Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

przez Leszek Andrzejewski

74 rocznica zbrodni katyńskiej

Zbrodnia Katyńska

13 kwietnia 2014 roku w dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej z okazji 74 rocznicy zbrodni katyńskiej odbył się Apel pod Dębem Władysława Koślacza przy Hoteliku.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Smoleńsk - Pamiętamy!

IV rocznica zamachu smoleńskiego

W tym roku mija 4 lata od zbrodni smoleńskiej przed lotniskiem Smoleńsk-Siewiernyj, w której zginął Kwiat Narodu Polskiego - 96 wybitnych Polaków, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. W Warszawie na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim od samego rana trwały uroczystości upamiętniające tą tragedię...

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Żołnierze niezłomni - Podziemna Armia powraca

Miesiąc Pamięci Narodowej

W środę 2 kwietnia w Siedlcach zainaugurowano obchody Miesiąca Pamięci Narodowej. Program obchodów był poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, walczących w powojennej Polsce o niepodległość z sowieckim okupantem, oraz rodzimymi służbami wysługującymi się Moskwie...

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego

Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Romaszewskiego legendy opozycji antykomunistycznej które odbyły się w czwartek 22 lutego 2014 roku.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego miał charakter państwowy. Msza żałobna rozpoczęła się o godzinie 13.00 w warszawskiej archikatedrze św. Jana. Trumna z ciałem Zbigniewa Romaszewskiego pokryta była biało-czerwoną flagą. Straż honorową wokół trumny pełniła straż marszałkowska. Mszy żałobnej w warszawskiej archikatedrze przewodniczył bp Rafał Markowski; kazanie wygłosił ks. prałat Jan Sikorski...

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb Marianny Popiełuszko

Pogrzeb Marianny Popiełuszko

Uroczystości pogrzebowe Marianny Popiełuszko, mamy błogosławionego ks. Jerzego, w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli, które odbyły się w sobotę 23 listopada 2013 roku.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości

Już po raz czwarty, w Święto Niepodległości ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe.

Marsz poprzedziła uroczysta Msza Św. za Ojczyznę w kościele p.w. Św. Barbary w Warszawie.

Demonstracja rozpoczęła się przemówieniami na Placu Defilad a następnie ruszyła z Ronda Dmowskiego ulicami - Marszałkowską, Waryńskiego, Polną, Spacerową, Belwederską i zakończyła się wiecem w parku na Agrykoli. Trasa przebiegała obok pomników Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego. W Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 100 tyś osób.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Bogusław Dauter sędzia NSA

Bogusław Dauter

Notka biograficzna sędziego NSA, członka PKW Bogusława Dautera.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Przejdź do strony Znaczki

Lifting stony "Znaczki"

Strona Znaczki otrzymała nową szatę graficzną, oraz została uzupełniona o tekst. Znaczki na podstronach zostały wzbogacone o opisy. Aktualizacja opisów będzie kontynuowana w miarę posiadanych informacji.

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy