Lichaczewski Adam TW Listonosz

Lichaczewski Adam s. Igora ur. 30.05.1956 IPN Lu 00425/118 TW ps. „Listonosz” nr rej. 53251 kontrwywiad wojskowy Siedlce

Mieszkaniec Siedlec. Wykształcenie średnie techniczne o specjalności monter urządzeń sanitarnych. Do współpracy z kontrwywiadem wojskowym został pozyskany na zasadzie dobrowolności 02.06.1981 roku podczas odbywania zasadniczej służby wojskowej w JW w Kołobrzegu. Podpisał zobowiązanie o współpracy przyjmując pseudonim konspiracyjny „Listonosz”. Współpracę zakończono 06.07.1982 roku z powodu odejścia do rezerwy.

W archiwach IPN znajduje się 10 stron dokumentów dotyczących jego osoby.

opracował: Tomasz Olko

Dokumenty:

  • IPN Lu 00425/118 Lichaczewski Adam TW ps. „Listonosz” - karta osobowa tajnego współpracownika (0,3 MB)

Komentarze


Skomentował Jacek |

Pan Leszek Andrzejewski,
Szanowny Panie przez przypadek natrafiłem na pańską stronę i informację o rzekomej współpracy pana Adama Lichaczewskiego z Siedlec. Z zaciekawieniem przeczytałem i pozwoliłem sobie na sprawdzenie Pana informacji. Na stronie http://inwentarz.ipn.gov.pl/advancedSearch?q=Adam+Lichaczewski+Siedlce&page=1
Otrzymałem następujący wynik: "Nie znaleziono rekordów spełniających kryteria wyszukiwania." Również inne podobnie brzmiące wyszukiwania danych wskazywały podobny wynik. Mam zasadne wątpliwości co do prawdziwości Pana materiałów na temat w/w osoby. Czy dysponuje pan materiałami. Czy udostępni je Pana na adres mailowy?
Z poszanowaniem jacek S.

Odpowiedział Leszek Andrzejewski

Nie wszystkie dokumenty z zasobów IPN są zamieszczone na stronie Inwentarza Archiwalnego. Archiwum jest sukcesywnie uzupełniane. Niestety, ale nie mogę umieszczać skanów dokumentów na wszystkich stronach. IPN pobiera za każdą skanowaną stronę opłatę i nie stać mnie na takie wydatki. Strona prowadzona jest charytatywnie i z tego tytułu nie otrzymuję żadnych dotacji. Ale by rozwiać Pańskie wątpliwości, w dokumentach zamieściłem "kartę osobową tajnego współpracownika".

Prosimy dodać 6 i 9.