Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
1601 Rzewuski Zdzisław 1928-04-01 IPN Lu 300/1254 Paprotnia
1602 Sabak Jan 1924-05-16 IPN Lu 300/1325 Borowie
1603 Sabak Stanisław 1918-03-28 IPN Lu 300/241 Choczew
1604 Sachanowicz Stanisław 1920-03-25 IPN Lu 300/1928 Siedlce
1605 Sachanowicz Stanisław 1930-10-27 IPN Lu 300/1873 Międzyrzec Podlaski
1606 Saczuk Jerzy 1947-08-04 IPN Lu 300/1874 Siedlce
1607 Sadło Wacław 1929-02-01 IPN Lu 300/242 Tuchowicz
1608 Sadłowski Janusz 1952-01-01 IPN Lu 300/1806 Korczew
1609 Sadłowski Józef 1928-06-03 IPN Lu 300/243 Bielany
1610 Sadowska Barbara 1943-09-06 IPN Lu 300/100 Węgrów
1611 Sadowska Stanisława 1940-05-09 IPN Lu 300/35 Węgrów
1612 Sadowski Franciszek 1926-07-15 IPN Lu 300/1817 Korczew
1613 Sadowski Jan 1904-05-05 IPN Lu 300/99 Węgrów
1614 Sadowski Roman 1943-02-22 IPN Lu 300/98 Węgrów
1615 Sadowy Czesław 1924-01-10 IPN Lu 300/1759 Korczew
1616 Sakowski Stanisław 1936-12-04 IPN Lu 300/97 Węgrów
1617 Sala Czesław 1950-03-03 IPN Lu 300/2084 Adamów
1618 Salach Władysław 1934-01-26 IPN Lu 300/96 Węgrów
1619 Salamonik Eugeniusz 1934-02-26 IPN Lu 300/1089 Miastków
1620 Salamończyk Jan 1920-04-09 IPN Lu 300/1090 Miastków
1621 Salwa Tadeusz 1932-04-06 IPN Lu 300/1091 Budziska
1622 Samotyjek Sławomir 1970-05-06 IPN Lu 300/95 Węgrów
1623 Samulak Stefan 1936-06-10 IPN Lu 300/1092 Garwolin
1624 Santarek Eugeniusz 1936-07-04 IPN Lu 300/1093 Miastków
1625 Sareński Stanisław 1930-03-02 IPN Lu 300/1095 Garwolin
1626 Saszka Franciszek 1946-10-01 IPN Lu 300/1331 Wilga
1627 Sawicki Adam 1944-07-23 IPN Lu 300/1340 Maciejowice
1628 Sawicki Antoni 1932-05-09 IPN Lu 300/1316 Łaskarzew
1629 Sawicki Józef 1930-01-02 IPN Lu 300/94 Węgrów
1630 Sawicki Krzysztof 1951-06-16 IPN Lu 300/850 Łochów
1631 Seredziński Stefan 1927-02-05 IPN Lu 300/1603 Siedlce
1632 Serżysko Eugeniusz 1926-01-31 IPN Lu 300/1326 Borowie
1633 Serżysko Tadeusz 1943-07-27 IPN Lu 300/1096 Miastków
1634 Sewruk Józef 1944-08-08 IPN Lu 300/1097 Garwolin
1635 Sewruk Marek 1943-07-01 IPN Lu 300/1098 Garwolin
1636 Sęczyk Stanisław 1908-01-28 IPN Lu 300/849 Łochów
1637 Sędek Władysław 1909-08-18 IPN Lu 300/244 Siedlce
1638 Sibilski Stefan 1933-03-08 IPN Lu 300/1099 Wilga
1639 Sidor Roman 1926-11-21 IPN Lu 300/2087 Adamów
1640 Siedlczyński Bronisław 1928-09-14 IPN Lu 300/245 Siedlce
1641 Siedlec Czesław 1919-07-10 IPN Lu 300/246 Siedlce
1642 Siedlec Czesław 1919-07-10 IPN Lu 300/2075 Adamów
1643 Siedlec Zbigniew 1955-12-07 IPN Lu 300/2089 Adamów
1644 Siejka Janina 1932-02-23 IPN Lu 300/1100 Garwolin
1645 Siejka Szczepan 1938-12-12 IPN Lu 300/1585 Sobienie-Jeziory
1646 Sielicki Józef 1945-01-01 IPN Lu 300/1101 Pilawa
1647 Siemion Edward 1946-08-31 IPN Lu 300/1535 Oś. Czechy
1648 Sieradz Bogumiła 1947-01-20 IPN Lu 300/847 Łochów
1649 Sieradzki Stanisław 1934-11-04 IPN Lu 300/1318 Łaskarzew
1650 Sikorski Stanisław 1924-12-17 IPN Lu 300/93 Węgrów
1651 Sionek Marian 1941-07-29 IPN Lu 300/1322 Trojanów
1652 Sitek Leon 1928-12-23 IPN Lu 300/1327 Borowie
1653 Sitnicki Ireneusz 1928-06-12 IPN Lu 300/91 Węgrów
1654 Sitnicki Krzysztof 1948-09-20 IPN Lu 300/90 Węgrów
1655 Siwak Andrzej 1956-10-28 IPN Lu 300/89 Węgrów
1656 Siwek Edward 1942-07-07 IPN Lu 300/1536 Miastków
1657 Siwek Jan 1930-05-04 IPN Lu 300/1537 Miastków
1658 Siwek Marian 1954-03-11 IPN Lu 300/1539 Kłoczew
1659 Siwek Mieczysław 1929-07-10 IPN Lu 300/88 Węgrów
1660 Siwiec Jan 1950-01-31 IPN Lu 300/1202 Stanin
1661 Siwiński Antoni 1914-05-14 IPN Lu 300/87 Węgrów
1662 Skarpetowski Zbigniew 1956-05-10 IPN Lu 300/85 Węgrów
1663 Skarżyński Wincenty 1938-03-01 IPN Lu 300/84 Węgrów
1664 Skiba Wit 1956-06-15 IPN Lu 300/1586 Warszowice
1665 Skibiński Jan 1952-04-15 IPN Lu 300/83 Węgrów
1666 Skibiński Stanisław 1929-01-02 IPN Lu 300/82 Węgrów
1667 Skibiński Władysław 1925-10-15 IPN Lu 300/81 Węgrów
1668 Skoczylas Józef 1938-03-19 IPN Lu 300/1540 Miastków
1669 Skoneczny Bogdan 1940-07-22 IPN Lu 300/80 Węgrów
1670 Skoracki Zbigniew 1929-05-13 IPN Lu 300/79 Węgrów
1671 Skorupka Alfons 1927-09-25 IPN Lu 300/247 Siedlce
1672 Skorupka Eugeniusz 1946-09-10 IPN Lu 300/1966 Siedlce
1673 Skorupka Jan 1940-06-19 IPN Lu 300/848 Łochów
1674 Skotak Bolesław 1951-01-13 IPN Lu 300/1342 Maciejowice
1675 Skórka Henryk 1941-08-20 IPN Lu 300/2088 Adamów
1676 Skórka Jan 1935-07-15 IPN Lu 300/77 Węgrów
1677 Skórka Mirosław 1936-06-07 IPN Lu 300/75 Węgrów
1678 Skórka Ryszard 1950-03-29 IPN Lu 300/74 Węgrów
1679 Skórka Sabina 1939-08-13 IPN Lu 300/76 Węgrów
1680 Skórka Stanisław 1937-07-05 IPN Lu 300/73 Węgrów
1681 Skórka Stanisława 1944-05-17 IPN Lu 300/72 Węgrów
1682 Skroński Franciszek 1908-09-06 IPN Lu 300/1341 Maciejowice
1683 Skroński Józef 1936-12-02 IPN Lu 300/1336 Wilga
1684 Skroński Zygmunt 1947-09-28 IPN Lu 300/1343 Maciejowice
1685 Skulimowski Lucjan 1938-01-04 IPN Lu 300/78 Węgrów
1686 Skurka/Skórka Eugeniusz 1921-05-24 IPN Lu 300/2086 Adamów
1687 Skwarek Jan 1934-04-21 IPN Lu 300/2082 Adamów
1688 Skwarek Janusz 1938-03-31 IPN Lu 300/2077 Adamów
1689 Skwarek Stanisław 1940-03-22 IPN Lu 300/1541 Garwolin
1690 Skwarek Tadeusz 1928-08-01 IPN Lu 300/248 Siedlce
1691 Skwarek Zofia 1952-05-26 IPN Lu 300/1169 Łuków
1692 Slebzak Wacław 1912-04-23 IPN Lu 300/71 Węgrów
1693 Sliwiecki Henryk 1950-02-25 IPN Lu 300/838 Łochów
1694 Słoński Jerzy 1932-07-26 IPN Lu 300/70 Węgrów
1695 Słowik Jerzy 1955-12-16 IPN Lu 300/86 Węgrów
1696 Słowik Marian 1926-11-16 IPN Lu 300/69 Węgrów
1697 Słowik Stanisław 1952-01-14 IPN Lu 300/844 Łochów
1698 Smagłowski Janusz 1957-03-23 IPN Lu 300/1542 Kłoczew
1699 Smutrykowski Eugeniusz 1943-09-06 IPN Lu 300/1317 Łaskarzew
1700 Sobański Daniel 1932-08-13 IPN Lu 300/846 Łochów
1701 Sobański Jan 1942-06-03 IPN Lu 300/1625 Siedlce
1702 Sobczak Tadeusz 1928-05-28 IPN Lu 300/249 Siedlce
1703 Sobczak Zygmunt 1939-08-06 IPN Lu 300/1587 Sobienie-Jeziory
1704 Sobczyńska/Wysocka Helena 1946-04-04 IPN Lu 300/1604 Siedlce
1705 Sobiech Grzegorz 1950-12-08 IPN Lu 300/1543 Garwolin
1706 Sobiech Tadeusz 1949-10-18 IPN Lu 300/1172 Wojciechy
1707 Sobiepanek Honorata 1946-01-11 IPN Lu 300/657 Wierzbno
1708 Sobieraj Zdzisław 1932-10-20 IPN Lu 300/68 Węgrów
1709 Sobiesiak Klemens 1925-10-01 IPN Lu 300/1319 Garwolin
1710 Sobieski Jerzy 1940-10-31 IPN Lu 300/845 Łochów
1711 Sobieszak Stefan 1927-12-31 IPN Lu 300/1703 Siedlce
1712 Sobieszek Stanisław 1949-04-16 IPN Lu 300/2083 Adamów
1713 Sobieszuk Józef 1929-03-17 IPN Lu 300/250 Siedlce
1714 Sobolewski Gustaw 1940-02-18 IPN Lu 300/1787 Korczew
1715 Sobolewski Marian 1936-01-01 IPN Lu 300/67 Węgrów
1716 Sobolewski Witold 1936-04-30 IPN Lu 300/1872 Siedlce
1717 Sobolewski Władysław 1926-05-30 IPN Lu 300/251 Siedlce
1718 Sobota Kazimierz 1933-08-25 IPN Lu 300/1544 Garwolin
1719 Sobotka Franciszek 1936-05-10 IPN Lu 300/66 Węgrów
1720 Sobotka Jerzy 1940-12-20 IPN Lu 300/65 Węgrów
1721 Sobotka Józef 1943-03-04 IPN Lu 300/64 Węgrów
1722 Sobotka Tadeusz 1955-01-14 IPN Lu 300/63 Węgrów
1723 Sobotka Zbigniew 1942-05-01 IPN Lu 300/62 Węgrów
1724 Sochacki Henryk 1949-04-18 IPN Lu 300/1545 Trojanów
1725 Sochacki Stanisław 1917-01-21 IPN Lu 300/252 Siedlce
1726 Soćko Jan 1927-09-10 IPN Lu 300/253 Siedlce
1727 Sojka Stefan 1925-02-10 IPN Lu 300/254 Siedlce
1728 Sokołowski Antoni 1929-12-26 IPN Lu 300/255 Siedlce
1729 Solka Stefan 1922-02-09 IPN Lu 300/61 Węgrów
1730 Solka Wiesław 1950-07-30 IPN Lu 300/60 Węgrów
1731 Songol Remigiusz 1948-06-08 IPN Lu 300/1094 Garwolin
1732 Sopiński Marian 1905-04-12 IPN Lu 300/57 Węgrów
1733 Sopyło Adam 1954-12-24 IPN Lu 300/58 Węgrów
1734 Sopyło Jan 1931-03-17 IPN Lu 300/59 Węgrów
1735 Sosnowski Edward 1954-12-06 IPN Lu 300/1546 Garwolin
1736 Sosnowski Henryk 1950-09-01 IPN Lu 300/1588 Sobienie-Jeziory
1737 Sosnowski Zenon 1933-08-11 IPN Lu 300/1913 Siedlce
1738 Soszka Stanisław 1925-01-01 IPN Lu 300/1547 Garwolin
1739 Soszka Stefan 1946-08-26 IPN Lu 300/1548 Miastków Kościelny
1740 Soszyński Marian 1949-08-05 IPN Lu 300/1807 Korczew
1741 Soszyński Władysław 1921-01-23 IPN Lu 300/1727 Suchożebry
1742 Sośniak Waldemar 1938-02-16 IPN Lu 300/1626 Siedlce
1743 Sowa Józef 1927-01-18 IPN Lu 300/1549 Kłoczew
1744 Sowa Mariusz 1962-07-02 IPN Lu 300/56 Węgrów
1745 Sowa Mirosław 1933-07-17 IPN Lu 300/55 Węgrów
1746 Sowiński Janusz 1952-06-01 IPN Lu 300/1550 Sobolew
1747 Stachurski Jan 1936-04-09 IPN Lu 300/1551 Kłoczew
1748 Stanaszek Stanisław 1937-03-29 IPN Lu 300/1552 Garwolin
1749 Stanek Longin 1935-02-14 IPN Lu 300/1967 Siedlce
1750 Staniszewski Henryk 1926-09-08 IPN Lu 300/54 Węgrów
1751 Stankiewicz Adam 1925-06-25 IPN Lu 300/53 Węgrów
1752 Starak Krzysztof 1945-05-01 IPN Lu 300/1722 Suchożebry
1753 Staręga Mirosław 1964-07-17 IPN Lu 300/1337 Maciejowice
1754 Stasiak Stanisław 1945-10-07 IPN Lu 300/1344 Maciejowice
1755 Steć Józef 1944-03-19 IPN Lu 300/52 Węgrów
1756 Stefaniak Henryk 1958-01-19 IPN Lu 300/1333 Wilga
1757 Stefaniuk Stanisław 1930-02-18 IPN Lu 300/256 Siedlce
1758 Stępień Jan 1936-09-07 IPN Lu 300/1321 Trojanów
1759 Stępień Stanisław 1950-02-08 IPN Lu 300/1338 Maciejowice
1760 Stępniak Mieczysław 1925-11-17 IPN Lu 300/2080 Adamów
1761 Stępnicki Władysław 1932-11-27 IPN Lu 300/1553 Trojanów
1762 Stępnowski Stanisław 1940-09-02 IPN Lu 300/1589 Sobienie-Jeziory
1763 Stoń Henryk 1951-03-06 IPN Lu 300/1554 Kłoczew
1764 Straszewski Jerzy 1943-10-22 IPN Lu 300/842 Łochów
1765 Strupiechowski Edward 1955-01-21 IPN Lu 300/23 Węgrów
1766 Stryjek Jan 1935-12-06 IPN Lu 300/843 Łochów
1767 Strzaliński Czesław 1928-02-09 IPN Lu 300/1968 Siedlce
1768 Strzałkowski Mieczysław 1931-05-24 IPN Lu 300/1929 Siedlce
1769 Strzelec Jan 1923-04-10 IPN Lu 300/2085 Adamów
1770 Strzelec Jerzy 1929-08-28 IPN Lu 300/1194 Stanin
1771 Strzemieczny Aleksander 1925-04-17 IPN Lu 300/257 Siedlce
1772 Strzeżek Ryszard 1950-01-08 IPN Lu 300/1590 Sobienie-Jeziory
1773 Styś Ryszard 1928-02-09 IPN Lu 300/51 Węgrów
1774 Suchecki Janusz 1950-07-04 IPN Lu 300/1555 Garwolin
1775 Sujka Henryk 1926-10-10 IPN Lu 300/258 Łuków
1776 Sulej Władysław 1922-11-24 IPN Lu 300/1556 Ryki
1777 Sulima Stefan 1936-10-08 IPN Lu 300/840 Łochów
1778 Suplicki Stefan 1927-02-05 IPN Lu 300/839 Łochów
1779 Supryn Henryk 1950-06-18 IPN Lu 300/1743 Suchożebry
1780 Suska Henryk 1918-01-19 IPN Lu 300/2074 Adamów
1781 Suska Józef 1929-07-27 IPN Lu 300/2081 Adamów
1782 Suska Ryszard 1959-06-29 IPN Lu 300/2078 Krzywda
1783 Swiderski Feliks 1940-05-29 IPN Lu 300/837 Łochów
1784 Swiętochowski Zdzisław 1949-04-22 IPN Lu 300/836 Łochów
1785 Switek Jan 1928-07-23 IPN Lu 300/259 Siedlce
1786 Sychulec Henryk 1926-03-17 IPN Lu 300/260 Siedlce
1787 Sygocki Zdzisław 1940-04-28 IPN Lu 300/1576 Miastków
1788 Sylwestrzuk Marek 1960-10-05 IPN Lu 300/92 Węgrów
1789 Szachnowski Józef 1926-12-21 IPN Lu 300/261 Siedlce
1790 Szachnowski Józef 1926-12-21 IPN Lu 300/1969 Siedlce
1791 Szaniawski Antoni 1929-10-09 IPN Lu 300/1557 Górzno
1792 Szaniawski Janusz 1947-10-05 IPN Lu 300/1558 Garwolin
1793 Szarek Bogdan 1942-01-01 IPN Lu 300/1559 Garwolin
1794 Szarek Henryk 1945-07-14 IPN Lu 300/1560 Garwolin
1795 Szarek Tadeusz 1949-02-21 IPN Lu 300/1328 Parysów
1796 Szculc Ryszard 1925-11-29 IPN Lu 300/106 Siedlce
1797 Szczepaniak Mieczysław 1924-11-29 IPN Lu 300/2079 Adamów
1798 Szczepaniak Witold 1957-09-24 IPN Lu 300/1345 Maciejowice
1799 Szczepaniak Zygmunt 1951-05-02 IPN Lu 300/1561 Trojanów
1800 Szczepanik Andrzej 1937-01-02 IPN Lu 300/1871 Siedlce

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz