Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp.NazwiskoImięRok urodz.Akta IPNMiejscowość
1229MoczydłowskiJanusz1951-05-28IPN Lu 300/1887Siedlce
1232MorawskiPiotr1929-08-01IPN Lu 300/267Siedlce
1235MrózJózef1926-03-14IPN Lu 300/1689Siedlce
1241MućkaWacław1923-06-06IPN Lu 300/268Siedlce
1245MuszyńskiPiotr1924-09-19IPN Lu 300/1697Siedlce
1247MyrchaJan1928-01-01IPN Lu 300/269Siedlce
1248MyrchaJuliusz1952-02-25IPN Lu 300/1886Siedlce
1249NagotZenon1927-07-17IPN Lu 300/270Siedlce
1253NasiłowskiTadeusz1930-03-15IPN Lu 300/271Siedlce
1256NiedzielaSzczepan1931-01-03IPN Lu 300/272Siedlce
1257NiedziółkaWiesław1958-07-09IPN Lu 300/1885Siedlce
1259NiezdropaTadeusz1932-05-31IPN Lu 300/1908Siedlce
1272NowakowskiStefan1946-10-05IPN Lu 300/1690Siedlce
1284OdziemczykTadeusz1925-01-02IPN Lu 300/273Siedlce
1288OgrzebaczMarian1938-11-17IPN Lu 300/1698Siedlce
1294OknińskiWładysław1925-09-14IPN Lu 300/274Siedlce
1299OlenderWiesław1927-02-01IPN Lu 300/1909Siedlce
1304OlszewskiAntoni1928-02-28IPN Lu 300/275Siedlce
1306OłtarzewskiWładysław1923-02-14IPN Lu 300/276Siedlce
1308OpalińskiStanisław1929-09-10IPN Lu 300/277Siedlce
1310OsialMieczysław1931-10-29IPN Lu 300/278Siedlce
1312OsińskiMieczysław1929-04-16IPN Lu 300/1221Siedlce
1313OsińskiTadeusz1928-10-28IPN Lu 300/1222Siedlce
1316OstrowskiAndrzej1952-10-24IPN Lu 300/1884Siedlce
1318OstrowskiHenryk1931-01-02IPN Lu 300/1223Siedlce
1324OśkoWiesław1914-05-28IPN Lu 300/1224Siedlce
1332PaciorekKazimierz1920-12-05IPN Lu 300/1226Siedlce
1333PaciorekRyszard1934-03-28IPN Lu 300/1882Siedlce
1339PaderewskiWłodzimier1938-08-26IPN Lu 300/1699Siedlce
1342PaliszkaStefan1931-11-03IPN Lu 300/1962Siedlce
1356PaskudzkiAleksander1925-06-21IPN Lu 300/1229Siedlce
1359PaszkowskiStefan1938-04-12IPN Lu 300/1959Siedlce
1360PasztorKazimierz1949-11-05IPN Lu 300/1978Siedlce
1361PatyraKazimierz1961-03-04IPN Lu 300/1881Siedlce
1364PawełczakAndrzej1938-01-23IPN Lu 300/1960Siedlce
1365PawlakMarian1929-01-23IPN Lu 300/1232Siedlce
1366PawlakMarian1929-01-23IPN Lu 300/1622Siedlce
1370PawłowskiJózef1916-03-13IPN Lu 300/1910Siedlce
1386PiechowiakEdward1932-08-21IPN Lu 300/1235Siedlce
1387PiekartJerzy1953-07-24IPN Lu 300/1623Siedlce
1392PieniakHenryk1928-07-07IPN Lu 300/1236Siedlce
1395PieszczyńskiMarek1950-11-22IPN Lu 300/1961Siedlce
1404PilarskiApolinary1930-11-10IPN Lu 300/1237Siedlce
1414PiśkiewiczLeszek1948-05-21IPN Lu 300/1883Siedlce
1415PiwekIgnacy1928-07-31IPN Lu 300/1238Siedlce
1418PleskotJan1929-11-22IPN Lu 300/1240Siedlce
1424PłusaMarian1931-07-20IPN Lu 300/1700Siedlce
1430PogońowskiTadeusz1925-07-01IPN Lu 300/1241Siedlce
1434PolkiewiczTadeusz1933-12-03IPN Lu 300/1979Siedlce
1442PonikowskiFeliks1928-06-22IPN Lu 300/1242Siedlce
1457PrekuratMarian1930-07-21IPN Lu 300/1624Siedlce
1458ProkopiakWacław1914-05-10IPN Lu 300/1243Siedlce
1459ProkuratZbigniew1931-04-10IPN Lu 300/1244Siedlce
1460ProtasiukStanisław1936-03-02IPN Lu 300/1880Siedlce
1465PrzybyszDariusz1957-09-16IPN Lu 300/1879Siedlce
1473PszkitHenryk1929-03-04IPN Lu 300/1247Siedlce
1488PytlakJerzy1955-04-01IPN Lu 300/1702Siedlce
1489RabczyńskiRyszard1931-03-24IPN Lu 300/1964Siedlce
1492RaczyńskiSzczepan1928-12-26IPN Lu 300/1249Siedlce
1494RadzikowskiJanusz1946-11-11IPN Lu 300/1911Siedlce
1496RadzimirskiEdward1931-10-15IPN Lu 300/1980Siedlce
1505RatyńskiJerzy1961-03-10IPN Lu 300/1877Siedlce
1508RatyńskiStanisław1932-07-06IPN Lu 300/1250Siedlce
1509RawaMateusz1950-04-29IPN Lu 300/1710Siedlce
1540RomańczukZdzisław1941-01-01IPN Lu 300/1876Siedlce
1543RosaEdward2029-05-15IPN Lu 300/1912Siedlce
1561RozalskiWładysław1924-06-30IPN Lu 300/1252Siedlce
1562RozbickiFranciszek1933-11-27IPN Lu 300/1875Siedlce
1565RucińskiEugeniusz1928-12-01IPN Lu 300/1253Siedlce
1580RusinekJerzy1940-11-17IPN Lu 300/1965Siedlce
1587RybackiFranciszek1905-11-09IPN Lu 300/1255Siedlce
1604SachanowiczStanisław1920-03-25IPN Lu 300/1928Siedlce
1606SaczukJerzy1947-08-04IPN Lu 300/1874Siedlce
1631SeredzińskiStefan1927-02-05IPN Lu 300/1603Siedlce
1637SędekWładysław1909-08-18IPN Lu 300/244Siedlce
1640SiedlczyńskiBronisław1928-09-14IPN Lu 300/245Siedlce
1641SiedlecCzesław1919-07-10IPN Lu 300/246Siedlce
1671SkorupkaAlfons1927-09-25IPN Lu 300/247Siedlce
1672SkorupkaEugeniusz1946-09-10IPN Lu 300/1966Siedlce
1690SkwarekTadeusz1928-08-01IPN Lu 300/248Siedlce
1701SobańskiJan1942-06-03IPN Lu 300/1625Siedlce
1702SobczakTadeusz1928-05-28IPN Lu 300/249Siedlce
1704Sobczyńska/WysockaHelena1946-04-04IPN Lu 300/1604Siedlce
1711SobieszakStefan1927-12-31IPN Lu 300/1703Siedlce
1713SobieszukJózef1929-03-17IPN Lu 300/250Siedlce
1716SobolewskiWitold1936-04-30IPN Lu 300/1872Siedlce
1717SobolewskiWładysław1926-05-30IPN Lu 300/251Siedlce
1725SochackiStanisław1917-01-21IPN Lu 300/252Siedlce
1726SoćkoJan1927-09-10IPN Lu 300/253Siedlce
1727SojkaStefan1925-02-10IPN Lu 300/254Siedlce
1728SokołowskiAntoni1929-12-26IPN Lu 300/255Siedlce
1737SosnowskiZenon1933-08-11IPN Lu 300/1913Siedlce
1742SośniakWaldemar1938-02-16IPN Lu 300/1626Siedlce
1749StanekLongin1935-02-14IPN Lu 300/1967Siedlce
1757StefaniukStanisław1930-02-18IPN Lu 300/256Siedlce
1767StrzalińskiCzesław1928-02-09IPN Lu 300/1968Siedlce
1768StrzałkowskiMieczysław1931-05-24IPN Lu 300/1929Siedlce
1771StrzemiecznyAleksander1925-04-17IPN Lu 300/257Siedlce
1785SwitekJan1928-07-23IPN Lu 300/259Siedlce
1786SychulecHenryk1926-03-17IPN Lu 300/260Siedlce
1789SzachnowskiJózef1926-12-21IPN Lu 300/261Siedlce
1790SzachnowskiJózef1926-12-21IPN Lu 300/1969Siedlce
1796SzculcRyszard1925-11-29IPN Lu 300/106Siedlce
1800SzczepanikAndrzej1937-01-02IPN Lu 300/1871Siedlce
1801SzczepanikHenryk1950-12-21IPN Lu 300/1870Siedlce
1802SzczepaniukZdzisław1930-01-16IPN Lu 300/262Siedlce
1808SzczęśniakWacław1925-02-20IPN Lu 300/101Siedlce
1810SzczygielskiJózef1927-07-25IPN Lu 300/102Siedlce
1820SzewczukAntoni1928-12-24IPN Lu 300/103Siedlce
1830SzoplikEugeniusz1938-01-26IPN Lu 300/1930Siedlce
1839SzuplakMarian1933-08-05IPN Lu 300/1627Siedlce
1841SzybaFerdynand1928-09-28IPN Lu 300/1915Siedlce
1847SzymańskiZbigniew1944-10-01IPN Lu 300/1629Siedlce
1848SzymańskiZbigniew1949-02-23IPN Lu 300/1628Siedlce
1850śledżKatarzyna1963-03-19IPN Lu 300/1606Siedlce
1862TaczelskaMirosława1963-08-20IPN Lu 300/1619Siedlce
1865TatarzyńskaWanda2028-04-29IPN Lu 300/1607Siedlce
1869TchórznickiMieczysław1929-05-01IPN Lu 300/111Siedlce
1870TembrowskiBronisław1948-02-07IPN Lu 300/1608Siedlce
1873TkaczykAntoni1938-03-11IPN Lu 300/1630Siedlce
1890TorbaFranciszek1925-07-18IPN Lu 300/1705Siedlce
1891TrębickiWiesław1957-03-04IPN Lu 300/1711Siedlce
1900TwarowskaHelena1928-12-06IPN Lu 300/115Siedlce
1902TylingoRyszard1936-04-07IPN Lu 300/1869Siedlce
1909UrbanWitold1956-09-21IPN Lu 300/1756Siedlce
1914UziębłoZygmunt1947-11-20IPN Lu 300/1981Siedlce
1918WalczkMieczysław1922-08-27IPN Lu 300/1931Siedlce
1940WąsowskiRyszard1945-03-29IPN Lu 300/1970Siedlce
1943WeredaKrzysztof1954-12-26IPN Lu 300/1932Siedlce
1946WideńskiPiotr1909-08-22IPN Lu 300/1933Siedlce
1963WięsakWiesław1956-09-22IPN Lu 300/1745Siedlce
1968WiśniewskaTeresa1927-06-01IPN Lu 300/1609Siedlce
1982WojciechowskiStanisław1928-05-08IPN Lu 300/1868Siedlce
1983WojcieszekJan1948-03-28IPN Lu 300/1867Siedlce
1991WojewódzkiWitold1955-07-25IPN Lu 300/1706Siedlce
1997WolgiemutMirosław1957-05-03IPN Lu 300/1971Siedlce
2002WoszczyńskiTymoteusz1945-01-15IPN Lu 300/1610Siedlce
2004WożniakRomuald1948-02-06IPN Lu 300/1982Siedlce
2005WożniakStefan1958-11-07IPN Lu 300/1592Siedlce
2017WujekStanisław1939-01-05IPN Lu 300/1866Siedlce
2021WyporskiRyszard1928-01-16IPN Lu 300/1865Siedlce
2022WyrzykowskiStefan1931-07-25IPN Lu 300/1864Siedlce
2032ZabielskiDariusz1967-05-31IPN Lu 300/1916Siedlce
2033ZabielskiZdzisław1933-08-08IPN Lu 300/1972Siedlce
2039ZajkowskiRyszard1925-06-13IPN Lu 300/1707Siedlce
2040ZakrzewskiKazimierz1929-08-07IPN Lu 300/130Siedlce
2054ZarożnaZofia1923-03-13IPN Lu 300/1611Siedlce
2056ZatykaLucjan1927-05-31IPN Lu 300/134Siedlce
2060ZbrożekBogusław1950-08-12IPN Lu 300/1631Siedlce
2067ZdziebłowskiZdzisław1928-09-10IPN Lu 300/135Siedlce
2068ZelechowiczTadeusz1936-04-01IPN Lu 300/1708Siedlce
2069ZgódkaAdam1928-01-05IPN Lu 300/137Siedlce
2071ZielińskiStanisław1929-04-01IPN Lu 300/136Siedlce
2083ZowczakKrzysztof1959-04-03IPN Lu 300/1861Siedlce
2084ZowczakStanisław1938-11-06IPN Lu 300/1862Siedlce
2092ŻakJan1920-06-21IPN Lu 300/138Siedlce
2098ŻurawskiZdzisław1930-01-25IPN Lu 300/1860Siedlce
2099ŻylakKazimierz1917-03-14IPN Lu 300/139Siedlce
1905TynkowskiJan1914-12-06IPN Lu 300/1369Sierże Górne
863KowalczykMieczysław1944-03-01IPN Lu 300/1828Skórzec
5AdamczykStanisław1927-09-07IPN Lu 300/1257Sobienie-Jeziory
24AugustyniakHenryk1939-02-09IPN Lu 300/1258Sobienie-Jeziory
139BudnerWiesława1952-01-13IPN Lu 300/337Sobienie-Jeziory
144BukatJózef1932-10-22IPN Lu 300/336Sobienie-Jeziory
165CelińskiJózef1933-11-27IPN Lu 300/374Sobienie-Jeziory
224CzaplińskiJózef1902-01-30IPN Lu 300/375Sobienie-Jeziory
230CzarniakPiotr1930-06-29IPN Lu 300/1485Sobienie-Jeziory
239CzęstochowskiGustaw1932-10-18IPN Lu 300/376Sobienie-Jeziory
293DębowskiJan1947-06-14IPN Lu 300/1527Sobienie-Jeziory
492GorczyńskiBogusław1939-09-27IPN Lu 300/953Sobienie-Jeziory
506GórkaLutosław1927-08-14IPN Lu 300/955Sobienie-Jeziory
542GrylekBolesław1936-01-01IPN Lu 300/954Sobienie-Jeziory
666JobdaBolesław1939-10-09IPN Lu 300/1007Sobienie-Jeziory
1031LangiewiczStanisław1941-09-10IPN Lu 300/1118Sobienie-Jeziory
1041LenarczykJan1940-06-23IPN Lu 300/1117Sobienie-Jeziory
1542RombelJan1948-06-23IPN Lu 300/1076Sobienie-Jeziory
1645SiejkaSzczepan1938-12-12IPN Lu 300/1585Sobienie-Jeziory
1703SobczakZygmunt1939-08-06IPN Lu 300/1587Sobienie-Jeziory
1736SosnowskiHenryk1950-09-01IPN Lu 300/1588Sobienie-Jeziory
1762StępnowskiStanisław1940-09-02IPN Lu 300/1589Sobienie-Jeziory
1772StrzeżekRyszard1950-01-08IPN Lu 300/1590Sobienie-Jeziory
1826SzlasaJózef1932-11-01IPN Lu 300/1591Sobienie-Jeziory
1827SzlasaJózef1941-03-13IPN Lu 300/1314Sobienie-Jeziory
1838SzulbińskiJózef1912-02-24IPN Lu 300/1315Sobienie-Jeziory
1903TylkowskiAdam1945-08-10IPN Lu 300/1347Sobienie-Jeziory
12AndrzejewskaHalina1932-12-03IPN Lu 300/1267Sobolew
30BajekZygmunt1938-10-03IPN Lu 300/1273Sobolew
90BieniasMieczysław1929-10-29IPN Lu 300/1294Sobolew
91BieńkoJerzy1954-01-14IPN Lu 300/1295Sobolew
92BieńkoStanisław1927-03-27IPN Lu 300/1296Sobolew
93BieńkoWiesław1946-02-01IPN Lu 300/1297Sobolew
100BłachnioJan1934-08-20IPN Lu 300/1301Sobolew
128BożekJan1942-07-29IPN Lu 300/354Sobolew
209CieszkowskiEugeniusz1929-09-13IPN Lu 300/392Sobolew
210CieślaAdam1948-01-01IPN Lu 300/1478Sobolew
216CuchAntoni1944-06-01IPN Lu 300/1482Sobolew
409GardzińskiAdolf1929-04-13IPN Lu 300/1054Sobolew
447GłowalaWładysław1936-10-07IPN Lu 300/959Sobolew
559GurbaStanisław1945-05-01IPN Lu 300/967Sobolew
853KowalczykAndrzej1954-04-17IPN Lu 300/285Sobolew

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz