Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

przez Leszek Andrzejewski

uroczyste odsłonięcie muralu w Siedlcach

Nowy mural w Siedlcach

W sobotę 9 października 1921 roku na murze siedleckiego więzienia odsłonięto mural. Powstał on w miejscu już zniszczonego muralu namalowanego w 2015 roku z okazji 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Grafika składa się z trzech części.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Protasiuk Lucjan TW „Józef” i agent KGB

Kolejne notki konfidentów SB

Dodano nowe notki donosicieli z byłego województwa siedleckiego współpracujących z SB do listy tajnych współpracowników, w tym notki konfidentów, których akta ukrywane były przez służby specjalne III RP w Zbiorze Zastrzeżonym IPN oraz osób, których teczki zniszczyli ubecy by współpracy tych osób z SB nigdy nie wyszła na jaw.

Obecnie lista zawiera już 1935 tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa działających na terenie byłego województwa siedleckiego.

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Podziemie antykomunistyczne widziane przez SB

Ile wiedziały służby bezpieczeństwa PRL o działalności „Solidarności” i organizacji antykomunistycznych w byłym województwie siedleckim?

Można o tym się dowiedzieć ze Sprawozdania sporządzonego w styczniu 1985 roku przez mjr T. Bohatyrewicza starszego inspektora Wydziału Inspekcji ds. Służby Bezpieczeństwa WUSW w Siedlcach.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Prokurat Andrzej TW „Zbyszek”

Notki tajnych współpracowników SB

Dodano nowe notki tajnych współpracowników SB do listy konfidentów z byłego województwa siedleckiego, w tym notki konfidentów, których akta ukrywane były przez służby specjalne III RP w Zbiorze Zastrzeżonym IPN oraz osób, których teczki zniszczyli ubecy by współpracy tych osób z SB nigdy nie wyszła na jaw.

lista zawiera 1930 nazwiska tajnych współpracowników

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Reparacje wojenne od Niemiec

Organizacje konserwatywne prawicowe zrzeszone w Zjednoczeniu Konserwatywno-Narodowym Środowisk Patriotycznych wystosowały list do Premiera RP Mateusza Morawieckiego w sprawie reparacji wojennych od Niemiec.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

Teczka SOR „Manifestacja”

Sprawy operacyjne SB

Powstał nowy dział Sprawy operacyjne SB. Będą tutaj publikowane teczki spraw, które były zakładane do rozpracowywania, inwigilowania i niszczenia Solidarności i innych organizacji niepodległościowych na terenie byłego województwa siedleckiego. Do tej pory opracowano trzy teczki:

Dalsze prace nad opracowaniem następnych teczek trwają …

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

1.V83 Pochód od-nowicieli

Manifestacja 1 i 3 Maja 1983 roku

Kontrpochód pierwszomajowy oraz manifestacja z okazji święta 3 Maja zorganizowanych przez Solidarność w Siedlcach w 1983 roku wg. relacji oficera SB na podstawie donosów tajnych współpracowników i funkcjonariuszy MO.

Więcej...

przez Leszek Andrzejewski

działacze opozycji antykomunistycznej z Biskupem Siedleckim Kazimierzem Gurdą

Rajd „Śladami niepodległości”

Patriotyczny rajd „Śladami niepodległości” zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych upamiętniający wysiłek wcześniejszych pokoleń w walkach o niepodległość ojczyzny na Podlasiu. W rajdzie wzięli udział byli działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych.

Zdjęcia z rajdu

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy