Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

przez Leszek Andrzejewski

Plakaty, pocztówki i kalendarze

Plakaty, pocztówki i kalendarze

Następna część działu Pamiątki z PRL-u i stanu wojennego. Tym razem są to plakaty, pamiątkowe zdjęcia, kalendarze i ulotki powstałe po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku, a także pocztówki powstałe przed 12 grudnia 1981 roku, ale kupione już po wprowadzeniu stanu wojennego.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki

Pamiątki z PRL-u i stanu wojennego

Powstał nowy dział Pamiątki z PRL-u i stanu wojennego, gdzie będę zamieszczał pamiątki ze stanu wojennego i lat 80'. Powstała już pierwsza strona Przedmioty z PRL-u, pozostałe strony już wkrótce.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki

Pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki

Aktualizacja strony Pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki. Strona została uzupełniona o archiwalne zdjęcia z uroczystości pogrzebowych ks. Jerzego Popiełuszki w kościele Św. Stanisława Kostki w Warszawie, oraz opisy do nich.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników SB

Kolejna aktualizacja listy TW

Na liście tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa z byłego województwa siedleckiego pojawiło się kolejnych 98 nazwisk konfidentów. Jest to wynik żmudnej pracy przeczesywania akt IPN przez Tomasza Olko. Obecnie na liście figuruje 424 nazwiska. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Marsz Niepodległości 2015

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, jedno z najważniejszych świąt państwowych. W wielu miastach Polski z tej okazji odbywają się różne uroczystości. Największą z nich jest Marsz Niepodległości w Warszawie organizowany przez Ruch Narodowy, który w swojej inicjatywie zjednał szeroko pojmowane środowiska konserwatywne.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Lista Milczanowskiego

Lista Milczanowskiego odtajniona

28 października 2015 roku poseł Zbigniew Girzyński opublikował na swoim profilu Facebook odtajnioną kilka dni wcześniej przez IPN Listę Milczanowskiego. Jest to lista szersza od tej opublikowanej w Gazecie Polskiej z dnia 2 czerwca 1994, ale nie jest to też pełna lista. Jest to wyciąg z dokumentacji wytworzonej przez b. Urząd Ochrony Państwa sporządzony przez ABW.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Krzyż Kawalerski i Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy antykomunistycznych

Krzyż Kawalerski i Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy antykomunistycznych

21 października 2015 roku w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, podczas okolicznościowej gali, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński wręczył Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyże Wolności i Solidarności działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

35. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

35. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

Z okazji 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w kościele św. Stanisława w Siedlcach została odprawiona Msza Święta, a na murze siedleckiego Zakładu Karnego odsłonięto okolicznościowy mural. Uroczystości zwieńczył patriotyczno-historyczny koncert zespołu Contra Mundum.

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy