Poczta Solidarność cz.2

 

Filateliści, zwłaszcza ci zaznajomieni z historią znaczków solidarnościowych na pewno wiedzą, że Poczta Solidarność nie ograniczyła się wyłącznie do emisji pojedynczych zestawów swoich walorów. Wręcz przeciwnie, mimo ograniczeń sprzętowych i materiałowych, to charakteryzowały się niezwykłą różnorodnością.

O fakcie tym świadczyć mogą chociażby kolekcje zatytułowane „Najmłodsze ofiary komunizmu”, „16 grudnia 1981”, czy „Przywódcy Rzeczpospolitej Polskiej”. To jednak nie wszystko, nie zabrakło bowiem nawiązań do licznych pielgrzymek naszego rodaka, Jana Pawła II do różnych zakątków świata (w tym przypadku do Meksyku), czy kolekcji o wdzięcznym tytule „Video”, która to miała za zadanie zaprezentować filmy niedopuszczone do emisji z uwagi na wszechobecną cenzurę komunistycznych władz PRL.

Poczta Solidarność oferowała więc odbiorcom wysokiej jakości znaczki patriotyczno-edukacyjne. Faktem jest, że bardzo trudno było wejść w ich posiadanie, jednakże szczęśliwi nabywcy mogą poszczycić się, że mają w swoich zbiorach niezwykle ważny fragment rodzimej historii, którą bezsprzecznie warto pielęgnować.

 


 


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

grzegorz przemyk

16 grudnia 1981
podziemna solidarność
jak kamienie przez boga rzucane na szaniec
kor komitet obrony robotników
roman strzałkowski

Zostaw komentarz