Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

przez Leszek Andrzejewski

Lista konfidentów z byłego województwa siedleckiego

Aktualizacja listy TW

Lista tajnych współpracowników została uzupełniona o kolejne nazwiska konfidentów Służby Bezpieczeństwa i Urzędu Bezpieczeństwa działających na terenie byłego województwa siedleckiego. Lista TW obecnie zawiera 739 nazwiska donosicieli. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Dąb Pamięci Władysława Koślacza

77. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Dziś, 12 kwietnia 2017 roku o godz. 8:15 przed Dębem Pamięci Władysława Koślacza przy Hoteliku, zaingerowano obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Siedlcach. Przedstawiciele Rodziny Katyńskiej w Siedlcach oraz młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową. Następnie o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Stanisława BM, biskup siedlecki Kazimierz Gurda odprawił Mszę Św. w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz wszystkich pomordowanych przez NKWD.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników SB

Uzupełnienie listy TW

Lista tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa z byłego województwa siedleckiego została uzupełniona o kolejne nazwiska konfidentów. Obecnie na liście zamieszczone są 583 nazwiska donosicieli. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników z byłego województwa siedleckiego współpracujących ze służbą bezpieczeństwa

Notki TW połączone z Inwentarzem IPN

27 lutego br. został otworzony w nowej odsłonie Inwentarz archiwalny IPN, który przedstawia sygnatury akt przechowywanych w zasobach IPN. Na stronie internetowej IPN można już przeglądać sygnatury akt współpracowników i ofiar SB. Nie zawiera on jednak treści dokumentów. Teraz notki tajnych współpracowników z byłego województwa siedleckiego współpracujących ze służbą bezpieczeństwa zostały połączone z sygnaturami dokumentów w inwentarzu archiwalnym IPN.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

okładka książki "Dla Niepodległej – Żołnierze Wyklęci 1944-1963"

Żołnierze Wyklęci

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy walczyli z reżimem komunistycznym i sowieckim okupantem o niepodległą i suwerenną Polskę. Nieugięci, niepokorni, do końca wierni swoim ideałom.

Na tą okoliczność przygotowałem dwie publikacje książek w formacie elektronicznym poświęcone Żołnierzom Wyklętym do ściągnięcia za darmo:

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Siedlec

Andrzej Duda w Siedlcach

11 lutego 2017r. w Siedlcach gościł Prezydent RP Andrzej Duda. Prezydent wziął udział w uroczystościach związanych z trzecią rocznicą śmierci Senatora Zbigniewa Romaszewskiego.

Bardzo dziękuję za ten gest pamięci, jakim jest nadanie temu rondu imienia pana marszałka Zbigniewa Romaszewskiego. Dziękuję za to, że wśród – jak podkreślał to przed momentem Pan Prezydent – wielkich postaci naszej historii upamiętnionych w różnych miejscach tutaj, w Siedlcach, tablicami, pomnikami, rondami, obok pomnika Lecha Kaczyńskiego, tu, w tym mieście, będzie także rondo imienia Marszałka Zbigniewa Romaszewskiego. Człowieka wolności, człowieka sprawiedliwości, człowieka godności i wielkiej prawości. Człowieka, który od swoich zupełnie młodych lat ‒ od lat 60., gdy było to naprawdę niebezpieczne ‒ czynnie walczył o prawa człowieka, o godność człowieka, o elementarną sprawiedliwość.

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy