Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp.NazwiskoImięRok urodz.Akta IPNMiejscowość
19AntoniewiczBolesław1921-02-15IPN Lu 300/2091Adamów
1467PrzybyszStanisław1921-03-15IPN Lu 300/1245Łuków
633JarońWładysław1921-05-05IPN Lu 300/992Garwolin
1686Skurka/SkórkaEugeniusz1921-05-24IPN Lu 300/2086Adamów
262DąbrowskiMieczysław1921-07-23IPN Lu 300/1895Siedlce
1210MieszałaTadeusz1921-07-27IPN Lu 300/653Miedzna
2AdamczykEdward1921-08-16IPN Lu 300/1935Siedlce
1908UrbanLudwik1921-09-02IPN Lu 300/1762Łosice
727KazimierczakHenryk1921-09-04IPN Lu 300/1902Siedlce
951KrzewiakWładysław1921-09-23IPN Lu 300/1676Siedlce
1153MarczakStanisław1921-10-15IPN Lu 300/522Siedlce
1281NowickiSzymon1921-10-26IPN Lu 300/2043Adamów
846KoszewskiStanisław1921-11-09IPN Lu 300/716Węgrów
1846SzymanikKazimierz1921-11-12IPN Lu 300/834Łochów
472GołębiewskiEugeniusz1921-12-03IPN Lu 300/188Węgrów
1225MłodzikowskiHenryk1921-12-23IPN Lu 300/2028Adamów
988KuleszStanisław1922-01-01IPN Lu 300/1679Siedlce
800KopećBolesław1922-01-03IPN Lu 300/1215Stanin
240CzęstochowskiJózef1922-01-09IPN Lu 300/1784Korczew
412GaworKazimierz1922-01-29IPN Lu 300/602Jadów
772KołodziejczukFranciszek1922-02-02IPN Lu 300/1924Siedlce
708KałasStanisław1922-02-05IPN Lu 300/1403Borowie
1729SolkaStefan1922-02-09IPN Lu 300/61Węgrów
1149MarchlikStanisław1922-02-17IPN Lu 300/870Łochów
17AniszkiewiczStanisław1922-02-22IPN Lu 300/1261Wilga
1082LuberackiJózef1922-05-19IPN Lu 300/1122Łaskarzew
714KaniaWitold1922-05-20IPN Lu 300/1669Siedlce
313DomentkaMarian1922-08-01IPN Lu 300/571Węgrów
1252NarzymskiJózef1922-08-01IPN Lu 300/868Łochów
400GałązkaHenryk1922-08-03IPN Lu 300/607Węgrów
1502RatajWacław1922-08-07IPN Lu 300/421Miastków
233Czarnockimarian1922-08-20IPN Lu 300/1648Siedlce
1918WalczkMieczysław1922-08-27IPN Lu 300/1931Siedlce
1258NielipińskiFranciszek1922-10-15IPN Lu 300/1815Korczew
279DemskiJózef1922-10-31IPN Lu 300/561Węgrów
677JóżwikStanisław1922-11-01IPN Lu 300/2005Adamów
1159MarkowskiBolesław1922-11-03IPN Lu 300/1682Siedlce
1776SulejWładysław1922-11-24IPN Lu 300/1556Ryki
1302OleszkiewiczTadeusz1922-12-29IPN Lu 300/2053Adamów
1119ŁukasikLudwik1923-01-04IPN Lu 300/1156Trojanów
845KoszewskiRomuald1923-02-08IPN Lu 300/913Siedlce
1551RosłońEdmund1923-02-12IPN Lu 300/1251Łuków
8AdamiakWładysław1923-02-13IPN Lu 300/1632Siedlce
1306OłtarzewskiWładysław1923-02-14IPN Lu 300/276Siedlce
2054ZarożnaZofia1923-03-13IPN Lu 300/1611Siedlce
54BartosiewiczStanisław1923-03-14IPN Lu 300/363Borowie
525GrędaJan1923-04-01IPN Lu 300/962Kłoczew
537GruzaStanisław1923-04-01IPN Lu 300/1021Trojanów
1769StrzelecJan1923-04-10IPN Lu 300/2085Adamów
1981WojciechowskiAdam1923-05-04IPN Lu 300/123Kałuszyn
1218MioduchowskiWacław1923-05-10IPN Lu 300/2039Adamów
1241MućkaWacław1923-06-06IPN Lu 300/268Siedlce
333DymickiHenryk1923-06-15IPN Lu 300/1945Siedlce
1219MioduszewskiHenryk1923-06-15IPN Lu 300/1957Siedlce
1263NojszewskiJan1923-06-20IPN Lu 300/636Roguszyn
753KlukowskiAntoni1923-06-21IPN Lu 300/1814Korczew
1417PiwońskiZygmunt1923-07-05IPN Lu 300/33Węgrów
672JóżwikEugeniusz1923-07-07IPN Lu 300/197Węgrów
326DudekWładysław1923-07-09IPN Lu 300/1521Łaskarzew
1469PrzybyszewskiCzesław1923-07-15IPN Lu 300/6Węgrów
1413PiszczLucjan1923-08-16IPN Lu 300/2064Adamów
1069LipskiMarian1923-08-20IPN Lu 300/1124Garwolin
593JaczewskiStefan1923-09-02IPN Lu 300/223Węgrów
635JarzynaAleksander1923-09-02IPN Lu 300/889Siedlce
756KnotekCzesław1923-09-20IPN Lu 300/1416Wilga
284DernałowiczJózef1923-09-22IPN Lu 300/565Sadowne
946KrysiakWacław1923-09-26IPN Lu 300/1822Siedlce
658JendruchStanisław1923-09-27IPN Lu 300/2007Adamów
430GierasimiukAleksy1923-10-10IPN Lu 300/596Węgrów
649JastrzębskiTadeusz1923-10-15IPN Lu 300/979Pilawa
1919WaleszczakWacław1923-10-15IPN Lu 300/778Węgrów
626JankowskiZygmunt1923-10-30IPN Lu 300/989Garwolin
1101ŁęczyckaAleksander1923-11-04IPN Lu 300/529Paprotnia
676JóżwikMarian1923-11-10IPN Lu 300/1695Siedlce
211CieślikStanisław1923-11-11IPN Lu 300/1479Garwolin
1199MichalakWacław1923-12-01IPN Lu 300/514Łuków
1268NowakJerzy1923-12-07IPN Lu 300/1602Ełk
1834SzostekEdward1923-12-29IPN Lu 300/105Łuków
739KieliszekHenryk1924-01-01IPN Lu 300/1385Kłoczew
860KowalczykJózef1924-01-02IPN Lu 300/711Borzychy
444GłębickiStefan1924-01-08IPN Lu 300/1024Korytnica
1615SadowyCzesław1924-01-10IPN Lu 300/1759Korczew
1298OleksińskiStefan1924-02-04IPN Lu 300/455Węgrów
1234MozakowskiRoman1924-02-13IPN Lu 300/646Korytnica
1362PawelecEugeniusz1924-02-15IPN Lu 300/1231Łuków
610JaneczekHenryk1924-02-16IPN Lu 300/969Kłoczew
1242MurawiecMarian1924-02-16IPN Lu 300/1206Stoczek
56BaukJan1924-02-20IPN Lu 300/348Garwolin
1224MłodzikowskiAleksander1924-02-22IPN Lu 300/2035Adamów
1828SzlendakKazimierz1924-03-04IPN Lu 300/1571Trojanów
1535RoguskiWacław1924-03-15IPN Lu 300/484Węgrów
1340PalicaMarian1924-03-20IPN Lu 300/1227Milanów
963KsybekStanisław1924-03-22IPN Lu 300/1474Węgrów
2049ZalewskiTeofil1924-04-07IPN Lu 300/807Korytnica
929KrupaAntoni1924-04-10IPN Lu 300/1381Łaskarzew
1214MillatiHenryk1924-04-18IPN Lu 300/512Siedlce
1472PrzytulskiStanisław1924-04-18IPN Lu 300/4Węgrów
365FlątStanisław1924-04-25IPN Lu 300/952Maciejowice
895KoziołMichał1924-05-11IPN Lu 300/699Węgrów
1602SabakJan1924-05-16IPN Lu 300/1325Borowie
813KorzeniewskiWacław1924-05-20IPN Lu 300/1673Siedlce
1260NiszczStanisław1924-05-21IPN Lu 300/640Ruchna
2034ZaboklickiJan1924-06-22IPN Lu 300/816Roguszyn
1521RogalskiAlfred1924-06-24IPN Lu 300/1082Trojanów
1955Wielogórski/WielogorskiJan1924-06-27IPN Lu 300/118Paprotnia
1561RozalskiWładysław1924-06-30IPN Lu 300/1252Siedlce
829KosiorekZenobiusz1924-07-08IPN Lu 300/723Stara Wieś
1168MateńkoZdzisław1924-07-11IPN Lu 300/1217Stanin
565HalickiJacenty1924-08-24IPN Lu 300/1003Garwolin
1140MakowskiHenryk1924-08-28IPN Lu 300/682Miedzna
1245MuszyńskiPiotr1924-09-19IPN Lu 300/1697Siedlce
1205MichałowskiStanisław1924-09-20IPN Lu 300/658Korytnica
1921WalęckiStanisław1924-09-24IPN Lu 300/779Wierzbno
693KaczmarczykFranciszek1924-11-06IPN Lu 300/893Siedlce
491GorczycaZygmunt1924-11-13IPN Lu 300/170Węgrów
487GontarzTadeusz1924-11-16IPN Lu 300/1993Adamów
1450PostekHalina1924-11-21IPN Lu 300/14Węgrów
1177MatwiejszynAndrzej1924-11-25IPN Lu 300/518Siedlce
1797SzczepaniakMieczysław1924-11-29IPN Lu 300/2079Adamów
548GrzegrzółkaWacław1924-11-30IPN Lu 300/1030Wilga
312DomentkaHenryk1924-12-14IPN Lu 300/572Trawy
1650SikorskiStanisław1924-12-17IPN Lu 300/93Węgrów
1738SoszkaStanisław1925-01-01IPN Lu 300/1547Garwolin
1284OdziemczykTadeusz1925-01-02IPN Lu 300/273Siedlce
659JezierskiJulian1925-01-07IPN Lu 300/982Garwolin
1889TomczukJózef1925-01-07IPN Lu 300/1753Łosice
909KrasuskiAntoni1925-01-17IPN Lu 300/1675Siedlce
405GałkowskiHenryk1925-01-24IPN Lu 300/957Kłoczew
1267NowakHenryk1925-01-29IPN Lu 300/633Stoczek
644JasińskiMieczysław1925-02-10IPN Lu 300/266Siedlce
1727SojkaStefan1925-02-10IPN Lu 300/254Siedlce
1171MatusikEdward1925-02-16IPN Lu 300/878Łochów
1808SzczęśniakWacław1925-02-20IPN Lu 300/101Siedlce
494GorzkowskiWacław1925-02-22IPN Lu 300/960Kłoczew
248CzyżewskiStefan1925-03-06IPN Lu 300/1488Garwolin
802KopećTadeusz1925-03-12IPN Lu 300/906Łuków
916KrawczykZdzisław1925-03-12IPN Lu 300/695Sadowne
812KorzeniewskiKazimierz1925-03-18IPN Lu 300/728Węgrów
1080LiśkiewiczTadeusz1925-03-27IPN Lu 300/1439Węgrów
834KostusiewiczMieczysław1925-04-01IPN Lu 300/911Siedlce
1771StrzemiecznyAleksander1925-04-17IPN Lu 300/257Siedlce
717KaraśAdolf1925-06-03IPN Lu 300/1109Maciejowice
731KęmpkaZdzisław1925-06-03IPN Lu 300/898Siedlce
764KochańskiTadeusz1925-06-04IPN Lu 300/2014Adamów
2039ZajkowskiRyszard1925-06-13IPN Lu 300/1707Siedlce
1046LeszczyńskiJan1925-06-15IPN Lu 300/1451Węgrów
928KrukCzesław1925-06-20IPN Lu 300/919Łuków
1356PaskudzkiAleksander1925-06-21IPN Lu 300/1229Siedlce
1751StankiewiczAdam1925-06-25IPN Lu 300/53Węgrów
720KaryńTadeusz1925-06-26IPN Lu 300/896Siedlce
557GrzymałaAleksander1925-06-27IPN Lu 300/157Węgrów
1430PogońowskiTadeusz1925-07-01IPN Lu 300/1241Siedlce
500GóralMieczysław1925-07-05IPN Lu 300/155Węgrów
1890TorbaFranciszek1925-07-18IPN Lu 300/1705Siedlce
1843SzymanekHenryk1925-07-21IPN Lu 300/107Serokomla
1181MazurekJózef1925-08-09IPN Lu 300/517Łuków
1027LachHenryk1925-09-12IPN Lu 300/1139Wilga
1294OknińskiWładysław1925-09-14IPN Lu 300/274Siedlce
1910UrbanekJan1925-09-16IPN Lu 300/116Ciechomin
1055LipiecJózef1925-09-23IPN Lu 300/1127Kłoczew
1709SobiesiakKlemens1925-10-01IPN Lu 300/1319Garwolin
1667SkibińskiWładysław1925-10-15IPN Lu 300/81Węgrów
1549RosłaniecBolesław1925-10-23IPN Lu 300/410Kożuchów
2012WójciukAntoni1925-11-04IPN Lu 300/1748Korczew
1858świtajAdam1925-11-08IPN Lu 300/1324Trojanów
1760StępniakMieczysław1925-11-17IPN Lu 300/2080Adamów
1144MaliszewskiEdward1925-11-20IPN Lu 300/679Korytnica
1796SzculcRyszard1925-11-29IPN Lu 300/106Siedlce
1024KwiecińskiJan1925-12-12IPN Lu 300/322Garwolin
36BanasiakFeliks1925-12-17IPN Lu 300/372Maciejowice
2062ZdanowiczEugeniusz1926-01-01IPN Lu 300/1983Łosice
322DrożdżewskiPiotr1926-01-17IPN Lu 300/632Węgrów
2001WołynkoHenryk1926-01-18IPN Lu 300/1167Łochów
2051ZarankiewiczHenryk1926-01-19IPN Lu 300/132Wodynie
153BuzukZygmunt1926-01-27IPN Lu 300/1645Siedlce
1043LendzionJan1926-01-29IPN Lu 300/1209Stanin
1632SerżyskoEugeniusz1926-01-31IPN Lu 300/1326Borowie
605JakubikMarian1926-02-05IPN Lu 300/219Węgrów
1235MrózJózef1926-03-14IPN Lu 300/1689Siedlce
1786SychulecHenryk1926-03-17IPN Lu 300/260Siedlce
310DomaszczyńskiHenryk1926-04-02IPN Lu 300/1510Miastków
1196MichalakJózef1926-04-02IPN Lu 300/515Siedlce
1211MiklaszewskaKrystyna1926-04-07IPN Lu 300/652Roguszyn
597JagodaJózef1926-04-26IPN Lu 300/998Garwolin
1078LisowskiJerzy1926-04-28IPN Lu 300/1126Garwolin
818KoselStanisław1926-05-03IPN Lu 300/909Siedlce
1815SzelągMieczysław1926-05-23IPN Lu 300/1329Borowie
1717SobolewskiWładysław1926-05-30IPN Lu 300/251Siedlce
151BurzyńskiEugeniusz1926-06-01IPN Lu 300/1644Złocienice
1019KuzakAntoni1926-06-13IPN Lu 300/1461Węgrów
1612SadowskiFranciszek1926-07-15IPN Lu 300/1817Korczew
721KasperekCzesław1926-07-19IPN Lu 300/897Siedlce
1837SztuczkaKazimierz1926-07-21IPN Lu 300/841Łochów
935KrupaZygmunt1926-08-12IPN Lu 300/307Garwolin
768KokoszkaFranciszek1926-08-15IPN Lu 300/904Siedlce
1264NojszewskiMarian1926-08-15IPN Lu 300/635Roguszyn
978KujdaHenryk1926-08-16IPN Lu 300/1399Trojanów
2070ZielińskiJan1926-08-17IPN Lu 300/795Węgrów
2082ZonikEugeniusz1926-08-17IPN Lu 300/1061Łochów
459GmurczykRyszard1926-08-18IPN Lu 300/1045Garwolin

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz