77. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Hotelik Siedlce 12 kwiecień 2017 r.

Dziś, 12 kwietnia 2017 roku o godz. 8:15 przed Dębem Pamięci Władysława Koślacza przy Hoteliku, zaingerowano obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Siedlcach. Przedstawiciele Rodziny Katyńskiej w Siedlcach oraz młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową. Następnie o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Stanisława BM, biskup siedlecki Kazimierz Gurda odprawił Mszę Św. w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz wszystkich pomordowanych przez NKWD. Po mszy, ok. godz. 10:00 rozpoczęły się uroczystości z udziałem władz miasta Siedlce i pocztów sztandarowych siedleckich szkól oraz instytucji, pod Tablicą Katyńską na Ścianie Pamięci kościoła pw. Św. Stanisława BM.

  • hymn państwowy
  • odczytanie Siedleckiej Listy Katyńskiej
  • wystąpienie Prezydenta Miasta Siedlce
  • złożenie kwiatów, zapalenie zniczy pod Tablicą Katyńską, Pomnikiem Sybiraków oraz tablicą upamiętniającą 16 żołnierzy podziemia niepodległościowego zamordowanych w nocy z 12/13 kwietnia 1945 r. przez funkcjonariusz PUBP w Siedlcach

Następnie uroczystości przeniosły się na Cmentarz Centralny gdzie złożono kwiaty pod Krzyżem Katyńskim oraz na grobie „Szesnastu”.

 

zdjęcie nr 131, 137, 140 i 141 fot. Jerzy Cabaj UM Siedlce

Wróć