Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
1707 Sobiepanek Honorata 1946-01-11 IPN Lu 300/657 Wierzbno
267 Dąbrowski Waldemar 1946-01-12 IPN Lu 300/1502 Pilawa
564 Hacz Wacław 1946-01-12 IPN Lu 300/1002 Maciejowice
190 Chomiuk Sylwester 1946-01-14 IPN Lu 300/1918 Siedlce
638 Jasek Józef 1946-01-17 IPN Lu 300/995 Żelechów
2061 Zbrożek Tadeusz 1946-01-20 IPN Lu 300/800 Węgrów
340 Dziubak Mieczysław 1946-01-27 IPN Lu 300/1516 Garwolin
93 Bieńko Wiesław 1946-02-01 IPN Lu 300/1297 Sobolew
2079 Ziółkowski Stefan 1946-02-09 IPN Lu 300/1058 Łochów
1851 śledż Marian 1946-02-11 IPN Lu 300/1715 Suchożebry
966 Kucharczyk Jerzy 1946-02-13 IPN Lu 300/313 Kłoczew
1175 Matusik Zdzisław 1946-02-14 IPN Lu 300/668 Węgrów
178 Chmielewski Krzysztof 1946-02-27 IPN Lu 300/385 Trąbki
1021 Kwiatkowski Jan 1946-03-02 IPN Lu 300/1460 Węgrów
1054 Lewikowski Ludwik 1946-03-17 IPN Lu 300/1449 Węgrów
440 Gładysz Kazimierz 1946-03-26 IPN Lu 300/1047 Garwolin
996 Kulpa Tadeusz 1946-03-28 IPN Lu 300/325 Garwolin
1566 Rucki Andrzej 1946-03-29 IPN Lu 300/1086 Maciejowice
1512 Redek Stanisław 1946-04-03 IPN Lu 300/498 Węgrów
1704 Sobczyńska/Wysocka Helena 1946-04-04 IPN Lu 300/1604 Siedlce
1930 Wasiluk Andrzej 1946-04-06 IPN Lu 300/1795 Korczew
891 Kozikowski Stanisław 1946-04-09 IPN Lu 300/331 Łaskarzew
2025 Wysocki Modest 1946-04-10 IPN Lu 300/1863 Łosice
458 Gmur Eugeniusz 1946-04-15 IPN Lu 300/586 Węgrów
1813 Szeląg Henryk 1946-04-28 IPN Lu 300/1565 Miastków
22 Anusiewicz Waldemar 1946-05-01 IPN Lu 300/1634 Siedlce
1202 Michalik Ryszard 1946-05-06 IPN Lu 300/874 Łochów
1534 Roguski Stanisław 1946-05-08 IPN Lu 300/486 Węgrów
1897 Tudek Tadeusz 1946-05-14 IPN Lu 300/1361 Pilawa
1335 Paczuska Wanda 1946-06-04 IPN Lu 300/443 Węgrów
1014 Kuryłek Janusz 1946-06-10 IPN Lu 300/1462 Węgrów
1803 Szczepański Wiesław 1946-06-10 IPN Lu 300/1335 Wilga
1544 Rosa Ryszard 1946-06-13 IPN Lu 300/412 Pilawa
899 Kozyra Kazimierz 1946-06-19 IPN Lu 300/297 Ostrów Lubelski
561 Guzek Józef 1946-06-21 IPN Lu 300/148 Węgrów
1033 Laskowski Ryszard 1946-06-22 IPN Lu 300/1456 Korytnica
993 Kulik Waldemar 1946-06-24 IPN Lu 300/1465 Węgrów
1283 Odziemczyk Janina 1946-06-24 IPN Lu 300/1538 Miastków
1071 Lis Eugeniusz 1946-06-26 IPN Lu 300/1133 Garwolin
1138 Makarski Janusz 1946-06-28 IPN Lu 300/880 Łochów
905 Krasnowski Witold 1946-07-04 IPN Lu 300/1825 Siedlce
805 Korczak Stefan 1946-07-17 IPN Lu 300/729 Węgrów
613 Janisiewicz Czesław 1946-07-20 IPN Lu 300/984 Garwolin
135 Brzeżnicki Jerzy 1946-07-24 IPN Lu 300/1312 Garwolin
1269 Nowak Józef 1946-07-28 IPN Lu 300/437 Węgrów/Stoczek
156 Cabaj Janusz 1946-08-06 IPN Lu 300/377 Garwolin
1739 Soszka Stefan 1946-08-26 IPN Lu 300/1548 Miastków Kościelny
1504 Ratyński Janusz 1946-08-28 IPN Lu 300/502 Węgrów
1647 Siemion Edward 1946-08-31 IPN Lu 300/1535 Oś. Czechy
1584 Rutkowski Jan 1946-09-03 IPN Lu 300/403 Garwolin
1956 Wierzba Marianna 1946-09-08 IPN Lu 300/762 Jadów
1672 Skorupka Eugeniusz 1946-09-10 IPN Lu 300/1966 Siedlce
347 Falkowski Jan 1946-09-15 IPN Lu 300/1844 Siedlce
794 Konkolewski Ryszard 1946-09-15 IPN Lu 300/734 Węgrów
1626 Saszka Franciszek 1946-10-01 IPN Lu 300/1331 Wilga
1272 Nowakowski Stefan 1946-10-05 IPN Lu 300/1690 Siedlce
1389 Piektu Halina 1946-10-08 IPN Lu 300/423 Węgrów
339 Dzieciątko Stanisław 1946-10-14 IPN Lu 300/629 Stoczek
204 Cichecka Halina 1946-10-15 IPN Lu 300/1491 Łaskarzew
1541 Romańska Elżbieta 1946-11-05 IPN Lu 300/852 Łochów
1494 Radzikowski Janusz 1946-11-11 IPN Lu 300/1911 Siedlce
148 Bukowski Marian 1946-12-03 IPN Lu 300/358 Łaskarzew
539 Gryczon Stanisław 1946-12-04 IPN Lu 300/1182 Stanin
864 Kowalczyk Roman 1946-12-10 IPN Lu 300/709 Miedzna
690 Juściński Sylwester 1946-12-11 IPN Lu 300/972 Kłoczew
2074 Zientara Stanisław 1947-01-01 IPN Lu 300/1183 Stanin
1179 Mazurek Celestyn 1947-01-02 IPN Lu 300/1797 Korczew
1300 Olesiewicz Jan 1947-01-02 IPN Lu 300/938 Wierzbno
1123 Łyczkowska Wiesława 1947-01-05 IPN Lu 300/1433 Korytnica
1265 Nojszewski Marian 1947-01-11 IPN Lu 300/638 Korytnica
683 Jurczak Henryk 1947-01-15 IPN Lu 300/202 Węgrów
130 Bret Daniel 1947-01-19 IPN Lu 300/1765 Korczew
46 Baran Stanisław 1947-01-20 IPN Lu 300/1857 Siedlce
299 Dobosz Eugeniusz 1947-01-20 IPN Lu 300/548 Węgrów
1648 Sieradz Bogumiła 1947-01-20 IPN Lu 300/847 Łochów
1879 Tobiasz Sylwester 1947-01-20 IPN Lu 300/1354 Pilawa
1079 Liszewski Janusz 1947-02-03 IPN Lu 300/1147 Maciejowice
738 Kielak Wiktor 1947-02-07 IPN Lu 300/1404 Parysów
371 Florowski Arkadiusz 1947-02-09 IPN Lu 300/618 Węgrów
1141 Makowski Mirosław 1947-02-13 IPN Lu 300/681 Stoczek
354 Filipek Józef 1947-02-22 IPN Lu 300/1532 Pilawa
1429 Podszus Andrzej 1947-03-07 IPN Lu 300/27 Węgrów
107 Bobryk Zygmunt 1947-03-13 IPN Lu 300/1691 Siedlce
1428 Podniesiński Marian 1947-03-15 IPN Lu 300/1719 Suchożebry
1173 Matusik Tadeusz 1947-03-24 IPN Lu 300/670 Węgrów
1096 Łata Hanna 1947-03-26 IPN Lu 300/1436 Korytnica
562 Guziakiewicz Jadwiga 1947-03-28 IPN Lu 300/1664 Siedlce
704 Kalicki Jerzy 1947-04-04 IPN Lu 300/1837 Siedlce
152 Buszta Stanisław 1947-04-13 IPN Lu 300/340 Garwolin
1338 Paderewski Wiesław 1947-04-22 IPN Lu 300/441 Miedzna
352 Filipek Andrzej 1947-04-25 IPN Lu 300/624 Miedzna
420 Gąska Wiesław 1947-05-08 IPN Lu 300/174 Węgrów
1379 Pękacz Stanisław 1947-05-08 IPN Lu 300/426 Węgrów/Miedzna
1048 Leśniak Stefan 1947-05-10 IPN Lu 300/1141 Wilga
671 Jóżwik Andrzej 1947-05-16 IPN Lu 300/198 Węgrów
2087 Zwolińska Stanisława 1947-05-19 IPN Lu 300/788 Korytnica
1431 Pogorzelski Marian 1947-05-28 IPN Lu 300/26 Węgrów
976 Kudan Jan 1947-05-29 IPN Lu 300/318 Kłoczew
373 Frankowski Czesław 1947-06-01 IPN Lu 300/1616 Siedlce
748 Klimiuk Bogdan 1947-06-12 IPN Lu 300/1831 Siedlce
293 Dębowski Jan 1947-06-14 IPN Lu 300/1527 Sobienie-Jeziory
1470 Przybyszewski Jan 1947-07-20 IPN Lu 300/5 Węgrów
592 Jaczewski Stanisław 1947-07-25 IPN Lu 300/224 Węgrów
1351 Parys Stanisław 1947-07-27 IPN Lu 300/434 Węgrów
1606 Saczuk Jerzy 1947-08-04 IPN Lu 300/1874 Siedlce
1087 Luśnia Ryszard 1947-08-17 IPN Lu 300/1150 Garwolin
1598 Rząca Krzysztof 1947-08-19 IPN Lu 300/468 Węgrów
291 Dębkowski Mieczysław 1947-08-20 IPN Lu 300/559 Sokółka
1932 Wasiluk Józef 1947-08-20 IPN Lu 300/1803 Korczew
396 Galiński Stefan 1947-08-25 IPN Lu 300/1055 Żelechów
622 Jankowski Wiesław 1947-09-01 IPN Lu 300/988 Garwolin
1190 Mech Augustyna 1947-09-05 IPN Lu 300/663 Kołodziąż
289 Dębek Zdzisław 1947-09-07 IPN Lu 300/1518 Łaskarzew
1317 Ostrowski Czesław 1947-09-10 IPN Lu 300/451 Węgrów
317 Drewniak Jan 1947-09-18 IPN Lu 300/1522 Łaskarzew
810 Korycki Czesław 1947-09-19 IPN Lu 300/1378 Łaskarzew
636 Jarzyna Jan 1947-09-28 IPN Lu 300/993 Garwolin
1684 Skroński Zygmunt 1947-09-28 IPN Lu 300/1343 Maciejowice
1437 Polkowski Stanisław 1947-10-02 IPN Lu 300/16 Węgrów
1792 Szaniawski Janusz 1947-10-05 IPN Lu 300/1558 Garwolin
1479 Puścian Aniela 1947-10-07 IPN Lu 300/1 Sadowne
894 Kozioł Janusz 1947-10-14 IPN Lu 300/700 Węgrów
2009 Wójcik Marian 1947-10-15 IPN Lu 300/819 Węgrów
920 Kręcisz Stanisław 1947-10-23 IPN Lu 300/301 Pilawa
1817 Szelling Arkadiusz 1947-10-30 IPN Lu 300/1334 Wilga
102 Błaszczuk Wiesław 1947-11-02 IPN Lu 300/351 Trojanów
1439 Poławski Jan 1947-11-06 IPN Lu 300/21 Węgrów
934 Krupa Zbigniew 1947-11-07 IPN Lu 300/306 Garwolin
1011 Kurek Tadeusz 1947-11-11 IPN Lu 300/1106 Wilga
774 Kołodziejczyk Tadeusz 1947-11-20 IPN Lu 300/2013 Adamów
1914 Uziębło Zygmunt 1947-11-20 IPN Lu 300/1981 Siedlce
1143 Malewicz Tadeusz 1947-11-28 IPN Lu 300/1890 Siedlce
1285 Ogonowski Andrzej 1947-12-02 IPN Lu 300/939 Sadowne
507 Górski Franciszek 1947-12-14 IPN Lu 300/152 Węgrów
2091 Zysk Kazimierz 1947-12-19 IPN Lu 300/792 Stoczek
210 Cieśla Adam 1948-01-01 IPN Lu 300/1478 Sobolew
198 Chudzik Jadwiga 1948-01-02 IPN Lu 300/232 Węgrów
2007 Wójcik Benedykt 1948-01-02 IPN Lu 300/820 Grębków
1438 Połanecki Seweryn 1948-01-09 IPN Lu 300/24 Węgrów
1936 Wąsowska Mirosława 1948-01-09 IPN Lu 300/828 Korytnica
793 Koniowski Stanisław 1948-01-11 IPN Lu 300/2011 Adamów
1047 Leszczyński Mariusz 1948-01-19 IPN Lu 300/1450 Węgrów
1363 Pawelec Eugeniusz 1948-01-21 IPN Lu 300/396 Maciejowice
1425 Poczęty Jan 1948-01-21 IPN Lu 300/29 Węgrów
1454 Powierza Elżbieta 1948-01-24 IPN Lu 300/10 Węgrów
584 Izdebski Jan 1948-01-30 IPN Lu 300/228 Węgrów
1416 Piwońska Maria 1948-02-03 IPN Lu 300/34 Węgrów
2004 Wożniak Romuald 1948-02-06 IPN Lu 300/1982 Siedlce
1870 Tembrowski Bronisław 1948-02-07 IPN Lu 300/1608 Siedlce
298 Dobosz Andrzej 1948-02-10 IPN Lu 300/549 Węgrów
1382 Piatek Jan 1948-02-15 IPN Lu 300/40 Węgrów
81 Bichta Ryszard 1948-02-17 IPN Lu 300/1291 Kłoczew
1978 Wojasiński Ryszard 1948-03-01 IPN Lu 300/744 Węgrów
611 Janeczek Józef 1948-03-26 IPN Lu 300/970 Ryki
886 Kowalski Ryszard 1948-03-26 IPN Lu 300/1410 Wilga
1983 Wojcieszek Jan 1948-03-28 IPN Lu 300/1867 Siedlce
397 Gałagus Zdzisław 1948-04-01 IPN Lu 300/1791 Korczew
7 Adamiak Sławomir 1948-04-02 IPN Lu 300/1265 Garwolin
1994 Wojtyński Marian 1948-04-04 IPN Lu 300/737 Węgrów
874 Kowalczyk Zygmunt 1948-04-05 IPN Lu 300/290 Trojanów
982 Kujda Mieczysław 1948-04-06 IPN Lu 300/324 Trojanów
1807 Szczęsny Roman 1948-04-10 IPN Lu 300/1562 Sobolew
844 Koszewski Jerzy 1948-04-11 IPN Lu 300/717 Węgrów
360 Fiuk/Sziffer Elżbieta 1948-04-17 IPN Lu 300/620 Węgrów
726 Kazik Wiesław 1948-04-24 IPN Lu 300/1826 Siedlce
867 Kowalczyk Stanisław 1948-05-04 IPN Lu 300/707 Kołodziąż
1124 Łysiak Janusz 1948-05-11 IPN Lu 300/1151 Garwolin
1414 Piśkiewicz Leszek 1948-05-21 IPN Lu 300/1883 Siedlce
386 Gajda Wiesław 1948-05-22 IPN Lu 300/1001 Trojanów
1012 Kurek Tadeusz 1948-05-29 IPN Lu 300/1412 Wilga
1500 Rapczewski Aleksy 1948-06-05 IPN Lu 300/505 Węgrów
1731 Songol Remigiusz 1948-06-08 IPN Lu 300/1094 Garwolin
563 Gwizdon Wacław 1948-06-12 IPN Lu 300/147 Węgrów
1542 Rombel Jan 1948-06-23 IPN Lu 300/1076 Sobienie-Jeziory
66 Beczek Jan 1948-06-25 IPN Lu 300/1285 Kłoczew
1233 Mosakowska Urszula 1948-06-26 IPN Lu 300/433 Korytnica
662 Jędrych Tadeusz 1948-06-28 IPN Lu 300/977 Garwolin
1303 Oljasz Piotr 1948-06-29 IPN Lu 300/453 Węgrów
1384 Piątek Marianna 1948-06-30 IPN Lu 300/39 Węgrów
862 Kowalczyk Lucyna 1948-07-01 IPN Lu 300/710 Korytnica
344 Fabiańczuk Wiesław 1948-07-03 IPN Lu 300/626 Węgrów
918 Kresa Tadeusz 1948-07-05 IPN Lu 300/693 Węgrów
1923 Warda Mirosław 1948-07-05 IPN Lu 300/777 Sokółka
427 Germel Antoni 1948-07-09 IPN Lu 300/599 Węgrów
964 Kuba Stanisław 1948-07-23 IPN Lu 300/1472 Wołomin
1588 Rybak Józef 1948-07-27 IPN Lu 300/497 Węgrów
799 Końsko Krystyna 1948-07-28 IPN Lu 300/731 Węgrów
2035 Zaboklicki Marian 1948-08-03 IPN Lu 300/815 Korytnica
1277 Nowicki Józef 1948-08-06 IPN Lu 300/2045 Adamów
1920 Walęcki Henryk 1948-08-06 IPN Lu 300/780 Wierzbno
258 Dąbrowski Jan 1948-08-09 IPN Lu 300/539 Węgrów
696 Kadej Celina 1948-08-11 IPN Lu 300/1598 Siedlce
1935 Wąsak Czesław 1948-08-20 IPN Lu 300/829 Wierzbno
1010 Kurek Stefan 1948-08-22 IPN Lu 300/1413 Wilga
2090 Zygmunt Stanisław 1948-08-25 IPN Lu 300/793 Węgrów
575 Ilczuk Barbara 1948-08-27 IPN Lu 300/1594 Siedlce
833 Kostrzewa Franciszek 1948-09-01 IPN Lu 300/720 Węgrów
921 Król Jerzy 1948-09-04 IPN Lu 300/302 Kłoczew
71 Bednarzak Marian 1948-09-05 IPN Lu 300/1855 Siedlce
737 Kęsik Wiesław 1948-09-14 IPN Lu 300/1419 Wilga

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz