Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

Aktualizacja listy tajnych współpracowników

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników z byłego województwa siedleckiego

Do listy tajnych współpracowników zostały dopisane kolejne nazwiska konfidentów Służby Bezpieczeństwa i Urzędu Bezpieczeństwa działających na terenie byłego województwa siedleckiego. Lista konfidentów z byłego województwa siedleckiego zawiera już ponad tysiąc nazwisk. Obecnie na liście znajduje się 1016 nazwisk donosicieli.

Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

Cd. uzupełnienia notek tajnych współpracowników UB/SB

przez Leszek Andrzejewski

Cd. uzupełnienia notek do listy tajnych współpracowników/informatorów z byłego województwa siedleckiego współpracujących z SB/UB, w tym notek konfidentów, których akta ukrywane były przez służby specjalne III RP w Zbiorze Zastrzeżonym IPN.

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Pogrzeb Kornela Morawieckiego

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb Kornela Morawieckiego - Transparent "Kornel dziękujemy"

W sobotę 5 października odbyły się uroczystości pogrzebowe przywódcy „Solidarności Walczącej”. O godz. 1200 rozpoczęła się Msza Św. pogrzebowa w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział żalem okryta rodzina Zmarłego, w tym premier Mateusz Morawiecki z żoną i dziećmi. Obecni byli także prezydent RP Andrzej Duda, prezes Jarosław Kaczyński, przedstawiciele Parlamentu i rządu, premier Republiki Czeskiej Andrej Babisz, a także licznie zgromadzeni przed katedrą rodacy z całego kraju. Mszy Św. przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

Odszedł od nas na wieczną wartę niezwykły człowiek, wielki patriota i Polak, legenda „Solidarności Walczącej” niezłomny wojownik o wolną i niepodległą Polskę z reżimem komunistycznym i postkomuną.

Więcej...

Wyrok WSA w Warszawie

przez Leszek Andrzejewski

13 sierpnia 2019 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na posiedzeniu niejawnym uznał moją skargę na postanowienie Prezesa IPN za słuszną.

Sąd wywiódł, iż pismo Dyrektora Oddziału było decyzją administracyjną i zgodnie z art. 36 ust. 8 ustawy o IPN, przysługiwało mi prawo do złożenia odwołania. W związku z powyższym Sąd zobowiązał Prezesa IPN do merytorycznego rozpatrzenia mojego odwołania.

Więcej...

Uzupełnienie notek tajnych współpracowników UB/SB

przez Leszek Andrzejewski

Uzupełnienie części notek ostatnio dodanych do listy konfidentów z byłego województwa siedleckiego tajnych współpracowników/informatorów współpracujących z SB/UB, w tym notek konfidentów, których akta ukrywane były przez służby specjalne III RP w Zbiorze Zastrzeżonym IPN.

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Pogrzeb Jana Olszewskiego

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb Jana Olszewskiego - Trumna z ciałem Jana Olszewskiego

W sobotę 16 lutego pożegnaliśmy pierwszego, niekomunistycznego premiera RP Jana Olszewskiego. Wybitnego Polaka i męża stanu. Mszy Św. Pogrzebowej przewodniczył jego syn chrzestny i siostrzeniec bp Michał Janocha. Wzięli w niej udział najważniejsi politycy z prezydentem, premierem i marszałkami sejmu i senatu.

Po zakończeniu mszy świętej trumna z ciałem premiera Jana Olszewskiego umieszczona została na lawecie armatniej. Następnie kondukt żałobny przeszedł ulicami Warszawy pod pomnik Powstania Warszawskiego. Kondukt prowadziła orkiestra wojskowa. W ostatnim pożegnaniu towarzyszyli premierowi tysiące rodaków.

Więcej...

Aktualizacja Listy TW

przez Leszek Andrzejewski

Lista konfidentów z byłego województwa siedleckiego

Do Listy TW zostały dopisane kolejne nazwiska konfidentów Służby Bezpieczeństwa i Urzędu Bezpieczeństwa działających na terenie byłego województwa siedleckiego. Lista konfidentów z byłego województwa siedleckiego obecnie zawiera 955 nazwiska donosicieli.

Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy