Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp.NazwiskoImięRok urodz.Akta IPNMiejscowość
1831SzostakHenryk1926-11-11IPN Lu 300/1573Miastków
1833SzostakJózef1933-05-10IPN Lu 300/1575Miastków
1853ślińskiJan1919-03-13IPN Lu 300/1578Miastków
1861świtekKazimierz1956-06-27IPN Lu 300/1584Miastków
1871TeperekAdolf1952-04-21IPN Lu 300/1349Miastków
47BaranZygmunt1945-05-19IPN Lu 300/1276Miastków Kościelny
101BłachnioJan1945-06-03IPN Lu 300/1300Miastków Kościelny
112BoguszJan1936-05-02IPN Lu 300/1304Miastków Kościelny
306DomańskiBogdan1959-08-10IPN Lu 300/1508Miastków Kościelny
1739SoszkaStefan1946-08-26IPN Lu 300/1548Miastków Kościelny
1852ŚlepowrońskiStanisław1963-06-02IPN Lu 300/1577Miastków Kościelny
1872TeperekJerzy1943-10-10IPN Lu 300/1350Miastków Kościelny
259DąbrowskiJanusz1952-06-01IPN Lu 300/540Miedzna
261DąbrowskiMarek1956-12-01IPN Lu 300/538Miedzna
282DerlickiWojciech1953-05-10IPN Lu 300/555Miedzna
300DoboszKazimierz1961-03-03IPN Lu 300/547Miedzna
309DomańskiWładysław1936-06-27IPN Lu 300/541Miedzna
341DziubielaJacek1960-02-05IPN Lu 300/628Miedzna
352FilipekAndrzej1947-04-25IPN Lu 300/624Miedzna
375FrączakMarek1962-04-08IPN Lu 300/617Miedzna
385GagoJerzy1943-11-11IPN Lu 300/615Miedzna
428GersBogdan1949-06-05IPN Lu 300/598Miedzna
864KowalczykRoman1946-12-10IPN Lu 300/709Miedzna
889KozarynaBogusław1953-10-03IPN Lu 300/703Miedzna
999KupisZdzisław1932-07-15IPN Lu 300/1463Miedzna
1059LipińskiTadeusz1934-09-08IPN Lu 300/1448Miedzna
1062LipkaGrzegorz1959-03-12IPN Lu 300/1446Miedzna
1063LipkaHenryk1931-02-18IPN Lu 300/1445Miedzna
1140MakowskiHenryk1924-08-28IPN Lu 300/682Miedzna
1152MarczakJarosław1951-01-23IPN Lu 300/675Miedzna
1174MatusikTadeusz1950-01-10IPN Lu 300/669Miedzna
1176MatusikZdzisław1951-12-15IPN Lu 300/667Miedzna
1184MazurekRenata1949-02-04IPN Lu 300/666Miedzna
1185MazurekStanisław1933-03-25IPN Lu 300/665Miedzna
1210MieszałaTadeusz1921-07-27IPN Lu 300/653Miedzna
1243MurawskiAdam1950-10-29IPN Lu 300/647Miedzna
1297OkulusTadeusz1942-10-18IPN Lu 300/941Miedzna
1338PaderewskiWiesław1947-04-22IPN Lu 300/441Miedzna
1343PankiewiczHenryk1946-01-04IPN Lu 300/440Miedzna
1344PankiewiczJózef1938-05-28IPN Lu 300/439Miedzna
1346PanufnikJacek1962-11-22IPN Lu 300/937Miedzna
1585RutkowskiJanusz1954-03-13IPN Lu 300/936Miedzna
1597RytelBarbara1959-07-18IPN Lu 300/932Miedzna
1868TchórzewskiHenryk1904-01-15IPN Lu 300/756Miedzna
1942WąsowskiWiesław1957-10-09IPN Lu 300/817Miedzna
1949WieczorekBogusław1952-09-10IPN Lu 300/770Miedzna
1967WincenciukJan1960-06-24IPN Lu 300/757Miedzna
1992WojtanRyszard1945-05-24IPN Lu 300/738Miedzna
2027WysockiWładysław1945-04-13IPN Lu 300/753Miedzna
2041ZalewskaZuzanna1961-05-08IPN Lu 300/812Miedzna
2093ŻebrowskiKazimierz1949-01-03IPN Lu 300/798Miedzna
1462PrymkaKazimierz1929-03-01IPN Lu 300/1701Międzyrzec Podlaski
1605SachanowiczStanisław1930-10-27IPN Lu 300/1873Międzyrzec Podlaski
1340PalicaMarian1924-03-20IPN Lu 300/1227Milanów
1341PalicaStanisław1927-01-10IPN Lu 300/1228Milanów
159CegiełkaJerzy1940-09-03IPN Lu 300/1495Mińsk Mazowiecki
2006WożniakTadeusz1929-04-23IPN Lu 300/127Mińsk Mazowiecki
122BorkowskiZenon1952-06-22IPN Lu 300/1939Mokobody
1337PaczuskiZbigniew1955-04-22IPN Lu 300/1958Mokobody
1466PrzybyszMarian1927-07-15IPN Lu 300/1963Mokobody
1495RadzikowskiSławomir1954-11-26IPN Lu 300/1878Mokobody
614JaniszekGabriel1950-03-24IPN Lu 300/985Mordy
1999WołosiakZdzisław1928-04-20IPN Lu 300/126Mordy
187CholewińskiMarian1934-09-07IPN Lu 300/387Os. Czechy
260DąbrowskiKazimierz1930-07-05IPN Lu 300/1500Os. Czechy
1514RękawekMaciej1950-02-24IPN Lu 300/420Os. Czechy
1647SiemionEdward1946-08-31IPN Lu 300/1535Oś. Czechy
899KozyraKazimierz1946-06-19IPN Lu 300/297Ostrów Lubelski
1881ToczyskiTadeusz1928-10-28IPN Lu 300/113Ostrówek
1101ŁęczyckaAleksander1923-11-04IPN Lu 300/529Paprotnia
1601RzewuskiZdzisław1928-04-01IPN Lu 300/1254Paprotnia
1955Wielogórski/WielogorskiJan1924-06-27IPN Lu 300/118Paprotnia
14AniszewskiJanusz1943-05-18IPN Lu 300/1269Parysów
738KielakWiktor1947-02-07IPN Lu 300/1404Parysów
1795SzarekTadeusz1949-02-21IPN Lu 300/1328Parysów
75BewejkoStanisław1911-08-05IPN Lu 300/1289Pilawa
229CzarneckiWiktor1932-11-20IPN Lu 300/1484Pilawa
267DąbrowskiWaldemar1946-01-12IPN Lu 300/1502Pilawa
303DobrowolskiJan1936-05-04IPN Lu 300/1507Pilawa
354FilipekJózef1947-02-22IPN Lu 300/1532Pilawa
366FlisekJan1943-02-04IPN Lu 300/942Pilawa
407GanoStanisław1934-09-07IPN Lu 300/1053Pilawa
460GniadekStanisław1944-08-06IPN Lu 300/1044Pilawa
547GrzegrzółkaJan1940-09-24IPN Lu 300/1031Pilawa
649JastrzębskiTadeusz1923-10-15IPN Lu 300/979Pilawa
850KotasMarian1953-07-13IPN Lu 300/284Pilawa
920KręciszStanisław1947-10-23IPN Lu 300/301Pilawa
972KucharzewskiEdward1945-09-28IPN Lu 300/316Pilawa
1025LacekCzesław1938-11-18IPN Lu 300/1137Pilawa
1513RegulskiWincenty1951-02-06IPN Lu 300/419Pilawa
1539RomanekJerzy1936-03-26IPN Lu 300/413Pilawa
1544RosaRyszard1946-06-13IPN Lu 300/412Pilawa
1594RykielLudwik1906-08-25IPN Lu 300/1256Pilawa
1646SielickiJózef1945-01-01IPN Lu 300/1101Pilawa
1809SzczotkaJózef1935-09-30IPN Lu 300/1563Pilawa
1822SzewczykJerzy1929-08-22IPN Lu 300/1569Pilawa
1857świesiulskiStanisław1930-02-07IPN Lu 300/1581Pilawa
1878TobiaszRyszard1934-11-07IPN Lu 300/1353Pilawa
1879TobiaszSylwester1947-01-20IPN Lu 300/1354Pilawa
1897TudekTadeusz1946-05-14IPN Lu 300/1361Pilawa
534GrudniakStanisław IPN Lu 300/1033Pilczyn
217CzaczkowskiPaweł1931-11-06IPN Lu 300/581Prostyń
256DąbkowskiKazimierz1915-03-27IPN Lu 300/551Prostyń
1880ToczyskiMarian1929-09-09IPN Lu 300/112Przesmyki
1353ParzyszekStanisław1931-05-31IPN Lu 300/2067Przytoczno
913KrauzePaweł1931-11-05IPN Lu 300/1380Puławy
37BanasiukKrzysztof1960-01-02IPN Lu 300/1858Repki
1215MiłoszRyszard1951-05-05IPN Lu 300/650Repki
464GochnioTadeusz1919-03-01IPN Lu 300/585Roguszyn
831KostkaJan1928-07-08IPN Lu 300/721Roguszyn
842KoszewskiCzesław1916-08-17IPN Lu 300/719Roguszyn
1116ŁukasiakIrena1948-11-15IPN Lu 300/1429Roguszyn
1211MiklaszewskaKrystyna1926-04-07IPN Lu 300/652Roguszyn
1236MrózRyszard1929-05-19IPN Lu 300/645Roguszyn
1263NojszewskiJan1923-06-20IPN Lu 300/636Roguszyn
1264NojszewskiMarian1926-08-15IPN Lu 300/635Roguszyn
1937WąsowskiJan1937-07-27IPN Lu 300/827Roguszyn
1952WielądekKazimierz1938-01-24IPN Lu 300/768Roguszyn
1954WielądekWładysław1912-10-09IPN Lu 300/766Roguszyn
2034ZaboklickiJan1924-06-22IPN Lu 300/816Roguszyn
2036ZaboklickiRoman1940-01-07IPN Lu 300/814Roguszyn
335DyniewiczZdzisław1939-01-01IPN Lu 300/552Ruchna
387GajewskiKazimierz1903-07-21IPN Lu 300/614Ruchna
1064LipkaKazimierz1912-04-02IPN Lu 300/1444Ruchna
1260NiszczStanisław1924-05-21IPN Lu 300/640Ruchna
183ChodyraStanisław1915-04-17IPN Lu 300/1492Ryki
353FilipekEugeniusz1927-01-12IPN Lu 300/1531Ryki
611JaneczekJózef1948-03-26IPN Lu 300/970Ryki
661JędrychMarian1929-03-10IPN Lu 300/973Ryki
881KowalskiEugeniusz1938-07-30IPN Lu 300/293Ryki
1122ŁuniewskiAndrzej1949-02-20IPN Lu 300/1159Ryki
1596RyszkowskiJózef1915-02-22IPN Lu 300/1085Ryki
1776SulejWładysław1922-11-24IPN Lu 300/1556Ryki
1859świtajEugeniusz1933-03-31IPN Lu 300/1582Ryki
1860świtajKonstanty1920-03-16IPN Lu 300/1583Ryki
1884TomaszekCzesław1935-01-17IPN Lu 300/1355Ryki
218CzajkaBogusław1943-05-07IPN Lu 300/578Sadowne
220CzajkaElżbieta1949-12-17IPN Lu 300/579Sadowne
271DecykKonstanty1917-09-14IPN Lu 300/568Sadowne
283DernałowiczJan1930-06-24IPN Lu 300/554Sadowne
284DernałowiczJózef1923-09-22IPN Lu 300/565Sadowne
290DębkowskiEdward1937-10-07IPN Lu 300/560Sadowne
336DyonizakTadeusz1940-01-10IPN Lu 300/557Sadowne
355FilipiakLeszek1955-04-04IPN Lu 300/623Sadowne
410GarwolińskiRyszard1950-07-27IPN Lu 300/604Sadowne
431GierejTadeusz1930-03-17IPN Lu 300/595Sadowne
433GiersHenryk1931-02-26IPN Lu 300/593Sadowne
792KonikZdzisław1931-05-20IPN Lu 300/735Sadowne
852KowalczykAndrzej1950-09-09IPN Lu 300/714Sadowne
869KowalczykStefan1949-07-23IPN Lu 300/706Sadowne
879KowalskiAndrzej1933-10-20IPN Lu 300/704Sadowne
916KrawczykZdzisław1925-03-12IPN Lu 300/695Sadowne
968KucharekJan1930-05-15IPN Lu 300/1470Sadowne
974KuczkowskiKazimierz1952-03-04IPN Lu 300/1468Sadowne
1187MazurekZbigniew1928-11-02IPN Lu 300/664Sadowne
1285OgonowskiAndrzej1947-12-02IPN Lu 300/939Sadowne
1479PuścianAniela1947-10-07IPN Lu 300/1Sadowne
1575RukatKrystyna1955-02-24IPN Lu 300/935Sadowne
1915WachowiczAleksander1937-03-28IPN Lu 300/782Sadowne
1924WardaWincenty1908-10-17IPN Lu 300/776Sadowne
1957WierzbickaGrażyna1955-04-01IPN Lu 300/761Sadowne
1974WitekEdward1952-10-13IPN Lu 300/747Sadowne
2011WójcikZbigniew1951-12-04IPN Lu 300/818Sadowne
2014WróbelWiesława1937-09-28IPN Lu 300/824Sadowne
2019WycechStefan1902-07-19IPN Lu 300/773Sadowne
2020WycechWładysław1911-03-20IPN Lu 300/772Sadowne
2023WysockiCzesław1933-01-10IPN Lu 300/754Sadowne
1843SzymanekHenryk1925-07-21IPN Lu 300/107Serokomla
1844SzymanekRoman1929-08-03IPN Lu 300/108Serokomla
1973WitekEdward1930-07-30IPN Lu 300/121Serokomla
1AdamczukWaldemar1954-05-19IPN Lu 300/1859Siedlce
2AdamczykEdward1921-08-16IPN Lu 300/1935Siedlce
8AdamiakWładysław1923-02-13IPN Lu 300/1632Siedlce
10AleksiukRoman1930-10-22IPN Lu 300/1633Siedlce
22AnusiewiczWaldemar1946-05-01IPN Lu 300/1634Siedlce
29BadzyńskiJerzy1930-01-01IPN Lu 300/1892Siedlce
44BaranJan1911-09-04IPN Lu 300/1636Siedlce
46BaranStanisław1947-01-20IPN Lu 300/1857Siedlce
50BaranowskiHenryk1951-03-15IPN Lu 300/1934Siedlce
68BeczekTadeusz1960-01-20IPN Lu 300/1937Siedlce
71BednarzakMarian1948-09-05IPN Lu 300/1855Siedlce
79BiałekAntoni1931-09-01IPN Lu 300/1938Siedlce
80BiałousNikodem1913-06-22IPN Lu 300/1637Siedlce
88BieniakStanisław1935-01-04IPN Lu 300/1638Siedlce
89BieniakWiktor1916-12-06IPN Lu 300/1639Siedlce
94BiernackiAdam1957-03-17IPN Lu 300/1853Siedlce
96BiernackiJan1959-08-01IPN Lu 300/1854Siedlce
99BiernackiKrzysztof1928-01-02IPN Lu 300/1640Siedlce
107BobrykZygmunt1947-03-13IPN Lu 300/1691Siedlce
113BohaterewiczHenryk1928-03-30IPN Lu 300/1851Siedlce
117BorkowskiFranciszek1939-01-14IPN Lu 300/1917Siedlce
127BorysewiczWiesław1955-10-21IPN Lu 300/1612Siedlce
136BrzozowskiFeliks1928-03-14IPN Lu 300/1642Siedlce
145BukatczukStefan1930-10-24IPN Lu 300/1643Siedlce
153BuzukZygmunt1926-01-27IPN Lu 300/1645Siedlce
155CabajBogusław1938-05-03IPN Lu 300/1850Siedlce
166CepekRoman1955-06-08IPN Lu 300/1692Siedlce
176ChmielakBogdan1949-01-13IPN Lu 300/1614Siedlce
180ChodkowskiBolesław1931-11-18IPN Lu 300/1974Siedlce
184ChojeckiTadeusz1929-03-14IPN Lu 300/1613Siedlce

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz