„Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”

Władysław Koślacz - „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”
Władysław Koślacz

Właściciele Hoteliku w Siedlcach składają gratulację Klaudii Woźniak i Kacprowi Kołodziejczyk – uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach oraz Pani Joannie Mędzy nauczycielce historii, za znalezienie się na liście laureatów prestiżowego konkursu Instytutu Pamięci Narodowej oraz Fundacji Wspólnoty Pokoleń „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”. Celem konkursu jest przywracanie pamięci o ofiarach Zbrodni Katyńskiej.

Zadaniem uczestników konkursu (uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) było stworzenie karty poświęconej konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie pod kierownictwem Pani Joanny stworzyli wiele kart i właśnie jedna z nich, przedstawiająca postać Władysława Koślacza, została nagrodzona przez Komisję Konkursową. Prace zostały wzbogacona fotografiami i dokumentami archiwalnymi, pozyskanymi często od rodzin ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczestnicy konkursu wykonali w wielu przypadkach pionierską pracę, odkrywając pamiątki po osobach zamordowanych w 1940 roku.

Prace konkursowe pozwalają spojrzeć na Zbrodnię Katyńską nie jak na masowy mord, ale jak na tragedię poszczególnych osób i ich rodzin. Komisja Konkursowa oceniając nadesłane prace brała pod uwagę stronę merytoryczną, projekt graficzny, estetykę, ale też oryginalność pomysłu. Spośród 518 zgłoszonych prac nagrodzono autorów 38 najlepszych, na liście której znaleźli się uczniowie z ZSP nr 3 w Siedlcach.

 


Dokumenty:

Artykuły powiązane tematycznie


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy

  • guziki z orzełkiem
  • ZSP nr 3 Siedlce
  • guzik z orzełkiem
  • sprzączka
  • guzik z orłem

Zostaw komentarz