Daniluk Kazimierz informator Sztaba

Daniluk Kazimierz s. Piotra ur. 13.08.1921 IPN Lu 00419/378 informator ps. „Sztaba” Chłopków gm. Górki b. powiat Siedlce

Mieszkaniec wsi Chłopków gmina Górki b. powiat Siedlce. Do współpracy z informacją wojskową został zwerbowany 5 listopada 1946 r. podczas odbywania służby wojskowej w Samodzielnym Batalionie Budowlanym. Własnoręcznie napisał zobowiązanie o podjęciu współpracy przyjmując pseudonim konspiracyjny „Sztaba”. W jego charakterystyce możemy przeczytać miedzy innymi: (pisownia oryginalna)

Charakterystyka Na tajnego informatora „Sztaba” Tajny informator „Sztaba” będąc zawerbowany przez oficera Informacji WP Sam. Bat. Bud. W 1945 roku. „Sztaba” w pracy wykazał się przeciwnie nie udzielając żadnej pomocy organom Informacji WP. Niezdyscyplinowany nie uczęszczał na spotkania nie wykonywał konkretnych zadań i stale starał się unikać od pracy gdzie stale był na wyjazdach służbowych //..// Zapatrywania nie ustalono a także nie ustalono jego przekonania demokratyczne. Tajny informator „Sztaba” materjałów nie dawał.

W archiwach IPN znajduje się 8 dokumentów dotyczących jego osoby.

opracował: Tomasz Olko

Dokumenty:

  • IPN Lu 00419/378 Daniluk Kazimierz informator ps. Sztaba - zobowiązanie do współpracy (0,7 MB)

Inwentarz archiwalny IPN

 

  • IPN Lu 00419/378 Teczka personalna informatora pseudonim "Sztaba" prowadzona przez Informację Wojskową w latach 1945-1946, dotycząca: Kazimierz Daniluk, imię ojca: Piotr, ur. 13-08-1921 r. (Dokumentacja aktowa)

Komentarze


Prosimy dodać 1 i 6.