Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

Kolejne notki tajnych współpracowników UB/SB

przez Leszek Andrzejewski

Dodano ponad osiemdziesiąt notek TW z byłego województwa siedleckiego współpracujących z SB/UB, których nazwiska zaczynają się na literę "B":

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Uzupełnienie listy TW

przez Leszek Andrzejewski

Lista konfidentów z byłego województwa siedleckiego

Na liście tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa i Urzędu Bezpieczeństwa z byłego województwa siedleckiego pojawiły się kolejne nazwiska tajnych współpracowników SB/UB. Jest to wynik żmudnej pracy przeglądania akt konfidentów w czytelni IPN przez Tomasza Olko. Lista TW obecnie zawiera 825 nazwiska donosicieli. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

Matki Niepokornych

przez Leszek Andrzejewski

Album Matki Niepokornych

W przeddzień Dnia Matki, 25 maja 2017 w Warszawie odbyły się uroczystości mające na celu uhonorowanie matek działaczy niepodległościowych walczących z totalitarnym reżimem komunistycznym.

Jest to hołd oddany matkom, które nie zawsze stały w pierwszym szeregu, często niedocenione i stojące w cieniu swoich dzieci, ale które nie mniej, a w wielu przypadkach bardziej doświadczyły represji ze strony komunistycznego reżimu z powodu działalności swoich pociech.

Więcej...

Aktualizacja listy TW

przez Leszek Andrzejewski

Lista konfidentów z byłego województwa siedleckiego

Lista tajnych współpracowników została uzupełniona o kolejne nazwiska konfidentów Służby Bezpieczeństwa i Urzędu Bezpieczeństwa działających na terenie byłego województwa siedleckiego. Lista TW obecnie zawiera 739 nazwiska donosicieli. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

77. rocznica Zbrodni Katyńskiej

przez Leszek Andrzejewski

Dąb Pamięci Władysława Koślacza

Dziś, 12 kwietnia 2017 roku o godz. 8:15 przed Dębem Pamięci Władysława Koślacza przy Hoteliku, zaingerowano obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Siedlcach. Przedstawiciele Rodziny Katyńskiej w Siedlcach oraz młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową. Następnie o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Stanisława BM, biskup siedlecki Kazimierz Gurda odprawił Mszę Św. w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz wszystkich pomordowanych przez NKWD.

Więcej...

Uzupełnienie listy TW

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników SB

Lista tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa z byłego województwa siedleckiego została uzupełniona o kolejne nazwiska konfidentów. Obecnie na liście zamieszczone są 583 nazwiska donosicieli. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy