Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników SB

Aktualizacja listy TW

W wyniku kwerendy prowadzonej przez Tomasza Olko w IPN Lublin, lista tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa z byłego województwa siedleckiego została uzupełniona o kolejne 115 nazwisk. Obecnie na liście figuruje 326 konfidentów.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Dzień Konfidenta

4 czerwca - Dzień Konfidenta

Z okazji dnia konfidenta przygotowałem dwie listy - Listę Macierewicza i Listę Milczanowskiego. Listy są w 90% zbieżne. Ludzie Antoniego Macierewicza i Andrzeja Milczanowskiego znaleźli w archiwach MSW te same materiały dotyczące osób ewidencjonowanych jako tajni współpracownicy SB.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Apel pod Dębem Władysława Koślacza

75. rocznica Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2015 roku w dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej z okazji 74. rocznicy zbrodni katyńskiej odbył się Apel pod Dębem Władysława Koślacza przy Hoteliku.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Strona responsywna

Strona responsywna

W ostatnim okresie witryna przeszła szereg zmian celem dostosowania jej do urządzeń mobilnych. Obecnie jest zoptymalizowana do różnych wymiarów przeglądarek internetowych, a na telefony komórkowe została zaprogramowana oddzielna wersja layoutu.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Marsz Niepodległości 2014

Marsz Niepodległości 2014

Z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości zorganizowany przez Ruch Narodowy. Jak co roku marsz poprzedziła uroczysta Msza Św. za Ojczyznę w kościele pw. Św. Barbary w Warszawie.

Marsz Niepodległości został zorganizowany pod hasłem:

"Armia Patriotów"

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Dokumenty oraz opracowania

Powstał nowy dział "Pozostałe dokumenty" w którym będą publikowane dokumenty oraz opracowania, które nie pasują do chronologicznego układu witryny. Dodane zostały dwie listy - Lista Agentów SB i Lista TW.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Solidarność z Ukrainą

Solidarność z Ukrainą

W związku ze zwiększeniem aktywności wojsk Federacji Rosyjskiej na terenie Ukrainy, podjąłem decyzję o wprowadzeniu embarga na usługi dla obywateli Federacji Rosyjskiej w "Hoteliku" od dnia 17 września 2014 roku. Data nie jest przypadkowa.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Kanonizacja Jana Pawła II

Kanonizacja Jana Pawła II

27 kwietnia 2014 roku w Watykanie odbyła się kanonizacja bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 na placu św. Piotra. Mszę Św. koncelebrował papież Franciszek. W uroczystości brał udział emerytowany papież Benedykt XVI. Obecne były również dwie kobiety uzdrowione za wstawiennictwem Jana Pawła II - s. Marie Simon-Pierre Normand oraz Floribeth Mora Diaz...

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy