Strona Leszka Andrzejewskiego


Witam

wszystkich bardzo serdecznie na moich stronach internetowych, także komuchów i ludzi z "grupy trzymającej władzę", być może ktoś się opamięta.


 

Akta IPN i znaczki Solidarności

Strona jest próbą uporządkowania mojego skromnego archiwum oraz jest odzwierciedleniem mojego poglądu na historię najnowszą i teraźniejszość. Zachęcam Państwa do zapoznawania się z materiałami zawartymi na mojej stronie internetowej. W witrynie znajdują się zdjęcia oraz dokumenty IPN od początków Solidarności do dnia dzisiejszego, a także znaczki wydawane przez Solidarność i wydawnictwa niezależne, oraz inne pamiątki z okresu PRL-u i stanu wojennego (książki drugiego obiegu, bibuła, kalendarze, plakaty, ulotki, pocztówki, przedmioty itp.).

Strona jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o opisy i dodatkowe dokumenty, ale już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z witryną. Jeśli spodoba Ci się serwis, przekaż informację o nim dalej i/lub podlinkuj stronę. Zachęcam także do dodawania wpisów do "Ocenzurowanej Księgi Gości".

Witryna tworzona jest hobbystycznie, przez internautę-amatora, także proszę o wyrozumiałość. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące mojej strony. Uwagi proszę nadsyłać pod e-mail:


 

Wszystkie materiały zawarte w serwisie (znaczki, zdjęcia, dokumenty, teksty) są udostępniane na licencji Creative Commons CC BY-SA 3.0

Wolno:

  • kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać
  • tworzyć utwory zależne
  • użytkować w sposób komercyjny

Jedynym warunkiem jest uznanie autorstwa. Wyjątkiem są media wydawane i zarządzane przez spółkę agora s.a. które potrzebują pisemnej zgody.

 

Aktualności

Notki tajnych współpracowników SB

przez Leszek Andrzejewski

Prokurat Andrzej TW „Zbyszek”

Dodano nowe notki tajnych współpracowników SB do listy konfidentów z byłego województwa siedleckiego, w tym notki konfidentów, których akta ukrywane były przez służby specjalne III RP w Zbiorze Zastrzeżonym IPN oraz osób, których teczki zniszczyli ubecy by współpracy tych osób z SB nigdy nie wyszła na jaw.

lista zawiera 1930 nazwiska tajnych współpracowników

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Reparacje wojenne od Niemiec

przez Leszek Andrzejewski

Organizacje konserwatywne prawicowe zrzeszone w Zjednoczeniu Konserwatywno-Narodowym Środowisk Patriotycznych wystosowały list do Premiera RP Mateusza Morawieckiego w sprawie reparacji wojennych od Niemiec.

Więcej...

Sprawy operacyjne SB

przez Leszek Andrzejewski

Teczka SOR „Manifestacja”

Powstał nowy dział Sprawy operacyjne SB. Będą tutaj publikowane teczki spraw, które były zakładane do rozpracowywania, inwigilowania i niszczenia Solidarności i innych organizacji niepodległościowych na terenie byłego województwa siedleckiego. Do tej pory opracowano trzy teczki:

Dalsze prace nad opracowaniem następnych teczek trwają …

Więcej...

Manifestacja 1 i 3 Maja 1983 roku

przez Leszek Andrzejewski

1.V83 Pochód od-nowicieli

Kontrpochód pierwszomajowy oraz manifestacja z okazji święta 3 Maja zorganizowanych przez Solidarność w Siedlcach w 1983 roku wg. relacji oficera SB na podstawie donosów tajnych współpracowników i funkcjonariuszy MO.

Więcej...

Aktualizacja listy tajnych współpracowników

przez Leszek Andrzejewski

Lista tajnych współpracowników UB/SB z byłego województwa siedleckiego

Kolejna aktualizacja listy konfidentów. Tym razem lista została uzupełniona o informatorów, których nazwiska miały być wytarte na zawsze jako współpracowników SB. Teczki tych agentów zostały zniszczone przez esbeków. Pozostały jednak dzienniki rejestracyjne. Osoby te zostały oznaczone w kolumnie „Akta IPN” jako: akta zniszczone przez SB.

Obecnie lista zawiera 1923 nazwiska tajnych współpracowników Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa PRL działających na terenie byłego województwa siedleckiego.

Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...

Rajd „Śladami niepodległości”

przez Leszek Andrzejewski

działacze opozycji antykomunistycznej z Biskupem Siedleckim Kazimierzem Gurdą

Patriotyczny rajd „Śladami niepodległości” zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych upamiętniający wysiłek wcześniejszych pokoleń w walkach o niepodległość ojczyzny na Podlasiu. W rajdzie wzięli udział byli działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych.

Zdjęcia z rajdu

Więcej...

Dzień Konfidenta

przez Leszek Andrzejewski

Dzień Konfidenta

Z okazji dnia konfidenta przygotowałem kolejne notki do listy tajnych współpracowników z byłego województwa siedleckiego współpracujących z SB, w tym notek tajnych współpracowników, których akta ukrywane były przez służby specjalne III RP w Zbiorze Zastrzeżonym IPN.

Lista została także uzupełniona o kolejne nazwiska konfidentów. Obecnie lista zawiera 1904 nazwiska donosicieli do Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa PRL działających na terenie byłego województwa siedleckiego.

Następne notki w przygotowaniu...

Więcej...

Aktualizacja listy TW

przez Leszek Andrzejewski

Lista informatorów UB/SB z byłego województwa siedleckiego

Lista TW została uzupełniona o kolejne nazwiska donosicieli. Obecnie lista zawiera 1902 nazwiska konfidentów Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa PRL działających na terenie byłego województwa siedleckiego.

Dalsze prace nad uzupełnianiem listy trwają...

Więcej...


Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

leszek andrzejewski

  • strony www siedlce
  • andrzejewski
  • akta ipn
  • solidarność siedlce
  • andrzejewscy