Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp.NazwiskoImięRok urodz.Akta IPNMiejscowość
1801SzczepanikHenryk1950-12-21IPN Lu 300/1870Siedlce
1802SzczepaniukZdzisław1930-01-16IPN Lu 300/262Siedlce
1803SzczepańskiWiesław1946-06-10IPN Lu 300/1335Wilga
1804SzcześniakMieczysław1932-11-06IPN Lu 300/1216Stanin
1805SzcześniakTadeusz1952-02-26IPN Lu 300/1212Stoczek Łukowski
1806SzcześniakWładysław1928-05-19IPN Lu 300/2076Adamów
1807SzczęsnyRoman1948-04-10IPN Lu 300/1562Sobolew
1808SzczęśniakWacław1925-02-20IPN Lu 300/101Siedlce
1809SzczotkaJózef1935-09-30IPN Lu 300/1563Pilawa
1810SzczygielskiJózef1927-07-25IPN Lu 300/102Siedlce
1811SzczypekWacław1941-11-02IPN Lu 300/1332Wilga
1812SzczypekWaldemar1961-01-22IPN Lu 300/1564Garwolin
1813SzelągHenryk1946-04-28IPN Lu 300/1565Miastków
1814SzelągJózef1906-09-04IPN Lu 300/1566Miastków
1815SzelągMieczysław1926-05-23IPN Lu 300/1329Borowie
1816SzelągStanisław1951-08-08IPN Lu 300/1346Maciejowice
1817SzellingArkadiusz1947-10-30IPN Lu 300/1334Wilga
1818SzerszeńEugeniusz1935-05-10IPN Lu 300/1567Miastków
1819SzerszeńMarian1933-09-08IPN Lu 300/1568Garwolin
1820SzewczukAntoni1928-12-24IPN Lu 300/103Siedlce
1821SzewczukTadeusz1946-01-02IPN Lu 300/1801Korczew
1822SzewczykJerzy1929-08-22IPN Lu 300/1569Pilawa
1823SzewczykLeszek1939-12-13IPN Lu 300/1320Łaskarzew
1824SzewczykMieczysław1939-04-14IPN Lu 300/1570Sobolew
1825SzewczykRyszard1931-05-03IPN Lu 300/104Łuków
1826SzlasaJózef1932-11-01IPN Lu 300/1591Sobienie-Jeziory
1827SzlasaJózef1941-03-13IPN Lu 300/1314Sobienie-Jeziory
1828SzlendakKazimierz1924-03-04IPN Lu 300/1571Trojanów
1829SzopaRyszard1959-02-09IPN Lu 300/1572Garwolin
1830SzoplikEugeniusz1938-01-26IPN Lu 300/1930Siedlce
1831SzostakHenryk1926-11-11IPN Lu 300/1573Miastków
1832SzostakJan1930-12-30IPN Lu 300/1574Garwolin
1833SzostakJózef1933-05-10IPN Lu 300/1575Miastków
1834SzostekEdward1923-12-29IPN Lu 300/105Łuków
1835Szostek/SzostakStanisław1930-04-20IPN Lu 300/1323Trojanów
1836SztetnerZdzisław1928-01-01IPN Lu 300/1914Łomża
1837SztuczkaKazimierz1926-07-21IPN Lu 300/841Łochów
1838SzulbińskiJózef1912-02-24IPN Lu 300/1315Sobienie-Jeziory
1839SzuplakMarian1933-08-05IPN Lu 300/1627Siedlce
1840SzustekRoman1928-03-09IPN Lu 300/1330Wilga
1841SzybaFerdynand1928-09-28IPN Lu 300/1915Siedlce
1842SzybkaMieczysław1928-01-01IPN Lu 300/1786Korczew
1843SzymanekHenryk1925-07-21IPN Lu 300/107Serokomla
1844SzymanekRoman1929-08-03IPN Lu 300/108Serokomla
1845SzymanekTadeusz1928-11-19IPN Lu 300/1173Stoczek Łukowski
1846SzymanikKazimierz1921-11-12IPN Lu 300/834Łochów
1847SzymańskiZbigniew1944-10-01IPN Lu 300/1629Siedlce
1848SzymańskiZbigniew1949-02-23IPN Lu 300/1628Siedlce
1849SzymczakPiotr1936-02-22IPN Lu 300/835Łochów
1850śledżKatarzyna1963-03-19IPN Lu 300/1606Siedlce
1851śledżMarian1946-02-11IPN Lu 300/1715Suchożebry
1852ŚlepowrońskiStanisław1963-06-02IPN Lu 300/1577Miastków Kościelny
1853ślińskiJan1919-03-13IPN Lu 300/1578Miastków
1854śliweckiHenryk1941-07-07IPN Lu 300/1579Sobolew
1855śliweckiZdzisław1950-12-20IPN Lu 300/1580Garwolin
1856śmietankaJózef1932-01-02IPN Lu 300/1339Maciejowice
1857świesiulskiStanisław1930-02-07IPN Lu 300/1581Pilawa
1858świtajAdam1925-11-08IPN Lu 300/1324Trojanów
1859świtajEugeniusz1933-03-31IPN Lu 300/1582Ryki
1860świtajKonstanty1920-03-16IPN Lu 300/1583Ryki
1861świtekKazimierz1956-06-27IPN Lu 300/1584Miastków
1862TaczelskaMirosława1963-08-20IPN Lu 300/1619Siedlce
1863TarkaSzczepan1928-12-26IPN Lu 300/109Huta Dąbrowa
1864TarkowskiStanisław1927-09-30IPN Lu 300/110Lublin
1865TatarzyńskaWanda2028-04-29IPN Lu 300/1607Siedlce
1866TchorekJacek1959-08-26IPN Lu 300/1367Wilga
1867TchorekStanisław1953-05-03IPN Lu 300/1348Garwolin
1868TchórzewskiHenryk1904-01-15IPN Lu 300/756Miedzna
1869TchórznickiMieczysław1929-05-01IPN Lu 300/111Siedlce
1870TembrowskiBronisław1948-02-07IPN Lu 300/1608Siedlce
1871TeperekAdolf1952-04-21IPN Lu 300/1349Miastków
1872TeperekJerzy1943-10-10IPN Lu 300/1350Miastków Kościelny
1873TkaczykAntoni1938-03-11IPN Lu 300/1630Siedlce
1874TkaczykLeszek1949-03-10IPN Lu 300/1364Łaskarzew
1875TkaczykZenon1959-03-03IPN Lu 300/1363Łaskarzew
1876TobiaszEugeniusz1944-01-02IPN Lu 300/1351Trojanów
1877TobiaszJulian1921-02-09IPN Lu 300/1352Garwolin
1878TobiaszRyszard1934-11-07IPN Lu 300/1353Pilawa
1879TobiaszSylwester1947-01-20IPN Lu 300/1354Pilawa
1880ToczyskiMarian1929-09-09IPN Lu 300/112Przesmyki
1881ToczyskiTadeusz1928-10-28IPN Lu 300/113Ostrówek
1882TomalaJózef1943-09-09IPN Lu 300/1365Łuków
1883TomasiewiczWiesław1939-05-19IPN Lu 300/1176Stok
1884TomaszekCzesław1935-01-17IPN Lu 300/1355Ryki
1885TomaszekMirosław1961-03-20IPN Lu 300/1356Garwolin
1886TomaszekRoman1942-09-27IPN Lu 300/1357Trojanów
1887TomaszewskiTadeusz1931-05-21IPN Lu 300/1366Łaskarzew
1888TomczakJan1929-06-20IPN Lu 300/114Łuków
1889TomczukJózef1925-01-07IPN Lu 300/1753Łosice
1890TorbaFranciszek1925-07-18IPN Lu 300/1705Siedlce
1891TrębickiWiesław1957-03-04IPN Lu 300/1711Siedlce
1892TrojanowskiHenryk1929-02-13IPN Lu 300/1368Maciejowice
1893TruszkowskiBolesław1916-05-05IPN Lu 300/1358Garwolin
1894TrzaskowskiKrzysztof1950-07-09IPN Lu 300/1370Maciejowice
1895TrzpilAdolf1958-04-09IPN Lu 300/1359Garwolin
1896TudekJózef1945-03-15IPN Lu 300/1360Garwolin
1897TudekTadeusz1946-05-14IPN Lu 300/1361Pilawa
1898TulwinHenryk1929-01-02IPN Lu 300/1056Łochów
1899TuremkaMarek1959-05-15IPN Lu 300/1168Łochów
1900TwarowskaHelena1928-12-06IPN Lu 300/115Siedlce
1901TyburczyAntoni1939-09-27IPN Lu 300/1779Korczew
1902TylingoRyszard1936-04-07IPN Lu 300/1869Siedlce
1903TylkowskiAdam1945-08-10IPN Lu 300/1347Sobienie-Jeziory
1904TylkowskiJanusz1936-10-25IPN Lu 300/1362Sobolew
1905TynkowskiJan1914-12-06IPN Lu 300/1369Sierże Górne
1906UfnalTadeusz1930-01-01IPN Lu 300/786Węgrów
1907UfnalWiesław1951-06-30IPN Lu 300/785Węgrów
1908UrbanLudwik1921-09-02IPN Lu 300/1762Łosice
1909UrbanWitold1956-09-21IPN Lu 300/1756Siedlce
1910UrbanekJan1925-09-16IPN Lu 300/116Ciechomin
1911UrbankowskiBogusław1941-06-13IPN Lu 300/783Węgrów
1912UrbankowskiTadeusz1920-10-25IPN Lu 300/784Węgrów
1913UziębłoTadeusz1929-05-19IPN Lu 300/1175Stanin
1914UziębłoZygmunt1947-11-20IPN Lu 300/1981Siedlce
1915WachowiczAleksander1937-03-28IPN Lu 300/782Sadowne
1916WalasWacław1919-07-12IPN Lu 300/781Węgrów
1917WalcJan1908-04-05IPN Lu 300/1190Stanin
1918WalczkMieczysław1922-08-27IPN Lu 300/1931Siedlce
1919WaleszczakWacław1923-10-15IPN Lu 300/778Węgrów
1920WalęckiHenryk1948-08-06IPN Lu 300/780Wierzbno
1921WalęckiStanisław1924-09-24IPN Lu 300/779Wierzbno
1922WaloJerzy1963-11-20IPN Lu 300/1186Stanin
1923WardaMirosław1948-07-05IPN Lu 300/777Sokółka
1924WardaWincenty1908-10-17IPN Lu 300/776Sadowne
1925WarpasMarian1936-07-24IPN Lu 300/1207Stanin
1926WarpasStanisław1918-06-01IPN Lu 300/1218Stanin
1927WarzykowskiStanisław1919-04-07IPN Lu 300/1813Korczew
1928WasikowskiKazimierz1935-10-10IPN Lu 300/775Korytnica
1929WasikowskiStanisław1912-03-06IPN Lu 300/774Korytnica
1930WasilukAndrzej1946-04-06IPN Lu 300/1795Korczew
1931WasilukHenryk1941-02-21IPN Lu 300/1805Korczew
1932WasilukJózef1947-08-20IPN Lu 300/1803Korczew
1933WaszczukAntoni1934-01-01IPN Lu 300/1785Korczew
1934WawrzyniakJan1929-12-08IPN Lu 300/117Korczew
1935WąsakCzesław1948-08-20IPN Lu 300/829Wierzbno
1936WąsowskaMirosława1948-01-09IPN Lu 300/828Korytnica
1937WąsowskiJan1937-07-27IPN Lu 300/827Roguszyn
1938WąsowskiKazimierz1954-09-15IPN Lu 300/656Wierzbno
1939WąsowskiMieczysław1952-12-15IPN Lu 300/1163Węgrów
1940WąsowskiRyszard1945-03-29IPN Lu 300/1970Siedlce
1941WąsowskiSławomir1959-03-30IPN Lu 300/826Wierzbno
1942WąsowskiWiesław1957-10-09IPN Lu 300/817Miedzna
1943WeredaKrzysztof1954-12-26IPN Lu 300/1932Siedlce
1944WęsakJan1956-06-28IPN Lu 300/1804Korczew
1945WiącekStefan1913-09-13IPN Lu 300/1184Stanin
1946WideńskiPiotr1909-08-22IPN Lu 300/1933Siedlce
1947WideńskiStanisław1935-02-24IPN Lu 300/1066Stoczek Łukowski
1948WiechaRoman1950-07-20IPN Lu 300/771Węgrów
1949WieczorekBogusław1952-09-10IPN Lu 300/770Miedzna
1950WieczorekGabriel1960-07-28IPN Lu 300/769Katowice
1951WielądekAlojzy1936-12-02IPN Lu 300/1166Łochów
1952WielądekKazimierz1938-01-24IPN Lu 300/768Roguszyn
1953WielądekRoman1956-02-07IPN Lu 300/767Korytnica
1954WielądekWładysław1912-10-09IPN Lu 300/766Roguszyn
1955Wielogórski/WielogorskiJan1924-06-27IPN Lu 300/118Paprotnia
1956WierzbaMarianna1946-09-08IPN Lu 300/762Jadów
1957WierzbickaGrażyna1955-04-01IPN Lu 300/761Sadowne
1958WierzbickiFranciszek1920-09-19IPN Lu 300/760Węgrów
1959WieseńRoman1928-05-16IPN Lu 300/119Ciechomin
1960WięchCzesław1944-02-04IPN Lu 300/765Grębków
1961WięchJan1938-01-04IPN Lu 300/764Stoczek
1962WięckowskiBogdan1938-07-04IPN Lu 300/763Węgrów
1963WięsakWiesław1956-09-22IPN Lu 300/1745Siedlce
1964WikiełAndrzej1950-02-22IPN Lu 300/759Węgrów
1965WikiełElżbieta1957-11-26IPN Lu 300/758Węgrów
1966WilczewskiStanisław1936-01-31IPN Lu 300/1164Łochów
1967WincenciukJan1960-06-24IPN Lu 300/757Miedzna
1968WiśniewskaTeresa1927-06-01IPN Lu 300/1609Siedlce
1969WiśniewskiJan1933-03-22IPN Lu 300/120Huta Dąbrowa
1970WiśniewskiJan1934-01-01IPN Lu 300/755Borzychy
1971WitanRyszard1951-04-30IPN Lu 300/749Węgrów
1972WitanZygmunt1958-10-27IPN Lu 300/748Grębków
1973WitekEdward1930-07-30IPN Lu 300/121Serokomla
1974WitekEdward1952-10-13IPN Lu 300/747Sadowne
1975WitowskiZdzisław1930-10-28IPN Lu 300/746Korytnica
1976WłodarczykAntoni1927-05-21IPN Lu 300/122Krzywda
1977WojasińskiMieczysław1952-11-05IPN Lu 300/745Węgrów
1978WojasińskiRyszard1948-03-01IPN Lu 300/744Węgrów
1979WojcianowskiStanisław1929-04-29IPN Lu 300/743Stoczek
1980WojciechowskaIrena1936-02-10IPN Lu 300/742Węgrów
1981WojciechowskiAdam1923-05-04IPN Lu 300/123Kałuszyn
1982WojciechowskiStanisław1928-05-08IPN Lu 300/1868Siedlce
1983WojcieszekJan1948-03-28IPN Lu 300/1867Siedlce
1984WojdaJan1910-03-14IPN Lu 300/124Huta Dąbrowa
1985WojdatKazimierz1956-08-28IPN Lu 300/1070Stoczek Łukowski
1986WojewódzkaTeresa1941-03-15IPN Lu 300/741Węgrów
1987WojewódzkiLucjan1931-10-06IPN Lu 300/1720Suchożebry
1988WojewódzkiStanisław1933-11-01IPN Lu 300/740Węgrów
1989WojewódzkiTomasz1959-02-14IPN Lu 300/739Węgrów
1990WojewódzkiWaldemar1959-04-25IPN Lu 300/1724Suchożebry
1991WojewódzkiWitold1955-07-25IPN Lu 300/1706Siedlce
1992WojtanRyszard1945-05-24IPN Lu 300/738Miedzna
1993WojtaśStanisław1931-01-17IPN Lu 300/125Żelechów
1994WojtyńskiMarian1948-04-04IPN Lu 300/737Węgrów
1995WojtyraStanisław1949-10-30IPN Lu 300/832Węgrów
1996WojtyraTadeusz1927-12-09IPN Lu 300/833Korytnica
1997WolgiemutMirosław1957-05-03IPN Lu 300/1971Siedlce
1998WolskiWacław1919-05-06IPN Lu 300/830Węgrów
1999WołosiakZdzisław1928-04-20IPN Lu 300/126Mordy
2000WołynkoDanuta1951-01-24IPN Lu 300/831Korytnica

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz