Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

77. rocznica Zbrodni Katyńskiej

przez Leszek Andrzejewski

Dąb Pamięci Władysława Koślacza

Dziś, 12 kwietnia 2017 roku o godz. 8:15 przed Dębem Pamięci Władysława Koślacza przy Hoteliku, zaingerowano obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Siedlcach. Przedstawiciele Rodziny Katyńskiej w Siedlcach oraz młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową. Następnie o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Stanisława BM, biskup siedlecki Kazimierz Gurda odprawił Mszę Św. w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz wszystkich pomordowanych przez NKWD.

Więcej...

Uzupełnienie listy TW

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników SB

Lista tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa z byłego województwa siedleckiego została uzupełniona o kolejne nazwiska konfidentów. Obecnie na liście zamieszczone są 583 nazwiska donosicieli. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

Notki TW połączone z Inwentarzem IPN

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników z byłego województwa siedleckiego współpracujących ze służbą bezpieczeństwa

27 lutego br. został otworzony w nowej odsłonie Inwentarz archiwalny IPN, który przedstawia sygnatury akt przechowywanych w zasobach IPN. Na stronie internetowej IPN można już przeglądać sygnatury akt współpracowników i ofiar SB. Nie zawiera on jednak treści dokumentów. Teraz notki tajnych współpracowników z byłego województwa siedleckiego współpracujących ze służbą bezpieczeństwa zostały połączone z sygnaturami dokumentów w inwentarzu archiwalnym IPN.

Więcej...

Żołnierze Wyklęci

przez Leszek Andrzejewski

okładka książki "Dla Niepodległej – Żołnierze Wyklęci 1944-1963"

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy walczyli z reżimem komunistycznym i sowieckim okupantem o niepodległą i suwerenną Polskę. Nieugięci, niepokorni, do końca wierni swoim ideałom.

Na tą okoliczność przygotowałem dwie publikacje książek w formacie elektronicznym poświęcone Żołnierzom Wyklętym do ściągnięcia za darmo:

Więcej...

Andrzej Duda w Siedlcach

przez Leszek Andrzejewski

Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Siedlec

11 lutego 2017r. w Siedlcach gościł Prezydent RP Andrzej Duda. Prezydent wziął udział w uroczystościach związanych z trzecią rocznicą śmierci Senatora Zbigniewa Romaszewskiego.

Bardzo dziękuję za ten gest pamięci, jakim jest nadanie temu rondu imienia pana marszałka Zbigniewa Romaszewskiego. Dziękuję za to, że wśród – jak podkreślał to przed momentem Pan Prezydent – wielkich postaci naszej historii upamiętnionych w różnych miejscach tutaj, w Siedlcach, tablicami, pomnikami, rondami, obok pomnika Lecha Kaczyńskiego, tu, w tym mieście, będzie także rondo imienia Marszałka Zbigniewa Romaszewskiego. Człowieka wolności, człowieka sprawiedliwości, człowieka godności i wielkiej prawości. Człowieka, który od swoich zupełnie młodych lat ‒ od lat 60., gdy było to naprawdę niebezpieczne ‒ czynnie walczył o prawa człowieka, o godność człowieka, o elementarną sprawiedliwość.

Więcej...

Notki tajnych współpracowników UB/SB

przez Leszek Andrzejewski

W związku z problemami technicznymi strony Fundacji Gazety Podlaskiej, notki TW z byłego województwa siedleckiego współpracujących z SB, będą zamieszczane także na tej stronie. Notki dostępne będą pod linkiem, który umieszczony będzie pod nazwiskiem danego konfidenta.

Obecnie  zamieszczone są notki do następujących konfidentów:

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Kolejna aktualizacja listy TW

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników SB

Kolejna aktualizacja listy tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa z byłego województwa siedleckiego. Tym razem lista została uzupełniona o 50 nazwisk. Obecnie na liście figuruje 533 konfidentów. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy