formacji bojowych noszone z dumą przez wojujących w różnych, trudnych dla ojczyzny okresach, chociażby podczas Powstania Warszawskiego.

Jest to kawałek pięknej, chwalebnej, ale i trudnej historii zawarty w niezwykłym medium, jakim są znaczki. Pokazują one, że w minimalistycznych grafikach zawrzeć można bólu, szacunku oraz symboliki narodowej, tak ważnej dla każdego prawdziwego Polaka mieniącego się patriotą z krwi i kości.

 


 


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

herb lwowa

herb wilna
odznaki wojskowe
ii rzeczpospolita
formacje wojskowe
pułk baszta

Zostaw komentarz