Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

przez Leszek Andrzejewski

Notki tajnych współpracowników UB/SB

W związku z problemami technicznymi strony Fundacji Gazety Podlaskiej, notki TW z byłego województwa siedleckiego współpracujących z SB, będą zamieszczane także na tej stronie. Notki dostępne będą pod linkiem, który umieszczony będzie pod nazwiskiem danego konfidenta.

Obecnie  zamieszczone są notki do następujących konfidentów:

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników SB

Kolejna aktualizacja listy TW

Kolejna aktualizacja listy tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa z byłego województwa siedleckiego. Tym razem lista została uzupełniona o 50 nazwisk. Obecnie na liście figuruje 533 konfidentów. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Wyrwano nam serce, lecz nie oddamy duszy

35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W związku z 35. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, w ramach obchodów zorganizowanych przez Stowarzyszenie 13 Grudnia, 12 grudnia 2016 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się koncert galowy pt. "Wyrwano nam serce, lecz nie oddamy duszy". Patronat honorowy nad Koncertem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Strajk okupacyjny NZS rys. Mirosław Andrzejewski (Zbirek)

35 Lat NZS

10 grudnia w auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyły się uroczystości w 35. rocznicę strajku studenckiego w ówczesnej Wyższej Szkole Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach.

Strajk Niezależnego Zrzeszenia Studentów trwał od 18 listopada do 11 grudnia 1981 roku i był częścią ogólnopolskiego protestu środowiska akademickiego w Polsce wobec działań władz PRL dot. wyboru rektora Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Książki drugiego obiegu

Prasa podziemna (bibuła)

W okresie PRL do 1989 r. ukazywało się nielegalnie kilka tysięcy tytułów prasy podziemnej. Były to serwisy informacyjne, ale i poważne kwartalniki społeczno-polityczne oraz kulturalne. Niektóre miały zasięg swojego zakładu pracy, inne całej aglomeracji a nawet ogólnokrajowy.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Książki drugiego obiegu

Książki drugiego obiegu

Wydawnictwa drugiego obiegu publikowały książki poświęcone przede wszystkim bieżącym sprawom społecznym i politycznym, oraz najnowszej historii polski. Drugi obieg umożliwił także odtworzenie wolnego życia literackiego: wydawnictwa podziemne wydają autorów krajowych i emigracyjnych, a także przekłady literatury obcej i opracowania krytyczne zakazanej twórczości w czasopismach.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników SB

Uzupełnienie listy TW

Lista tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa z byłego województwa siedleckiego została uzupełniona o kolejnych 59 donosicieli. Jest to list otwarta, sukcesywnie uzupełniana przez Tomasza Olko w wyniku kwerendy w zasobach archiwalnych IPN. Obecnie na liście znajduje się 483 nazwiska konfidentów.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

1050. rocznica Chrztu Polski

1050. rocznica Chrztu Polski

1050 lat temu, 14 kwietnia 966 roku, w przypadającą wówczas Wielką Sobotę, polski władca Mieszko I przyjął chrześcijaństwo. Chrzest księcia Polski zapoczątkował chrystianizację naszego kraju i włączył Polskę do rodziny chrześcijańskich narodów Europy.

"Gdzie chrzest, tam nadzieja"

pod takim hasłem odbyły się trzydniowe, kościelno-państwowe obchody jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski, które miały miejsce 14-16 kwietnia na Ostrowie Lednickim, w Gnieźnie i Poznaniu.

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy