Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
719 Karpowicz Adam 1953-06-14 IPN Lu 300/1852 Siedlce
297 Dobosz Adam 1936-12-07 IPN Lu 300/550 Węgrów
746 Kiliś Adam 1927-12-24 IPN Lu 300/1903 Siedlce
23 Artwich Adam 1956-03-10 IPN Lu 300/1741 Suchożebry
1751 Stankiewicz Adam 1925-06-25 IPN Lu 300/53 Węgrów
226 Czapski Adam 1932-10-10 IPN Lu 300/1647 Siedlce
210 Cieśla Adam 1948-01-01 IPN Lu 300/1478 Sobolew
1733 Sopyło Adam 1954-12-24 IPN Lu 300/58 Węgrów
1981 Wojciechowski Adam 1923-05-04 IPN Lu 300/123 Kałuszyn
1243 Murawski Adam 1950-10-29 IPN Lu 300/647 Miedzna
2069 Zgódka Adam 1928-01-05 IPN Lu 300/137 Siedlce
1903 Tylkowski Adam 1945-08-10 IPN Lu 300/1347 Sobienie-Jeziory
94 Biernacki Adam 1957-03-17 IPN Lu 300/1853 Siedlce
751 Kluczek Adam 1927-12-24 IPN Lu 300/265 Siedlce
1100 Łebkowski Adam 1949-05-18 IPN Lu 300/1434 Jadów
1627 Sawicki Adam 1944-07-23 IPN Lu 300/1340 Maciejowice
1858 świtaj Adam 1925-11-08 IPN Lu 300/1324 Trojanów
1034 Lasocki Adam 1941-09-04 IPN Lu 300/1455 Korytnica
1220 Mirgos Adam 1939-08-10 IPN Lu 300/1688 Siedlce
606 Jakubisiak Adam 1937-01-01 IPN Lu 300/218 Węgrów
409 Gardziński Adolf 1929-04-13 IPN Lu 300/1054 Sobolew
1223 Młodzikowski Adolf 1916-10-01 IPN Lu 300/2036 Adamów
1871 Teperek Adolf 1952-04-21 IPN Lu 300/1349 Miastków
697 Kajdaniuk Adolf 1938-10-28 IPN Lu 300/196 Węgrów
717 Karaś Adolf 1925-06-03 IPN Lu 300/1109 Maciejowice
146 Bukowski Adolf 1942-01-01 IPN Lu 300/356 Łaskarzew
1895 Trzpil Adolf 1958-04-09 IPN Lu 300/1359 Garwolin
598 Jagodzińska Agata 1970-01-29 IPN Lu 300/221 Węgrów
1314 Osiorek Aleksander 1931-01-02 IPN Lu 300/2049 Adamów
585 Jabłoński Aleksander 1930-10-10 IPN Lu 300/1008 Garwolin
1356 Paskudzki Aleksander 1925-06-21 IPN Lu 300/1229 Siedlce
1224 Młodzikowski Aleksander 1924-02-22 IPN Lu 300/2035 Adamów
994 Kulikowski Aleksander 1927-09-01 IPN Lu 300/1788 Korczew
1915 Wachowicz Aleksander 1937-03-28 IPN Lu 300/782 Sadowne
1548 Rosłaniec Aleksander 1913-01-11 IPN Lu 300/411 Garwolin
391 Gajownik Aleksander 1913-09-25 IPN Lu 300/1986 Adamów
1101 Łęczycka Aleksander 1923-11-04 IPN Lu 300/529 Paprotnia
557 Grzymała Aleksander 1925-06-27 IPN Lu 300/157 Węgrów
1161 Maron Aleksander 1914-11-23 IPN Lu 300/2038 Adamów
1771 Strzemieczny Aleksander 1925-04-17 IPN Lu 300/257 Siedlce
635 Jarzyna Aleksander 1923-09-02 IPN Lu 300/889 Siedlce
1500 Rapczewski Aleksy 1948-06-05 IPN Lu 300/505 Węgrów
430 Gierasimiuk Aleksy 1923-10-10 IPN Lu 300/596 Węgrów
1671 Skorupka Alfons 1927-09-25 IPN Lu 300/247 Siedlce
1521 Rogalski Alfred 1924-06-24 IPN Lu 300/1082 Trojanów
411 Gastoł Alfred 1936-05-11 IPN Lu 300/603 Węgrów
1060 Lipka Alfred 1938-06-05 IPN Lu 300/1447 Węgrów
892 Kozioł Alfred 1945-11-07 IPN Lu 300/702 Węgrów
1093 Łagodziński Alfred 1929-11-24 IPN Lu 300/1754 Korczew
878 Kowalski Alfred 1919-12-07 IPN Lu 300/292 Gaworowo
601 Jakimiak Alfred 1926-09-05 IPN Lu 300/1665 Siedlce
1349 Parapura Alfred 1945-11-25 IPN Lu 300/1729 Suchożebry
1483 Putkowska Alicja 1945-07-17 IPN Lu 300/22 Węgrów
454 Głuchowska Alina 1956-11-21 IPN Lu 300/589 Węgrów
418 Gąska Alina 1932-01-05 IPN Lu 300/1019 Łaskarzew
630 Jarmoszuk Alojzy 1935-05-07 IPN Lu 300/1667 Siedlce
1951 Wielądek Alojzy 1936-12-02 IPN Lu 300/1166 Łochów
580 Iskra Andrzej 1928-09-09 IPN Lu 300/1975 Siedlce
653 Jaszczyk Andrzej 1917-10-19 IPN Lu 300/980 Trojanów
838 Kosut Andrzej 1904-11-20 IPN Lu 300/2022 Adamów
1316 Ostrowski Andrzej 1952-10-24 IPN Lu 300/1884 Siedlce
1590 Rychlik Andrzej 1954-09-05 IPN Lu 300/495 Węgrów
671 Jóżwik Andrzej 1947-05-16 IPN Lu 300/198 Węgrów
1964 Wikieł Andrzej 1950-02-22 IPN Lu 300/759 Węgrów
497 Gozdołek Andrzej 1955-08-11 IPN Lu 300/1198 Stanin
551 Grzempczyński Andrzej 1953-06-05 IPN Lu 300/1029 Garwolin
852 Kowalczyk Andrzej 1950-09-09 IPN Lu 300/714 Sadowne
1566 Rucki Andrzej 1946-03-29 IPN Lu 300/1086 Maciejowice
670 Jóżwik Andrzej 1945-04-17 IPN Lu 300/2002 Adamów
682 Jurczak Andrzej 1951-11-28 IPN Lu 300/1771 Korczew
1165 Matacz Andrzej 1960-12-14 IPN Lu 300/1179 Stanin
1106 Łoń Andrzej 1955-09-24 IPN Lu 300/1431 Jadów
60 Bącik Andrzej 1952-10-04 IPN Lu 300/1201 Stoczek Łukowski
1122 Łuniewski Andrzej 1949-02-20 IPN Lu 300/1159 Ryki
617 Jankowski Andrzej 1940-04-05 IPN Lu 300/214 Węgrów
398 Gałązka Andrzej 1969-09-23 IPN Lu 300/609 Korytnica
1800 Szczepanik Andrzej 1937-01-02 IPN Lu 300/1871 Siedlce
1930 Wasiluk Andrzej 1946-04-06 IPN Lu 300/1795 Korczew
298 Dobosz Andrzej 1948-02-10 IPN Lu 300/549 Węgrów
1285 Ogonowski Andrzej 1947-12-02 IPN Lu 300/939 Sadowne
1275 Nowicki Andrzej 1958-12-30 IPN Lu 300/2042 Adamów
2003 Woznicki Andrzej 1964-01-15 IPN Lu 300/825 Węgrów
111 Bogusz Andrzej 1959-12-02 IPN Lu 300/365 Borowie
115 Bombiak Andrzej 1952-07-10 IPN Lu 300/1714 Suchożebry
1208 Miemicki Andrzej 1932-06-27 IPN Lu 300/1188 Stanin
432 Giers Andrzej 1944-05-08 IPN Lu 300/594 Węgrów
1655 Siwak Andrzej 1956-10-28 IPN Lu 300/89 Węgrów
640 Jasiński Andrzej 1956-12-21 IPN Lu 300/209 Węgrów
722 Kasprzak Andrzej 1948-11-30 IPN Lu 300/1420 Wilga
1057 Lipiński Andrzej 1949-11-26 IPN Lu 300/1976 Siedlce
358 Fiuk Andrzej 1927-07-15 IPN Lu 300/1655 Siedlce
879 Kowalski Andrzej 1933-10-20 IPN Lu 300/704 Sadowne
519 Gram Andrzej 1940-01-05 IPN Lu 300/167 Węgrów
903 Krasnodębski Andrzej 1953-04-13 IPN Lu 300/1827 Siedlce
380 Fronczek vel Frączek Andrzej 1951-01-24 IPN Lu 300/944 Żelechów
1364 Pawełczak Andrzej 1938-01-23 IPN Lu 300/1960 Siedlce
457 Gmitrzak/Scichocki Andrzej 1962-09-05 IPN Lu 300/1704 Siedlce
1170 Matlakowski Andrzej 1955-01-04 IPN Lu 300/1620 Siedlce
175 Chmielak Andrzej 1956-02-22 IPN Lu 300/383 Garwolin
853 Kowalczyk Andrzej 1954-04-17 IPN Lu 300/285 Sobolew
1049 Leśniewski Andrzej 1950-01-06 IPN Lu 300/1453 Węgrów
1177 Matwiejszyn Andrzej 1924-11-25 IPN Lu 300/518 Siedlce
1107 Łopiński Andrzej 1949-05-23 IPN Lu 300/1430 Węgrów
579 Isio Andrzej 1951-01-06 IPN Lu 300/1006 Garwolin
583 Izdebski Andrzej 1951-11-06 IPN Lu 300/229 Węgrów
1503 Ratyński Andrzej 1953-02-01 IPN Lu 300/503 Węgrów
1230 Modzelewski Andrzej 1936-05-07 IPN Lu 300/648 Węgrów
352 Filipek Andrzej 1947-04-25 IPN Lu 300/624 Miedzna
1429 Podszus Andrzej 1947-03-07 IPN Lu 300/27 Węgrów
1479 Puścian Aniela 1947-10-07 IPN Lu 300/1 Sadowne
1791 Szaniawski Antoni 1929-10-09 IPN Lu 300/1557 Górzno
1873 Tkaczyk Antoni 1938-03-11 IPN Lu 300/1630 Siedlce
1976 Włodarczyk Antoni 1927-05-21 IPN Lu 300/122 Krzywda
703 Kalicki Antoni 1907-11-20 IPN Lu 300/894 Siedlce
1661 Siwiński Antoni 1914-05-14 IPN Lu 300/87 Węgrów
777 Komar Antoni 1932-04-08 IPN Lu 300/1744 Suchożebry
1289 Ojdana Antoni 1941-10-13 IPN Lu 300/461 Węgrów
79 Białek Antoni 1931-09-01 IPN Lu 300/1938 Siedlce
1820 Szewczuk Antoni 1928-12-24 IPN Lu 300/103 Siedlce
1901 Tyburczy Antoni 1939-09-27 IPN Lu 300/1779 Korczew
590 Jaczewski Antoni 1931-05-08 IPN Lu 300/226 Węgrów
929 Krupa Antoni 1924-04-10 IPN Lu 300/1381 Łaskarzew
1933 Waszczuk Antoni 1934-01-01 IPN Lu 300/1785 Korczew
203 Chylik Antoni 1949-01-28 IPN Lu 300/1847 Siedlce
1094 Łagodziński Antoni 1952-01-17 IPN Lu 300/1755 Korczew
2037 Zacharczuk Antoni 1927-06-13 IPN Lu 300/1816 Sokołów Podlaski
909 Krasuski Antoni 1925-01-17 IPN Lu 300/1675 Siedlce
1728 Sokołowski Antoni 1929-12-26 IPN Lu 300/255 Siedlce
1019 Kuzak Antoni 1926-06-13 IPN Lu 300/1461 Węgrów
553 Grzeszek Antoni 1933-07-20 IPN Lu 300/159 Węgrów
930 Krupa Antoni 1936-06-04 IPN Lu 300/688 Stoczek
1628 Sawicki Antoni 1932-05-09 IPN Lu 300/1316 Łaskarzew
782 Kondej Antoni 1930-06-12 IPN Lu 300/1105 Wilga
2012 Wójciuk Antoni 1925-11-04 IPN Lu 300/1748 Korczew
1304 Olszewski Antoni 1928-02-28 IPN Lu 300/275 Siedlce
753 Klukowski Antoni 1923-06-21 IPN Lu 300/1814 Korczew
427 Germel Antoni 1948-07-09 IPN Lu 300/599 Węgrów
685 Jurkowski Antoni 1948-11-03 IPN Lu 300/201 Węgrów
216 Cuch Antoni 1944-06-01 IPN Lu 300/1482 Sobolew
257 Dąbrowski Antoni 1952-03-18 IPN Lu 300/558 Węgrów
1404 Pilarski Apolinary 1930-11-10 IPN Lu 300/1237 Siedlce
1262 Nojszewski Arkadiusz 1945-06-22 IPN Lu 300/637 Korytnica
371 Florowski Arkadiusz 1947-02-09 IPN Lu 300/618 Węgrów
1817 Szelling Arkadiusz 1947-10-30 IPN Lu 300/1334 Wilga
1190 Mech Augustyna 1947-09-05 IPN Lu 300/663 Kołodziąż
422 Gątarz/Kiersnowska Barbara 1951-11-15 IPN Lu 300/173 Węgrów
1597 Rytel Barbara 1959-07-18 IPN Lu 300/932 Miedzna
1405 Pilawa Barbara 1937-01-17 IPN Lu 300/41 Węgrów
575 Ilczuk Barbara 1948-08-27 IPN Lu 300/1594 Siedlce
1610 Sadowska Barbara 1943-09-06 IPN Lu 300/100 Węgrów
607 Jakubisiak Benedykt 1931-04-19 IPN Lu 300/217 Węgrów
2007 Wójcik Benedykt 1948-01-02 IPN Lu 300/820 Grębków
1221 Mizak Bogdan 1944-11-22 IPN Lu 300/2034 Adamów
1669 Skoneczny Bogdan 1940-07-22 IPN Lu 300/80 Węgrów
1515 Rodak Bogdan 1951-11-10 IPN Lu 300/418 Żelechów
1793 Szarek Bogdan 1942-01-01 IPN Lu 300/1559 Garwolin
103 Błażejczyk Bogdan 1943-07-29 IPN Lu 300/352 Trojanów
1962 Więckowski Bogdan 1938-07-04 IPN Lu 300/763 Węgrów
990 Kulik Bogdan 1933-09-10 IPN Lu 300/1466 Węgrów
428 Gers Bogdan 1949-06-05 IPN Lu 300/598 Miedzna
376 Frelik Bogdan 1943-07-04 IPN Lu 300/945 Garwolin
176 Chmielak Bogdan 1949-01-13 IPN Lu 300/1614 Siedlce
306 Domański Bogdan 1959-08-10 IPN Lu 300/1508 Miastków Kościelny
1216 Mioduchowski Bogdan 1956-01-04 IPN Lu 300/2030 Adamów
748 Klimiuk Bogdan 1947-06-12 IPN Lu 300/1831 Siedlce
1464 Przewódzka Bogumiła 1940-11-21 IPN Lu 300/855 Łochów
1648 Sieradz Bogumiła 1947-01-20 IPN Lu 300/847 Łochów
218 Czajka Bogusław 1943-05-07 IPN Lu 300/578 Sadowne
889 Kozaryna Bogusław 1953-10-03 IPN Lu 300/703 Miedzna
2060 Zbrożek Bogusław 1950-08-12 IPN Lu 300/1631 Siedlce
1949 Wieczorek Bogusław 1952-09-10 IPN Lu 300/770 Miedzna
155 Cabaj Bogusław 1938-05-03 IPN Lu 300/1850 Siedlce
492 Gorczyński Bogusław 1939-09-27 IPN Lu 300/953 Sobienie-Jeziory
1911 Urbankowski Bogusław 1941-06-13 IPN Lu 300/783 Węgrów
19 Antoniewicz Bolesław 1921-02-15 IPN Lu 300/2091 Adamów
1178 Mazurek Bolesław 1911-03-11 IPN Lu 300/1764 Sokołów Podlaski
1331 Paciorek Bolesław 1938-08-01 IPN Lu 300/397 Maciejowice
955 Krzyśpiak Bolesław 1903-07-24 IPN Lu 300/310 Kraśnik
1893 Truszkowski Bolesław 1916-05-05 IPN Lu 300/1358 Garwolin
77 Biaduń Bolesław 1931-01-25 IPN Lu 300/2096 Adamów
1549 Rosłaniec Bolesław 1925-10-23 IPN Lu 300/410 Kożuchów
666 Jobda Bolesław 1939-10-09 IPN Lu 300/1007 Sobienie-Jeziory
1516 Rodak Bolesław 1931-09-15 IPN Lu 300/417 Kłoczew
800 Kopeć Bolesław 1922-01-03 IPN Lu 300/1215 Stanin
1485 Pycka Bolesław 1911-09-15 IPN Lu 300/1248 Krzywda
688 Jurzysta Bolesław 1912-07-10 IPN Lu 300/978 Trojanów
1674 Skotak Bolesław 1951-01-13 IPN Lu 300/1342 Maciejowice
977 Kujda Bolesław 1968-02-07 IPN Lu 300/1397 Trojanów
1015 Kuryło Bolesław 1919-10-28 IPN Lu 300/930 Siedlce
1036 Lasota Bolesław 1929-09-03 IPN Lu 300/1792 Korczew
1159 Markowski Bolesław 1922-11-03 IPN Lu 300/1682 Siedlce
542 Grylek Bolesław 1936-01-01 IPN Lu 300/954 Sobienie-Jeziory
180 Chodkowski Bolesław 1931-11-18 IPN Lu 300/1974 Siedlce
1640 Siedlczyński Bronisław 1928-09-14 IPN Lu 300/245 Siedlce
1394 Pierzchanowski Bronisław 1904-09-20 IPN Lu 300/47 Węgrów
1870 Tembrowski Bronisław 1948-02-07 IPN Lu 300/1608 Siedlce
43 Baran Bronisław 1928-02-12 IPN Lu 300/345 Garwolin
783 Kondej Bronisław 1930-02-11 IPN Lu 300/1373 Garwolin
1525 Rogulski Bronisław 1915-02-08 IPN Lu 300/2073 Zakępie
1576 Rulak Bronisław 1935-01-05 IPN Lu 300/407 Garwolin

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz