Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

 • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
 • tworzyć utwory zależne
 • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

Rajd „Śladami niepodległości”

przez Leszek Andrzejewski

działacze opozycji antykomunistycznej z Biskupem Siedleckim Kazimierzem Gurdą

Patriotyczny rajd „Śladami niepodległości” zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych upamiętniający wysiłek wcześniejszych pokoleń w walkach o niepodległość ojczyzny na Podlasiu. W rajdzie wzięli udział byli działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych.

Zdjęcia z rajdu

Więcej...

Dzień Konfidenta

przez Leszek Andrzejewski

Dzień Konfidenta

Z okazji dnia konfidenta przygotowałem kolejne notki do listy tajnych współpracowników z byłego województwa siedleckiego współpracujących z SB, w tym notek tajnych współpracowników, których akta ukrywane były przez służby specjalne III RP w Zbiorze Zastrzeżonym IPN.

Lista została także uzupełniona o kolejne nazwiska konfidentów. Obecnie lista zawiera 1904 nazwiska donosicieli do Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa PRL działających na terenie byłego województwa siedleckiego.

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Aktualizacja listy TW

przez Leszek Andrzejewski

Lista informatorów UB/SB z byłego województwa siedleckiego

Lista TW została uzupełniona o kolejne nazwiska donosicieli. Obecnie lista zawiera 1902 nazwiska konfidentów Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa PRL działających na terenie byłego województwa siedleckiego.

Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

Prasa podziemna

przez Leszek Andrzejewski

Bibuła - czyli podziemna prasa.

Dział „Prasa podziemna” został uzupełniony o opisy trzech tytułów gazetek wydawanych w drugim obiegu wydawniczym:

 • „KOS” – podziemny biuletyn Komitetu Oporu Społecznego
 • „PWA” - Przegląd Wiadomości Agencyjnych
 • „Tu Teraz” - Pismo Oświaty Niezależnej Solidarność

Więcej...

Lista informatorów UB/SB

przez Leszek Andrzejewski

Lista informatorów UB/SB z byłego województwa siedleckiego

Kolejna aktualizacja Listy tajnych współpracowników. Obecnie lista zawiera 1601 nazwisk informatorów Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa PRL działających na terenie byłego województwa siedleckiego.

Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

Pogrzeb Zygmunta Goławskiego

przez Leszek Andrzejewski

Pogrzeb Zygmunta Goławskiego

We wtorek 9 marca 2021 roku odszedł na wieczną wartę płk. Zygmunt Goławski ps. „Sokół II”. Żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, więzień sowieckich łagrów.

Uroczystości pogrzebowe z udziałem wojskowej asysty honorowej odbyły się w sobotę 13 marca 2021 roku. Mszy Św. Pogrzebowej przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele parlamentu i władz lokalnych, wojsko, przedstawiciele Prezydenta RP, Rządu, IPN i „Solidarności” oraz liczna grupa mieszkańców Siedlec.

Odszedł od nas niezwykły człowiek, wielki patriota i Polak. Niezłomny wojownik o wolną i niepodległą Polskę.

Więcej...

Lista tajnych współpracowników

przez Leszek Andrzejewski

Lista TW z byłego województwa siedleckiego

Lista tajnych współpracowników przekroczyła już 1500 nazwisk konfidentów działających na terenie byłego województwa siedleckiego, którzy donosili do Służby Bezpieczeństwa i/lub UB.

Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

Notki konfidentów SB

przez Leszek Andrzejewski

Stanisław Celiński TW „Raskolnikow” i TW ps. „Kruk”

Uzupełnienie notek donosicieli z byłego województwa siedleckiego współpracujących z SB, w tym notek tajnych współpracowników, których akta ukrywane były przez służby specjalne III RP w Zbiorze Zastrzeżonym IPN.

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

 • strony www siedlce
 • andrzejewski
 • akta ipn
 • solidarność siedlce
 • andrzejewscy