Poczta KPN

 

Wydawnictwo Poczty KPN na przestrzeni kolejnych lat swojej działalności wyemitowało znaczną ilość znaczków kolekcjonerskich, które to warte są uwagi oraz szczególnego zainteresowania filatelistów pragnących mieć w swoich zbiorach choćby niewielki fragment rodzimej historii.

Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim dwa zestawy, noszące nazwę „40 lat w niewoli sowieckiej” oraz „6. rocznica powstania KPN-u”. Mimo, że niektórym wydać się one mogą nadmiernie minimalistyczne, to pochwalić należy jak w niewielkich, relatywnie prostych symbolach udało się zawrzeć najważniejsze momenty ostatniego półwiecza. Na znaczkach KPN-u znajdziemy bowiem polskiego orła walczącego z komunizmem symbolizowanym przez sierp i młot, uściśnięte dłonie skute, z których jedna jest w kajdanach, czy nogi orła w koronie związane łańcuchem. Są to obrazy o silnym wydźwięku emocjonalnym, przypominające o niewoli, której jako nowe pokolenie nie znamy i – miejmy nadzieję – nigdy więcej nie będziemy mieli nieszczęścia poznać.

Jest to piękny hołd złożony wszystkim, którzy zmuszeni byli żyć, pracować, uczyć się i zakładać rodziny pod niewybaczającym błędów butem sowieckiego agresora.

 Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

kpn

  • poczta siedlce
  • orzeł w kajdanach
  • mapa kpn
  • poczta znaczki
  • kpn kpn

Zostaw komentarz