Poczta Niezależna

 

Dokonując przeglądu wydawnictw, które to oferowały piękne i wyjątkowe znaczki, trudno nie wspomnieć o ostoi patriotyzmu i wiary chrześcijańskiej, jaką była Poczta Niezależna. Emitowane przez nią małe dzieła sztuki to hołd złożony bohaterom oraz podkreślenie wagi wartości konserwatywnych będące jednocześnie przestrogą, aby od nich nie odchodzić, a wręcz przeciwnie – pielęgnować ze wszystkich sił, gdyż to właśnie one stanowią o sile i wartości narodu.

Wydawnictwo Poczty Niezależnej na tapetę wzięło między innymi tak istotne wydarzenie historyczne, jakim była Bitwa Warszawska roku 1920. Nie zapomniano także o jakże bolesnych i trudnych, a jednocześnie chwalebnych momentach naszej historii, jakimi były bezsprzecznie powstania (między innymi styczniowe i listopadowe). Działaczom Solidarności przypominano także o powstaniu Radia Solidarność oraz upamiętniano dysydentów ZSRR.

Nie zabrakło także miejsca na tony religijne, bowiem jedna z serii znaczków poświęcona była w całości Matce Boskiej. Wszystko to sprawia, że do tych niewielkich rozmiarów arcydzieł powraca się nie tylko z sentymentem, ale także z prawdziwą dumą.

 Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

niezależna

poznański czerwiec 1956
powstanie listopadowe
bitwa warszawska
andriej sacharow
powstanie styczniowe

Zostaw komentarz