Poczta Solidarność cz.1

 

Każdy, choćby najmniej zaznajomiony z tajnikami filatelistyki miłośnik pamiątek z PRL-u na pewno doceni kunszt, z jakim przygotowywane były przez tę instytucję znaczki.

Znaczki Poczty Solidarności prezentowały rozliczne, istotne z punktu widzenia historii naszego kraju momenty, jak chociażby niezwykle malownicze i mogące opowiedzieć niejedną historię „Polskie Miesiące” czy też pięćdziesiąt lat, które upłynęły od momentu śmierci wybitnego marszałka – Józefa Piłsudskiego. Nie zabrakło jednakże intrygujących grafik o zabarwieniu historyczno-edukacyjnym. W tym miejscu nadmienić należy chociażby kolekcję zatytułowaną „Prasa Więzienna – Zakład Karny Wrocław” czy też zbiór poświęcony najciekawszym miastom niepodległej Litwy, które znać powinien nie tylko każdy miłośnik podróży, ale i osoba rozmiłowana w geografii naszego rejonu i historii Polski.

Trudno się dziwić, że znaczki, za którymi stoi Poczta Solidarność, stanowią dla kolekcjonerów nie lada gratkę. Trudno bowiem o lepsze połączenie satyry politycznej, patriotyzmu i pięknych ilustracji cieszących oko. Ich synergia sprawia, że zestawy te są poszukiwane nie tylko przez kolekcjonerów z kraju, ale także z zagranicy!

 Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

solidarność poczta polska

poczta polska solidarność
satyra polityczna
polskie miesiące
solidarność poczty polskiej
herby miast polskich

Zostaw komentarz