Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

Lista Agentów WSI

przez Leszek Andrzejewski

Lista Agentów WSI

Lista została umieszczona w aneksie nr 16 do Raportu o działaniach żołnierzy i pracowników WSI oraz wojskowych jednostek organizacyjnych realizujących zadania w zakresie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego przed wejściem w życie ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o Wojskowych Służbach Informacyjnych wykraczających poza zakres obronności państwa i bezpieczeństwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, czyli tzw. Raportu Macierewicza.

Więcej...

IPN kryje tajnych współpracowników SB

przez Leszek Andrzejewski

IPN kryje tajnych współpracowników SB

Instytut Pamięci Narodowej powinien stać na straży praworządności, której nadrzędnym celem winna być prawda historyczna. Ujawnienie tajnych współpracowników z czasów dyktatury komunistycznej i umożliwienie poznania ich tożsamości może przyczynić się do lepszego poznania mechanizmów zniewolenia społeczeństwa w okresie PRL. Instytut winien być promotorem takich działań a nie ich hamulcowym. Tymczasem, w przypadku mojego wniosku, można wysnuć teorię o kryciu tajnych współpracowników przez IPN, co w mojej ocenie jest niedopuszczalne.

Więcej...

Agresja sowiecka na Polskę

przez Leszek Andrzejewski

odznaczeni Krzyżem Wolności i Solidarności

Relacja z obchodów 79. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę zorganizowanej przez Fundację Gazety Podlaskiej, IPN oddział w Lublinie i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Więcej...

8. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

przez Leszek Andrzejewski

Pomnik Pamięci Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku

Główne uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych rozpoczęły się na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. To właśnie tam, dokładnie o godzinie 15.33 odsłonięto Pomnik Pamięci Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Do odsłonięcie monumentu poproszono wszystkie obecne na uroczystości rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie pod pomnikiem złożone zostały kwiaty, z których pierwszym był ten ofiarowany przez rodziny poległych w Smoleńsku.

Więcej...

Pogrzeb śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb Lecha Kaczyńskiego

Nagła i tragiczna śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką wstrząsnęły całym narodem oraz odbiły się szerokim echem na arenie międzynarodowej. Głowy Niemiec, Anglii, USA oraz wielu innych krajów składały Polakom najszczersze kondolencje z powodu tragedii jaka miała miejsce w Smoleńsku, telewizje z całego świata jednogłośnie uznały tę katastrofę za wydarzenie dnia, o którym mówiono od rana do wieczora, natomiast w Polsce ogłoszono żałobę narodową, aby godnie oddać cześć zarówno parze prezydenckiej jak i wszystkim zmarłym.

Więcej...

Aktualizacja listy konfidentów

przez Leszek Andrzejewski

Lista konfidentów z byłego województwa siedleckiego

Do listy tajnych współpracowników zostały dopisane kolejne nazwiska konfidentów Służby Bezpieczeństwa i Urzędu Bezpieczeństwa działających na terenie byłego województwa siedleckiego. Lista TW obecnie zawiera 839 nazwiska donosicieli. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy