Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp.NazwiskoImięRok urodz.Akta IPNMiejscowość
131BrojekStanisław1932-05-10IPN Lu 300/1310Miastków
1259NiezdropaTadeusz1932-05-31IPN Lu 300/1908Siedlce
837KostyraJózef1932-06-12IPN Lu 300/280Kłoczew
1559RowickiJan1932-06-12IPN Lu 300/473Węgrów
16AniszkiewiczMarianna1932-06-25IPN Lu 300/1260Wilga
1208MiemickiAndrzej1932-06-27IPN Lu 300/1188Stanin
1001KurachEdward1932-07-06IPN Lu 300/1375Łaskarzew
1508RatyńskiStanisław1932-07-06IPN Lu 300/1250Siedlce
760KobiałkaEugeniusz1932-07-10IPN Lu 300/2010Adamów
1375PeciakWacław1932-07-14IPN Lu 300/428Węgrów
999KupisZdzisław1932-07-15IPN Lu 300/1463Miedzna
228CzarneckiRyszard1932-07-16IPN Lu 300/1893Siedlce
1694SłońskiJerzy1932-07-26IPN Lu 300/70Węgrów
2086ZubkaStanisław1932-08-01IPN Lu 300/1800Korczew
425GerejEdward1932-08-13IPN Lu 300/601Stoczek
1700SobańskiDaniel1932-08-13IPN Lu 300/846Łochów
1386PiechowiakEdward1932-08-21IPN Lu 300/1235Siedlce
673JóżwikHenryk1932-08-30IPN Lu 300/2006Adamów
1517RodakEdward1932-09-23IPN Lu 300/1081Trojanów
2066ZduńczykZofia1932-10-03IPN Lu 300/799Kołodziąż
226CzapskiAdam1932-10-10IPN Lu 300/1647Siedlce
239CzęstochowskiGustaw1932-10-18IPN Lu 300/376Sobienie-Jeziory
388GajewskiStanisław1932-10-20IPN Lu 300/612Węgrów
1708SobierajZdzisław1932-10-20IPN Lu 300/68Węgrów
144BukatJózef1932-10-22IPN Lu 300/336Sobienie-Jeziory
1452PostekKazimierz1932-10-25IPN Lu 300/12Węgrów
1826SzlasaJózef1932-11-01IPN Lu 300/1591Sobienie-Jeziory
1804SzcześniakMieczysław1932-11-06IPN Lu 300/1216Stanin
229CzarneckiWiktor1932-11-20IPN Lu 300/1484Pilawa
1451PostekJerzy1932-11-22IPN Lu 300/13Węgrów
1761StępnickiWładysław1932-11-27IPN Lu 300/1553Trojanów
12AndrzejewskaHalina1932-12-03IPN Lu 300/1267Sobolew
740KieliszekMieczysław1932-12-11IPN Lu 300/1386Trojanów
191ChromińskiStanisław1933-01-01IPN Lu 300/1943Siedlce
498GozlińskiKazimierz1933-01-03IPN Lu 300/1012Maciejowice
573IlCzesław1933-01-06IPN Lu 300/1921Siedlce
2023WysockiCzesław1933-01-10IPN Lu 300/754Sadowne
1073LisJózef1933-01-13IPN Lu 300/1131Garwolin
1103ŁęczyckiZdzisław1933-01-13IPN Lu 300/1808Korczew
560GuzekHenryk1933-01-20IPN Lu 300/149Węgrów
61BąkEugeniusz1933-01-31IPN Lu 300/1281Garwolin
323DuczekZdzisław1933-02-09IPN Lu 300/1896Siedlce
1461PróchniewiczStanisław1933-02-10IPN Lu 300/2054Adamów
815KosakJan1933-03-03IPN Lu 300/2021Adamów
1638SibilskiStefan1933-03-08IPN Lu 300/1099Wilga
206CicheckiJózef1933-03-10IPN Lu 300/390Garwolin
872KowalczykWładysław1933-03-10IPN Lu 300/289Sobolew
1328OzygałaJózef1933-03-10IPN Lu 300/2051Adamów
1307OnisazkKazimierz1933-03-13IPN Lu 300/865Łochów
324DudekEugeniusz1933-03-15IPN Lu 300/1818Korczew
2008WójcikJózef1933-03-19IPN Lu 300/1165Węgrów
1455PowierzaRyszard1933-03-22IPN Lu 300/9Jadów
1969WiśniewskiJan1933-03-22IPN Lu 300/120Huta Dąbrowa
285DębeckiHenryk1933-03-25IPN Lu 300/1504Wilga
1185MazurekStanisław1933-03-25IPN Lu 300/665Miedzna
395GalickiStanisław1933-03-31IPN Lu 300/610Wołomin
1859świtajEugeniusz1933-03-31IPN Lu 300/1582Ryki
599JagodzińskiJerzy1933-04-02IPN Lu 300/220Węgrów
532GrubaZdzisław1933-04-11IPN Lu 300/1948Siedlce
700KalbarczykEugeniusz1933-04-13IPN Lu 300/1382Trojanów
1520RogalaWiesław1933-04-13IPN Lu 300/491Węgrów
1833SzostakJózef1933-05-10IPN Lu 300/1575Miastków
74BelkiewiczZbigniew1933-05-14IPN Lu 300/364Borowie
481GołośStanisław1933-06-07IPN Lu 300/181Węgrów
302DoboszWacław1933-06-10IPN Lu 300/545Węgrów
121BorkowskiZbigniew1933-07-16IPN Lu 300/1308Garwolin
1135MajakStanisław1933-07-17IPN Lu 300/2026Adamów
1745SowaMirosław1933-07-17IPN Lu 300/55Węgrów
538GryczkaTadeusz1933-07-20IPN Lu 300/1203Stanin
553GrzeszekAntoni1933-07-20IPN Lu 300/159Węgrów
1839SzuplakMarian1933-08-05IPN Lu 300/1627Siedlce
981KujdaLucjan1933-08-07IPN Lu 300/323Wilga
2033ZabielskiZdzisław1933-08-08IPN Lu 300/1972Siedlce
1737SosnowskiZenon1933-08-11IPN Lu 300/1913Siedlce
1718SobotaKazimierz1933-08-25IPN Lu 300/1544Garwolin
502GórczyńskiJózef1933-09-08IPN Lu 300/1988Adamów
1819SzerszeńMarian1933-09-08IPN Lu 300/1568Garwolin
990KulikBogdan1933-09-10IPN Lu 300/1466Węgrów
448GłowienkoJerzy1933-09-17IPN Lu 300/1022Trojanów
1320OstrowskiWiktor1933-09-22IPN Lu 300/449Węgrów
1444PonikowskiStanisław1933-09-27IPN Lu 300/2068Adamów
879KowalskiAndrzej1933-10-20IPN Lu 300/704Sadowne
1988WojewódzkiStanisław1933-11-01IPN Lu 300/740Węgrów
215CmuchalskiJózef1933-11-10IPN Lu 300/582Grębków
875KowalikCzesław1933-11-12IPN Lu 300/1925Siedlce
165CelińskiJózef1933-11-27IPN Lu 300/374Sobienie-Jeziory
1562RozbickiFranciszek1933-11-27IPN Lu 300/1875Siedlce
2031WyżywniakHenryk1933-11-29IPN Lu 300/1735Suchożebry
1434PolkiewiczTadeusz1933-12-03IPN Lu 300/1979Siedlce
2073ZientaraEugeniusz1933-12-15IPN Lu 300/1181Stanin
1933WaszczukAntoni1934-01-01IPN Lu 300/1785Korczew
1970WiśniewskiJan1934-01-01IPN Lu 300/755Borzychy
571HołyńskiRyszard1934-01-12IPN Lu 300/1998Trzebieszów
1618SalachWładysław1934-01-26IPN Lu 300/96Węgrów
1619SalamonikEugeniusz1934-02-26IPN Lu 300/1089Miastków
243CzmochZdzisław1934-03-06IPN Lu 300/1650Siedlce
495GoszczyńskiWiesław1934-03-08IPN Lu 300/1177Łuków
888KownackiJerzy1934-03-17IPN Lu 300/1392Trojanów
1376PełkaStanisław1934-03-17IPN Lu 300/862Łochów
965KublikEdward1934-03-27IPN Lu 300/1677Siedlce
1333PaciorekRyszard1934-03-28IPN Lu 300/1882Siedlce
1687SkwarekJan1934-04-21IPN Lu 300/2082Adamów
2053ZarębaJózef1934-05-05IPN Lu 300/804Borzychy
1139MakowskiCzesław1934-05-13IPN Lu 300/879Łochów
453GłuchZdzisław1934-06-08IPN Lu 300/1046Garwolin
462GniadekStefan1934-07-05IPN Lu 300/1042Garwolin
1319OstrowskiHenryk1934-07-20IPN Lu 300/450Węgrów/Stoczek
1475PucykMaria1934-08-01IPN Lu 300/3Węgrów
332DybowskiHenryk1934-08-03IPN Lu 300/553Korytnica
86BieleckiStanisław1934-08-11IPN Lu 300/2092Adamów
100BłachnioJan1934-08-20IPN Lu 300/1301Sobolew
926KrólakStanisław1934-08-22IPN Lu 300/690Stara Wieś
1146MaliszkiewiczWacław1934-09-03IPN Lu 300/677Borzychy
566HanusStanisław1934-09-04IPN Lu 300/1997Adamów
187CholewińskiMarian1934-09-07IPN Lu 300/387Os. Czechy
407GanoStanisław1934-09-07IPN Lu 300/1053Pilawa
1059LipińskiTadeusz1934-09-08IPN Lu 300/1448Miedzna
1385PiechotaJózef1934-09-08IPN Lu 300/394Świerże Górne
104BłażejczykJan1934-09-19IPN Lu 300/1302Górzno
1523RogowiecWitold1934-09-22IPN Lu 300/1770Korczew
568HarasimowiczMirosław1934-10-02IPN Lu 300/146Węgrów
595JagiełłoKazimierz1934-10-04IPN Lu 300/975Trojanów
2028WysokińskiSzymon1934-10-27IPN Lu 300/751Korytnica
1649SieradzkiStanisław1934-11-04IPN Lu 300/1318Łaskarzew
1878TobiaszRyszard1934-11-07IPN Lu 300/1353Pilawa
404GałązkaStanisław1934-11-10IPN Lu 300/956Miastków
280DenisiukMarian1934-11-22IPN Lu 300/1525Maciejowice
859KowalczykJan1934-11-27IPN Lu 300/1674Siedlce
292DębowskaTeresa1935-01-01IPN Lu 300/1652Siedlce
1570RudnikJan1935-01-02IPN Lu 300/933Jadów
88BieniakStanisław1935-01-04IPN Lu 300/1638Siedlce
1576RulakBronisław1935-01-05IPN Lu 300/407Garwolin
958KrzyzińskiJan1935-01-08IPN Lu 300/2012Adamów
1884TomaszekCzesław1935-01-17IPN Lu 300/1355Ryki
1749StanekLongin1935-02-14IPN Lu 300/1967Siedlce
1422PliszkaTadeusz1935-02-15IPN Lu 300/31Węgrów
62BąkMieczysław1935-02-24IPN Lu 300/1282Górzno
1947WideńskiStanisław1935-02-24IPN Lu 300/1066Stoczek Łukowski
1120ŁukasiukMieczysław1935-04-03IPN Lu 300/1977Siedlce
1207MielcarzWiesław1935-04-27IPN Lu 300/876Łochów
197ChudonRyszard1935-05-05IPN Lu 300/234Węgrów
630JarmoszukAlojzy1935-05-07IPN Lu 300/1667Siedlce
1818SzerszeńEugeniusz1935-05-10IPN Lu 300/1567Miastków
1373PazdygaJerzy1935-05-15IPN Lu 300/429Węgrów
631JarońHenryk1935-06-17IPN Lu 300/990Miastków
42BanyJerzy1935-06-29/1936-06-29IPN Lu 300/344Trojanów
1676SkórkaJan1935-07-15IPN Lu 300/77Węgrów
798KońskoCzesław1935-07-21IPN Lu 300/732Borzychy
663JędrzejczakEdmund1935-08-25IPN Lu 300/1923Siedlce
910KrasuskiCzesław1935-09-11IPN Lu 300/1760Korczew
1809SzczotkaJózef1935-09-30IPN Lu 300/1563Pilawa
1568RudnickiJózef1935-10-05IPN Lu 300/1214Stanin
1445PonikowskiZygmunt1935-10-07IPN Lu 300/2060Adamów
1928WasikowskiKazimierz1935-10-10IPN Lu 300/775Korytnica
28BaczyńskiWiktor1935-10-17IPN Lu 300/366Wilga
1251NapłoszewkStanisław1935-10-19IPN Lu 300/869Łochów
1476PucykStanisław1935-10-21IPN Lu 300/2Węgrów
1529RoguskaJadwiga1935-12-03IPN Lu 300/490Węgrów
1766StryjekJan1935-12-06IPN Lu 300/843Łochów
582IzbrechtZbigniew1935-12-09IPN Lu 300/1920Siedlce
164CelejTeresa1935-12-15IPN Lu 300/1489Łaskarzew
389GajewskiStanisław1936-01-01IPN Lu 300/613Stoczek
542GrylekBolesław1936-01-01IPN Lu 300/954Sobienie-Jeziory
1715SobolewskiMarian1936-01-01IPN Lu 300/67Węgrów
1292OjdanaStanisław1936-01-05IPN Lu 300/458Korytnica
1966WilczewskiStanisław1936-01-31IPN Lu 300/1164Łochów
1051LewickiHenryk1936-02-01IPN Lu 300/1140Wilga
308DomańskiStanisław1936-02-02IPN Lu 300/1509Garwolin
1194MiąsekStefan1936-02-10IPN Lu 300/654Wierzbno
1980WojciechowskaIrena1936-02-10IPN Lu 300/742Węgrów
1348PaprotaMarian1936-02-17IPN Lu 300/398Maciejowice
1849SzymczakPiotr1936-02-22IPN Lu 300/835Łochów
35BalasZdzisław1936-03-01IPN Lu 300/346Łaskarzew
618JankowskiJerzy1936-03-01IPN Lu 300/986Garwolin
1460ProtasiukStanisław1936-03-02IPN Lu 300/1880Siedlce
1121ŁukaskiEdward1936-03-07IPN Lu 300/686Węgrów
441Gładyszmarian1936-03-24IPN Lu 300/1017Borowie
1539RomanekJerzy1936-03-26IPN Lu 300/413Pilawa
904KrasnodębskiJózef1936-03-28IPN Lu 300/1712Suchożebry
2068ZelechowiczTadeusz1936-04-01IPN Lu 300/1708Siedlce
1902TylingoRyszard1936-04-07IPN Lu 300/1869Siedlce
1747StachurskiJan1936-04-09IPN Lu 300/1551Kłoczew
1716SobolewskiWitold1936-04-30IPN Lu 300/1872Siedlce
112BoguszJan1936-05-02IPN Lu 300/1304Miastków Kościelny
303DobrowolskiJan1936-05-04IPN Lu 300/1507Pilawa
1230ModzelewskiAndrzej1936-05-07IPN Lu 300/648Węgrów
1719SobotkaFranciszek1936-05-10IPN Lu 300/66Węgrów
411GastołAlfred1936-05-11IPN Lu 300/603Węgrów
83BiedunStanisław1936-05-13IPN Lu 300/2100Adamów
1350ParapuraZygmunt1936-05-17IPN Lu 300/435Węgrów/Grębków
247CzyżakZygmunt1936-05-21IPN Lu 300/1199Stanin
730KędziorekStanisław1936-06-03IPN Lu 300/1379Łaskarzew
930KrupaAntoni1936-06-04IPN Lu 300/688Stoczek
1677SkórkaMirosław1936-06-07IPN Lu 300/75Węgrów
1068LipskiJózef1936-06-09IPN Lu 300/1123Łaskarzew
1623SamulakStefan1936-06-10IPN Lu 300/1092Garwolin
1200MichalczukJanusz1936-06-12IPN Lu 300/1889Siedlce
309DomańskiWładysław1936-06-27IPN Lu 300/541Miedzna
885KowalskiMarian1936-07-03IPN Lu 300/1407Garwolin
1624SantarekEugeniusz1936-07-04IPN Lu 300/1093Miastków

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz