Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
1 Adamczuk Waldemar 1954-05-19 IPN Lu 300/1859 Siedlce
2 Adamczyk Edward 1921-08-16 IPN Lu 300/1935 Siedlce
3 Adamczyk Kazimierz 1929-01-01 IPN Lu 300/1263 Garwolin
4 Adamczyk Marek 1954-07-14 IPN Lu 300/1262 Garwolin
5 Adamczyk Stanisław 1927-09-07 IPN Lu 300/1257 Sobienie-Jeziory
6 Adamczyk Stanisław 1945-10-13 IPN Lu 300/1264 Garwolin
7 Adamiak Sławomir 1948-04-02 IPN Lu 300/1265 Garwolin
8 Adamiak Władysław 1923-02-13 IPN Lu 300/1632 Siedlce
9 Adamski Stanisław 1942-01-02 IPN Lu 300/1266 Trojanów
10 Aleksiuk Roman 1930-10-22 IPN Lu 300/1633 Siedlce
11 Alikowski Stanisław 1911-12-12 IPN Lu 300/2090 Adamów
12 Andrzejewska Halina 1932-12-03 IPN Lu 300/1267 Sobolew
13 Andrzejewski Witold 1951-07-24 IPN Lu 300/1259 Maciejowice
14 Aniszewski Janusz 1943-05-18 IPN Lu 300/1269 Parysów
15 Aniszewski Roman 1951-11-01 IPN Lu 300/1270 Borowie
16 Aniszkiewicz Marianna 1932-06-25 IPN Lu 300/1260 Wilga
17 Aniszkiewicz Stanisław 1922-02-22 IPN Lu 300/1261 Wilga
18 Antolak Kazimierz 1939-04-04 IPN Lu 300/1268 Kłoczew
19 Antoniewicz Bolesław 1921-02-15 IPN Lu 300/2091 Adamów
20 Antoszczuk Stanisław 1954-10-24 IPN Lu 300/1781 Korczew
21 Anusiewicz Stefan 1939-09-05 IPN Lu 300/1726 Suchożebry
22 Anusiewicz Waldemar 1946-05-01 IPN Lu 300/1634 Siedlce
23 Artwich Adam 1956-03-10 IPN Lu 300/1741 Suchożebry
24 Augustyniak Henryk 1939-02-09 IPN Lu 300/1258 Sobienie-Jeziory
58 Bąbel Kazimierz 1942-01-08 IPN Lu 300/1280 Garwolin
59 Bąbiak Tadeusz 1938-10-15 IPN Lu 300/1856 Łosice
25 Babiuch Stanisław 1939-02-09 IPN Lu 300/2098 Adamów
26 Bachanek Waldemar 1955-01-03 IPN Lu 300/1271 Trojanów
60 Bącik Andrzej 1952-10-04 IPN Lu 300/1201 Stoczek Łukowski
27 Baczyński Janusz 1908-05-22 IPN Lu 300/1272 Garwolin
28 Baczyński Wiktor 1935-10-17 IPN Lu 300/366 Wilga
29 Badzyński Jerzy 1930-01-01 IPN Lu 300/1892 Siedlce
30 Bajek Zygmunt 1938-10-03 IPN Lu 300/1273 Sobolew
31 Bajerowski Zdzisław 1945-02-14 IPN Lu 300/371 Maciejowice
61 Bąk Eugeniusz 1933-01-31 IPN Lu 300/1281 Garwolin
62 Bąk Mieczysław 1935-02-24 IPN Lu 300/1282 Górzno
63 Bąk Wiesław 1943-05-20 IPN Lu 300/1284 Kłoczew
32 Baka Jerzy 1951-02-02 IPN Lu 300/1067 Stoczek Łukowski
33 Bakan Franciszek 1949-09-17 IPN Lu 300/2099 Adamów
34 Balas Wiesława 1940-09-01 IPN Lu 300/347 Łaskarzew
35 Balas Zdzisław 1936-03-01 IPN Lu 300/346 Łaskarzew
36 Banasiak Feliks 1925-12-17 IPN Lu 300/372 Maciejowice
37 Banasiuk Krzysztof 1960-01-02 IPN Lu 300/1858 Repki
38 Bancerz Tadeusz 1949-02-17 IPN Lu 300/2095 Adamów
39 Bany Hanna 1955-11-27 IPN Lu 300/373 Maciejowice
40 Bany Henryk 1943-02-19 IPN Lu 300/343 Więcków
41 Bany Jan 1944-02-15 IPN Lu 300/1274 Żelechów
42 Bany Jerzy 1935-06-29/1936-06-29 IPN Lu 300/344 Trojanów
43 Baran Bronisław 1928-02-12 IPN Lu 300/345 Garwolin
44 Baran Jan 1911-09-04 IPN Lu 300/1636 Siedlce
45 Baran Roman 1940-02-26 IPN Lu 300/1275 Garwolin
46 Baran Stanisław 1947-01-20 IPN Lu 300/1857 Siedlce
47 Baran Zygmunt 1945-05-19 IPN Lu 300/1276 Miastków Kościelny
48 Baranek Wacław 1948-09-28 IPN Lu 300/360 Borowie
49 Baranek Władysław 1915-08-30 IPN Lu 300/361 Borowie
50 Baranowski Henryk 1951-03-15 IPN Lu 300/1934 Siedlce
51 Baranowski Krzysztof 1951-01-03 IPN Lu 300/1277 Garwolin
52 Baranowski Mieczysław 1915-01-01 IPN Lu 300/1278 Kłoczew
53 Bartosiewicz Marek 1960-07-29 IPN Lu 300/362 Borowie
54 Bartosiewicz Stanisław 1923-03-14 IPN Lu 300/363 Borowie
55 Bartuzi Henryk 1945-09-14 IPN Lu 300/1279 Garwolin
56 Bauk Jan 1924-02-20 IPN Lu 300/348 Garwolin
57 Bazyl Władysław 1949-01-05 IPN Lu 300/1936 Krzywda
64 Beczek Eugeniusz 1900-01-03 IPN Lu 300/1283 Kłoczew
65 Beczek Jan 1938-10-20 IPN Lu 300/1286 Kłoczew
66 Beczek Jan 1948-06-25 IPN Lu 300/1285 Kłoczew
67 Beczek Julian 1930-06-27 IPN Lu 300/1287 Trojanów
68 Beczek Tadeusz 1960-01-20 IPN Lu 300/1937 Siedlce
69 Bednarczyk Kazimierz 1938-12-15 IPN Lu 300/350 Trojanów
70 Bednarczyk Marian 1932-01-09 IPN Lu 300/349 Łaskarzew
71 Bednarzak Marian 1948-09-05 IPN Lu 300/1855 Siedlce
72 Bejda Edwin 1932-05-05 IPN Lu 300/1782 Korczew
73 Belka Jerzy 1954-02-13 IPN Lu 300/1288 Garwolin
74 Belkiewicz Zbigniew 1933-05-14 IPN Lu 300/364 Borowie
75 Bewejko Stanisław 1911-08-05 IPN Lu 300/1289 Pilawa
76 Biadoń Czesław 1928-11-11 IPN Lu 300/2093 Adamów
77 Biaduń Bolesław 1931-01-25 IPN Lu 300/2096 Adamów
78 Białecki Jan 1929-05-08 IPN Lu 300/1290 Garwolin
79 Białek Antoni 1931-09-01 IPN Lu 300/1938 Siedlce
80 Białous Nikodem 1913-06-22 IPN Lu 300/1637 Siedlce
81 Bichta Ryszard 1948-02-17 IPN Lu 300/1291 Kłoczew
82 Biedoń/Bieduń Stanisław 1939-02-09 IPN Lu 300/2097 Adamów
83 Biedun Stanisław 1936-05-13 IPN Lu 300/2100 Adamów
84 Bielecki Kazimierz 1953-03-22 IPN Lu 300/1292 Trojanów
85 Bielecki Romuald 1937-08-25 IPN Lu 300/1293 Garwolin
86 Bielecki Stanisław 1934-08-11 IPN Lu 300/2092 Adamów
87 Bieliński Krzysztof 1952-03-17 IPN Lu 300/1716 Suchożebry
88 Bieniak Stanisław 1935-01-04 IPN Lu 300/1638 Siedlce
89 Bieniak Wiktor 1916-12-06 IPN Lu 300/1639 Siedlce
90 Bienias Mieczysław 1929-10-29 IPN Lu 300/1294 Sobolew
91 Bieńko Jerzy 1954-01-14 IPN Lu 300/1295 Sobolew
92 Bieńko Stanisław 1927-03-27 IPN Lu 300/1296 Sobolew
93 Bieńko Wiesław 1946-02-01 IPN Lu 300/1297 Sobolew
94 Biernacki Adam 1957-03-17 IPN Lu 300/1853 Siedlce
95 Biernacki Edward 1929-07-15 IPN Lu 300/1298 Garwolin
96 Biernacki Jan 1959-08-01 IPN Lu 300/1854 Siedlce
97 Biernacki Janusz 1953-03-01 IPN Lu 300/1299 Garwolin
98 Biernacki Konstanty 1907-01-13 IPN Lu 300/1641 Starawieś
99 Biernacki Krzysztof 1928-01-02 IPN Lu 300/1640 Siedlce
107 Bobryk Zygmunt 1947-03-13 IPN Lu 300/1691 Siedlce
108 Bogaj Krzysztof 1957-06-08 IPN Lu 300/1761 Zaleś
110 Bogucki Zygmunt 1954-04-24 IPN Lu 300/369 Wilga
109 Bogucki Robert 1945-05-07 IPN Lu 300/357 Łaskarzew
112 Bogusz Jan 1936-05-02 IPN Lu 300/1304 Miastków Kościelny
111 Bogusz Andrzej 1959-12-02 IPN Lu 300/365 Borowie
113 Bohaterewicz Henryk 1928-03-30 IPN Lu 300/1851 Siedlce
114 Bojek Stanisław 1920-04-12 IPN Lu 300/1635 Wiśniew/Siedlce
115 Bombiak Andrzej 1952-07-10 IPN Lu 300/1714 Suchożebry
116 Boratyński Krzysztof 1955-04-30 IPN Lu 300/355 Łaskarzew
122 Borkowski Zenon 1952-06-22 IPN Lu 300/1939 Mokobody
117 Borkowski Franciszek 1939-01-14 IPN Lu 300/1917 Siedlce
118 Borkowski Jan 1943-11-12 IPN Lu 300/1305 Miastków
119 Borkowski Jerzy 1945-05-23 IPN Lu 300/1793 Korczew
120 Borkowski Marian 1944-06-14 IPN Lu 300/1306 Miastków
121 Borkowski Zbigniew 1933-07-16 IPN Lu 300/1308 Garwolin
123 Borowiec Józef 1937-07-03 IPN Lu 300/1307 Garwolin
124 Boruc Stefan 1929-09-01 IPN Lu 300/2094 Adamów
125 Boruta Jan 1912-07-26 IPN Lu 300/1757 Korczew
126 Boryń Franciszek 1938-01-05 IPN Lu 300/1309 Garwolin
127 Borysewicz Wiesław 1955-10-21 IPN Lu 300/1612 Siedlce
128 Bożek Jan 1942-07-29 IPN Lu 300/354 Sobolew
129 Branowski Tadeusz 1939-01-27 IPN Lu 300/1723 Suchożebry
130 Bret Daniel 1947-01-19 IPN Lu 300/1765 Korczew
131 Brojek Stanisław 1932-05-10 IPN Lu 300/1310 Miastków
132 Bruzda Tadeusz 1930-01-01 IPN Lu 300/1311 Kłoczew
133 Bryzek Henryk 1941-10-18 IPN Lu 300/1313 Trojanów
134 Bryzek Marian 1958-07-17 IPN Lu 300/338 Trojanów
135 Brzeżnicki Jerzy 1946-07-24 IPN Lu 300/1312 Garwolin
136 Brzozowski Feliks 1928-03-14 IPN Lu 300/1642 Siedlce
137 Brzozowski Walenty 1929-10-02 IPN Lu 300/1185 Stanin
138 Buczkowski Piotr 1957-05-26 IPN Lu 300/1772 Korczew
139 Budner Wiesława 1952-01-13 IPN Lu 300/337 Sobienie-Jeziory
140 Budyta Henryk 1951-01-06 IPN Lu 300/367 Wilga
141 Budzyński Stanisław 1907-08-02 IPN Lu 300/1072 Stoczek Łukowski
142 Bugalski Edward 1945-10-12 IPN Lu 300/368 Wilga
143 Bugalski Stefan 1951-02-20 IPN Lu 300/370 Wilga
144 Bukat Józef 1932-10-22 IPN Lu 300/336 Sobienie-Jeziory
145 Bukatczuk Stefan 1930-10-24 IPN Lu 300/1643 Siedlce
146 Bukowski Adolf 1942-01-01 IPN Lu 300/356 Łaskarzew
147 Bukowski Henryk 1943-08-08 IPN Lu 300/359 Łaskarzew
148 Bukowski Marian 1946-12-03 IPN Lu 300/358 Łaskarzew
150 Burno Grzegorz 1955-11-11 IPN Lu 300/339 Garwolin
151 Burzyński Eugeniusz 1926-06-01 IPN Lu 300/1644 Złocienice
152 Buszta Stanisław 1947-04-13 IPN Lu 300/340 Garwolin
153 Buzuk Zygmunt 1926-01-27 IPN Lu 300/1645 Siedlce
149 Bułka Jerzy 1932-03-28 IPN Lu 300/342 Kłoczew
154 Bytniewski Władysław 1967-02-20 IPN Lu 300/341 Miastków
101 Błachnio Jan 1945-06-03 IPN Lu 300/1300 Miastków Kościelny
100 Błachnio Jan 1934-08-20 IPN Lu 300/1301 Sobolew
102 Błaszczuk Wiesław 1947-11-02 IPN Lu 300/351 Trojanów
105 Błażejczyk Kazimierz 1953-06-12 IPN Lu 300/353 Trojanów
104 Błażejczyk Jan 1934-09-19 IPN Lu 300/1302 Górzno
103 Błażejczyk Bogdan 1943-07-29 IPN Lu 300/352 Trojanów
106 Błażejczyk Zygmunt 1941-09-05 IPN Lu 300/1303 Trojanów
155 Cabaj Bogusław 1938-05-03 IPN Lu 300/1850 Siedlce
156 Cabaj Janusz 1946-08-06 IPN Lu 300/377 Garwolin
157 Cała Stanisław 1929-11-12 IPN Lu 300/378 Garwolin
158 Całka Stanisław 1931-11-10 IPN Lu 300/379 Kłoczew
159 Cegiełka Jerzy 1940-09-03 IPN Lu 300/1495 Mińsk Mazowiecki
160 Cegiełka Tadeusz 1943-03-12 IPN Lu 300/380 Żelechów
161 Celej Józef 1927-01-23 IPN Lu 300/381 Kłoczew
162 Celej Stanisław 1916-06-26 IPN Lu 300/382 Kłoczew
163 Celej Tadeusz 1936-08-13 IPN Lu 300/1490 Łaskarzew
164 Celej Teresa 1935-12-15 IPN Lu 300/1489 Łaskarzew
165 Celiński Józef 1933-11-27 IPN Lu 300/374 Sobienie-Jeziory
166 Cepek Roman 1955-06-08 IPN Lu 300/1692 Siedlce
167 Chabina Dariusz 1950-10-06 IPN Lu 300/144 Węgrów
168 Chabina Hieronim 1918-05-18 IPN Lu 300/143 Węgrów
169 Chabina Małgorzata 1950-02-13 IPN Lu 300/142 Węgrów
170 Chabina Tadeusz 1949-07-19 IPN Lu 300/141 Węgrów
171 Chabina Wincenty 1944-01-20 IPN Lu 300/140 Węgrów
172 Charuta Henryk 1930-04-14 IPN Lu 300/1942 Łuków
173 Chęcel Stanisław 1938-05-04 IPN Lu 300/1740 Suchożebry
174 Chmiel Eugeniusz 1926-12-01 IPN Lu 300/1196 Stoczek Łukowski
175 Chmielak Andrzej 1956-02-22 IPN Lu 300/383 Garwolin
176 Chmielak Bogdan 1949-01-13 IPN Lu 300/1614 Siedlce
177 Chmielak Jan 1937-02-17 IPN Lu 300/384 Garwolin
178 Chmielewski Krzysztof 1946-02-27 IPN Lu 300/385 Trąbki
179 Chmielewski Mieczysław 1914-02-04 IPN Lu 300/240 Węgrów
180 Chodkowski Bolesław 1931-11-18 IPN Lu 300/1974 Siedlce
181 Chodowska Krystyna 1956-09-01 IPN Lu 300/239 Węgrów
182 Chodowski Marian 1948-12-08 IPN Lu 300/238 Węgrów
183 Chodyra Stanisław 1915-04-17 IPN Lu 300/1492 Ryki
184 Chojecki Tadeusz 1929-03-14 IPN Lu 300/1613 Siedlce
185 Chojnacki Stanisław 1940-02-16 IPN Lu 300/386 Miastków
186 Cholewa Władysław 1943-01-10 IPN Lu 300/237 Węgrów
187 Cholewiński Marian 1934-09-07 IPN Lu 300/387 Os. Czechy
188 Cholewka Jerzy 1960-05-26 IPN Lu 300/1848 Siedlce
190 Chomiuk Sylwester 1946-01-14 IPN Lu 300/1918 Siedlce
189 Chołuj Józef 1938-03-19 IPN Lu 300/388 Trojanów
191 Chromiński Stanisław 1933-01-01 IPN Lu 300/1943 Siedlce
192 Chromiński Tadeusz 1931-03-24 IPN Lu 300/1651 Siedlce
193 Chróściel Grzegorz 1953-11-18 IPN Lu 300/1693 Siedlce
194 Chrupek Sławomir 1964-03-03 IPN Lu 300/235 Węgrów
195 Chruścicki Józef 1931-05-25 IPN Lu 300/236 Węgrów
196 Chudek Emil 1930-08-17 IPN Lu 300/389 Miastków
197 Chudon Ryszard 1935-05-05 IPN Lu 300/234 Węgrów
200 Chudż Zygmunt 1940-05-28 IPN Lu 300/233 Węgrów
199 Chudzik Wiesław 1949-10-12 IPN Lu 300/231 Węgrów
198 Chudzik Jadwiga 1948-01-02 IPN Lu 300/232 Węgrów

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz