Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp.NazwiskoImięRok urodz.Akta IPNMiejscowość
939KruszelnickiJózef1926-08-19IPN Lu 300/308Garwolin
601JakimiakAlfred1926-09-05IPN Lu 300/1665Siedlce
880KowalskiCzesław1926-09-06IPN Lu 300/915Łuków
1750StaniszewskiHenryk1926-09-08IPN Lu 300/54Węgrów
469GolecZdzisław1926-09-09IPN Lu 300/1660Siedlce
1423PłatekCzesław1926-09-16IPN Lu 300/1239Stoczek Łukowski
791KondraciukTadeusz1926-09-20IPN Lu 300/736Węgrów
788KondejWacław1926-09-28IPN Lu 300/335Łaskarzew
803KorczakJan1926-10-02IPN Lu 300/907Siedlce
451GłozakStanisław1926-10-07IPN Lu 300/1776Korczew
1775SujkaHenryk1926-10-10IPN Lu 300/258Łuków
817KosekFranciszek1926-10-12IPN Lu 300/1696Siedlce
429GierakMarian1926-10-27IPN Lu 300/597Wołomin
1831SzostakHenryk1926-11-11IPN Lu 300/1573Miastków
1552RosołekJan1926-11-15IPN Lu 300/511Węgrów
1696SłowikMarian1926-11-16IPN Lu 300/69Węgrów
771KołodziejJózef1926-11-18IPN Lu 300/2016Adamów
1639SidorRoman1926-11-21IPN Lu 300/2087Adamów
1002KurachKazimierz1926-11-28IPN Lu 300/327Korytnica
174ChmielEugeniusz1926-12-01IPN Lu 300/1196Stoczek Łukowski
931KrupaJan1926-12-10IPN Lu 300/304Garwolin
1558RowickiJan1926-12-11IPN Lu 300/474Węgrów
252DanilukEugeniusz1926-12-14IPN Lu 300/1812Korczew
1789SzachnowskiJózef1926-12-21IPN Lu 300/261Siedlce
1790SzachnowskiJózef1926-12-21IPN Lu 300/1969Siedlce
2055ZarzyckiWitold1926-12-24IPN Lu 300/133Łuków
1341PalicaStanisław1927-01-10IPN Lu 300/1228Milanów
1577RumianekKazimierz1927-01-11IPN Lu 300/406Łaskarzew
353FilipekEugeniusz1927-01-12IPN Lu 300/1531Ryki
1743SowaJózef1927-01-18IPN Lu 300/1549Kłoczew
986KulczyńskiMarian1927-01-20IPN Lu 300/928Siedlce
161CelejJózef1927-01-23IPN Lu 300/381Kłoczew
1299OlenderWiesław1927-02-01IPN Lu 300/1909Siedlce
1631SeredzińskiStefan1927-02-05IPN Lu 300/1603Siedlce
1778SuplickiStefan1927-02-05IPN Lu 300/839Łochów
969KucharekJózef1927-02-08IPN Lu 300/1469Węgrów
992KulikHenryk1927-02-17IPN Lu 300/320Kłoczew
749KlimowiczMichał1927-02-20IPN Lu 300/902Siedlce
648JaskulskiStanisław1927-02-27IPN Lu 300/974Garwolin
940KruszewskiJan1927-03-01IPN Lu 300/687Korytnica
1581RuśkiewiczWładysław1927-03-11IPN Lu 300/469Węgrów
1250NajdaMarian1927-03-17IPN Lu 300/2047Adamów
948KrystosiakStanisław1927-03-20IPN Lu 300/923Siedlce
92BieńkoStanisław1927-03-27IPN Lu 300/1296Sobolew
232CzarnockiKazimierz1927-04-05IPN Lu 300/576Węgrów
806KordysHenryk1927-04-08IPN Lu 300/908Siedlce
1198MichalakStanisław1927-04-09IPN Lu 300/1686Siedlce
1164MaszczakZbigniew1927-05-07IPN Lu 300/1193Stanin
1282NozderkaKazimierz1927-05-10IPN Lu 300/867Łochów
1976WłodarczykAntoni1927-05-21IPN Lu 300/122Krzywda
2056ZatykaLucjan1927-05-31IPN Lu 300/134Siedlce
1968WiśniewskaTeresa1927-06-01IPN Lu 300/1609Siedlce
736KęsikHenryk1927-06-09IPN Lu 300/1102Wilga
2037ZacharczukAntoni1927-06-13IPN Lu 300/1816Sokołów Podlaski
779KomorekZygmunt1927-06-19IPN Lu 300/264Siedlce
780KomorekZygmunt1927-06-19IPN Lu 300/1210Stanin
2044ZalewskiFranciszek1927-06-24IPN Lu 300/809Korytnica
1105ŁojekKrzysztof1927-07-02IPN Lu 300/1432Borzychy
219CzajkaCzesław1927-07-07IPN Lu 300/580Węgrów
849KotRyszard1927-07-07IPN Lu 300/283Garwolin
358FiukAndrzej1927-07-15IPN Lu 300/1655Siedlce
1466PrzybyszMarian1927-07-15IPN Lu 300/1963Mokobody
1249NagotZenon1927-07-17IPN Lu 300/270Siedlce
1810SzczygielskiJózef1927-07-25IPN Lu 300/102Siedlce
1545RosaZygmunt1927-08-04IPN Lu 300/482Korytnica
506GórkaLutosław1927-08-14IPN Lu 300/955Sobienie-Jeziory
311DomaszczyńskiTadeusz1927-08-22IPN Lu 300/1511Miastków
994KulikowskiAleksander1927-09-01IPN Lu 300/1788Korczew
245CzubaszekStanisław1927-09-03IPN Lu 300/1973Siedlce
861KowalczykKazimierz1927-09-05IPN Lu 300/1725Suchożebry
5AdamczykStanisław1927-09-07IPN Lu 300/1257Sobienie-Jeziory
855KowalczykFranciszek1927-09-07IPN Lu 300/914Siedlce
2059ZawadzkiKazimierz1927-09-09IPN Lu 300/801Korytnica
938KrusiewiczZygmunt1927-09-10IPN Lu 300/921Siedlce
1726SoćkoJan1927-09-10IPN Lu 300/253Siedlce
1671SkorupkaAlfons1927-09-25IPN Lu 300/247Siedlce
1864TarkowskiStanisław1927-09-30IPN Lu 300/110Lublin
1126Ływkiewicz/ŁyszkiewiczJózef1927-10-01IPN Lu 300/1681Siedlce
416GąsiorZygmunt1927-10-15IPN Lu 300/176Węgrów
417GąsiorekStanisław1927-10-16IPN Lu 300/175Węgrów
1403PietruszkaTadeusz1927-11-07IPN Lu 300/2063Adamów
911KrasuskiJan1927-11-12IPN Lu 300/1600Siedlce
1154MarczakStanisław1927-11-12IPN Lu 300/1742Suchożebry
1996WojtyraTadeusz1927-12-09IPN Lu 300/833Korytnica
1239MućkaJózef1927-12-10IPN Lu 300/1204Krzywda
746KiliśAdam1927-12-24IPN Lu 300/1903Siedlce
751KluczekAdam1927-12-24IPN Lu 300/265Siedlce
1711SobieszakStefan1927-12-31IPN Lu 300/1703Siedlce
1050LewczukStanisław1928 r.IPN Lu 300/1680Siedlce
1247MyrchaJan1928-01-01IPN Lu 300/269Siedlce
1836SztetnerZdzisław1928-01-01IPN Lu 300/1914Łomża
1842SzybkaMieczysław1928-01-01IPN Lu 300/1786Korczew
99BiernackiKrzysztof1928-01-02IPN Lu 300/1640Siedlce
1583RutkowskiHenryk1928-01-02IPN Lu 300/1077Łaskarzew
2069ZgódkaAdam1928-01-05IPN Lu 300/137Siedlce
2045ZalewskiKazimierz1928-01-06IPN Lu 300/131Łochów
2046ZalewskiKazimierz1928-01-06IPN Lu 300/1160Łochów
912KraszewskaHalina1928-01-08IPN Lu 300/696Stara Wieś
2021WyporskiRyszard1928-01-16IPN Lu 300/1865Siedlce
795KonopczyńskiJerzy1928-01-28IPN Lu 300/1670Siedlce
667JózefiakStanisław1928-02-02IPN Lu 300/199Węgrów
2047ZalewskiMieczysław1928-02-06IPN Lu 300/1060Łochów
1767StrzalińskiCzesław1928-02-09IPN Lu 300/1968Siedlce
1773StyśRyszard1928-02-09IPN Lu 300/51Węgrów
43BaranBronisław1928-02-12IPN Lu 300/345Garwolin
1304OlszewskiAntoni1928-02-28IPN Lu 300/275Siedlce
1840SzustekRoman1928-03-09IPN Lu 300/1330Wilga
136BrzozowskiFeliks1928-03-14IPN Lu 300/1642Siedlce
113BohaterewiczHenryk1928-03-30IPN Lu 300/1851Siedlce
1601RzewuskiZdzisław1928-04-01IPN Lu 300/1254Paprotnia
541GryglasZygmunt1928-04-15IPN Lu 300/163Węgrów
1999WołosiakZdzisław1928-04-20IPN Lu 300/126Mordy
1017KusioJan1928-04-28IPN Lu 300/931Siedlce
250DadaczJózefat1928-05-03IPN Lu 300/1073Stoczek Łukowski
1982WojciechowskiStanisław1928-05-08IPN Lu 300/1868Siedlce
1959WieseńRoman1928-05-16IPN Lu 300/119Ciechomin
1806SzcześniakWładysław1928-05-19IPN Lu 300/2076Adamów
1702SobczakTadeusz1928-05-28IPN Lu 300/249Siedlce
1609SadłowskiJózef1928-06-03IPN Lu 300/243Bielany
1653SitnickiIreneusz1928-06-12IPN Lu 300/91Węgrów
1442PonikowskiFeliks1928-06-22IPN Lu 300/1242Siedlce
1392PieniakHenryk1928-07-07IPN Lu 300/1236Siedlce
831KostkaJan1928-07-08IPN Lu 300/721Roguszyn
1329PachnikEugeniusz1928-07-08IPN Lu 300/445Węgrów
466GogłozaHenryk1928-07-10IPN Lu 300/583Wierzbno
517GradCzesław1928-07-10IPN Lu 300/1899Siedlce
1785SwitekJan1928-07-23IPN Lu 300/259Siedlce
1415PiwekIgnacy1928-07-31IPN Lu 300/1238Siedlce
1690SkwarekTadeusz1928-08-01IPN Lu 300/248Siedlce
1388PiekartRyszard1928-08-05IPN Lu 300/422Garwolin
789KondejWładysław1928-08-09IPN Lu 300/1104Wilga
1237MuchaRoman1928-08-09IPN Lu 300/1174Stoczek Łukowski
750KlinertEugeniusz1928-08-14IPN Lu 300/903Siedlce
1209MiernickiFranciszek1928-08-22IPN Lu 300/513Węgrów
1497RaganRoman1928-08-31IPN Lu 300/2070Łuków
276DelegaczRyszard1928-09-01IPN Lu 300/562Korytnica
580IskraAndrzej1928-09-09IPN Lu 300/1975Siedlce
985KulczyńskiJan1928-09-10IPN Lu 300/927Wodynie
2067ZdziebłowskiZdzisław1928-09-10IPN Lu 300/135Siedlce
1640SiedlczyńskiBronisław1928-09-14IPN Lu 300/245Siedlce
281DerlatkaEdmund1928-09-17IPN Lu 300/556Grębków
680JóżwikWacław1928-09-28IPN Lu 300/1668Siedlce
840KosylJerzy1928-09-28IPN Lu 300/912Siedlce
1841SzybaFerdynand1928-09-28IPN Lu 300/1915Siedlce
529GromekHenryk1928-09-29IPN Lu 300/161Węgrów
596JagłaJan1928-09-30IPN Lu 300/885Siedlce
646JasińskiPiotr1928-10-13IPN Lu 300/890Siedlce
826KosiorekRyszard1928-10-28IPN Lu 300/910Siedlce
1313OsińskiTadeusz1928-10-28IPN Lu 300/1222Siedlce
1881ToczyskiTadeusz1928-10-28IPN Lu 300/113Ostrówek
1187MazurekZbigniew1928-11-02IPN Lu 300/664Sadowne
674JóżwikIgnacy1928-11-10IPN Lu 300/2003Adamów
76BiadońCzesław1928-11-11IPN Lu 300/2093Adamów
1845SzymanekTadeusz1928-11-19IPN Lu 300/1173Stoczek Łukowski
1426PoczętyMieczysław1928-11-24IPN Lu 300/28Węgrów
1189MazurekZygmunt1928-11-29IPN Lu 300/516Łuków
1565RucińskiEugeniusz1928-12-01IPN Lu 300/1253Siedlce
1296OkrasaKazimierz1928-12-03IPN Lu 300/456Węgrów
1900TwarowskaHelena1928-12-06IPN Lu 300/115Siedlce
2085ZubkaFlorian1928-12-20IPN Lu 300/1799Korczew
1652SitekLeon1928-12-23IPN Lu 300/1327Borowie
1820SzewczukAntoni1928-12-24IPN Lu 300/103Siedlce
1492RaczyńskiSzczepan1928-12-26IPN Lu 300/1249Siedlce
1863TarkaSzczepan1928-12-26IPN Lu 300/109Huta Dąbrowa
3AdamczykKazimierz1929-01-01IPN Lu 300/1263Garwolin
1104ŁojekJan1929-01-01IPN Lu 300/882Łochów
896KoziołPiotr1929-01-02IPN Lu 300/698Węgrów
1203MichalikStanisław1929-01-02IPN Lu 300/659Korytnica
1666SkibińskiStanisław1929-01-02IPN Lu 300/82Węgrów
1898TulwinHenryk1929-01-02IPN Lu 300/1056Łochów
1160MarkowskiZdzisław1929-01-08IPN Lu 300/520Łuków
619JankowskiStanisław1929-01-10IPN Lu 300/213Węgrów
1420PliszkaFranciszek1929-01-13IPN Lu 300/32Węgrów
382FurmanStanisław1929-01-16IPN Lu 300/1919Siedlce
1365PawlakMarian1929-01-23IPN Lu 300/1232Siedlce
1366PawlakMarian1929-01-23IPN Lu 300/1622Siedlce
1607SadłoWacław1929-02-01IPN Lu 300/242Tuchowicz
924KrólZygmunt1929-02-02IPN Lu 300/918Łuków
1892TrojanowskiHenryk1929-02-13IPN Lu 300/1368Maciejowice
1321OstryszStanisław1929-02-16IPN Lu 300/1225Łuków
275DelegaczIreneusz1929-02-23IPN Lu 300/563Korytnica
715KapciakMarian1929-03-01IPN Lu 300/1200Stanin
1462PrymkaKazimierz1929-03-01IPN Lu 300/1701Międzyrzec Podlaski
1473PszkitHenryk1929-03-04IPN Lu 300/1247Siedlce
661JędrychMarian1929-03-10IPN Lu 300/973Ryki
184ChojeckiTadeusz1929-03-14IPN Lu 300/1613Siedlce
1713SobieszukJózef1929-03-17IPN Lu 300/250Siedlce
316DraganStanisław1929-03-30IPN Lu 300/532Węgrów
2071ZielińskiStanisław1929-04-01IPN Lu 300/136Siedlce
970KucharskiJan1929-04-12IPN Lu 300/1170Łuków
409GardzińskiAdolf1929-04-13IPN Lu 300/1054Sobolew
1312OsińskiMieczysław1929-04-16IPN Lu 300/1221Siedlce
2006WożniakTadeusz1929-04-23IPN Lu 300/127Mińsk Mazowiecki
1979WojcianowskiStanisław1929-04-29IPN Lu 300/743Stoczek
1869TchórznickiMieczysław1929-05-01IPN Lu 300/111Siedlce
2024WysockiKazimierz1929-05-01IPN Lu 300/129Wodynie
523GrążkaRoman1929-05-05IPN Lu 300/1036Miastków
78BiałeckiJan1929-05-08IPN Lu 300/1290Garwolin
1670SkorackiZbigniew1929-05-13IPN Lu 300/79Węgrów
1167MateńkoWładysław1929-05-14IPN Lu 300/519Łuków

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz