Beatyfikacja śp. księdza Jerzego Popiełuszki

Warszawa 6 czerwca 2010 roku.

W dniu 6 czerwca 2010 roku odbyła się długo oczekiwana ceremonia beatyfikacji śp. księdza Jerzego Popiełuszki, który obok Jana Pawła II, jest jednym z najbardziej znanych Polaków, którzy zostali wyniesieni na ołtarze. To właśnie on stał się symbolem walki o wolność i godność człowieka w czasach PRL-u. Jego męczeńska śmierć była dla wielu Polaków inspiracją do walki o wolność i demokrację.

Ksiądz Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy, który zginął z rąk SB, został ogłoszony błogosławionym podczas uroczystej mszy na pl. Piłsudskiego w Warszawie, w dniu Święta Dziękczynienia. Ceremonię poprowadził abp Amato, a w mszy koncelebrowało około 100 biskupów i 1,6 tysiąca kapłanów. W uroczystości wzięło udział około 140 tysięcy pielgrzymów z całej Polski.

Warto podkreślić, że beatyfikacja księdza Jerzego Popiełuszki była jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Kościoła w Polsce. To właśnie dzięki niemu wiele osób zaczęło dostrzegać rolę Kościoła w walce o wolność i demokrację.

Po uroczystości procesja z relikwiami księdza Jerzego przeszła do Centrum Opatrzności Bożej, gdzie zostały one uroczyście złożone.

Dzięki beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki Polacy mają kolejnego patrona, który będzie dla nich inspiracją do walki o wolność i godność człowieka. Jego życie i męczeńska śmierć są dla nas wszystkich ważnym przypomnieniem o wartościach, które powinniśmy pielęgnować i bronić.

Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy

- ostatnie słowa ks. Jerzego Popiełuszki wypowiedziane publicznie przed porwaniem i męczeńską śmiercią.

 


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

  • beatyfikacja popiełuszki

  • bł. ks. jerzy popiełuszko
  • ks jerzy popiełuszko beatyfikacja
  • błogosławiony jerzy popiełuszko
  • beatyfikacja jerzego popiełuszki
  • ksiądz jerzy popiełuszko zdjęcia
Prosimy obliczyć 3 plus 9.