Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail: andrzejewski.siedlce@gmail.com.


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

8. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

przez Leszek Andrzejewski

Pomnik Pamięci Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku

Odsłonięcie Pomnika Pamięci Ofiar Tragedii Smoleńskiej

Główne uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych rozpoczęły się na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. To właśnie tam, dokładnie o godzinie 15.33 odsłonięto Pomnik Pamięci Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Do odsłonięcie monumentu poproszono wszystkie obecne na uroczystości rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie pod pomnikiem złożone zostały kwiaty, z których pierwszym był ten ofiarowany przez rodziny poległych w Smoleńsku.

Więcej...

Pogrzeb śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb Lecha Kaczyńskiego

Pożegnanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Nagła i tragiczna śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką wstrząsnęły całym narodem oraz odbiły się szerokim echem na arenie międzynarodowej. Głowy Niemiec, Anglii, USA oraz wielu innych krajów składały Polakom najszczersze kondolencje z powodu tragedii jaka miała miejsce w Smoleńsku, telewizje z całego świata jednogłośnie uznały tę katastrofę za wydarzenie dnia, o którym mówiono od rana do wieczora, natomiast w Polsce ogłoszono żałobę narodową, aby godnie oddać cześć zarówno parze prezydenckiej jak i wszystkim zmarłym.

Więcej...

Aktualizacja listy konfidentów

przez Leszek Andrzejewski

Lista konfidentów z byłego województwa siedleckiego

Do listy tajnych współpracowników zostały dopisane kolejne nazwiska konfidentów Służby Bezpieczeństwa i Urzędu Bezpieczeństwa działających na terenie byłego województwa siedleckiego. Lista TW obecnie zawiera 839 nazwiska donosicieli. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

Kolejne notki tajnych współpracowników UB/SB

przez Leszek Andrzejewski

Dodano ponad osiemdziesiąt notek TW z byłego województwa siedleckiego współpracujących z SB/UB, których nazwiska zaczynają się na literę "B":

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Uzupełnienie listy TW

przez Leszek Andrzejewski

Lista konfidentów z byłego województwa siedleckiego

Na liście tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa i Urzędu Bezpieczeństwa z byłego województwa siedleckiego pojawiły się kolejne nazwiska tajnych współpracowników SB/UB. Jest to wynik żmudnej pracy przeglądania akt konfidentów w czytelni IPN przez Tomasza Olko. Lista TW obecnie zawiera 825 nazwiska donosicieli. Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy