Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
544 Grzechnik Michał   IPN Lu 300/1018  
391 Gajownik Aleksander 1913-09-25 IPN Lu 300/1986 Adamów
1250 Najda Marian 1927-03-17 IPN Lu 300/2047 Adamów
1278 Nowicki Piotr 1954-04-01 IPN Lu 300/2040 Adamów
487 Gontarz Tadeusz 1924-11-16 IPN Lu 300/1993 Adamów
1444 Ponikowski Stanisław 1933-09-27 IPN Lu 300/2068 Adamów
1039 Lemieszek Waldemar 1944-01-30 IPN Lu 300/2023 Adamów
11 Alikowski Stanisław 1911-12-12 IPN Lu 300/2090 Adamów
1642 Siedlec Czesław 1919-07-10 IPN Lu 300/2075 Adamów
773 Kołodziejczyk Stefan 1916-01-13 IPN Lu 300/2019 Adamów
19 Antoniewicz Bolesław 1921-02-15 IPN Lu 300/2091 Adamów
1675 Skórka Henryk 1941-08-20 IPN Lu 300/2088 Adamów
1276 Nowicki Jan 1951-10-15 IPN Lu 300/2046 Adamów
25 Babiuch Stanisław 1939-02-09 IPN Lu 300/2098 Adamów
470 Golian Mieczysław 1931-09-16 IPN Lu 300/1990 Adamów
1314 Osiorek Aleksander 1931-01-02 IPN Lu 300/2049 Adamów
762 Kochański Franciszek 1919-11-19 IPN Lu 300/2015 Adamów
489 Gontasz vel Gontarz Marian 1940-08-15 IPN Lu 300/1992 Adamów
33 Bakan Franciszek 1949-09-17 IPN Lu 300/2099 Adamów
1687 Skwarek Jan 1934-04-21 IPN Lu 300/2082 Adamów
675 Jóżwik Jan 1930-06-23 IPN Lu 300/2004 Adamów
1445 Ponikowski Zygmunt 1935-10-07 IPN Lu 300/2060 Adamów
38 Bancerz Tadeusz 1949-02-17 IPN Lu 300/2095 Adamów
677 Jóżwik Stanisław 1922-11-01 IPN Lu 300/2005 Adamów
1223 Młodzikowski Adolf 1916-10-01 IPN Lu 300/2036 Adamów
1643 Siedlec Zbigniew 1955-12-07 IPN Lu 300/2089 Adamów
1781 Suska Józef 1929-07-27 IPN Lu 300/2081 Adamów
1224 Młodzikowski Aleksander 1924-02-22 IPN Lu 300/2035 Adamów
1281 Nowicki Szymon 1921-10-26 IPN Lu 300/2043 Adamów
1226 Młodzikowski Tadeusz 1937-03-02 IPN Lu 300/2031 Adamów
1275 Nowicki Andrzej 1958-12-30 IPN Lu 300/2042 Adamów
760 Kobiałka Eugeniusz 1932-07-10 IPN Lu 300/2010 Adamów
1277 Nowicki Józef 1948-08-06 IPN Lu 300/2045 Adamów
765 Kochański Wiesław 1944-01-01 IPN Lu 300/2020 Adamów
1413 Piszcz Lucjan 1923-08-16 IPN Lu 300/2064 Adamów
1686 Skurka/Skórka Eugeniusz 1921-05-24 IPN Lu 300/2086 Adamów
1302 Oleszkiewicz Tadeusz 1922-12-29 IPN Lu 300/2053 Adamów
1061 Lipka Edmund 1921-02-04 IPN Lu 300/2024 Adamów
1004 Kurant Henryk 1940-07-16 IPN Lu 300/2009 Adamów
1461 Próchniewicz Stanisław 1933-02-10 IPN Lu 300/2054 Adamów
838 Kosut Andrzej 1904-11-20 IPN Lu 300/2022 Adamów
76 Biadoń Czesław 1928-11-11 IPN Lu 300/2093 Adamów
77 Biaduń Bolesław 1931-01-25 IPN Lu 300/2096 Adamów
1617 Sala Czesław 1950-03-03 IPN Lu 300/2084 Adamów
1780 Suska Henryk 1918-01-19 IPN Lu 300/2074 Adamów
815 Kosak Jan 1933-03-03 IPN Lu 300/2021 Adamów
82 Biedoń/Bieduń Stanisław 1939-02-09 IPN Lu 300/2097 Adamów
83 Biedun Stanisław 1936-05-13 IPN Lu 300/2100 Adamów
1769 Strzelec Jan 1923-04-10 IPN Lu 300/2085 Adamów
86 Bielecki Stanisław 1934-08-11 IPN Lu 300/2092 Adamów
1161 Maron Aleksander 1914-11-23 IPN Lu 300/2038 Adamów
657 Jawoszek Waldemar 1952-01-11 IPN Lu 300/2000 Adamów
1402 Pietruszka Jan 1949-11-30 IPN Lu 300/2061 Adamów
1221 Mizak Bogdan 1944-11-22 IPN Lu 300/2034 Adamów
656 Jaworzek/Jawoszek Edmund 1943-11-30 IPN Lu 300/1999 Adamów
1322 Oszal Ignacy 1909-07-31 IPN Lu 300/2050 Adamów
488 Gontasz Kazimierz 1918-12-30 IPN Lu 300/1985 Adamów
1760 Stępniak Mieczysław 1925-11-17 IPN Lu 300/2080 Adamów
1311 Osinka Wacław 1912-08-08 IPN Lu 300/2052 Adamów
1135 Majak Stanisław 1933-07-17 IPN Lu 300/2026 Adamów
1225 Młodzikowski Henryk 1921-12-23 IPN Lu 300/2028 Adamów
545 Grzechnk Wiktor 1915-05-15 IPN Lu 300/1996 Adamów
502 Górczyński Józef 1933-09-08 IPN Lu 300/1988 Adamów
1217 Mioduchowski Stanisław 1915-03-16 IPN Lu 300/2037 Adamów
1478 Pudełek Kazimierz 1939-08-17 IPN Lu 300/2057 Adamów
471 Goławski Jan 1931-07-28 IPN Lu 300/1991 Adamów
486 Gontarz Dominik 1963-03-15 IPN Lu 300/1995 Adamów
670 Jóżwik Andrzej 1945-04-17 IPN Lu 300/2002 Adamów
1129 Maciejewski Zbigniew 1948-09-28 IPN Lu 300/2027 Adamów
673 Jóżwik Henryk 1932-08-30 IPN Lu 300/2006 Adamów
774 Kołodziejczyk Tadeusz 1947-11-20 IPN Lu 300/2013 Adamów
124 Boruc Stefan 1929-09-01 IPN Lu 300/2094 Adamów
1112 Łucjan Piotr 1963-09-20 IPN Lu 300/2025 Adamów
468 Golbe Marian 1940-04-27 IPN Lu 300/1994 Adamów
1712 Sobieszek Stanisław 1949-04-16 IPN Lu 300/2083 Adamów
958 Krzyziński Jan 1935-01-08 IPN Lu 300/2012 Adamów
1524 Rogoziński Stanisław 1913-05-01 IPN Lu 300/2072 Adamów
763 Kochański Jan 1931-09-24 IPN Lu 300/2017 Adamów
1328 Ozygała Józef 1933-03-10 IPN Lu 300/2051 Adamów
1218 Mioduchowski Wacław 1923-05-10 IPN Lu 300/2039 Adamów
1305 Olszewski Henryk 1931-05-12 IPN Lu 300/2048 Adamów
566 Hanus Stanisław 1934-09-04 IPN Lu 300/1997 Adamów
1487 Pyszczak Jan 1939-08-29 IPN Lu 300/2062 Adamów
1403 Pietruszka Tadeusz 1927-11-07 IPN Lu 300/2063 Adamów
764 Kochański Tadeusz 1925-06-04 IPN Lu 300/2014 Adamów
1412 Piszcz Jadwiga 1939-02-14 IPN Lu 300/2056 Adamów
1419 Plewka Jan 1913-07-10 IPN Lu 300/2065 Adamów
1216 Mioduchowski Bogdan 1956-01-04 IPN Lu 300/2030 Adamów
1446 Ponikowski Zygmunt 1936-08-16 IPN Lu 300/2066 Adamów
1279 Nowicki Roman 1930-07-22 IPN Lu 300/2044 Adamów
1484 Pycha Tadeusz 1931-10-31 IPN Lu 300/2059 Adamów
771 Kołodziej Józef 1926-11-18 IPN Lu 300/2016 Adamów
1510 Reda Grzegorz 1951-01-01 IPN Lu 300/2071 Adamów
1443 Ponikowski Jan 1939-11-13 IPN Lu 300/2055 Adamów
793 Koniowski Stanisław 1948-01-11 IPN Lu 300/2011 Adamów
674 Jóżwik Ignacy 1928-11-10 IPN Lu 300/2003 Adamów
816 Kosak Walerian 1930-12-12 IPN Lu 300/2008 Adamów
658 Jendruch Stanisław 1923-09-27 IPN Lu 300/2007 Adamów
392 Gajownik Marian 1957-04-29 IPN Lu 300/1989 Adamów
1806 Szcześniak Władysław 1928-05-19 IPN Lu 300/2076 Adamów
681 Jóżwik Zygmunt 1944-08-05 IPN Lu 300/2001 Adamów
503 Górczyński Roman 1953-09-28 IPN Lu 300/1987 Adamów
1797 Szczepaniak Mieczysław 1924-11-29 IPN Lu 300/2079 Adamów
1477 Pudełek Jan 1908-11-11 IPN Lu 300/2058 Adamów
1280 Nowicki Stanisław 1906-10-07 IPN Lu 300/2041 Adamów
1132 Madoń Stefan 1915-02-21 IPN Lu 300/2033 Adamów
1639 Sidor Roman 1926-11-21 IPN Lu 300/2087 Adamów
1162 Maron Tadeusz 1944-10-18 IPN Lu 300/2029 Adamów
733 Kępka Edward 1908-11-09 IPN Lu 300/2018 Adamów
1688 Skwarek Janusz 1938-03-31 IPN Lu 300/2077 Adamów
1131 Madej Zdzisław 1960-05-28 IPN Lu 300/2032 Adamów
1609 Sadłowski Józef 1928-06-03 IPN Lu 300/243 Bielany
871 Kowalczyk Tadeusz 1943-07-02 IPN Lu 300/1406 Borowie
15 Aniszewski Roman 1951-11-01 IPN Lu 300/1270 Borowie
836 Kostyra Jan 1942-08-12 IPN Lu 300/1405 Borowie
708 Kałas Stanisław 1922-02-05 IPN Lu 300/1403 Borowie
48 Baranek Wacław 1948-09-28 IPN Lu 300/360 Borowie
49 Baranek Władysław 1915-08-30 IPN Lu 300/361 Borowie
53 Bartosiewicz Marek 1960-07-29 IPN Lu 300/362 Borowie
54 Bartosiewicz Stanisław 1923-03-14 IPN Lu 300/363 Borowie
74 Belkiewicz Zbigniew 1933-05-14 IPN Lu 300/364 Borowie
441 Gładysz marian 1936-03-24 IPN Lu 300/1017 Borowie
111 Bogusz Andrzej 1959-12-02 IPN Lu 300/365 Borowie
1602 Sabak Jan 1924-05-16 IPN Lu 300/1325 Borowie
1652 Sitek Leon 1928-12-23 IPN Lu 300/1327 Borowie
1632 Serżysko Eugeniusz 1926-01-31 IPN Lu 300/1326 Borowie
1815 Szeląg Mieczysław 1926-05-23 IPN Lu 300/1329 Borowie
443 Głasek Witold 1951-08-07 IPN Lu 300/1016 Borowie
860 Kowalczyk Józef 1924-01-02 IPN Lu 300/711 Borzychy
843 Koszewski Ferdynand 1916-10-10 IPN Lu 300/718 Borzychy
2038 Zadrożny Henryk 1919-04-25 IPN Lu 300/813 Borzychy
1970 Wiśniewski Jan 1934-01-01 IPN Lu 300/755 Borzychy
1105 Łojek Krzysztof 1927-07-02 IPN Lu 300/1432 Borzychy
798 Końsko Czesław 1935-07-21 IPN Lu 300/732 Borzychy
2053 Zaręba Józef 1934-05-05 IPN Lu 300/804 Borzychy
1146 Maliszkiewicz Wacław 1934-09-03 IPN Lu 300/677 Borzychy
1621 Salwa Tadeusz 1932-04-06 IPN Lu 300/1091 Budziska
781 Komorowski Stanisław 1950-10-25 IPN Lu 300/660 Bydgoszcz-Okole
1603 Sabak Stanisław 1918-03-28 IPN Lu 300/241 Choczew
2072 Zienkiewicz Waldemar 1959-04-05 IPN Lu 300/1195 Chorzów
1959 Wieseń Roman 1928-05-16 IPN Lu 300/119 Ciechomin
1910 Urbanek Jan 1925-09-16 IPN Lu 300/116 Ciechomin
570 Hofmański Dionizy 1954-04-05 IPN Lu 300/1004 Dobre
205 Cichecki Franciszek 1929-10-02 IPN Lu 300/1498 Domaszew
1268 Nowak Jerzy 1923-12-07 IPN Lu 300/1602 Ełk
3 Adamczyk Kazimierz 1929-01-01 IPN Lu 300/1263 Garwolin
6 Adamczyk Stanisław 1945-10-13 IPN Lu 300/1264 Garwolin
7 Adamiak Sławomir 1948-04-02 IPN Lu 300/1265 Garwolin
439 Gładysz Józef 1950-05-13 IPN Lu 300/1049 Garwolin
459 Gmurczyk Ryszard 1926-08-18 IPN Lu 300/1045 Garwolin
419 Gąska Tadeusz 1931-08-23 IPN Lu 300/958 Garwolin
27 Baczyński Janusz 1908-05-22 IPN Lu 300/1272 Garwolin
655 Jaworski Stanisław 1914-04-14 IPN Lu 300/981 Garwolin
935 Krupa Zygmunt 1926-08-12 IPN Lu 300/307 Garwolin
1074 Lis Józef 1949-03-08 IPN Lu 300/1130 Garwolin
613 Janisiewicz Czesław 1946-07-20 IPN Lu 300/984 Garwolin
51 Baranowski Krzysztof 1951-01-03 IPN Lu 300/1277 Garwolin
849 Kot Ryszard 1927-07-07 IPN Lu 300/283 Garwolin
55 Bartuzi Henryk 1945-09-14 IPN Lu 300/1279 Garwolin
56 Bauk Jan 1924-02-20 IPN Lu 300/348 Garwolin
884 Kowalski Józef 1953-03-15 IPN Lu 300/295 Garwolin
58 Bąbel Kazimierz 1942-01-08 IPN Lu 300/1280 Garwolin
1073 Lis Józef 1933-01-13 IPN Lu 300/1131 Garwolin
61 Bąk Eugeniusz 1933-01-31 IPN Lu 300/1281 Garwolin
1069 Lipski Marian 1923-08-20 IPN Lu 300/1124 Garwolin
585 Jabłoński Aleksander 1930-10-10 IPN Lu 300/1008 Garwolin
95 Biernacki Edward 1929-07-15 IPN Lu 300/1298 Garwolin
1078 Lisowski Jerzy 1926-04-28 IPN Lu 300/1126 Garwolin
97 Biernacki Janusz 1953-03-01 IPN Lu 300/1299 Garwolin
269 Dąbrowski Zbigniew 1956-06-22 IPN Lu 300/1503 Garwolin
453 Głuch Zdzisław 1934-06-08 IPN Lu 300/1046 Garwolin
246 Czubrzyński Janusz 1949-01-23 IPN Lu 300/1487 Garwolin
535 Grudziński Stanisław 1945-03-25 IPN Lu 300/1032 Garwolin
461 Gniadek Stanisław 1955-04-17 IPN Lu 300/1043 Garwolin
462 Gniadek Stefan 1934-07-05 IPN Lu 300/1042 Garwolin
121 Borkowski Zbigniew 1933-07-16 IPN Lu 300/1308 Garwolin
123 Borowiec Józef 1937-07-03 IPN Lu 300/1307 Garwolin
126 Boryń Franciszek 1938-01-05 IPN Lu 300/1309 Garwolin
597 Jagoda Józef 1926-04-26 IPN Lu 300/998 Garwolin
572 Hryszkiewicz Włodzimier 1956-02-11 IPN Lu 300/1005 Garwolin
211 Cieślik Stanisław 1923-11-11 IPN Lu 300/1479 Garwolin
1087 Luśnia Ryszard 1947-08-17 IPN Lu 300/1150 Garwolin
579 Isio Andrzej 1951-01-06 IPN Lu 300/1006 Garwolin
1081 Lodowski Mieczysław 1955-04-26 IPN Lu 300/1142 Garwolin
515 Grabiec Zbigniew 1937-04-17 IPN Lu 300/1010 Garwolin
241 Czmiel Tadeusz 1955-02-10 IPN Lu 300/1486 Garwolin
406 Gałkowski Jan   IPN Lu 300/1052 Garwolin
1075 Lis Stanisław 1914-09-12 IPN Lu 300/1125 Garwolin
662 Jędrych Tadeusz 1948-06-28 IPN Lu 300/977 Garwolin
939 Kruszelnicki Józef 1926-08-19 IPN Lu 300/308 Garwolin
659 Jezierski Julian 1925-01-07 IPN Lu 300/982 Garwolin
424 Gendek Marian 1920-06-07 IPN Lu 300/1051 Garwolin
556 Grzyb Teodozja 1961-04-24 IPN Lu 300/1028 Garwolin
265 Dąbrowski Stanisław 1936-11-19 IPN Lu 300/1501 Garwolin
438 Gliwiński Stanisław 1937-09-27 IPN Lu 300/1050 Garwolin
442 Gładysz Stanisław 1949-01-17 IPN Lu 300/1048 Garwolin
660 Jędruszko Tadeusz 1952-02-20 IPN Lu 300/983 Garwolin
248 Czyżewski Stefan 1925-03-06 IPN Lu 300/1488 Garwolin
440 Gładysz Kazimierz 1946-03-26 IPN Lu 300/1047 Garwolin
212 Ciołkowski Wiesław 1949-01-02 IPN Lu 300/1480 Garwolin

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz