Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
1126 Ływkiewicz/Łyszkiewicz Józef 1927-10-01 IPN Lu 300/1681 Siedlce
1125 Łysoń Stanisław 1949-03-21 IPN Lu 300/1158 Kłoczew
1124 Łysiak Janusz 1948-05-11 IPN Lu 300/1151 Garwolin
1123 Łyczkowska Wiesława 1947-01-05 IPN Lu 300/1433 Korytnica
1122 Łuniewski Andrzej 1949-02-20 IPN Lu 300/1159 Ryki
1121 Łukaski Edward 1936-03-07 IPN Lu 300/686 Węgrów
1120 Łukasiuk Mieczysław 1935-04-03 IPN Lu 300/1977 Siedlce
1119 Łukasik Ludwik 1923-01-04 IPN Lu 300/1156 Trojanów
1116 Łukasiak Irena 1948-11-15 IPN Lu 300/1429 Roguszyn
1117 Łukasiak Marian 1956-08-26 IPN Lu 300/1157 Trojanów
1118 Łukasiak Roman 1956-08-07 IPN Lu 300/1428 Wierzbno
1113 Łuczyn Janusz 1962-10-09 IPN Lu 300/1153 Trojanów
1114 Łuczyn Kazimierz 1921-02-12 IPN Lu 300/1154 Trojanów
1115 Łuczyn Zbigniew 1949-10-19 IPN Lu 300/1155 Trojanów
1112 Łucjan Piotr 1963-09-20 IPN Lu 300/2025 Adamów
1111 Łubianko Marian 1930-02-11 IPN Lu 300/527 Siedlce
1110 łuba Tadeusz 1930-11-09 IPN Lu 300/1618 Siedlce
1108 Łoza Józef 1907-08-02 IPN Lu 300/528 Siedlce
1109 Łoza Tadeusz 1932-02-03 IPN Lu 300/1956 Siedlce
1107 Łopiński Andrzej 1949-05-23 IPN Lu 300/1430 Węgrów
1106 Łoń Andrzej 1955-09-24 IPN Lu 300/1431 Jadów
1104 Łojek Jan 1929-01-01 IPN Lu 300/882 Łochów
1105 Łojek Krzysztof 1927-07-02 IPN Lu 300/1432 Borzychy
1102 Łęczycki Edward 1916-04-05 IPN Lu 300/1891 Siedlce
1103 Łęczycki Zdzisław 1933-01-13 IPN Lu 300/1808 Korczew
1101 Łęczycka Aleksander 1923-11-04 IPN Lu 300/529 Paprotnia
1100 Łebkowski Adam 1949-05-18 IPN Lu 300/1434 Jadów
1099 Łazarski Jan 1950-06-04 IPN Lu 300/1435 Węgrów
1098 Łazarczyk Henryk 1949-04-05 IPN Lu 300/1152 Maciejowice
1097 Ławecki Stanisław 1903-12-11 IPN Lu 300/530 Siedlce
1096 Łata Hanna 1947-03-26 IPN Lu 300/1436 Korytnica
1095 Łasek Piotr 1963-04-07 IPN Lu 300/1437 Węgrów
1093 Łagodziński Alfred 1929-11-24 IPN Lu 300/1754 Korczew
1094 Łagodziński Antoni 1952-01-17 IPN Lu 300/1755 Korczew
1092 Ładziak Ryszard 1942-03-25 IPN Lu 300/1758 Korczew
1091 Ładosz Stanisława 1941-11-20 IPN Lu 300/1438 Węgrów
1090 Łada Stanisław 1936-07-18 IPN Lu 300/1955 Siedlce
1088 Łach Eugeniusz 1943-11-27 IPN Lu 300/883 Łochów
1089 Łach Roman 1941-05-10 IPN Lu 300/1802 Korczew
2091 Zysk Kazimierz 1947-12-19 IPN Lu 300/792 Stoczek
2099 Żylak Kazimierz 1917-03-14 IPN Lu 300/139 Siedlce
2089 Zygmunt Elżbieta 1941-04-15 IPN Lu 300/794 Węgrów
2090 Zygmunt Stanisław 1948-08-25 IPN Lu 300/793 Węgrów
2088 Zwoliński Zbigniew 1944-09-10 IPN Lu 300/787 Korytnica
2087 Zwolińska Stanisława 1947-05-19 IPN Lu 300/788 Korytnica
2097 Żurawski Wacław 1915-03-05 IPN Lu 300/1780 Korczew
2098 Żurawski Zdzisław 1930-01-25 IPN Lu 300/1860 Siedlce
2085 Zubka Florian 1928-12-20 IPN Lu 300/1799 Korczew
2086 Zubka Stanisław 1932-08-01 IPN Lu 300/1800 Korczew
2083 Zowczak Krzysztof 1959-04-03 IPN Lu 300/1861 Siedlce
2084 Zowczak Stanisław 1938-11-06 IPN Lu 300/1862 Siedlce
2082 Zonik Eugeniusz 1926-08-17 IPN Lu 300/1061 Łochów
2075 Ziółkowski Jerzy 1952-09-02 IPN Lu 300/1161 Węgrów
2076 Ziółkowski Krzysztof 1955-04-17 IPN Lu 300/1162 Łochów
2077 Ziółkowski Krzysztof 1963-03-12 IPN Lu 300/1059 Łochów
2078 Ziółkowski Roman 1955-04-25 IPN Lu 300/791 Węgrów
2079 Ziółkowski Stefan 1946-02-09 IPN Lu 300/1058 Łochów
2080 Ziółkowski Zbigniew 1941-02-06 IPN Lu 300/790 Stoczek
2081 Ziółkowski Zygmunt 1939-02-02 IPN Lu 300/789 Węgrów
2073 Zientara Eugeniusz 1933-12-15 IPN Lu 300/1181 Stanin
2074 Zientara Stanisław 1947-01-01 IPN Lu 300/1183 Stanin
2072 Zienkiewicz Waldemar 1959-04-05 IPN Lu 300/1195 Chorzów
2070 Zieliński Jan 1926-08-17 IPN Lu 300/795 Węgrów
2071 Zieliński Stanisław 1929-04-01 IPN Lu 300/136 Siedlce
2069 Zgódka Adam 1928-01-05 IPN Lu 300/137 Siedlce
2096 Żeleznicki Henryk 1953-03-17 IPN Lu 300/796 Węgrów
2068 Zelechowicz Tadeusz 1936-04-01 IPN Lu 300/1708 Siedlce
2095 Żelazowski Teodor 1950-04-18 IPN Lu 300/797 Węgrów
2094 Żegota Janusz 1944-04-08 IPN Lu 300/1062 Łochów
2093 Żebrowski Kazimierz 1949-01-03 IPN Lu 300/798 Miedzna
2067 Zdziebłowski Zdzisław 1928-09-10 IPN Lu 300/135 Siedlce
2066 Zduńczyk Zofia 1932-10-03 IPN Lu 300/799 Kołodziąż
2063 Zdun Maria 1938-06-18 IPN Lu 300/1774 Korczew
2064 Zdun Tadeusz 1951-01-03 IPN Lu 300/1749 Korczew
2065 Zdun Władysław 1951-04-28 IPN Lu 300/1810 Korczew
2062 Zdanowicz Eugeniusz 1926-01-01 IPN Lu 300/1983 Łosice
2060 Zbrożek Bogusław 1950-08-12 IPN Lu 300/1631 Siedlce
2061 Zbrożek Tadeusz 1946-01-20 IPN Lu 300/800 Węgrów
2058 Zawadzki Franciszek 1950-08-09 IPN Lu 300/802 Węgrów
2059 Zawadzki Kazimierz 1927-09-09 IPN Lu 300/801 Korytnica
2057 Zauska Waldemar 1954-03-24 IPN Lu 300/805 Węgrów
2056 Zatyka Lucjan 1927-05-31 IPN Lu 300/134 Siedlce
2055 Zarzycki Witold 1926-12-24 IPN Lu 300/133 Łuków
2054 Zarożna Zofia 1923-03-13 IPN Lu 300/1611 Siedlce
2052 Zaremba Marian 1937-03-25 IPN Lu 300/803 Węgrów
2053 Zaręba Józef 1934-05-05 IPN Lu 300/804 Borzychy
2051 Zarankiewicz Henryk 1926-01-19 IPN Lu 300/132 Wodynie
2042 Zalewski Czesław 1909-03-13 IPN Lu 300/811 Korytnica
2043 Zalewski Eugeniusz 1952-01-04 IPN Lu 300/810 Wierzbno
2044 Zalewski Franciszek 1927-06-24 IPN Lu 300/809 Korytnica
2045 Zalewski Kazimierz 1928-01-06 IPN Lu 300/131 Łochów
2046 Zalewski Kazimierz 1928-01-06 IPN Lu 300/1160 Łochów
2047 Zalewski Mieczysław 1928-02-06 IPN Lu 300/1060 Łochów
2048 Zalewski Roman 1936-09-12 IPN Lu 300/808 Korytnica
2049 Zalewski Teofil 1924-04-07 IPN Lu 300/807 Korytnica
2050 Zalewski Wiesław 1957-05-13 IPN Lu 300/806 Korytnica
2041 Zalewska Zuzanna 1961-05-08 IPN Lu 300/812 Miedzna
2040 Zakrzewski Kazimierz 1929-08-07 IPN Lu 300/130 Siedlce
2092 Żak Jan 1920-06-21 IPN Lu 300/138 Siedlce
2039 Zajkowski Ryszard 1925-06-13 IPN Lu 300/1707 Siedlce
2038 Zadrożny Henryk 1919-04-25 IPN Lu 300/813 Borzychy
2037 Zacharczuk Antoni 1927-06-13 IPN Lu 300/1816 Sokołów Podlaski
2034 Zaboklicki Jan 1924-06-22 IPN Lu 300/816 Roguszyn
2035 Zaboklicki Marian 1948-08-03 IPN Lu 300/815 Korytnica
2036 Zaboklicki Roman 1940-01-07 IPN Lu 300/814 Roguszyn
2032 Zabielski Dariusz 1967-05-31 IPN Lu 300/1916 Siedlce
2033 Zabielski Zdzisław 1933-08-08 IPN Lu 300/1972 Siedlce
1976 Włodarczyk Antoni 1927-05-21 IPN Lu 300/122 Krzywda
2031 Wyżywniak Henryk 1933-11-29 IPN Lu 300/1735 Suchożebry
2030 Wyszyński Remigiusz 1955-01-07 IPN Lu 300/1057 Łochów
2029 Wyszogrodzki Waldemar 1948-11-15 IPN Lu 300/750 Stoczek
2028 Wysokiński Szymon 1934-10-27 IPN Lu 300/751 Korytnica
2023 Wysocki Czesław 1933-01-10 IPN Lu 300/754 Sadowne
2024 Wysocki Kazimierz 1929-05-01 IPN Lu 300/129 Wodynie
2025 Wysocki Modest 1946-04-10 IPN Lu 300/1863 Łosice
2026 Wysocki Władysław 1912-04-27 IPN Lu 300/752 Węgrów
2027 Wysocki Władysław 1945-04-13 IPN Lu 300/753 Miedzna
2022 Wyrzykowski Stefan 1931-07-25 IPN Lu 300/1864 Siedlce
2021 Wyporski Ryszard 1928-01-16 IPN Lu 300/1865 Siedlce
2019 Wycech Stefan 1902-07-19 IPN Lu 300/773 Sadowne
2020 Wycech Władysław 1911-03-20 IPN Lu 300/772 Sadowne
2017 Wujek Stanisław 1939-01-05 IPN Lu 300/1866 Siedlce
2018 Wujek Stanisław 1942-04-20 IPN Lu 300/821 Stoczek
2016 Wrzosek Stanisław 1943-06-03 IPN Lu 300/822 Węgrów
2015 Wrzeszcz Roman 1953-09-13 IPN Lu 300/823 Węgrów
2013 Wróbel Mieczysław 1929-12-30 IPN Lu 300/128 Łuków
2014 Wróbel Wiesława 1937-09-28 IPN Lu 300/824 Sadowne
2000 Wołynko Danuta 1951-01-24 IPN Lu 300/831 Korytnica
2001 Wołynko Henryk 1926-01-18 IPN Lu 300/1167 Łochów
1999 Wołosiak Zdzisław 1928-04-20 IPN Lu 300/126 Mordy
2003 Woznicki Andrzej 1964-01-15 IPN Lu 300/825 Węgrów
2004 Wożniak Romuald 1948-02-06 IPN Lu 300/1982 Siedlce
2005 Wożniak Stefan 1958-11-07 IPN Lu 300/1592 Siedlce
2006 Wożniak Tadeusz 1929-04-23 IPN Lu 300/127 Mińsk Mazowiecki
2002 Woszczyński Tymoteusz 1945-01-15 IPN Lu 300/1610 Siedlce
1998 Wolski Wacław 1919-05-06 IPN Lu 300/830 Węgrów
1997 Wolgiemut Mirosław 1957-05-03 IPN Lu 300/1971 Siedlce
1995 Wojtyra Stanisław 1949-10-30 IPN Lu 300/832 Węgrów
1996 Wojtyra Tadeusz 1927-12-09 IPN Lu 300/833 Korytnica
1994 Wojtyński Marian 1948-04-04 IPN Lu 300/737 Węgrów
1993 Wojtaś Stanisław 1931-01-17 IPN Lu 300/125 Żelechów
1992 Wojtan Ryszard 1945-05-24 IPN Lu 300/738 Miedzna
1987 Wojewódzki Lucjan 1931-10-06 IPN Lu 300/1720 Suchożebry
1988 Wojewódzki Stanisław 1933-11-01 IPN Lu 300/740 Węgrów
1989 Wojewódzki Tomasz 1959-02-14 IPN Lu 300/739 Węgrów
1990 Wojewódzki Waldemar 1959-04-25 IPN Lu 300/1724 Suchożebry
1991 Wojewódzki Witold 1955-07-25 IPN Lu 300/1706 Siedlce
1986 Wojewódzka Teresa 1941-03-15 IPN Lu 300/741 Węgrów
1985 Wojdat Kazimierz 1956-08-28 IPN Lu 300/1070 Stoczek Łukowski
1984 Wojda Jan 1910-03-14 IPN Lu 300/124 Huta Dąbrowa
2012 Wójciuk Antoni 1925-11-04 IPN Lu 300/1748 Korczew
2007 Wójcik Benedykt 1948-01-02 IPN Lu 300/820 Grębków
2008 Wójcik Józef 1933-03-19 IPN Lu 300/1165 Węgrów
2009 Wójcik Marian 1947-10-15 IPN Lu 300/819 Węgrów
2010 Wójcik Roman 1930-08-09 IPN Lu 300/1773 Korczew
2011 Wójcik Zbigniew 1951-12-04 IPN Lu 300/818 Sadowne
1983 Wojcieszek Jan 1948-03-28 IPN Lu 300/1867 Siedlce
1981 Wojciechowski Adam 1923-05-04 IPN Lu 300/123 Kałuszyn
1982 Wojciechowski Stanisław 1928-05-08 IPN Lu 300/1868 Siedlce
1980 Wojciechowska Irena 1936-02-10 IPN Lu 300/742 Węgrów
1979 Wojcianowski Stanisław 1929-04-29 IPN Lu 300/743 Stoczek
1977 Wojasiński Mieczysław 1952-11-05 IPN Lu 300/745 Węgrów
1978 Wojasiński Ryszard 1948-03-01 IPN Lu 300/744 Węgrów
1975 Witowski Zdzisław 1930-10-28 IPN Lu 300/746 Korytnica
1973 Witek Edward 1930-07-30 IPN Lu 300/121 Serokomla
1974 Witek Edward 1952-10-13 IPN Lu 300/747 Sadowne
1971 Witan Ryszard 1951-04-30 IPN Lu 300/749 Węgrów
1972 Witan Zygmunt 1958-10-27 IPN Lu 300/748 Grębków
1969 Wiśniewski Jan 1933-03-22 IPN Lu 300/120 Huta Dąbrowa
1970 Wiśniewski Jan 1934-01-01 IPN Lu 300/755 Borzychy
1968 Wiśniewska Teresa 1927-06-01 IPN Lu 300/1609 Siedlce
1967 Wincenciuk Jan 1960-06-24 IPN Lu 300/757 Miedzna
1966 Wilczewski Stanisław 1936-01-31 IPN Lu 300/1164 Łochów
1964 Wikieł Andrzej 1950-02-22 IPN Lu 300/759 Węgrów
1965 Wikieł Elżbieta 1957-11-26 IPN Lu 300/758 Węgrów
1959 Wieseń Roman 1928-05-16 IPN Lu 300/119 Ciechomin
1963 Więsak Wiesław 1956-09-22 IPN Lu 300/1745 Siedlce
1958 Wierzbicki Franciszek 1920-09-19 IPN Lu 300/760 Węgrów
1957 Wierzbicka Grażyna 1955-04-01 IPN Lu 300/761 Sadowne
1956 Wierzba Marianna 1946-09-08 IPN Lu 300/762 Jadów
1955 Wielogórski/Wielogorski Jan 1924-06-27 IPN Lu 300/118 Paprotnia
1951 Wielądek Alojzy 1936-12-02 IPN Lu 300/1166 Łochów
1952 Wielądek Kazimierz 1938-01-24 IPN Lu 300/768 Roguszyn
1953 Wielądek Roman 1956-02-07 IPN Lu 300/767 Korytnica
1954 Wielądek Władysław 1912-10-09 IPN Lu 300/766 Roguszyn
1949 Wieczorek Bogusław 1952-09-10 IPN Lu 300/770 Miedzna
1950 Wieczorek Gabriel 1960-07-28 IPN Lu 300/769 Katowice
1962 Więckowski Bogdan 1938-07-04 IPN Lu 300/763 Węgrów
1948 Wiecha Roman 1950-07-20 IPN Lu 300/771 Węgrów
1960 Więch Czesław 1944-02-04 IPN Lu 300/765 Grębków
1961 Więch Jan 1938-01-04 IPN Lu 300/764 Stoczek
1946 Wideński Piotr 1909-08-22 IPN Lu 300/1933 Siedlce
1947 Wideński Stanisław 1935-02-24 IPN Lu 300/1066 Stoczek Łukowski
1945 Wiącek Stefan 1913-09-13 IPN Lu 300/1184 Stanin
1944 Węsak Jan 1956-06-28 IPN Lu 300/1804 Korczew
1943 Wereda Krzysztof 1954-12-26 IPN Lu 300/1932 Siedlce
1934 Wawrzyniak Jan 1929-12-08 IPN Lu 300/117 Korczew
1933 Waszczuk Antoni 1934-01-01 IPN Lu 300/1785 Korczew
1937 Wąsowski Jan 1937-07-27 IPN Lu 300/827 Roguszyn
1938 Wąsowski Kazimierz 1954-09-15 IPN Lu 300/656 Wierzbno

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz