Lista członków ORMO

Lista członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO) z byłego województwa siedleckiego opracowana na podstawie zasobów archiwalnych IPN.

Wszystkie materiały zamieszczane są wynikiem kwerendy prowadzonej w zasobach IPN w ramach wniosku do publikacji materiału prasowego pt. "Działalność opozycji antykomunistycznej z terenu Siedlec ze szczególnym uwzględnieniem Solidarności 1944-1990".

W okresie szczytowym w ORMO służyło ok. 400 tysięcy ormowców. Była to organizacja paramilitarna wspierająca MO.

 

Lista ormowców z byłego województwa siedleckiego

 

Lp. Nazwisko Imię Rok urodz. Akta IPN Miejscowość
1479 Puścian Aniela 1947-10-07 IPN Lu 300/1 Sadowne
1454 Powierza Elżbieta 1948-01-24 IPN Lu 300/10 Węgrów
1610 Sadowska Barbara 1943-09-06 IPN Lu 300/100 Węgrów
479 Gołębiowski Ludwik 1937-08-24 IPN Lu 300/1000 Wilga
386 Gajda Wiesław 1948-05-22 IPN Lu 300/1001 Trojanów
564 Hacz Wacław 1946-01-12 IPN Lu 300/1002 Maciejowice
565 Halicki Jacenty 1924-08-24 IPN Lu 300/1003 Garwolin
570 Hofmański Dionizy 1954-04-05 IPN Lu 300/1004 Dobre
572 Hryszkiewicz Włodzimier 1956-02-11 IPN Lu 300/1005 Garwolin
579 Isio Andrzej 1951-01-06 IPN Lu 300/1006 Garwolin
666 Jobda Bolesław 1939-10-09 IPN Lu 300/1007 Sobienie-Jeziory
585 Jabłoński Aleksander 1930-10-10 IPN Lu 300/1008 Garwolin
546 Grzegrzółka Czesław 1939-12-24 IPN Lu 300/1009 Wilga
1808 Szczęśniak Wacław 1925-02-20 IPN Lu 300/101 Siedlce
515 Grabiec Zbigniew 1937-04-17 IPN Lu 300/1010 Garwolin
514 Grabiec Robert 1963-10-29 IPN Lu 300/1011 Wilga
498 Gozliński Kazimierz 1933-01-03 IPN Lu 300/1012 Maciejowice
413 Gawryś Zenon 1962-12-19 IPN Lu 300/1013 Wilga
393 Gajownik Zygmunt 1938-05-06 IPN Lu 300/1014 Wilga
513 Grabiec Krzysztof 1962-03-17 IPN Lu 300/1015 Wilga
443 Głasek Witold 1951-08-07 IPN Lu 300/1016 Borowie
441 Gładysz marian 1936-03-24 IPN Lu 300/1017 Borowie
544 Grzechnik Michał   IPN Lu 300/1018  
418 Gąska Alina 1932-01-05 IPN Lu 300/1019 Łaskarzew
1810 Szczygielski Józef 1927-07-25 IPN Lu 300/102 Siedlce
549 Grzela Stanisław 1916-03-08 IPN Lu 300/1020 Łaskarzew
537 Gruza Stanisław 1923-04-01 IPN Lu 300/1021 Trojanów
448 Głowienko Jerzy 1933-09-17 IPN Lu 300/1022 Trojanów
445 Głodek Marian 1931-01-16 IPN Lu 300/1023 Trojanów
444 Głębicki Stefan 1924-01-08 IPN Lu 300/1024 Korytnica
446 Głowala Henryk 1945-09-16 IPN Lu 300/1025 Łaskarzew
423 Genbek Stanisław 1943-06-03 IPN Lu 300/1026 Łaskarzew
505 Górka Józef 1945-01-31 IPN Lu 300/1027 Łaskarzew
556 Grzyb Teodozja 1961-04-24 IPN Lu 300/1028 Garwolin
551 Grzempczyński Andrzej 1953-06-05 IPN Lu 300/1029 Garwolin
1820 Szewczuk Antoni 1928-12-24 IPN Lu 300/103 Siedlce
548 Grzegrzółka Wacław 1924-11-30 IPN Lu 300/1030 Wilga
547 Grzegrzółka Jan 1940-09-24 IPN Lu 300/1031 Pilawa
535 Grudziński Stanisław 1945-03-25 IPN Lu 300/1032 Garwolin
534 Grudniak Stanisław   IPN Lu 300/1033 Pilczyn
531 Gronek Edward 1939-10-24 IPN Lu 300/1034 Miastków
520 Grąska Wacław 1930-01-07 IPN Lu 300/1035 Garwolin
523 Grążka Roman 1929-05-05 IPN Lu 300/1036 Miastków
522 Grążka Jan 1938-04-22 IPN Lu 300/1037 Miastków
521 Grążka Henryk 1931-03-03 IPN Lu 300/1038 Miastków
512 Góżdz Henryk 1949-05-20 IPN Lu 300/1039 Miastków
1825 Szewczyk Ryszard 1931-05-03 IPN Lu 300/104 Łuków
511 Górzkowska Halina 1931-12-05 IPN Lu 300/1040 Garwolin
509 Górski Jerzy 1942-03-19 IPN Lu 300/1041 Garwolin
462 Gniadek Stefan 1934-07-05 IPN Lu 300/1042 Garwolin
461 Gniadek Stanisław 1955-04-17 IPN Lu 300/1043 Garwolin
460 Gniadek Stanisław 1944-08-06 IPN Lu 300/1044 Pilawa
459 Gmurczyk Ryszard 1926-08-18 IPN Lu 300/1045 Garwolin
453 Głuch Zdzisław 1934-06-08 IPN Lu 300/1046 Garwolin
440 Gładysz Kazimierz 1946-03-26 IPN Lu 300/1047 Garwolin
442 Gładysz Stanisław 1949-01-17 IPN Lu 300/1048 Garwolin
439 Gładysz Józef 1950-05-13 IPN Lu 300/1049 Garwolin
1834 Szostek Edward 1923-12-29 IPN Lu 300/105 Łuków
438 Gliwiński Stanisław 1937-09-27 IPN Lu 300/1050 Garwolin
424 Gendek Marian 1920-06-07 IPN Lu 300/1051 Garwolin
406 Gałkowski Jan   IPN Lu 300/1052 Garwolin
407 Gano Stanisław 1934-09-07 IPN Lu 300/1053 Pilawa
409 Gardziński Adolf 1929-04-13 IPN Lu 300/1054 Sobolew
396 Galiński Stefan 1947-08-25 IPN Lu 300/1055 Żelechów
1898 Tulwin Henryk 1929-01-02 IPN Lu 300/1056 Łochów
2030 Wyszyński Remigiusz 1955-01-07 IPN Lu 300/1057 Łochów
2079 Ziółkowski Stefan 1946-02-09 IPN Lu 300/1058 Łochów
2077 Ziółkowski Krzysztof 1963-03-12 IPN Lu 300/1059 Łochów
1796 Szculc Ryszard 1925-11-29 IPN Lu 300/106 Siedlce
2047 Zalewski Mieczysław 1928-02-06 IPN Lu 300/1060 Łochów
2082 Zonik Eugeniusz 1926-08-17 IPN Lu 300/1061 Łochów
2094 Żegota Janusz 1944-04-08 IPN Lu 300/1062 Łochów
1411 Piskorz Tadeusz 1949-01-11 IPN Lu 300/1063 Stoczek Łukowski
1158 Markos Wawrzyniec 1952-04-03 IPN Lu 300/1064 Stoczek Łukowski
403 Gałązka Mirosława 1950-02-02 IPN Lu 300/1065 Stoczek Łukowski
1947 Wideński Stanisław 1935-02-24 IPN Lu 300/1066 Stoczek Łukowski
32 Baka Jerzy 1951-02-02 IPN Lu 300/1067 Stoczek Łukowski
1474 Pucis Elżbieta 1951-02-05 IPN Lu 300/1068 Stoczek Łukowski
735 Kępka Mieczysław 1937-02-25 IPN Lu 300/1069 Stoczek Łukowski
1843 Szymanek Henryk 1925-07-21 IPN Lu 300/107 Serokomla
1985 Wojdat Kazimierz 1956-08-28 IPN Lu 300/1070 Stoczek Łukowski
578 Isdebski Zdzisław 1944-03-25 IPN Lu 300/1071 Stoczek Łukowski
141 Budzyński Stanisław 1907-08-02 IPN Lu 300/1072 Stoczek Łukowski
250 Dadacz Józefat 1928-05-03 IPN Lu 300/1073 Stoczek Łukowski
1499 Rakowski Jan 1905-08-16 IPN Lu 300/1074 Ustronie Morskie
1493 Radziej Zbigniew 1941-02-18 IPN Lu 300/1075 Gończyce
1542 Rombel Jan 1948-06-23 IPN Lu 300/1076 Sobienie-Jeziory
1583 Rutkowski Henryk 1928-01-02 IPN Lu 300/1077 Łaskarzew
1586 Rutkowski Mieczysław 1943-09-19 IPN Lu 300/1078 Garwolin
1498 Ragus Tadeusz 1952-02-02 IPN Lu 300/1079 Trojanów
1844 Szymanek Roman 1929-08-03 IPN Lu 300/108 Serokomla
1600 Rząrzewski Stanisław 1911-09-10 IPN Lu 300/1080 Trojanów
1517 Rodak Edward 1932-09-23 IPN Lu 300/1081 Trojanów
1521 Rogalski Alfred 1924-06-24 IPN Lu 300/1082 Trojanów
1573 Rudnik Stanisław 1952-04-02 IPN Lu 300/1083 Trojanów
1574 Rudnik Władysław 1949-09-18 IPN Lu 300/1084 Trojanów
1596 Ryszkowski Józef 1915-02-22 IPN Lu 300/1085 Ryki
1566 Rucki Andrzej 1946-03-29 IPN Lu 300/1086 Maciejowice
1537 Rolak Henryk 1944-05-06 IPN Lu 300/1087 Maciejowice
1564 Różański Zenon 1958-04-15 IPN Lu 300/1088 Maciejowice
1619 Salamonik Eugeniusz 1934-02-26 IPN Lu 300/1089 Miastków
1863 Tarka Szczepan 1928-12-26 IPN Lu 300/109 Huta Dąbrowa
1620 Salamończyk Jan 1920-04-09 IPN Lu 300/1090 Miastków
1621 Salwa Tadeusz 1932-04-06 IPN Lu 300/1091 Budziska
1623 Samulak Stefan 1936-06-10 IPN Lu 300/1092 Garwolin
1624 Santarek Eugeniusz 1936-07-04 IPN Lu 300/1093 Miastków
1731 Songol Remigiusz 1948-06-08 IPN Lu 300/1094 Garwolin
1625 Sareński Stanisław 1930-03-02 IPN Lu 300/1095 Garwolin
1633 Serżysko Tadeusz 1943-07-27 IPN Lu 300/1096 Miastków
1634 Sewruk Józef 1944-08-08 IPN Lu 300/1097 Garwolin
1635 Sewruk Marek 1943-07-01 IPN Lu 300/1098 Garwolin
1638 Sibilski Stefan 1933-03-08 IPN Lu 300/1099 Wilga
1453 Postek Leszek 1949-02-20 IPN Lu 300/11 Węgrów
1864 Tarkowski Stanisław 1927-09-30 IPN Lu 300/110 Lublin
1644 Siejka Janina 1932-02-23 IPN Lu 300/1100 Garwolin
1646 Sielicki Józef 1945-01-01 IPN Lu 300/1101 Pilawa
736 Kęsik Henryk 1927-06-09 IPN Lu 300/1102 Wilga
770 Kołnierzyk Zygmunt 1936-07-25 IPN Lu 300/1103 Wilga
789 Kondej Władysław 1928-08-09 IPN Lu 300/1104 Wilga
782 Kondej Antoni 1930-06-12 IPN Lu 300/1105 Wilga
1011 Kurek Tadeusz 1947-11-11 IPN Lu 300/1106 Wilga
1009 Kurek Mieczysław 1953-01-01 IPN Lu 300/1107 Wilga
790 Kondeja Eugeniusz 1930-04-01 IPN Lu 300/1108 Maciejowice
717 Karaś Adolf 1925-06-03 IPN Lu 300/1109 Maciejowice
1869 Tchórznicki Mieczysław 1929-05-01 IPN Lu 300/111 Siedlce
819 Kosicki Janusz 1957-05-05 IPN Lu 300/1110 Maciejowice
1003 Kurach Krzysztof 1958-01-01 IPN Lu 300/1111 Maciejowice
814 Korzonek Stanisław 1944-10-31 IPN Lu 300/1112 Maciejowice
820 Kosicki Janusz 1957-05-05 IPN Lu 300/1113 Maciejowice
821 Kosicki Karol 1953-11-04 IPN Lu 300/1114 Maciejowice
868 Kowalczyk Stanisław 1951-02-06 IPN Lu 300/1115 Maciejowice
1000 Kur Kazimierz 1939-11-10 IPN Lu 300/1116 Maciejowice
1041 Lenarczyk Jan 1940-06-23 IPN Lu 300/1117 Sobienie-Jeziory
1031 Langiewicz Stanisław 1941-09-10 IPN Lu 300/1118 Sobienie-Jeziory
1026 Lach Czesław 1952-03-21 IPN Lu 300/1119 Wilga
1880 Toczyski Marian 1929-09-09 IPN Lu 300/112 Przesmyki
1056 Lipiec Stanisław 1951-08-05 IPN Lu 300/1120 Kłoczew
1035 Lasocki Józef 1931-03-20 IPN Lu 300/1121 Łaskarzew
1082 Luberacki Józef 1922-05-19 IPN Lu 300/1122 Łaskarzew
1068 Lipski Józef 1936-06-09 IPN Lu 300/1123 Łaskarzew
1069 Lipski Marian 1923-08-20 IPN Lu 300/1124 Garwolin
1075 Lis Stanisław 1914-09-12 IPN Lu 300/1125 Garwolin
1078 Lisowski Jerzy 1926-04-28 IPN Lu 300/1126 Garwolin
1055 Lipiec Józef 1925-09-23 IPN Lu 300/1127 Kłoczew
1077 Lisiczyński vel Lesiczyńs Wieńczysła 1941-11-10 IPN Lu 300/1128 Sobolew
1076 Lis Stanisław 1959-01-09 IPN Lu 300/1129 Górzno
1881 Toczyski Tadeusz 1928-10-28 IPN Lu 300/113 Ostrówek
1074 Lis Józef 1949-03-08 IPN Lu 300/1130 Garwolin
1073 Lis Józef 1933-01-13 IPN Lu 300/1131 Garwolin
1072 Lis Jan 1937-08-17 IPN Lu 300/1132 Górzno
1071 Lis Eugeniusz 1946-06-26 IPN Lu 300/1133 Garwolin
1053 Lewicki Roman 1931-03-13 IPN Lu 300/1134 Miastków
1052 Lewicki Józef 1945-10-01 IPN Lu 300/1135 Miastków
1029 Lada Kazimierz 1917-09-02 IPN Lu 300/1136 Miastków
1025 Lacek Czesław 1938-11-18 IPN Lu 300/1137 Pilawa
1028 Lach Stanisław 1949-04-15 IPN Lu 300/1138 Garwolin
1027 Lach Henryk 1925-09-12 IPN Lu 300/1139 Wilga
1888 Tomczak Jan 1929-06-20 IPN Lu 300/114 Łuków
1051 Lewicki Henryk 1936-02-01 IPN Lu 300/1140 Wilga
1048 Leśniak Stefan 1947-05-10 IPN Lu 300/1141 Wilga
1081 Lodowski Mieczysław 1955-04-26 IPN Lu 300/1142 Garwolin
1038 Ledziński Jan 1943-01-10 IPN Lu 300/1143 Wilga
1040 Lenarcik Michał 1943-09-29 IPN Lu 300/1144 Maciejowice
1084 Lukowski Stanisław 1940-09-18 IPN Lu 300/1145 Maciejowice
1083 Luberda Edward 1952-03-04 IPN Lu 300/1146 Maciejowice
1079 Liszewski Janusz 1947-02-03 IPN Lu 300/1147 Maciejowice
1085 Lula Cezary 1964-10-02 IPN Lu 300/1148 Maciejowice
1086 Lula Marian 1940-10-10 IPN Lu 300/1149 Maciejowice
1900 Twarowska Helena 1928-12-06 IPN Lu 300/115 Siedlce
1087 Luśnia Ryszard 1947-08-17 IPN Lu 300/1150 Garwolin
1124 Łysiak Janusz 1948-05-11 IPN Lu 300/1151 Garwolin
1098 Łazarczyk Henryk 1949-04-05 IPN Lu 300/1152 Maciejowice
1113 Łuczyn Janusz 1962-10-09 IPN Lu 300/1153 Trojanów
1114 Łuczyn Kazimierz 1921-02-12 IPN Lu 300/1154 Trojanów
1115 Łuczyn Zbigniew 1949-10-19 IPN Lu 300/1155 Trojanów
1119 Łukasik Ludwik 1923-01-04 IPN Lu 300/1156 Trojanów
1117 Łukasiak Marian 1956-08-26 IPN Lu 300/1157 Trojanów
1125 Łysoń Stanisław 1949-03-21 IPN Lu 300/1158 Kłoczew
1122 Łuniewski Andrzej 1949-02-20 IPN Lu 300/1159 Ryki
1910 Urbanek Jan 1925-09-16 IPN Lu 300/116 Ciechomin
2046 Zalewski Kazimierz 1928-01-06 IPN Lu 300/1160 Łochów
2075 Ziółkowski Jerzy 1952-09-02 IPN Lu 300/1161 Węgrów
2076 Ziółkowski Krzysztof 1955-04-17 IPN Lu 300/1162 Łochów
1939 Wąsowski Mieczysław 1952-12-15 IPN Lu 300/1163 Węgrów
1966 Wilczewski Stanisław 1936-01-31 IPN Lu 300/1164 Łochów
2008 Wójcik Józef 1933-03-19 IPN Lu 300/1165 Węgrów
1951 Wielądek Alojzy 1936-12-02 IPN Lu 300/1166 Łochów
2001 Wołynko Henryk 1926-01-18 IPN Lu 300/1167 Łochów
1899 Turemka Marek 1959-05-15 IPN Lu 300/1168 Łochów
1691 Skwarek Zofia 1952-05-26 IPN Lu 300/1169 Łuków
1934 Wawrzyniak Jan 1929-12-08 IPN Lu 300/117 Korczew
970 Kucharski Jan 1929-04-12 IPN Lu 300/1170 Łuków
741 Kiełczykowska Janina 1952-07-02 IPN Lu 300/1171 Łuków
1706 Sobiech Tadeusz 1949-10-18 IPN Lu 300/1172 Wojciechy
1845 Szymanek Tadeusz 1928-11-19 IPN Lu 300/1173 Stoczek Łukowski
1237 Mucha Roman 1928-08-09 IPN Lu 300/1174 Stoczek Łukowski
1913 Uziębło Tadeusz 1929-05-19 IPN Lu 300/1175 Stanin
1883 Tomasiewicz Wiesław 1939-05-19 IPN Lu 300/1176 Stok
495 Goszczyński Wiesław 1934-03-08 IPN Lu 300/1177 Łuków
1166 Mateńko Henryk 1931-08-13 IPN Lu 300/1178 Huta Dąbrowa

Ten artykuł znaleziono szukając poniższych fraz:

ormo

  • lista członków ormo
  • ormowiec
  • spis członków ormo
  • lista ormowców
  • członkowie ormo

Komentarze


Zostaw komentarz