Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

(Nie) Legalny Marsz Niepodległości

przez Leszek Andrzejewski

Marsz Niepodległości 2018

Ja idę na Marsz Niepodległości i to legalnie. Mam do tego konstytucyjne prawo. A Ty? Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, ni dzieci nam germanił.

Więcej...

Notki donosicieli

przez Leszek Andrzejewski

Teczka personalna Zdzisława Karmasz TW ps. „Jerzy”

Uzupełnienie notek informatorów współpracujących z SB/UB do listy TW z byłego województwa siedleckiego.

Na bieżąco aktualizowane i poprawiane są notki już zamieszczone.

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Nowy mural w Siedlcach

przez Leszek Andrzejewski

uroczyste odsłonięcie muralu w Siedlcach

W sobotę 9 października 1921 roku na murze siedleckiego więzienia odsłonięto mural. Powstał on w miejscu już zniszczonego muralu namalowanego w 2015 roku z okazji 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Grafika składa się z trzech części.

Więcej...

Kolejne notki konfidentów SB

przez Leszek Andrzejewski

Protasiuk Lucjan TW „Józef” i agent KGB

Dodano nowe notki donosicieli z byłego województwa siedleckiego współpracujących z SB do listy tajnych współpracowników, w tym notki konfidentów, których akta ukrywane były przez służby specjalne III RP w Zbiorze Zastrzeżonym IPN oraz osób, których teczki zniszczyli ubecy by współpracy tych osób z SB nigdy nie wyszła na jaw.

Obecnie lista zawiera już 1935 tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa działających na terenie byłego województwa siedleckiego.

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Podziemie antykomunistyczne widziane przez SB

przez Leszek Andrzejewski

Ile wiedziały służby bezpieczeństwa PRL o działalności „Solidarności” i organizacji antykomunistycznych w byłym województwie siedleckim?

Można o tym się dowiedzieć ze Sprawozdania sporządzonego w styczniu 1985 roku przez mjr T. Bohatyrewicza starszego inspektora Wydziału Inspekcji ds. Służby Bezpieczeństwa WUSW w Siedlcach.

Więcej...

Notki tajnych współpracowników SB

przez Leszek Andrzejewski

Prokurat Andrzej TW „Zbyszek”

Dodano nowe notki tajnych współpracowników SB do listy konfidentów z byłego województwa siedleckiego, w tym notki konfidentów, których akta ukrywane były przez służby specjalne III RP w Zbiorze Zastrzeżonym IPN oraz osób, których teczki zniszczyli ubecy by współpracy tych osób z SB nigdy nie wyszła na jaw.

lista zawiera 1930 nazwiska tajnych współpracowników

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Reparacje wojenne od Niemiec

przez Leszek Andrzejewski

Organizacje konserwatywne prawicowe zrzeszone w Zjednoczeniu Konserwatywno-Narodowym Środowisk Patriotycznych wystosowały list do Premiera RP Mateusza Morawieckiego w sprawie reparacji wojennych od Niemiec.

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy