Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
534 Grudniak Stanisław   IPN Lu 300/1033 Pilczyn
295 Dębski Stanisław   IPN Lu 300/1653 Siedlce
406 Gałkowski Jan   IPN Lu 300/1052 Garwolin
544 Grzechnik Michał   IPN Lu 300/1018  
334 Dymiński Wacław   IPN Lu 300/1526 Maciejowice
684 Jurecki Lucjan   IPN Lu 300/892 Siedlce
784 Kondej Franciszek   IPN Lu 300/1372 Garwolin
1136 Majchrzak Władysław 1895-10-15 IPN Lu 300/524 Siedlce
796 Konopiński Władysław 1896-06-27 IPN Lu 300/733 Węgrów
987 Kulenty Stanisław 1898-01-07 IPN Lu 300/1678 Siedlce
1155 Marczewski Władysław 1899-01-19 IPN Lu 300/521 Siedlce
64 Beczek Eugeniusz 1900-01-03 IPN Lu 300/1283 Kłoczew
224 Czapliński Józef 1902-01-30 IPN Lu 300/375 Sobienie-Jeziory
1409 Pióro Stanisław 1902-02-15 IPN Lu 300/858 Łochów
2019 Wycech Stefan 1902-07-19 IPN Lu 300/773 Sadowne
387 Gajewski Kazimierz 1903-07-21 IPN Lu 300/614 Ruchna
955 Krzyśpiak Bolesław 1903-07-24 IPN Lu 300/310 Kraśnik
1097 Ławecki Stanisław 1903-12-11 IPN Lu 300/530 Siedlce
1868 Tchórzewski Henryk 1904-01-15 IPN Lu 300/756 Miedzna
1613 Sadowski Jan 1904-05-05 IPN Lu 300/99 Węgrów
1593 Rygielski Stanisław 1904-05-30 IPN Lu 300/401 Garwolin
1394 Pierzchanowski Bronisław 1904-09-20 IPN Lu 300/47 Węgrów
838 Kosut Andrzej 1904-11-20 IPN Lu 300/2022 Adamów
1732 Sopiński Marian 1905-04-12 IPN Lu 300/57 Węgrów
524 Gregorczuk Ludwik 1905-06-12 IPN Lu 300/1783 Korczew
1191 Meling Władysław 1905-06-17 IPN Lu 300/1685 Siedlce
1499 Rakowski Jan 1905-08-16 IPN Lu 300/1074 Ustronie Morskie
1587 Rybacki Franciszek 1905-11-09 IPN Lu 300/1255 Siedlce
272 Decyk Stanisław 1906-03-14 IPN Lu 300/567 Stoczek
221 Czajkowski Władysław 1906-04-04 IPN Lu 300/1646 Siedlce
1367 Pawlak Stefan 1906-04-28 IPN Lu 300/1233 Łuków
238 Czerwiński Witold 1906-07-15 IPN Lu 300/574 Wierzbno
588 Jacak Jan 1906-08-07 IPN Lu 300/968 Kłoczew
1594 Rykiel Ludwik 1906-08-25 IPN Lu 300/1256 Pilawa
1814 Szeląg Józef 1906-09-04 IPN Lu 300/1566 Miastków
1280 Nowicki Stanisław 1906-10-07 IPN Lu 300/2041 Adamów
1480 Puścian Czesław 1906-11-18 IPN Lu 300/510 Węgrów
98 Biernacki Konstanty 1907-01-13 IPN Lu 300/1641 Starawieś
890 Kozieł Józef 1907-05-16 IPN Lu 300/916 Siedlce
1108 Łoza Józef 1907-08-02 IPN Lu 300/528 Siedlce
141 Budzyński Stanisław 1907-08-02 IPN Lu 300/1072 Stoczek Łukowski
1531 Roguski Marian 1907-10-29 IPN Lu 300/488 Węgrów
703 Kalicki Antoni 1907-11-20 IPN Lu 300/894 Siedlce
1456 Powierza Władysław 1907-11-25 IPN Lu 300/8 Trawy
797 Konopka Jan 1907-12-17 IPN Lu 300/1427 Maciejowice
1636 Sęczyk Stanisław 1908-01-28 IPN Lu 300/849 Łochów
1917 Walc Jan 1908-04-05 IPN Lu 300/1190 Stanin
27 Baczyński Janusz 1908-05-22 IPN Lu 300/1272 Garwolin
1682 Skroński Franciszek 1908-09-06 IPN Lu 300/1341 Maciejowice
350 Filiks Stanisław 1908-09-08 IPN Lu 300/1530 Kłoczew
1924 Warda Wincenty 1908-10-17 IPN Lu 300/776 Sadowne
733 Kępka Edward 1908-11-09 IPN Lu 300/2018 Adamów
1477 Pudełek Jan 1908-11-11 IPN Lu 300/2058 Adamów
2042 Zalewski Czesław 1909-03-13 IPN Lu 300/811 Korytnica
1368 Pawłowski Franciszek 1909-06-26 IPN Lu 300/1234 Sokołów Podlaski
1322 Oszal Ignacy 1909-07-31 IPN Lu 300/2050 Adamów
1637 Sędek Władysław 1909-08-18 IPN Lu 300/244 Siedlce
1946 Wideński Piotr 1909-08-22 IPN Lu 300/1933 Siedlce
1984 Wojda Jan 1910-03-14 IPN Lu 300/124 Huta Dąbrowa
1432 Polak Roman 1910-04-23 IPN Lu 300/25 Węgrów
882 Kowalski Franciszek 1910-05-12 IPN Lu 300/705 Trawy
231 Czarnocka Emilia 1910-08-02 IPN Lu 300/1739 Suchożebry
510 Górski Józef 1910-10-18 IPN Lu 300/150 Węgrów
809 Korpowicz Henryk 1911-01-08 IPN Lu 300/1599 Siedlce
227 Czarnecki Kazimierz 1911-02-24 IPN Lu 300/1483 Miastków
1178 Mazurek Bolesław 1911-03-11 IPN Lu 300/1764 Sokołów Podlaski
2020 Wycech Władysław 1911-03-20 IPN Lu 300/772 Sadowne
1150 Marcinek Stanisław 1911-04-14 IPN Lu 300/523 Siedlce
75 Bewejko Stanisław 1911-08-05 IPN Lu 300/1289 Pilawa
44 Baran Jan 1911-09-04 IPN Lu 300/1636 Siedlce
1600 Rząrzewski Stanisław 1911-09-10 IPN Lu 300/1080 Trojanów
1485 Pycka Bolesław 1911-09-15 IPN Lu 300/1248 Krzywda
11 Alikowski Stanisław 1911-12-12 IPN Lu 300/2090 Adamów
1547 Roskosz Roman 1911-12-14 IPN Lu 300/480 Węgrów
1838 Szulbiński Józef 1912-02-24 IPN Lu 300/1315 Sobienie-Jeziory
1929 Wasikowski Stanisław 1912-03-06 IPN Lu 300/774 Korytnica
1064 Lipka Kazimierz 1912-04-02 IPN Lu 300/1444 Ruchna
369 Florczak Stanisław 1912-04-19 IPN Lu 300/1657 Siedlce
1692 Slebzak Wacław 1912-04-23 IPN Lu 300/71 Węgrów
2026 Wysocki Władysław 1912-04-27 IPN Lu 300/752 Węgrów
688 Jurzysta Bolesław 1912-07-10 IPN Lu 300/978 Trojanów
125 Boruta Jan 1912-07-26 IPN Lu 300/1757 Korczew
1311 Osinka Wacław 1912-08-08 IPN Lu 300/2052 Adamów
426 Gerej Jan 1912-08-18 IPN Lu 300/600 Stoczek
1291 Ojdana Leopold 1912-08-25 IPN Lu 300/459 Węgrów
1954 Wielądek Władysław 1912-10-09 IPN Lu 300/766 Roguszyn
214 Cmiel Ignacy 1912-12-14 IPN Lu 300/1481 Kłoczew
1212 Mikołajczyk Franciszek 1912-12-28 IPN Lu 300/1687 Siedlce
1548 Rosłaniec Aleksander 1913-01-11 IPN Lu 300/411 Garwolin
1468 Przybysz Wacław 1913-03-23 IPN Lu 300/1246 Łuków
1524 Rogoziński Stanisław 1913-05-01 IPN Lu 300/2072 Adamów
576 Ilczuk Janusz 1913-06-18 IPN Lu 300/230 Węgrów
80 Białous Nikodem 1913-06-22 IPN Lu 300/1637 Siedlce
1419 Plewka Jan 1913-07-10 IPN Lu 300/2065 Adamów
1945 Wiącek Stefan 1913-09-13 IPN Lu 300/1184 Stanin
391 Gajownik Aleksander 1913-09-25 IPN Lu 300/1986 Adamów
179 Chmielewski Mieczysław 1914-02-04 IPN Lu 300/240 Węgrów
835 Kostyra Jan 1914-03-06 IPN Lu 300/279 Siedlce
655 Jaworski Stanisław 1914-04-14 IPN Lu 300/981 Garwolin
1183 Mazurek Marian 1914-04-29 IPN Lu 300/1684 Siedlce
1458 Prokopiak Wacław 1914-05-10 IPN Lu 300/1243 Siedlce
1661 Siwiński Antoni 1914-05-14 IPN Lu 300/87 Węgrów
1324 Ośko Wiesław 1914-05-28 IPN Lu 300/1224 Siedlce
625 Jankowski Zygmunt 1914-06-17 IPN Lu 300/886 Siedlce
1578 Rupert Piotr 1914-07-28 IPN Lu 300/934 Wołomin
623 Jankowski Władysław 1914-09-09 IPN Lu 300/211 Węgrów
1075 Lis Stanisław 1914-09-12 IPN Lu 300/1125 Garwolin
1161 Maron Aleksander 1914-11-23 IPN Lu 300/2038 Adamów
1905 Tynkowski Jan 1914-12-06 IPN Lu 300/1369 Sierże Górne
52 Baranowski Mieczysław 1915-01-01 IPN Lu 300/1278 Kłoczew
264 Dąbrowski Stanisław 1915-01-07 IPN Lu 300/1524 Wilga
1145 Maliszewski Henryk 1915-01-23 IPN Lu 300/678 Stoczek
1525 Rogulski Bronisław 1915-02-08 IPN Lu 300/2073 Zakępie
1132 Madoń Stefan 1915-02-21 IPN Lu 300/2033 Adamów
1596 Ryszkowski Józef 1915-02-22 IPN Lu 300/1085 Ryki
2097 Żurawski Wacław 1915-03-05 IPN Lu 300/1780 Korczew
1217 Mioduchowski Stanisław 1915-03-16 IPN Lu 300/2037 Adamów
256 Dąbkowski Kazimierz 1915-03-27 IPN Lu 300/551 Prostyń
183 Chodyra Stanisław 1915-04-17 IPN Lu 300/1492 Ryki
545 Grzechnk Wiktor 1915-05-15 IPN Lu 300/1996 Adamów
823 Kosiorek Józef 1915-07-27 IPN Lu 300/727 Węgrów
1390 Pielech Stanisław 1915-08-10 IPN Lu 300/50 Węgrów
49 Baranek Władysław 1915-08-30 IPN Lu 300/361 Borowie
237 Czerkas Kazimierz 1915-12-25 IPN Lu 300/1747 Łosice
773 Kołodziejczyk Stefan 1916-01-13 IPN Lu 300/2019 Adamów
549 Grzela Stanisław 1916-03-08 IPN Lu 300/1020 Łaskarzew
1370 Pawłowski Józef 1916-03-13 IPN Lu 300/1910 Siedlce
1102 Łęczycki Edward 1916-04-05 IPN Lu 300/1891 Siedlce
1893 Truszkowski Bolesław 1916-05-05 IPN Lu 300/1358 Garwolin
162 Celej Stanisław 1916-06-26 IPN Lu 300/382 Kłoczew
1352 Parys Władysław 1916-06-27 IPN Lu 300/863 Łochów
679 Jóżwik Wacław 1916-08-01/1906-09-06 IPN Lu 300/891 Łuków
842 Koszewski Czesław 1916-08-17 IPN Lu 300/719 Roguszyn
925 Królak Józef 1916-09-02 IPN Lu 300/691 Korytnica
552 Grzeszczak Stanisław 1916-09-02 IPN Lu 300/1663 Siedlce
328 Dudkiewicz Władysław 1916-09-04 IPN Lu 300/1523 Wilga
1223 Młodzikowski Adolf 1916-10-01 IPN Lu 300/2036 Adamów
843 Koszewski Ferdynand 1916-10-10 IPN Lu 300/718 Borzychy
89 Bieniak Wiktor 1916-12-06 IPN Lu 300/1639 Siedlce
1725 Sochacki Stanisław 1917-01-21 IPN Lu 300/252 Siedlce
1481 Puścian Roman 1917-02-06 IPN Lu 300/509 Węgrów
2099 Żylak Kazimierz 1917-03-14 IPN Lu 300/139 Siedlce
1029 Lada Kazimierz 1917-09-02 IPN Lu 300/1136 Miastków
271 Decyk Konstanty 1917-09-14 IPN Lu 300/568 Sadowne
653 Jaszczyk Andrzej 1917-10-19 IPN Lu 300/980 Trojanów
612 Janik Henryk 1917-12-25 IPN Lu 300/1666 Siedlce
1780 Suska Henryk 1918-01-19 IPN Lu 300/2074 Adamów
923 Król Władysław 1918-03-03 IPN Lu 300/917 Łuków
1599 Rząca Zuzanna 1918-03-28 IPN Lu 300/467 Węgrów
1603 Sabak Stanisław 1918-03-28 IPN Lu 300/241 Choczew
1533 Roguski Stanisław 1918-05-01 IPN Lu 300/485 Węgrów
168 Chabina Hieronim 1918-05-18 IPN Lu 300/143 Węgrów
1572 Rudnik Kazimierz 1918-05-20 IPN Lu 300/470 Węgrów
493 Gorzkowski Ryszard 1918-05-24 IPN Lu 300/169 Węgrów
1926 Warpas Stanisław 1918-06-01 IPN Lu 300/1218 Stanin
615 Janiszewski Tadeusz 1918-08-24 IPN Lu 300/1597 Grodzisk Mazowiecki
1201 Michalczuk Ludwik 1918-11-11 IPN Lu 300/1811 Korczew
488 Gontasz Kazimierz 1918-12-30 IPN Lu 300/1985 Adamów
464 Gochnio Tadeusz 1919-03-01 IPN Lu 300/585 Roguszyn
1853 śliński Jan 1919-03-13 IPN Lu 300/1578 Miastków
450 Głozak Jan 1919-03-24 IPN Lu 300/1775 Korczew
1927 Warzykowski Stanisław 1919-04-07 IPN Lu 300/1813 Korczew
971 Kucharski Stanisław 1919-04-08 IPN Lu 300/315 Garwolin
624 Jankowski Władysław 1919-04-13 IPN Lu 300/210 Węgrów
2038 Zadrożny Henryk 1919-04-25 IPN Lu 300/813 Borzychy
1998 Wolski Wacław 1919-05-06 IPN Lu 300/830 Węgrów
1641 Siedlec Czesław 1919-07-10 IPN Lu 300/246 Siedlce
1642 Siedlec Czesław 1919-07-10 IPN Lu 300/2075 Adamów
1916 Walas Wacław 1919-07-12 IPN Lu 300/781 Węgrów
937 Krusiewicz Jan 1919-08-03 IPN Lu 300/920 Siedlce
294 Dębski Jan 1919-08-28 IPN Lu 300/1205 Stanin
919 Kresa Władysław 1919-10-23 IPN Lu 300/692 Węgrów
1015 Kuryło Bolesław 1919-10-28 IPN Lu 300/930 Siedlce
762 Kochański Franciszek 1919-11-19 IPN Lu 300/2015 Adamów
767 Kocot Jakub 1919-11-26 IPN Lu 300/1388 Trojanów
878 Kowalski Alfred 1919-12-07 IPN Lu 300/292 Gaworowo
945 Kryjak Wacław 1920-01-01 IPN Lu 300/922 Łuków
747 Kleszcz Mieczysław 1920-01-13 IPN Lu 300/1953 Kotuń
1511 Redek Marian 1920-01-24 IPN Lu 300/499 Węgrów
1860 świtaj Konstanty 1920-03-16 IPN Lu 300/1583 Ryki
1536 Roguszewski Tadeusz 1920-03-16 IPN Lu 300/483 Węgrów
1604 Sachanowicz Stanisław 1920-03-25 IPN Lu 300/1928 Siedlce
1620 Salamończyk Jan 1920-04-09 IPN Lu 300/1090 Miastków
114 Bojek Stanisław 1920-04-12 IPN Lu 300/1635 Wiśniew/Siedlce
424 Gendek Marian 1920-06-07 IPN Lu 300/1051 Garwolin
1433 Polak Stanisław 1920-06-07 IPN Lu 300/399 Kawęczyn
2092 Żak Jan 1920-06-21 IPN Lu 300/138 Siedlce
742 Kiełczykowski Henryk 1920-08-02 IPN Lu 300/1952 Siedlce
1448 Popek Kazimierz 1920-09-01 IPN Lu 300/1738 Suchożebry
857 Kowalczyk Henryk 1920-09-01 IPN Lu 300/1421 Wilga
825 Kosiorek Marian 1920-09-17 IPN Lu 300/726 Wyszków
1958 Wierzbicki Franciszek 1920-09-19 IPN Lu 300/760 Węgrów
1254 Naszkiewicz Mieczysław 1920-09-24 IPN Lu 300/642 Korytnica
1912 Urbankowski Tadeusz 1920-10-25 IPN Lu 300/784 Węgrów
1530 Roguski Henryk 1920-11-16 IPN Lu 300/489 Węgrów
1332 Paciorek Kazimierz 1920-12-05 IPN Lu 300/1226 Siedlce
1741 Soszyński Władysław 1921-01-23 IPN Lu 300/1727 Suchożebry
1061 Lipka Edmund 1921-02-04 IPN Lu 300/2024 Adamów
1877 Tobiasz Julian 1921-02-09 IPN Lu 300/1352 Garwolin
1114 Łuczyn Kazimierz 1921-02-12 IPN Lu 300/1154 Trojanów

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz