Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
1801 Szczepanik Henryk 1950-12-21 IPN Lu 300/1870 Siedlce
1802 Szczepaniuk Zdzisław 1930-01-16 IPN Lu 300/262 Siedlce
1803 Szczepański Wiesław 1946-06-10 IPN Lu 300/1335 Wilga
1804 Szcześniak Mieczysław 1932-11-06 IPN Lu 300/1216 Stanin
1805 Szcześniak Tadeusz 1952-02-26 IPN Lu 300/1212 Stoczek Łukowski
1806 Szcześniak Władysław 1928-05-19 IPN Lu 300/2076 Adamów
1807 Szczęsny Roman 1948-04-10 IPN Lu 300/1562 Sobolew
1808 Szczęśniak Wacław 1925-02-20 IPN Lu 300/101 Siedlce
1809 Szczotka Józef 1935-09-30 IPN Lu 300/1563 Pilawa
1810 Szczygielski Józef 1927-07-25 IPN Lu 300/102 Siedlce
1811 Szczypek Wacław 1941-11-02 IPN Lu 300/1332 Wilga
1812 Szczypek Waldemar 1961-01-22 IPN Lu 300/1564 Garwolin
1813 Szeląg Henryk 1946-04-28 IPN Lu 300/1565 Miastków
1814 Szeląg Józef 1906-09-04 IPN Lu 300/1566 Miastków
1815 Szeląg Mieczysław 1926-05-23 IPN Lu 300/1329 Borowie
1816 Szeląg Stanisław 1951-08-08 IPN Lu 300/1346 Maciejowice
1817 Szelling Arkadiusz 1947-10-30 IPN Lu 300/1334 Wilga
1818 Szerszeń Eugeniusz 1935-05-10 IPN Lu 300/1567 Miastków
1819 Szerszeń Marian 1933-09-08 IPN Lu 300/1568 Garwolin
1820 Szewczuk Antoni 1928-12-24 IPN Lu 300/103 Siedlce
1821 Szewczuk Tadeusz 1946-01-02 IPN Lu 300/1801 Korczew
1822 Szewczyk Jerzy 1929-08-22 IPN Lu 300/1569 Pilawa
1823 Szewczyk Leszek 1939-12-13 IPN Lu 300/1320 Łaskarzew
1824 Szewczyk Mieczysław 1939-04-14 IPN Lu 300/1570 Sobolew
1825 Szewczyk Ryszard 1931-05-03 IPN Lu 300/104 Łuków
1826 Szlasa Józef 1932-11-01 IPN Lu 300/1591 Sobienie-Jeziory
1827 Szlasa Józef 1941-03-13 IPN Lu 300/1314 Sobienie-Jeziory
1828 Szlendak Kazimierz 1924-03-04 IPN Lu 300/1571 Trojanów
1829 Szopa Ryszard 1959-02-09 IPN Lu 300/1572 Garwolin
1830 Szoplik Eugeniusz 1938-01-26 IPN Lu 300/1930 Siedlce
1831 Szostak Henryk 1926-11-11 IPN Lu 300/1573 Miastków
1832 Szostak Jan 1930-12-30 IPN Lu 300/1574 Garwolin
1833 Szostak Józef 1933-05-10 IPN Lu 300/1575 Miastków
1834 Szostek Edward 1923-12-29 IPN Lu 300/105 Łuków
1835 Szostek/Szostak Stanisław 1930-04-20 IPN Lu 300/1323 Trojanów
1836 Sztetner Zdzisław 1928-01-01 IPN Lu 300/1914 Łomża
1837 Sztuczka Kazimierz 1926-07-21 IPN Lu 300/841 Łochów
1838 Szulbiński Józef 1912-02-24 IPN Lu 300/1315 Sobienie-Jeziory
1839 Szuplak Marian 1933-08-05 IPN Lu 300/1627 Siedlce
1840 Szustek Roman 1928-03-09 IPN Lu 300/1330 Wilga
1841 Szyba Ferdynand 1928-09-28 IPN Lu 300/1915 Siedlce
1842 Szybka Mieczysław 1928-01-01 IPN Lu 300/1786 Korczew
1843 Szymanek Henryk 1925-07-21 IPN Lu 300/107 Serokomla
1844 Szymanek Roman 1929-08-03 IPN Lu 300/108 Serokomla
1845 Szymanek Tadeusz 1928-11-19 IPN Lu 300/1173 Stoczek Łukowski
1846 Szymanik Kazimierz 1921-11-12 IPN Lu 300/834 Łochów
1847 Szymański Zbigniew 1944-10-01 IPN Lu 300/1629 Siedlce
1848 Szymański Zbigniew 1949-02-23 IPN Lu 300/1628 Siedlce
1849 Szymczak Piotr 1936-02-22 IPN Lu 300/835 Łochów
1850 śledż Katarzyna 1963-03-19 IPN Lu 300/1606 Siedlce
1851 śledż Marian 1946-02-11 IPN Lu 300/1715 Suchożebry
1852 Ślepowroński Stanisław 1963-06-02 IPN Lu 300/1577 Miastków Kościelny
1853 śliński Jan 1919-03-13 IPN Lu 300/1578 Miastków
1854 śliwecki Henryk 1941-07-07 IPN Lu 300/1579 Sobolew
1855 śliwecki Zdzisław 1950-12-20 IPN Lu 300/1580 Garwolin
1856 śmietanka Józef 1932-01-02 IPN Lu 300/1339 Maciejowice
1857 świesiulski Stanisław 1930-02-07 IPN Lu 300/1581 Pilawa
1858 świtaj Adam 1925-11-08 IPN Lu 300/1324 Trojanów
1859 świtaj Eugeniusz 1933-03-31 IPN Lu 300/1582 Ryki
1860 świtaj Konstanty 1920-03-16 IPN Lu 300/1583 Ryki
1861 świtek Kazimierz 1956-06-27 IPN Lu 300/1584 Miastków
1862 Taczelska Mirosława 1963-08-20 IPN Lu 300/1619 Siedlce
1863 Tarka Szczepan 1928-12-26 IPN Lu 300/109 Huta Dąbrowa
1864 Tarkowski Stanisław 1927-09-30 IPN Lu 300/110 Lublin
1865 Tatarzyńska Wanda 2028-04-29 IPN Lu 300/1607 Siedlce
1866 Tchorek Jacek 1959-08-26 IPN Lu 300/1367 Wilga
1867 Tchorek Stanisław 1953-05-03 IPN Lu 300/1348 Garwolin
1868 Tchórzewski Henryk 1904-01-15 IPN Lu 300/756 Miedzna
1869 Tchórznicki Mieczysław 1929-05-01 IPN Lu 300/111 Siedlce
1870 Tembrowski Bronisław 1948-02-07 IPN Lu 300/1608 Siedlce
1871 Teperek Adolf 1952-04-21 IPN Lu 300/1349 Miastków
1872 Teperek Jerzy 1943-10-10 IPN Lu 300/1350 Miastków Kościelny
1873 Tkaczyk Antoni 1938-03-11 IPN Lu 300/1630 Siedlce
1874 Tkaczyk Leszek 1949-03-10 IPN Lu 300/1364 Łaskarzew
1875 Tkaczyk Zenon 1959-03-03 IPN Lu 300/1363 Łaskarzew
1876 Tobiasz Eugeniusz 1944-01-02 IPN Lu 300/1351 Trojanów
1877 Tobiasz Julian 1921-02-09 IPN Lu 300/1352 Garwolin
1878 Tobiasz Ryszard 1934-11-07 IPN Lu 300/1353 Pilawa
1879 Tobiasz Sylwester 1947-01-20 IPN Lu 300/1354 Pilawa
1880 Toczyski Marian 1929-09-09 IPN Lu 300/112 Przesmyki
1881 Toczyski Tadeusz 1928-10-28 IPN Lu 300/113 Ostrówek
1882 Tomala Józef 1943-09-09 IPN Lu 300/1365 Łuków
1883 Tomasiewicz Wiesław 1939-05-19 IPN Lu 300/1176 Stok
1884 Tomaszek Czesław 1935-01-17 IPN Lu 300/1355 Ryki
1885 Tomaszek Mirosław 1961-03-20 IPN Lu 300/1356 Garwolin
1886 Tomaszek Roman 1942-09-27 IPN Lu 300/1357 Trojanów
1887 Tomaszewski Tadeusz 1931-05-21 IPN Lu 300/1366 Łaskarzew
1888 Tomczak Jan 1929-06-20 IPN Lu 300/114 Łuków
1889 Tomczuk Józef 1925-01-07 IPN Lu 300/1753 Łosice
1890 Torba Franciszek 1925-07-18 IPN Lu 300/1705 Siedlce
1891 Trębicki Wiesław 1957-03-04 IPN Lu 300/1711 Siedlce
1892 Trojanowski Henryk 1929-02-13 IPN Lu 300/1368 Maciejowice
1893 Truszkowski Bolesław 1916-05-05 IPN Lu 300/1358 Garwolin
1894 Trzaskowski Krzysztof 1950-07-09 IPN Lu 300/1370 Maciejowice
1895 Trzpil Adolf 1958-04-09 IPN Lu 300/1359 Garwolin
1896 Tudek Józef 1945-03-15 IPN Lu 300/1360 Garwolin
1897 Tudek Tadeusz 1946-05-14 IPN Lu 300/1361 Pilawa
1898 Tulwin Henryk 1929-01-02 IPN Lu 300/1056 Łochów
1899 Turemka Marek 1959-05-15 IPN Lu 300/1168 Łochów
1900 Twarowska Helena 1928-12-06 IPN Lu 300/115 Siedlce
1901 Tyburczy Antoni 1939-09-27 IPN Lu 300/1779 Korczew
1902 Tylingo Ryszard 1936-04-07 IPN Lu 300/1869 Siedlce
1903 Tylkowski Adam 1945-08-10 IPN Lu 300/1347 Sobienie-Jeziory
1904 Tylkowski Janusz 1936-10-25 IPN Lu 300/1362 Sobolew
1905 Tynkowski Jan 1914-12-06 IPN Lu 300/1369 Sierże Górne
1906 Ufnal Tadeusz 1930-01-01 IPN Lu 300/786 Węgrów
1907 Ufnal Wiesław 1951-06-30 IPN Lu 300/785 Węgrów
1908 Urban Ludwik 1921-09-02 IPN Lu 300/1762 Łosice
1909 Urban Witold 1956-09-21 IPN Lu 300/1756 Siedlce
1910 Urbanek Jan 1925-09-16 IPN Lu 300/116 Ciechomin
1911 Urbankowski Bogusław 1941-06-13 IPN Lu 300/783 Węgrów
1912 Urbankowski Tadeusz 1920-10-25 IPN Lu 300/784 Węgrów
1913 Uziębło Tadeusz 1929-05-19 IPN Lu 300/1175 Stanin
1914 Uziębło Zygmunt 1947-11-20 IPN Lu 300/1981 Siedlce
1915 Wachowicz Aleksander 1937-03-28 IPN Lu 300/782 Sadowne
1916 Walas Wacław 1919-07-12 IPN Lu 300/781 Węgrów
1917 Walc Jan 1908-04-05 IPN Lu 300/1190 Stanin
1918 Walczk Mieczysław 1922-08-27 IPN Lu 300/1931 Siedlce
1919 Waleszczak Wacław 1923-10-15 IPN Lu 300/778 Węgrów
1920 Walęcki Henryk 1948-08-06 IPN Lu 300/780 Wierzbno
1921 Walęcki Stanisław 1924-09-24 IPN Lu 300/779 Wierzbno
1922 Walo Jerzy 1963-11-20 IPN Lu 300/1186 Stanin
1923 Warda Mirosław 1948-07-05 IPN Lu 300/777 Sokółka
1924 Warda Wincenty 1908-10-17 IPN Lu 300/776 Sadowne
1925 Warpas Marian 1936-07-24 IPN Lu 300/1207 Stanin
1926 Warpas Stanisław 1918-06-01 IPN Lu 300/1218 Stanin
1927 Warzykowski Stanisław 1919-04-07 IPN Lu 300/1813 Korczew
1928 Wasikowski Kazimierz 1935-10-10 IPN Lu 300/775 Korytnica
1929 Wasikowski Stanisław 1912-03-06 IPN Lu 300/774 Korytnica
1930 Wasiluk Andrzej 1946-04-06 IPN Lu 300/1795 Korczew
1931 Wasiluk Henryk 1941-02-21 IPN Lu 300/1805 Korczew
1932 Wasiluk Józef 1947-08-20 IPN Lu 300/1803 Korczew
1933 Waszczuk Antoni 1934-01-01 IPN Lu 300/1785 Korczew
1934 Wawrzyniak Jan 1929-12-08 IPN Lu 300/117 Korczew
1935 Wąsak Czesław 1948-08-20 IPN Lu 300/829 Wierzbno
1936 Wąsowska Mirosława 1948-01-09 IPN Lu 300/828 Korytnica
1937 Wąsowski Jan 1937-07-27 IPN Lu 300/827 Roguszyn
1938 Wąsowski Kazimierz 1954-09-15 IPN Lu 300/656 Wierzbno
1939 Wąsowski Mieczysław 1952-12-15 IPN Lu 300/1163 Węgrów
1940 Wąsowski Ryszard 1945-03-29 IPN Lu 300/1970 Siedlce
1941 Wąsowski Sławomir 1959-03-30 IPN Lu 300/826 Wierzbno
1942 Wąsowski Wiesław 1957-10-09 IPN Lu 300/817 Miedzna
1943 Wereda Krzysztof 1954-12-26 IPN Lu 300/1932 Siedlce
1944 Węsak Jan 1956-06-28 IPN Lu 300/1804 Korczew
1945 Wiącek Stefan 1913-09-13 IPN Lu 300/1184 Stanin
1946 Wideński Piotr 1909-08-22 IPN Lu 300/1933 Siedlce
1947 Wideński Stanisław 1935-02-24 IPN Lu 300/1066 Stoczek Łukowski
1948 Wiecha Roman 1950-07-20 IPN Lu 300/771 Węgrów
1949 Wieczorek Bogusław 1952-09-10 IPN Lu 300/770 Miedzna
1950 Wieczorek Gabriel 1960-07-28 IPN Lu 300/769 Katowice
1951 Wielądek Alojzy 1936-12-02 IPN Lu 300/1166 Łochów
1952 Wielądek Kazimierz 1938-01-24 IPN Lu 300/768 Roguszyn
1953 Wielądek Roman 1956-02-07 IPN Lu 300/767 Korytnica
1954 Wielądek Władysław 1912-10-09 IPN Lu 300/766 Roguszyn
1955 Wielogórski/Wielogorski Jan 1924-06-27 IPN Lu 300/118 Paprotnia
1956 Wierzba Marianna 1946-09-08 IPN Lu 300/762 Jadów
1957 Wierzbicka Grażyna 1955-04-01 IPN Lu 300/761 Sadowne
1958 Wierzbicki Franciszek 1920-09-19 IPN Lu 300/760 Węgrów
1959 Wieseń Roman 1928-05-16 IPN Lu 300/119 Ciechomin
1960 Więch Czesław 1944-02-04 IPN Lu 300/765 Grębków
1961 Więch Jan 1938-01-04 IPN Lu 300/764 Stoczek
1962 Więckowski Bogdan 1938-07-04 IPN Lu 300/763 Węgrów
1963 Więsak Wiesław 1956-09-22 IPN Lu 300/1745 Siedlce
1964 Wikieł Andrzej 1950-02-22 IPN Lu 300/759 Węgrów
1965 Wikieł Elżbieta 1957-11-26 IPN Lu 300/758 Węgrów
1966 Wilczewski Stanisław 1936-01-31 IPN Lu 300/1164 Łochów
1967 Wincenciuk Jan 1960-06-24 IPN Lu 300/757 Miedzna
1968 Wiśniewska Teresa 1927-06-01 IPN Lu 300/1609 Siedlce
1969 Wiśniewski Jan 1933-03-22 IPN Lu 300/120 Huta Dąbrowa
1970 Wiśniewski Jan 1934-01-01 IPN Lu 300/755 Borzychy
1971 Witan Ryszard 1951-04-30 IPN Lu 300/749 Węgrów
1972 Witan Zygmunt 1958-10-27 IPN Lu 300/748 Grębków
1973 Witek Edward 1930-07-30 IPN Lu 300/121 Serokomla
1974 Witek Edward 1952-10-13 IPN Lu 300/747 Sadowne
1975 Witowski Zdzisław 1930-10-28 IPN Lu 300/746 Korytnica
1976 Włodarczyk Antoni 1927-05-21 IPN Lu 300/122 Krzywda
1977 Wojasiński Mieczysław 1952-11-05 IPN Lu 300/745 Węgrów
1978 Wojasiński Ryszard 1948-03-01 IPN Lu 300/744 Węgrów
1979 Wojcianowski Stanisław 1929-04-29 IPN Lu 300/743 Stoczek
1980 Wojciechowska Irena 1936-02-10 IPN Lu 300/742 Węgrów
1981 Wojciechowski Adam 1923-05-04 IPN Lu 300/123 Kałuszyn
1982 Wojciechowski Stanisław 1928-05-08 IPN Lu 300/1868 Siedlce
1983 Wojcieszek Jan 1948-03-28 IPN Lu 300/1867 Siedlce
1984 Wojda Jan 1910-03-14 IPN Lu 300/124 Huta Dąbrowa
1985 Wojdat Kazimierz 1956-08-28 IPN Lu 300/1070 Stoczek Łukowski
1986 Wojewódzka Teresa 1941-03-15 IPN Lu 300/741 Węgrów
1987 Wojewódzki Lucjan 1931-10-06 IPN Lu 300/1720 Suchożebry
1988 Wojewódzki Stanisław 1933-11-01 IPN Lu 300/740 Węgrów
1989 Wojewódzki Tomasz 1959-02-14 IPN Lu 300/739 Węgrów
1990 Wojewódzki Waldemar 1959-04-25 IPN Lu 300/1724 Suchożebry
1991 Wojewódzki Witold 1955-07-25 IPN Lu 300/1706 Siedlce
1992 Wojtan Ryszard 1945-05-24 IPN Lu 300/738 Miedzna
1993 Wojtaś Stanisław 1931-01-17 IPN Lu 300/125 Żelechów
1994 Wojtyński Marian 1948-04-04 IPN Lu 300/737 Węgrów
1995 Wojtyra Stanisław 1949-10-30 IPN Lu 300/832 Węgrów
1996 Wojtyra Tadeusz 1927-12-09 IPN Lu 300/833 Korytnica
1997 Wolgiemut Mirosław 1957-05-03 IPN Lu 300/1971 Siedlce
1998 Wolski Wacław 1919-05-06 IPN Lu 300/830 Węgrów
1999 Wołosiak Zdzisław 1928-04-20 IPN Lu 300/126 Mordy
2000 Wołynko Danuta 1951-01-24 IPN Lu 300/831 Korytnica

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz