Konspira

czyli rzecz o podziemnej Solidarności

Konspira
Okładka książki "Konspira, czyli rzecz o podziemnej Solidarności"
autor: Maciej Łopiński, Marcin Moskit, Mariusz Wilk - wyd.: BIS

autor: Maciej Łopiński, Marcin Moskit [pseud.] właśc. Zbigniew Gach, Mariusz Wilk

wydawnictwo: BIS

miejsce wydania: Warszawa

rok wydania: 1985

ilość stron: 200

wymiary: 145×205mm

uwagi: przedruk z : Editions Spotkania Paryż 1985

"Konspira, czyli rzecz o podziemnej Solidarności" jest to zbiór wypowiedzi czołowych przywódców "solidarnościowego" podziemia - Bogdana Borusewicza, Zbigniewa Bujaka, Władysława Frasyniuka, Aleksandra Halla, Tadeusza Jedynaka, Bogdana Lisa, Eugeniusza Szumiejki. Książka została wydana równolegle w wydawnictwie emigracyjnym "Editions Spotkania" w Paryżu oraz w podziemnym wydawnictwie "Przedświt". Książka "Konspira" od razu wzbudziła duże zainteresowanie tak czytelników jak i wydawców w kraju. Stała się jednym z największych bestsellerów drugiego obiegu. Otrzymała Nagrodę „Solidarności” Pracowników Wydawnictw w 1984 roku i miała dwadzieścia wydań, tysiące egzemplarzy wydrukowanych w podziemnych i emigracyjnych wydawnictwach.

Jest to książka poszukiwana na podziemnym rynku i każda jej ilość jest błyskawicznie wykupowana. Kiedy komuś udaje się zdobyć chociaż jeden egzemplarz, to zaraz "ustawia się" długa kolejka chętnych do przeczytania i książka pożyczana jest dosłownie na kilka godzin.

 

Wizję książki "Konspira. Rzecz o podziemnej Solidarności" miał Mariusz Wilk, ale ona nie powstałaby, gdyby nie było dwóch ludzi, którzy przy niej pracowali - Macieja Łopińskiego i mnie. – pisał o książce Zbigniew Gach

 

 


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

maciej łopiński

mariusz wilk
konspira
editions spotkania
łopiński maciej
zbigniew gach

Prosimy dodać 9 i 3.