Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

Kanonizacja Jana Pawła II

przez Leszek Andrzejewski

Kanonizacja Jana Pawła II

27 kwietnia 2014 roku w Watykanie odbyła się kanonizacja bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 na placu św. Piotra. Mszę Św. koncelebrował papież Franciszek. W uroczystości brał udział emerytowany papież Benedykt XVI. Obecne były również dwie kobiety uzdrowione za wstawiennictwem Jana Pawła II - s. Marie Simon-Pierre Normand oraz Floribeth Mora Diaz...

Więcej...

Zbrodnia Katyńska

przez Leszek Andrzejewski

74 rocznica zbrodni katyńskiej

13 kwietnia 2014 roku w dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej z okazji 74 rocznicy zbrodni katyńskiej odbył się Apel pod Dębem Władysława Koślacza przy Hoteliku.

Więcej...

IV rocznica zamachu smoleńskiego

przez Leszek Andrzejewski

Smoleńsk - Pamiętamy!

W tym roku mija 4 lata od zbrodni smoleńskiej przed lotniskiem Smoleńsk-Siewiernyj, w której zginął Kwiat Narodu Polskiego - 96 wybitnych Polaków, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. W Warszawie na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim od samego rana trwały uroczystości upamiętniające tą tragedię...

Więcej...

Miesiąc Pamięci Narodowej

przez Leszek Andrzejewski

Żołnierze niezłomni - Podziemna Armia powraca

W środę 2 kwietnia w Siedlcach zainaugurowano obchody Miesiąca Pamięci Narodowej. Program obchodów był poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, walczących w powojennej Polsce o niepodległość z sowieckim okupantem, oraz rodzimymi służbami wysługującymi się Moskwie...

Więcej...

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego

Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Romaszewskiego legendy opozycji antykomunistycznej które odbyły się w czwartek 22 lutego 2014 roku.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego miał charakter państwowy. Msza żałobna rozpoczęła się o godzinie 13.00 w warszawskiej archikatedrze św. Jana. Trumna z ciałem Zbigniewa Romaszewskiego pokryta była biało-czerwoną flagą. Straż honorową wokół trumny pełniła straż marszałkowska. Mszy żałobnej w warszawskiej archikatedrze przewodniczył bp Rafał Markowski; kazanie wygłosił ks. prałat Jan Sikorski...

Więcej...

Pogrzeb Marianny Popiełuszko

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb Marianny Popiełuszko

Uroczystości pogrzebowe Marianny Popiełuszko, mamy błogosławionego ks. Jerzego, w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli, które odbyły się w sobotę 23 listopada 2013 roku.

Więcej...

Marsz Niepodległości

przez Leszek Andrzejewski

Marsz Niepodległości

Już po raz czwarty, w Święto Niepodległości ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe.

Marsz poprzedziła uroczysta Msza Św. za Ojczyznę w kościele p.w. Św. Barbary w Warszawie.

Demonstracja rozpoczęła się przemówieniami na Placu Defilad a następnie ruszyła z Ronda Dmowskiego ulicami - Marszałkowską, Waryńskiego, Polną, Spacerową, Belwederską i zakończyła się wiecem w parku na Agrykoli. Trasa przebiegała obok pomników Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego. W Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 100 tyś osób.

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy